Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2016., 18:24   #21
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Tko bi se sve trebao ujediniti da se spasimo od dvostranačkog terora?
Obični ljudi trebali bi se ujediniti, bez obzira na političko mišljenje, donijeti 50 oštrih i dobrih zakona, ugledati se kako je Orban riješio ekonomiju, maknuti sve što ne valja iz zakona i političkih stajališta (što šteti građanima Hrvatske) i prestati uopće slijediti bilo kakve stranke jer po meni ni jedna ne valja ni toliko da stari bicikl nasloniš na nju.
Potpuno su za Hrvatsku gospodarski i općenito beskorisne. Svi bivši ministri bivše Vlade otišli su gdje djeco ? U Sabor.
Drugo ne znaju.
Kam će drugdje ? Gdje će ovi ? U neki biznis, nešto produktivno. Noup !
Opet u Sabor. Kako kod amerikanaca završe predsjednički kandidati koji fejlaju ? Ne vidiš ih opet za 4 godine u utrci. Jok. Kod nas mnogi vode stranku bez obzira na uspjeh na izborima sve dok ih se ne prisili na penziju ili na odstupnicu.
Ne tangiraju oni svi skupa nas građane, ni 1%.Koji ozbiljan političar radi ovakve cirkuse kao danas mnogi naši političari raznih stranaka ?
Sami građani HR trebaju biti najjača stranka.
Donijeti nizak pdv, niske poreze, zakone u kojima će Hrvatska maksimalno sama proizvoditi hranu, zaštititi vodu itd. tj. sve što je potrebno da se situacija sredi i da se pokrene privreda. Zatvoriti pipu svemu što je na grbači državnog proračuna a ne bi tamo trebalo biti.
Pokrenuti proizvodnju i izvoz. Naći prave menadžerske mahere a ne klince od 28 u odijelima i 3 godine radnog staža. Trebamo iskusne i nepotkupljive ljude.
To je moje mišljenje. Ma kakve stranke ! Kaj će nam većina političkih bezveznjaka u raznim strankama, onih koji nisu za čuvanje dvije nacrtane ovce a ne dobra građana HR.
Mi trebamo mirnu građansku revoluciju a ne stranke i strankice, naše i njihove.
Trebamo na vrhu vlasti čovjeka jakog autoriteta (nismo mi za ovo "svi vladaju pomalo i svi štete državi " sistem) i karizme, nepotkupljivog i iskrenog domoluba. Svi ljudi trebaju pokazati snagu zajedništva. Za to nam ne treba 789 stranaka te jedni te isti manje više već izlizani političari ili ideje. Ne trebamo vaše i naše već jedinstvo. Da nam svima bude bolje.
Treba napraviti lustraciju kao u Poljskoj i maknuti sa ravnateljskih i važnih funkcija sve bivše komuniste, udbaše, kriminalce itd. te kažnjavati bilo kakvu korupciju.
Zaštititi radnike od izrabljivanja a ne da rade cijeli dan za 2600 kuna od kojih ne mogu živjeti, samo zato da bi si vlasnik kupio helikopter ili novu sponzorušu.

To se sve neće nikada dogoditi jer smo prekomotni. Dok je nama dobro fućka nam se za susjeda kaj njemu nije. Dok mi peglamo kartice i sjedimo na kavicama fućka nam se kaj susjed nema posao. Prosvjedujuemo za... bolje da ne napišem za kaj ali po liniji vaši i naši, umjesto da se ujedinimo.
Zato nemamo tu snagu sada, lako nas je podijeliti i izmanipulirati na sve političke načine. Dopuštamo da nas dijele a svi se nažalost kuhamo u istom loncu
Meni je davno kao moj lički dida rekao dok je komentirao jedan slučaj:

Dite moje mi smo ti hrvati dobre sluge a loši gospodari.

Da smo pametni ne bi nam stranke gospodarile životima i sudbinama. Bile bi sporedna stvar. Politika treba služiti narodu a ne obrnuto.
Toliko o tome.

Zadnje uređivanje pozitivax : 10.06.2016. at 18:59.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 21:45   #22
Quote:
ancap kaže: Pogledaj post
Dajte najte...
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ne znam za Pametno, ali Most su "čisti libertarijanci"?!? Po čemu si ovo zaključio?
Po programu s kojim su izašli. Ako se tko sjeća, bila je usporedba programa stranaka u Večernjem uoči izbora, po točkama, gdje su se Pametno (više) i Most (nešto manje) pokazali kao stranke liberalnog odnosno ('bote HSLS ) točnije libertarijanskog programa, kad je riječ o ekonomskim, financijskim i slično temama

Evo što je Most zastupao uoči izbora:

Quote:
pojednostavljenjem administracije za poduzetnike,
smanjenjem poreza,
profesionalizacijom uprava u javnim poduzećima,
uvođenjem sustava plaćanja prema sustavu izvrsnosti u javnom sektoru,

popis neodrživih općina koje ulaze u proces pripajanja.
...
Iz programa se tako može saznati da Most želi samo četiri vrste poreza - na dohodak, progresivni porez za regulaciju distribucije bogatstva, porez kojim se stimulira ili destimulira određeno ponašanje (eko-pristojbe i sl.) i PDV.

