Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2006., 15:59   #61
ne čuvam ja ništa više. kidam nalijevo s moderature

puštam da sve ode u phallus
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:35   #62
Quote:
naomi kaže:
mislim da kužim šta mi vas dvoje pokušavate reć....................
oh no?!? Dabar, u know what that means ! Sada su DVIJE !

Nitko nas nije pripremio na Plural !

Quote:
naomi kaže:
veliko THANK YOU!
btw how big is that THANK YOU anyway ?
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:51   #63
Quote:
Katatonični_Dabar kaže:

obećajem ti da ovaj topik neće otić u phallus
speak for yourself

Ja sam isplanir'o ovo hodocasce





Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
naomi, bejb, Pygmalion ti je upravo izračunao xy u tvojoj nejednadžbi, drž se ovog gore i sve će bit ok
Pygmalion je u osnovnoj bio PRVI na natjecanju iz matematike

is it so obvious ?

vish najomi, vec si upgrejdana u bejb next thing u know.. u're bearin' his hairy children
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:53   #64
Quote:
Luđakinja kaže:

puštam da sve ode u phallus
Phallus praesumitur bonus, donec probetur malus
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:54   #65
hello ya crooked people

evo i moj doprinos ovoj temi: http://public.srce.hr/dragotadic/trazimoistinu.php

šta ja ne bi dala na jedan pišljivi dan znati kako je biti samopouzdan
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 01:11   #66
Quote:
wasted kaže:
hello ya crooked people

evo i moj doprinos ovoj temi: http://public.srce.hr/dragotadic/trazimoistinu.php

šta ja ne bi dala na jedan pišljivi dan znati kako je biti samopouzdan
nije neki like crazy feeling ! u just feel like a lil' hard-on for Love
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 11:14   #67
Quote:
wasted kaže:
šta ja ne bi dala na jedan pišljivi dan znati kako je biti samopouzdan

znaš ono kad ja izvalim nešto glupo i ti mi onda spustiš pred svekolikim forumskim pučanstvom… e onaj osjećaj koji te uhvati nakon toga, e taj osjećaj ti je blizanac samopouzdanju bejb

Quote:
Pygmalion kaže:
oh no?!? Dabar, u know what that means ! Sada su DVIJE !

Nitko nas nije pripremio na Plural !
ma to su posljedice Stockholm syndroma, čekaj da si izgradi ego… neće više imati razumijevanja za nas

Quote:
Pygmalion kaže:
Pygmalion je u osnovnoj bio PRVI na natjecanju iz matematike

is it so obvious ?

dabar je bio razredni klaun u osnovnoj školi

now… how obvious was that?



i jedan apel Luđakinji... koliko god ovi zadnji postovi izgledali offtopic, nisu, poanta je još uvijek tu
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 19:13   #68
ha ha, dok se ego nahrani treba vremena tako da cu vam vjerojatno dosadit prije nego vas napustim

ma evo još jedno pitanje, šta mislite može li neko iskreno i istinski volit osobu koja još nije ni upoznala sebe i cije je pouzdanje poljuljano? (nema formiran ego) u smislu da voli baš tu osobu a ne neku idealizaciju te osobe.

mislim, pitanje je, ako se netko još nije ni formirao do kraja da li ju druga osoba može iti upoznati?

to se nadovezuje na ono da li prije obavezno izgraditi pa tek onda nadograditi?
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 22:10   #69
a onda bi moje pitanje bilo..
kada znas da si formiran? ne formiramo li se cijeli zivot? ono sto upoznas u jednom trenutku ne znaci da ce biti "tu" i kroz neko vrijeme

da je mozda malo jos kompliciranije voljeti neku osobu koja ni sama ne zna tko je - vjerojatno je.
al i ovak i onak gro ljudi (ne usudim se reci svi ali mozebitno je i tako) voli idealizaciju - tj zaljubljuje se u svoje vidjenje te osobe.
tak da ..
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 22:48   #70
Quote:
Pygmalion kaže:
oh no?!? Dabar, u know what that means ! Sada su DVIJE !

