Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 18:19   #1
Stara mi brani partijanje

Dakle, u kasnim dvadesetima sam. Stara je potpuno prolupala. Oduvijek sam bio dosta povučen, nisam se uklapao u društvo i slično. Imao sam svega nekoliko prijatelja, da bi se i to s vremenom smanjilo. Naime, nisam nešto posebno društven, međutim ipak sam uspio nać neku ekipu. Stvar je u tome da ta ekipa voli pušit travu i partijat. Pojedinci puše nekoliko jointova dnevno. S obzirom da živim u kući, a starci su često na moru, to se pokazalo kao izuzetno pogodno mjesto za takva druženja. Ovo ljeto smo održali dva takva partija. Međutim, kad je stara saznala za to, potpuno je pobjesnila. Kao, ne mogu ja u njezinu kuću pozivat drogeraše i propalice. Zabranila je da bilo tko iz te ekipe kroći u kuću. Oduvijek je bila sklona pretjeranoj kontroli i paničarila je zbog bezazlenih stvari kao što su alkohol i cigarete što je rezultiralo time da ni jedno ni drugo nisam probao prije 20-e godine. Kasnije sam iz nekog bunta propušio. To je bilo tek sa 23 godine. Naravno, stara je reagirala prilično loše. Dan danas rijetko izlazim. Bio sam prilično socijalno isključen. Mislim da ovime nastavlja s tim socijalnim isključivanjem.

Zadnje uređivanje LexPerkovic : 20.09.2014. at 18:27.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:25   #2
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Dakle, u kasnim dvadesetima sam. Stara je potpuno prolupala. Oduvijek sam bio dosta povučen, nisam se uklapao u društvo i slično. Imao sam svega nekoliko prijatelja, da bi se i to s vremenom smanjilo. Naime, nisam nešto posebno društven, međutim ipak sam uspio nać neku ekipu. Stvar je u tome da ta ekipa voli pušit travu i partijat. Pojedinci puše nekoliko jointova dnevno. S obzirom da živim u kući, a starci su često na moru, to se pokazalo kao izuzetno pogodno mjesto za takva druženja. Ovo ljeto smo održali dva takva partija. Međutim, kad je stara saznala za to, potpuno je pobjesnila. Kao, ne mogu ja u njezinu kuću pozivat drogeraše i propalice. Zabranila je da bilo tko iz te ekipe kroći u kuću. Oduvijek je bila sklona pretjeranoj kontroli i paničarila je zbog bezazlenih svari kao što su alkohol i cigarete što je rezultiralo time da ni jedno ni drugo nisam probao prije 20-e godine. Kasnije sam iz nekog bunta propušio. To je bilo tek sa 23 godine. Naravno, stara je reagirala prilično loše. Dan danas rijetko izlazim. Bio sam prilično socijalno isključen. Mislim da ovime nastavlja s tim socijalnim isključivanjem.
U jednu ruku ti je mati u pravu ća ti brani druženje s takvim likovima,oni od života nemaju ništa a od tebe još nešto može biti.Ne kažem da takve ljude treba izolirat od sebe znaju oni biti vjerni prijatelji i mudro zborit ali da se uzdaš samo u njih i da su ti oni glavni gang u to nebi polagao nade.Zato plus za majku!

Propušio si što?
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:25   #3
Meni mama nije dala da idem na AC/DC a imao sam ja mislim 24...to je bio početak mog socijalnog isključivanja
Ej si DI si saaadaa???
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:26   #4
Propušio sam cigarete. Travu vrlo rijetko.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:28   #5
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Propušio sam cigarete. Travu vrlo rijetko.
Okani se trave i ostalih gluposti.Samo zdravo i pozitivno,trava je kod mnogih samo bijeg od problema jer nisu dovoljno jaki ljudi da skupe to malo muda i zauzmu se u ovom surovom svijetu vukova za sebe!

