Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 21:50   #61
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zasto onda jos zivis s roditeljima? I otvaras temu za koju ne znam da li je za psihologiju ili RiD.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Šparam pare.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:53   #62
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Šparam pare.
Cemu onda tema? Ako zivis kao podstanar besplatno, onda moras postivati pravila stanodavca. Ili odseliti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:54   #63
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Cemu onda tema? Ako zivis kao podstanar besplatno, onda moras postivati pravila stanodavca. Ili odseliti.
Zato što mi društveni život pati zbog tih pravila. Reko sam već da teško nalazim društvo, a sad mi stara pokušava razjebat i ovo šta imam.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:59   #64
Onda odseli i budi veliki decko
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:01   #65
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Druga stvar je to da ne mogu nać žensku osobu, a mislio sam da ću kroz tu ekipu možda doć u kontakt s nekim.
s kim bi mogao doći u kontakt osim s nekom koja se isto napušava.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:04   #66
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Dakle, u kasnim dvadesetima sam. Stara je potpuno prolupala. Oduvijek sam bio dosta povučen, nisam se uklapao u društvo i slično. Imao sam svega nekoliko prijatelja, da bi se i to s vremenom smanjilo. Naime, nisam nešto posebno društven, međutim ipak sam uspio nać neku ekipu. Stvar je u tome da ta ekipa voli pušit travu i partijat. Pojedinci puše nekoliko jointova dnevno. S obzirom da živim u kući, a starci su često na moru, to se pokazalo kao izuzetno pogodno mjesto za takva druženja. Ovo ljeto smo održali dva takva partija. Međutim, kad je stara saznala za to, potpuno je pobjesnila. Kao, ne mogu ja u njezinu kuću pozivat drogeraše i propalice. Zabranila je da bilo tko iz te ekipe kroći u kuću. Oduvijek je bila sklona pretjeranoj kontroli i paničarila je zbog bezazlenih stvari kao što su alkohol i cigarete što je rezultiralo time da ni jedno ni drugo nisam probao prije 20-e godine. Kasnije sam iz nekog bunta propušio. To je bilo tek sa 23 godine. Naravno, stara je reagirala prilično loše. Dan danas rijetko izlazim. Bio sam prilično socijalno isključen. Mislim da ovime nastavlja s tim socijalnim isključivanjem.
U jednu ruku te shvaćam. Želiš proživjeti mladost koju nisi proživio, al to što radiš sebi ti ne valja. Vrijeme opijanja i zajebancije je bilo sa 15, a ne 28,29. Ti koji piju tada, piti će cili život. Meni je drago što sam ja tu fazu započeo na kraj osnovne i početak srednje, pa sam se do fax-a nauživao. Na fax-u se to sad malo smanjilo, al popije se kad su posebne prilike. Što da ti napišem? Mama ti ima pravo. Drugo je napit se kad odeš na nečije vjenčanje sa 29, a drugo je to radit u maniri teenagera svaki vikend. Ja ću vjerovatno nastavit tako zajebenciju do 25-27 godine, a onda se treba malo uozbiljit. Tada nećeš moći naći "normalno" društvo da se ide opijat svaki vikend već propalice i one koji vise po cijeli dan u kladioni. Takvi mi likovi u životu ne trebaju.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:08   #67
Pa drago mi je zbog tebe studošu što ti se sve tako fino posložilo.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:11   #68
Dok si bio mladi , kazes, mama ti je branila da se druzis , dovodis prijatelje...ako je tako to je tad bika njena greska, a ti si to morao trpiti. Sada si odrastao i radisbi nisi zadovoljan s pravilima koja se nisu promijenila od srednje skole.
Znaci, trebas se odseliti, placati svoje racune, kuhati i saugati i prati sude nakon partijanja u tvom novom stanu.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:12   #69
Nemam dosta love da kupim stan.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:13   #70
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Pa drago mi je zbog tebe studošu što ti se sve tako fino posložilo.
Ne moras biti drzak. Nikome se zivot ne poslozi sam pd sebe. Poslozis si ga sam.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:14   #71
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ne moras biti drzak. Nikome se zivot ne poslozi sam pd sebe. Poslozis si ga sam.
