Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 12:25   #4341
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tako se ne živi i na takav mentalni nedostatak nećemo se moći izvući još desetljećima iz dugova.

Ako smo sirotinja u dugovima onda nema kićenja i Amen.
Jer kuna vamo kuna tamo nestaje polako, a dugovi ostaju s druge strane ne privređuje se apsolutno ništa da se napuni ta prazna kasica već se dižu cijene usluga gradskih firmi, a raja koja nije uhljebljena ili nema mirovinu pakira kufere u bijeli svijet jer im račune i hranu božićni ugođaj neće sigurno platiti.
To je vec, gotovo, pa klise...
- svi (ili velika vecina) se slazu da nam TREBAJU bozicne lampice - nitko ne razmislja o tome koji su troskovi svijetljenja istih
- svi se slazu da nam treba dvorana, ali nitko nije zabrinut sto je brodski sport na niskom nivou
- svi se slazu da nam trebaju bazeni, ali se skoro nitko ne kupa u njima
- svi se slazu da se nema posla i da se nema para - pa su preko ljeta u bilo koje doba dana sve birtije pune

Generalno su nam velike oci...

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Lobiranje okolo?
Eto ti gospodarska zona zjapi prazna utuklo se hrpa novaca i nikoga nisu dovukli jer su im uvjeti za iole ozbiljnijeg poduzetnika smiješni i lakrdija te nitko pametan sa svojim novcima se ne bi usudio zafrkavati s njima.
Probaj nešto otvoriti u toj zoni!
Lakše budeš u bilo kojoj drugom gradu nego kod nas, a direktno sam upućen kad je moja firma htjela otvoriti mali pogon.
Jesi li upucen u tzv. "podmazivanje"??
To je terminologija koja je u Brodu jako popularna. Hoces se negdje zaposlit - moras podmazat, hoces da ti dijete ide u vrtic - moras podmazat, hoces da ti dijete igra u prvom sastavu lokalne kosarkeske ekipe - moras podmazat, hoces se zaposlit za jebenih 1600/2400 kn uz potporu ministarstva - moras podmazat, bolestan si i umires - ako ne podmazes "doktori tu nista ne mogu"....ako se tako nastavi, "podmazivat" cemo svaki odlazak u zahod.
E sad, na stranu komunisti, jugonostalgicari, 'vaki, 'naki.... Vrati se 30-ak godina unatrag... Nisi morao razmisljati o zaposlenju, nisi morao razmisljati o tome hoces li se razboliti, niti o tome ima li mjesta u vrticu za tvojih 2-3 djece...nisi morao razmisljati o tome kako ces na more, nego gdje ces na more.... to su cinjenice.
Naravno da ne mogu svi biti bogati - sposobni ljudi ce se obogatiti u bilo kojim okolnostima, bez obzira kakvo je drustveno uredjenje...
Sto se tice videa o specijalnom vlaku - svatko ima svoj motiv odlaska...ali da danas zivimo u blagostanju - bio bio odredjeni postotak nezadovoljnih - takvih uvijek i svuda ima...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:39   #4342
Kad se vratim 30god unatrag to je sredina 1980ih kad je u ĐĐ bio totalni raspašoj i vuklo se kući od elektrode do WC školjke...
Isto se dešavalo i u ostalim jakim firmama na području grada tipa Jasinje gdje su se priključci preko noći izvozili iz kruga kombinata...

Posla već tada nije bilo za nikoga novoga već ono što je bilo zaposlenih su levatili po svojim firmama i već su tada tenzije na nacionalnoj bazi bile ozbiljne što bilo uvertira za raspad Juge.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 16:57   #4343
Što se tiče kružnog toka evo već nekih dva sata kako je napravljen otok i isključeni semafori, a promet ide kao podmazan bez gužve jer ljudi već voze otprilike po pravilima kružnog toka... Odlično
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 17:42   #4344


Ovo zvuci skroz dobro...