Gefutko jarane a znaš li ti kako je tek men bilo kad me majka nije pušćala na koncert Bore Drljače u Dom Umirovljenika 88-me!Šok i nevjerica,vode nisam 2 dana pijo a bogme ni slanine konzumiro...
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:29   #6
Druga stvar je to da ne mogu nać žensku osobu, a mislio sam da ću kroz tu ekipu možda doć u kontakt s nekim.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:33   #7
Pa partijajte negdje drugdje

Kaj bi tek rekla da vucete spidare ili belog na nos sa staklenog stola
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:34   #8
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Dakle, u kasnim dvadesetima sam. Stara je potpuno prolupala. Oduvijek sam bio dosta povučen, nisam se uklapao u društvo i slično. Imao sam svega nekoliko prijatelja, da bi se i to s vremenom smanjilo. Naime, nisam nešto posebno društven, međutim ipak sam uspio nać neku ekipu. Stvar je u tome da ta ekipa voli pušit travu i partijat. Pojedinci puše nekoliko jointova dnevno. S obzirom da živim u kući, a starci su često na moru, to se pokazalo kao izuzetno pogodno mjesto za takva druženja. Ovo ljeto smo održali dva takva partija. Međutim, kad je stara saznala za to, potpuno je pobjesnila. Kao, ne mogu ja u njezinu kuću pozivat drogeraše i propalice. Zabranila je da bilo tko iz te ekipe kroći u kuću. Oduvijek je bila sklona pretjeranoj kontroli i paničarila je zbog bezazlenih svari kao što su alkohol i cigarete što je rezultiralo time da ni jedno ni drugo nisam probao prije 20-e godine. Kasnije sam iz nekog bunta propušio. To je bilo tek sa 23 godine. Naravno, stara je reagirala prilično loše. Dan danas rijetko izlazim. Bio sam prilično socijalno isključen. Mislim da ovime nastavlja s tim socijalnim isključivanjem.
Ja sam stara kao i ti, no moram se ipak sloziti sa tvojom mamom.
Kraj odakle ja dolazim pun je ovakvih s kakvima si se udruzio, svjedocila sam mnogim mladim i perspektivnim zivotima kako idu ravno u .... kurac.
Nekoliko njih poginulo, umrlo i td.
Svi su oni kao i ti, trazili ljubav i prihvacanje na krivom mjestu jer doma to nisu imali.
Ovo je krivo mjesto.
Pocinje bezazleno, pretvori se u svakodnevnicu, oni ti postanu obitelj i lagano si na putu prema dolje...