Nitko nas nije pripremio na Plural !

he he to je zato jer ste istomišljenici!
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 22:53   #71
Quote:
DarthFlake kaže:
a onda bi moje pitanje bilo..
kada znas da si formiran? ne formiramo li se cijeli zivot? ono sto upoznas u jednom trenutku ne znaci da ce biti "tu" i kroz neko vrijeme

da je mozda malo jos kompliciranije voljeti neku osobu koja ni sama ne zna tko je - vjerojatno je.
al i ovak i onak gro ljudi (ne usudim se reci svi ali mozebitno je i tako) voli idealizaciju - tj zaljubljuje se u svoje vidjenje te osobe.
tak da ..

da, istina

ljudi se mijenjaju stalno, al kod osobe koja još nezna što u stvari ona je zagarantirano je da ce nakon nekog vremena promijenit plocu

onda je to svojevrstan rizik (kao i sve drugo u životu) ili pokušaj dok je ta osoba nestabilna da je se gurne u svom smijer ...........

nemam pojma
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 15:31   #72
Quote:
Pygmalion kaže:
nije neki like crazy feeling ! u just feel like a lil' hard-on for Love
i't's not love i'm hard-one for , it's like

Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
znaš ono kad ja izvalim nešto glupo i ti mi onda spustiš pred svekolikim forumskim pučanstvom… e onaj osjećaj koji te uhvati nakon toga, e taj osjećaj ti je blizanac samopouzdanju bejb
ma ti nikad ne izvališ ništa glupo




tvoj karakter je općenito smiješan ne zbilja, a kako se ti osjećaš kad ti "spustim"?

p.s. oće ko pogodit iz kojeg predmeta sam ja na Državno natjecanje išla u srednjoj?
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 17:03   #73
šta ovo na psihologiji sve matematičari

evo priznajem, i ja sam pohađala takva natjecanja
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 17:06   #74
on topic:

znam da su svi ljudi jednako vrijedni i bla bla ali npr ako se kolac dijeli na 5 dijelova a ima 6 ljudi i meni je skroz normalno da svaki put ja necu dobit niš.... kako da si pomognem?

neke konkretne savjete, vježbe i sl??
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 17:40   #75
vježbe i zanimljivo napisano štivo ćeš naći u knjizi "razgovori sa zrcalom (psihologija samopouzdanja)" od miljković i rijavec
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:14   #76
Quote:
naomi kaže:
ma evo još jedno pitanje, šta mislite može li neko iskreno i istinski volit osobu koja još nije ni upoznala sebe i cije je pouzdanje poljuljano? (nema formiran ego) u smislu da voli baš tu osobu a ne neku idealizaciju te osobe.
na pitanje da li može netko iskreno i istinski voljeti ____(ispuni po volji)____?

odgovor je: da… mislim, jebemu, kod ljubavi možeš definirati samo nuspojave, sve drugo varira, to je jedan totalno kvantni osjećaj

Quote:
DarthFlake kaže:
kada znas da si formiran? ne formiramo li se cijeli zivot? ono sto upoznas u jednom trenutku ne znaci da ce biti "tu" i kroz neko vrijeme
tu si u pravu ali mislim da je naomi malo pobrkala stvari. uopće ne trebaš biti formiran kao ličnost da bi imao samopouzdanja, ne vidim zašto bi to trebalo biti povezano? kada se prije spominjalo izgrađivanje mislilo se na izgrađivanje ega

Quote:
DarthFlake kaže:
al i ovak i onak gro ljudi (ne usudim se reci svi ali mozebitno je i tako) voli idealizaciju - tj zaljubljuje se u svoje vidjenje te osobe.
vjerojatno zato jer ljudi koji ne prihvaćaju mane na sebi ne mogu prihvatiti i zavoljeti (najčešće te iste) mane na drugoj osobi...

Quote:
wasted kaže:
ma ti nikad ne izvališ ništa glupo
napokon si primjetila

Quote:
wasted kaže:
tvoj karakter je općenito smiješan
onako na jedan Indiana-Jonesovski-i-totalno-kulerski-način?


