Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 15:36   #1
Bube na odjeći

Pozdrav ima li itko informacija koje su ovo bube i kako ih se riješiti?
Pozz
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image.jpg‎
Views:	1511
Size:	9.3 KB
ID:	13741  
gunny165 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:07   #2
Izgleda kao stjenica. Treba zvati dezinsekciju jer su dosta žilave za istrijebiti, a treba to učiniti što prije da se ne razmnože jer tek onda ćeš imati feštu. https://www.forum.hr/showthread.php?t=368198
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:20   #3
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 21:52   #4
Ista iskustva i ja imam
Mada stjenice koje se pominju pise da ne lete i ne skacu ne znam bas da li je to posrijedi
Ali prema slici radi se o istom kukcu i imaju ta bjelkasta providna krila na kojima postoje tacke

Zadnje uređivanje zembo : 19.09.2014. at 21:59.
zembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:51   #5
Ja imam isto takve bube na odjeći,ne sliče mi baš na stjenice,zvala sam dezinsekciju,došli,uzeli uzorak tih buba i rekli,da će se javiti ali nisu. Morat ću zvati neke druge.Ako je netko saznao o čemu se radi,molim vas napišite...
vesna vranić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:58   #6
Ovo mi ne izgleda kao stjenica. Znam naći te male sivkaste bubice na vešu kad ga sušim vani, osobito ako ne protresem prije nego što unesem u stan. Osim što mi idu na živce, mislim da ne rade nikakvu štetu. Nisam primjetila da se razmnožavaju.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:19   #7
Ja imam veliki problem!Ako netko ima kakav dobar savjet,pomozite.Nešto mi jede odjeću.Ne vidim nikakve moljce,stan,ormari,sve mi je puno Raida od lavande i cedra.Neke rupice su male a neke i veće kao kovanica jedne kune.Ne stradaju stvari od vune,već pamučne majice,pidžame...Više ne znam kaj napraviti.Stavljala sam divlje kestene,klinčić...brdo toga kaj sam pronašla kao savjete ali i dalje isto.
vesna vranić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:20   #8
Imam problem koji je sličan, ali je osim s odjećom vezan i s namještajem.

Dakle, lani sam u ovo doba primijetio, na crnoj trenirci, male bijelkaste-smeđkaste organizme, do 1mm veličine, kako u kolonama i nasumce gmižu po odjeći. Primijetio sam ih kako su se ubrzo raširile po cijelom ormaru, po tepisima i po vratima. Srećom, samo po mojoj spavaćoj sobi, ne i po ostatku kuće.

Ne znam što je to jer po netu nema ničeg sličnog. Riješio sam ih se detaljnim čišćenjem sobe, višestrukim pranjem ormara, podova, cijele odjeće, kreveta, a kasnije i korištenjem spreja protiv insekata i premazivanjem cijele sobe rakijom. Opet su se pojavile prije par dana i počele mi zadavati glavobolje. Sad sam ih pokušao ubiti vodenom parom, odnosno onim uređajem za parno čišćenje, ali se pojave već sljedeći dan, praktički ih ne mogu iskorijeniti.

Je li itko imao išta slično, zna li itko o čemu se radi, kako se riješiti tih nametnika?
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.