Ako zelis imati svoje drustvo...
Trazi ljude koji su ozbiljniji, na svijet gledaju ozbiljnije, koji ce te svojim razmisljenjima i uspjesima dići na novu razinu, zbog njih ces i ti postajat bolji covjek.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:34   #9
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Druga stvar je to da ne mogu nać žensku osobu, a mislio sam da ću kroz tu ekipu možda doć u kontakt s nekim.
Jarane moj svat(ovo ti govorim ko brat bratu) da u ovakoj tvojoj situaciji su mnogi mladići u današnjoj rvackoj.Oti s kojima si ti kreno su izabrali put koji ne vodi nigdje i to je put slabića!Znaj da je svaki dan borba i da ti za svaki dan treba energija i pozitivan stav ako misliš ostat na nogami.Ote ženet'ne koje ti ti momci mogu sredt mogu biti samo jednake ki oni,nit brige nit pameti ništa ozbiljno.Da li studiraš/radiš negdje?Pokreni se bolan,obična šetnja parkom može biti nova avantura i novi izazov,izlazi pa makar i sam,paš lako skontat koja ti mjesta pašu a samim time će ti i netko s tih mjesta morati pasati.Ženskih je puna rvacka,samo su eto malo lijene i odgojene u tom modernom sistemu,kažeš nemaš neke ekipe pa uljeć bolan ženskama čisto iz zezancije,spontano se kreći i upadaj u priče,naće se neka normalna s kojom ćeš podijelt bol.
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:35   #10
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Dakle, u kasnim dvadesetima sam. Stara je potpuno prolupala. Oduvijek sam bio dosta povučen, nisam se uklapao u društvo i slično. Imao sam svega nekoliko prijatelja, da bi se i to s vremenom smanjilo. Naime, nisam nešto posebno društven, međutim ipak sam uspio nać neku ekipu. Stvar je u tome da ta ekipa voli pušit travu i partijat. Pojedinci puše nekoliko jointova dnevno. S obzirom da živim u kući, a starci su često na moru, to se pokazalo kao izuzetno pogodno mjesto za takva druženja. Ovo ljeto smo održali dva takva partija. Međutim, kad je stara saznala za to, potpuno je pobjesnila. Kao, ne mogu ja u njezinu kuću pozivat drogeraše i propalice. Zabranila je da bilo tko iz te ekipe kroći u kuću. Oduvijek je bila sklona pretjeranoj kontroli i paničarila je zbog bezazlenih svari kao što su alkohol i cigarete što je rezultiralo time da ni jedno ni drugo nisam probao prije 20-e godine. Kasnije sam iz nekog bunta propušio. To je bilo tek sa 23 godine. Naravno, stara je reagirala prilično loše. Dan danas rijetko izlazim. Bio sam prilično socijalno isključen. Mislim da ovime nastavlja s tim socijalnim isključivanjem.
Pa da ti odgovori,jedna takva "stara" kako nazivaš svoju majku,što već poprilično ukazuje na tvoju osobnu kulturu i razinu odnosa s ljudima.
Da je tebi 13 g,još bi bilo shvatljivo takvo tvoje ponašanje i tinejđerski bunt,ali ti si odrastao čovjek,koji očito nije u stanju razlučivati što su bezazlene stvari a što nisu,a očekuje da se drugi tj roditelji prilagode tvom mišljenju i ponašanju.
Svoju socijalnu isključenost,ako se tvoja stajališta uopće mogu svrstatiti u socijalnu normalu,je rezultat tvoje nezrelosti.
Jer zreo čovjek,ne bi ni ostajao u roditeljskoj kući,u kojoj tvoji roditelji imaju svako pravo odlučiti tko smije a tko ne smije koristiti njihovu imovinu tj dom,već bi se ti davno osamostalio i odselio,te živio u svijetu svojih "bezazlenih" užitaka i "bezazlenih" prijatelja.
Dakle već si blizu tridesete,a živio bi neodgovorno i na teret svojih roditelja.
Hajde odrasti konačno.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:36   #11
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
Pa partijajte negdje drugdje
Dolaze hladni dani, uskoro se više neće moći partijati na otvorenom.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:38   #12
Samo da razjasnim. Ja travu ne konzumiram ili konzumiram vrlo rijetko. Najčešće popijem 2-3 pive, ali mi odgovara društvo.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:38   #13
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Dolaze hladni dani, uskoro se više neće moći partijati na otvorenom.
Ondak ce se partijat u zatvorenom... medika, katran i depo, cvara