Quote:
wasted kaže:
ne zbilja, a kako se ti osjećaš kad ti "spustim"?

oli se to ikad desilo?
btw… I don’t feel, I react


Quote:
wasted kaže:
p.s. oće ko pogodit iz kojeg predmeta sam ja na Državno natjecanje išla u srednjoj?
biologija?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 17:20   #77
Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
napokon si primjetila
teško da ne bi primjetila, kad si tako obdaren

Quote:
onako na jedan Indiana-Jonesovski-i-totalno-kulerski-način?
you have a more of the austin powers cool

Quote:
oli se to ikad desilo?
btw… I don’t feel, I react
znala sam. da te onda pitam, je l se i tebi još pobrka da ne znaš ni sam koji si od svojih raznih identiteta?

Quote:
biologija?
i'm too skewed for that. grčki
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 18:43   #78
Quote:
TsunamiGirl kaže:
E, sad je pitanje - kako ojačati samopuzdanje? Ne samo da bi se obranio od ovakvih rospija gore, nego općenito, kako ljudi koji nemaju jako samopuzdanje mogu sebi pomoći.

Npr. ja nisam imala sreće da imam roditelje koji će mi pomoći da izgradim svoje samopuzdanje i dobru sliku o sebi. Dapače, puno je lošija od realne slike. Kako si pomoći?

Prijedlog knjiga za pročitati?
tek sad primječujem temu, pa sam vjerojatno i preskočila mnoge pametne misli , ali eto mojeg malog doprinosa na inicijano pitanje ;

a) ne bi ja tu čitala puno knjiga (zapravo, ne bi ni jednu ), nego ravno na posao

Samopouzdanje se stječe jednostavno postizanjem ciljeva koje si je čovjek zadao da ih mora postiči - e, sad tu ide :

b) kažeš imala si sreću da imaš pametne roditelje koji su ti postavili prava mjerila vrijednosti i sposobnost da odrediš vrijedne a ostvarive ciljeve

Oni koji nikada neće steći samopouzdanje su oni čiji su ciljevi nerealni ili oni koji su nakon dostignutog cilja odlučili (sami ili utjecajem okoline) podignuti letvicu.
Ako su prioriteti smrdani (napr. najčešći - ljepota) onda je postizanje cilja ponekad vrlo mučno, bolno i teško (napumpavanje, ispumpavanje, rezanje, štukanje, trapljenje ...) a moda se promijeni pa sve ispočetka ...
Ako su prioriteti adekvatni odrastanju, onda uglavnom imamo sretnog školarca, uspješnog studenta, naprednog karijeristu, zadovoljnog obiteljskog čovjeka, smirenog penziča i zaokruženog starca koji se oprašta od svijeta, a i taj će sigurno požaliti da nekad u životu nije donio neku drugačiju odluku
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 19:06   #79
Quote:
Madame Hooch kaže:
a) ne bi ja tu čitala puno knjiga (zapravo, ne bi ni jednu ), nego ravno na posao
e da sad si me podsjetila iako inače zagovaram princip "dosta teoretiziranja, lopatu u ruke", ili kako bi braća ameri rekli "cut the crap, just do it" , ima jedna jako dobra knjižica ( mala knjižica, knjižičica ) od Barbare De Angelis - zove se Samopouzdanje. vrijedi je pročitati iako mislio/la da je s tvojim samopouzdanjem sve u redu. ona kao prvo definira pojam saopouzdanja i slično, jako je korisna. preporučam svima, a ne samo njima
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:59   #80
Quote:
wasted kaže:
you have a more of the austin powers cool
sa ili bez mojo-a?

Quote:
wasted kaže:
znala sam. da te onda pitam, je l se i tebi još pobrka da ne znaš ni sam koji si od svojih raznih identiteta?
Znaš ono kad Kaufman u Man on the Moon-u kaže da nema svoje pravo ja? E tak je i sa mnom… budući da nemam pravo ja ne mogu mi se ni identiteti pobrkati, uvijek je akutalni identitet pravi identitet


Quote:
wasted kaže:
i'm too skewed for that. grčki

boy, was i waaay off... znaš li možda napamet stihove od Sappho?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.