Inace, dobio sam nekakve informacije kako se razmatra da se na raskrizju budabkove i kumiciceve postavi "pametni-semafor" koji bi trebao moci optimizirati protocnost...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 17:51   #4345
Ovo sada što primjetim probleme i gužve će stvarati semafor u Gupčevoj kod gimnazije pošto je protok na rotoru sada ubrzan odmah se čep napravio skoro do rotora.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:00   #4346
Rotor i tamo...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:34   #4347
I onda nakon toga mora rotor na križanje Široke i Gupčeve
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:42   #4348
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Što se tiče kružnog toka evo već nekih dva sata kako je napravljen otok i isključeni semafori, a promet ide kao podmazan bez gužve jer ljudi već voze otprilike po pravilima kružnog toka... Odlično
A ja budala opet išao okolo, mislio si ako bude gužva da bih mogao zakasniti na posao.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:09   #4349
Opet prometna kod Halajka. prolazio prije 20ak min. Dobro su se spizdili. A guzva od novog kruznog se osjeti tri raskrizja dalje.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:25   #4350
kroz rotor Svačićeva/Gupčeva ide kao podmazano
sad ovi semafori na drugim križanjima ne mogu primiti toliku masu vozila koji jednostavno prolaze bez zastoja kroz rotor
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:33   #4351
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ovo sada što primjetim probleme i gužve će stvarati semafor u Gupčevoj kod gimnazije pošto je protok na rotoru sada ubrzan odmah se čep napravio skoro do rotora.
A i svaki ćaća svoje nejače mora dovesti do vrata učionice. I zauzeti u prosjeku 2,7 parkirnih mjesta dok čeka da sinko sveže pertle nakon druge smjene.
Happy Phantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:18   #4352
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
kroz rotor Svačićeva/Gupčeva ide kao podmazano
sad ovi semafori na drugim križanjima ne mogu primiti toliku masu vozila koji jednostavno prolaze bez zastoja kroz rotor
Ček pa zar su već asfaltirali?

Ja sam sinoć oko 11 navečer prolazio tamo, rupe dubine 10cm. Doslovno sam vozio 2-3 km/h kroz raskrižje jer su mi amortizeri vrištali od muke.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:56   #4353
Nije asfaltirano još se nasipa, ravna, proširuje itd.
Ali otok je napravljen i znakovi za kružni tok postavljeni, a semafori ugašeni...vjerojatno ih sutra miču

Voziš normalno kao u svakom drugom rotoru samo pažljivije jer su radovi u tijeku...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:47   #4354
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Nije asfaltirano još se nasipa, ravna, proširuje itd.
Ali otok je napravljen i znakovi za kružni tok postavljeni, a semafori ugašeni...vjerojatno ih sutra miču

Voziš normalno kao u svakom drugom rotoru samo pažljivije jer su radovi u tijeku...
Znači nema bisera koji odluče da skrate put pa kruži tok prođu sa lijeve strane

Vidim da ste po veli raspravu o MO Podvinju (ne dirajte moj zavičaj), nije Podvinje leglo narkomana, pedofila i maminih maza
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:20   #4355
Jel napravljen do kraja? I skretanje za desnu stranu?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:37   #4356
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post
Znači nema bisera koji odluče da skrate put pa kruži tok prođu sa lijeve strane

Vidim da ste po veli raspravu o MO Podvinju (ne dirajte moj zavičaj), nije Podvinje leglo narkomana, pedofila i maminih maza
Baš ispred mene se na lijevo skretanje odlučila gospođa u passatu(sva sreća, skužila je gestikuliranje radnika, pa nismo imali frontalni ), unatoč neprekinutom nizu automobila koji su se kretali kružno u smjeru suprotnom njenim ambicijama

Što se tiče Podvinja, trenutno broji par tisuća ljudi, a nekolicina mladih je poznata u crnoj kronici, i to je onaj dio koji svi vide, a to je uvijek vrh sante leda u odnosu na stvarne problematične likove(ne prozivam, nije bolje ni u mom kraju).
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Jel napravljen do kraja? I skretanje za desnu stranu?
S obzirom da jejutros bilo križanje, dobro da su osposobili i rotor.Nagađam da će dessni skretači doći kasnije tek na red
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:02   #4357
Fak, ja sam pomislio da bi uskoro moglo bit sve gotovo do kraja, izgleda da ćemo još malo pričekat. A i bilo bi prebrzo poznavajući takve radove na ovim prostorima
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:56   #4358
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Baš ispred mene se na lijevo skretanje odlučila gospođa u passatu(sva sreća, skužila je gestikuliranje radnika, pa nismo imali frontalni ), unatoč neprekinutom nizu automobila koji su se kretali kružno u smjeru suprotnom njenim ambicijama
da bilo je bisera otprilike u pravilu žemskinje su znale po svaku cijenu kontrirati unatoč znakovima da je sada kružni tok
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 09:34   #4359
I nije nezamjetan znak u tom smjeru(od Kauflanda). Praktički, da bi ušao u kružni, moraš zaobić znak(inače su mi znakovi za kružni uočljivi ako ih gledam perifernim vidom, ali ovo je teško omanuti. Ali može se )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 10:04   #4360
http://www.brodportal.hr/clanak/a-ta...-gupcevoj-8259
KKK_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.