Ne, bez zajebancije pa valjda netko od njih ima vixu ili neki vrag gdje se mogu naduvavat do mile volje..bong kick ass
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:39   #14
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Pa da ti odgovori,jedna takva "stara" kako nazivaš svoju majku,što već poprilično ukazuje na tvoju osobnu kulturu i razinu odnosa s ljudima.
Da je tebi 13 g,još bi bilo shvatljivo takvo tvoje ponašanje i tinejđerski bunt,ali ti si odrastao čovjek,koji očito nije u stanju razlučivati što su bezazlene stvari a što nisu,a očekuje da se drugi tj roditelji prilagode tvom mišljenju i ponašanju.
Svoju socijalnu isključenost,ako se tvoja stajališta uopće mogu svrstatiti u socijalnu normalu,je rezultat tvoje nezrelosti.
Jer zreo čovjek,ne bi ni ostajao u roditeljskoj kući,u kojoj tvoji roditelji imaju svako pravo odlučiti tko smije a tko ne smije koristiti njihovu imovinu tj dom,već bi se ti davno osamostalio i odselio,te živio u svijetu svojih "bezazlenih" užitaka i "bezazlenih" prijatelja.
Dakle već si blizu tridesete,a živio bi neodgovorno i na teret svojih roditelja.
Hajde odrasti konačno.
Financijske prilike mi ne dozvoljavaju da se odselim, nisam još stigao zaradit 500 000 kuna.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:41   #15
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Samo da razjasnim. Ja travu ne konzumiram ili konzumiram vrlo rijetko. Najčešće popijem 2-3 pive, ali mi odgovara društvo.
Odgovara ti društvo jer trenutno ne znaš za bolje,a vjeruj mi bolje uvijek postoji.Moraš znati koje su ti zone interesa i gdje se u životu vidiš i na tom planu moraš raditi na sebi.Kreći se na mjestima gdje ti se i zone interesa nalaze,što fali da odeš sam u kino pogledat film,sigurno će se naći djevojka koja će isto gledat film.Kupiš kokica i simpatično i odvažno ponudiš mladu damu/mlade dame.Kad vidiš da se smješkaju i prihvaćaju to,izvadiš mobtel i napišeš porukicu: Ne želim prekidat film no jesi li za neku kavicu poslije kina da ga zajedno prokomentiramo.Eto ti primjer spontanosti i zezancije.Nemaš što za izgubit jer ni nemaš ništa ako polažeš nade u hoštaplere i partijanere!
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:41   #16
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
Ondak ce se partijat u zatvorenom... medika, katran i depo, cvara

Ne, bez zajebancije pa valjda netko od njih ima vixu ili neki vrag gdje se mogu naduvavat do mile volje..bong kick ass
Tema izgleda kao da ju je napisao osnovnoškolac kojega stara ne pušta van dulje od 21h. S druge strane, komentari su kao da je trava najveće zlo svijeta koje ti uništava sve prilike u životu. Ovo što ti predlažeš mi se čini kao dosta van comfort zone autora
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:42   #17
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post

Ne, bez zajebancije pa valjda netko od njih ima vixu ili neki vrag gdje se mogu naduvavat do mile volje..bong kick ass
Nisi pažljivo čitala.....Oni su njega i primili u ekipu zato što su mu starci često odsutni, pa mu je kuća bila slobodna za partijanje. Da ekipa ima neku alternativnu lokaciju, naš pajdo ne bi niti postao dio te ekipe.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:44   #18
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Nisi pažljivo čitala.....Oni su njega i primili u ekipu zato što su mu starci često odsutni, pa mu je kuća bila slobodna za partijanje. Da ekipa ima neku alternativnu lokaciju, naš pajdo ne bi niti postao dio te ekipe.
Da, točno tako.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:45   #19
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Tema izgleda kao da ju je napisao osnovnoškolac kojega stara ne pušta van dulje od 21h. S druge strane, komentari su kao da je trava najveće zlo svijeta koje ti uništava sve prilike u životu. Ovo što ti predlažeš mi se čini kao dosta van comfort zone autora
Ja odavno tvrdim da bi svijet bilo lijepse mjesto da svi duvaju travu

Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Nisi pažljivo čitala.....Oni su njega i primili u ekipu zato što su mu starci često odsutni, pa mu je kuća bila slobodna za partijanje. Da ekipa ima neku alternativnu lokaciju, naš pajdo ne bi niti postao dio te ekipe.
Grozan si ja to nisam tak shvatila..ah bas sam naivna i mislim da su ljudi posteni i ne iskoristavaju
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:47   #20
kaj nije ovo tema za teens-e? kak je tu zalutala?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.