Kako sam ja to drzak?
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:15   #72
Ne znam što reći.
Da si teen, reko bi ti ono što je kod mene činjenica- najljepše stvari u životu desile su mi se bez znanja staraca/njihova pristanka, a najgore često u njihovom okruženju.
Ali ovako, kasne dvadesete, ovo ono-bježi jebote, bježi ako boga znaš.
Ja sam u ranim dvadesetima, relativno blizu sam kraja na faksu, ali već sad mi idu na kuki moji gospodari.
Naša komunikacija je svedena na apsolutni minimum, jednostavno se ne osjećam zdravo kad sam u njihovoj blizini.
Taman i da mi se ponudi unajmljivanje suterena i plaća za minimalac kad diplomiram, odlazim od kuće.
Što se tiče tvojih prijatelja i načina da zdrpiš komada- ima boljih načina. Oni koji se druže s tobom nisu niti prijatelji ni poznanici, već samo grebatori. I to još k tome beskorisni hašomani.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:16   #73
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Nemam dosta love da kupim stan.
Ne moras ti kupiti stan da bi.bio velik decko. Mozes i s cimerima zivjeti.





Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Kako sam ja to drzak?
Ne moras ga posprdno nazivati studosem.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:16   #74
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Pa drago mi je zbog tebe studošu što ti se sve tako fino posložilo.
Nije baš da su i meni dopuštali da izlazim, al jebiga morao sam se nekako snalazit, svađat sa roditeljima... Čak je tu i malo škola patila ( nije ništa ozbiljno, al ocjene nisu bajne bile, al završilo ipak sve kako je trebalo). Taj stan je ipak od tvojih staraca, pa ako ti oni hoće mogu ti zabranit. Ukoliko bi htio slobodu morat ćeš odselit. Da li imaš financije za iznajmit stan? To je tvoj život i tvoj izbor, pa ako misliš da ćeš biti sretan sa tim opijanjem i napušavanjem samo naprijed. Tvoj osobni izbor neću kritizirat jer mislim da svak ima pravo na sreću. Čini mi se da hvataš nešto čega više nema, godine se neće vratit, ono bezbrižno i najbolje teen godine su iza nas. Ne moraš ispunjavat očekivanja društva, pa eto oženit ćeš se i napravit djecu, al mislim da pokušavaš uhvatit duha sa ovim ponašanjem. Meni je isto žao što nikad u životu neću doživit picavanja iz škole da bi otišli na piće, skrivanje i bježanje od roditelja, al to je sad prošlost. Ukoliko se ne izumi vremeplov to će samo ostat lijepo sjećanje.

Zadnje uređivanje nerdfucker2 : 20.09.2014. at 22:25.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:19   #75
Za šta, da unajmim stan?
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:36   #76
Quote:
LexPerkovic kaže: Pogledaj post
Za šta, da unajmim stan?
Mislio sam da odeš u podstanare, pa imaš lijepo slobodu radit što te god volja.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:12   #77
Materina kuća, materina pravila. Odseli se od roditelja pa u svom stanu radi šta god oćeš. Nisi maloljetan pa da nemaš drugih opcija. Ovo je urnebesno djetinjasto
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:22   #78
Tako je bilo i prije s tim da se prije nisam mogao odselit.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:55   #79
kako sam kažeš, stara ti je posesivna i kontrolirajuća. ona te i napravila takvim nesposobnim. nisam pročitao cijelu temu ali ne vidim da se negdje spominje otac. tvoj problem je više stara, a manje društvo. kojem si potreban kao onaj koji osigurava prostor za ilegalne aktivnosti; nek se idu sebi doma napušavat ako smiju.
naravno da trava po sebi nije problem ako se ne pretjeruje, a ne čini mi se da ti pretjeruješ. i pusti one dušebrižnike kojima je od svega što si nabrojao najveći problem što ti "majku" zoveš "stara" i to što si popušio par jointa. da meni pokušava kontrolirat život nazvao bi ju puno gorim imenima (zasluženo!). misli svojom glavom. jedino TI ćeš snositi posljedice svojih djela.
__________________
it is known
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:05   #80
Ljepo mami objasniš koje su prednosti života u Novom Marofu.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.