161parafiskalni namet nalazi se na Mostovoj listi za eliminaciju

Svi ostali porezi, doprinosi, trošarine i pristojbe su za Most - posve nepotrebni.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/refo...-opcina-304462


Ima toga još i uostalom ima negdje i detaljniji program (nadam se ) pa slobodno se uvjerite, da je MOST libertarijanska stranka

Pametno je ako se ne varam, baš izričito rekla da su za flat-tax, MOST je blizu toga

Osim toga, smanjenje poreza, i smanjenje državne uprave, zavoda i agencija, s uvođenjem tržišnih kriterija u državnu upravu

Zatim, privatizacija naveliko (ovdje ne piše ali spominje se u programu)

To su osnovne točke libertarijanizma: smanjenje poreza (flat tax), smanjenje državne administracije, i privatizacija. I to MOST zastupa.

Ako zbunjuje to što je Lovrinović (bio) istaknuti član MOSTA - on je tu bio po demokršćanskoj poveznici, pa je tako bio isključen iz bilo kakvih dužnosti, jer on naravno nije libertarijanac pa je sada uostalom i konačno to vidljivo

Dakle MOST i Pametno su prave liberalne stranke, za MOST je to jasno bilo iz programa, a isto tako se vidi i iz djelovanja njihovih članova - nepopustljivost prema sindikatima, najava ukidanja polusatne pauze, privatizacija koju je Orešković proveo bez njihovog protivljenja (dakle s njihovim slaganjem), liberalizacija zdravstva protiv čega nisu ništa rekli, tu je vjerojatno i liberalizacija školstva...

Prema tome, mislim da je očito gdje je MOST pozicioniran. Tko to do sada ne zna ili nije znao, nije baš informiran, rekao bih.

Dakle ako nećete HDZSDP socijalizam, postoji treći put a to je MOST, pod uvjetom da ne smeta njihova demokršćanska komponenta (a znam, da mnoge libertarijance to smeta)

Pametno je isto to samo bez demokršćanstva, ali što se može kada je MOST očito bolji i uspješniji kao stranka ili lista, očito u MOSTu imaju bolje ljude.

Tako da stvarno mislim, da nema potrebe tražiti nekakav treći put, kad je tu MOST kao parlamentarna stranka koja se u ovom kratkom vremenu sasvim fino profilirala, pa sam i ja trenutno njihov glasač

...ako nađu nekog da im nosi listu ovdje
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 00:27   #23
kljucno je da koja se god opcija bude pokusavala probiti kao treca (a za sad most ima jos uvjek najveci potencijal za to) u predizbornoj kampanji vec predlozi jaka imena za predsjednika vlade i same ministre. mislim da bi se ljudi itekako zakacili za to. ako se pojave s istim imenima kao do sad (petrov, bulj itd..) to ce bit tragikomicno. to su ljudi koji imaju ideale i entuzijazma ali su do bola nesposobni. neka budu u toj platformi ali moraju predloziti prava imena.

onaj zivi zid je komedija ziva. kakav im je to vodja koji vjeruje u chemtrailse i takve gluposti? lik je malo zesce poremecen, a znanje na nuli.
eto, do prije samo par dana je tvrdio da je prekinuo pregovore s mostom kad je shvatio da je petrov karamarko covjek (naslusao sam se tih gluposti i od drugih). sad najbolje vide i sljepci kakve su to teske teorije zavjere.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 04:28   #24
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
To su osnovne točke libertarijanizma: smanjenje poreza (flat tax), smanjenje državne administracije, i privatizacija. I to MOST zastupa.
Ti dragi moj nemaš blage veze o čemu govoriš niti što libertarijanizam uopće jest kada možeš valjati ovakve gluposti. Evo ti pa čitaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Libertarianism

Ali ukratko - libertarijanizam je politička filozofija koja drži slobodu kao glavni i najvažniji cilj svog djelovanja. Političku slobodu, ekonomsku slobodu, osobnu slobodu. U tom smislu svo političko djelovanje libertarijanaca se usmjerava upravo prema maksimiziranju autonomije pojedinca, smanjenju utjecaja države, dobrovoljnim umjesto prisilnim odnosima unutar društva, isticanju osobne odgovornosti, itd.

To što MOST u svom programu ima neke točke koje se preklapaju onima koje zagovaraju libertarijanci ih nikako ne čini libertarijancima. Da bi bili libertarijanci morali bi nedvosmisleno deklarirati svoju želju za maksimiziranjem navedenih sloboda u hrvatskom društvu, što im naravno ne pada na pamet budući da se prije radi o crkveno-konzervativnom projektu nego bilo čemu što bi iole sličilo makar na klasično liberalnu opciju a kamoli nešto više.

Naravno, mi stvarni libertarijanci bi možda i mogli voditi onom "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" ali to je jako opasna premisa, jer ako se svrstamo na njihovu stranu automatski postajemo odgovorni i za sva ostala sranja koja zagovaraju a koja se apsolutno kose sa libertarijanskim načelima. Pogledaj samo kakve je nebuloze onaj Lovrinović zagovarao u kampanji pa će ti biti jasno da se radi o totalnom ekonomskom analfabetu koji sa slobodnim tržištem, austrijskom školom ekonomije i bilo čime drugime što bi se moglo svrstati pod libertarijansku etiketu nema nikakve veze.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 12:08   #25
Sram te bilo bezobrazniče jedan

Tako mi i treba, kada hoću biti uljudan pa umjesto termina "neoliberalizam", uzimam neutralniji i inkluzivniji termin libertarijanizam

Pa mi onda nekakvi svakakvi pametnjakovići sole pamet

Ukratko, MOST je za privatizaciju, smanjivanje državnog aparata, deregulaciju i prepuštanje svega tržištu, i to je libert... pardon, to je ono što se zove kratko i jasno neoliberalizam.

ILI možda nije?

Kod MOST-a je problem to što je vezan uz Crkvu i ima taj demokršćanski dio, koji bi trebao smetati svakom pravom libert...neolib...jebiga

mada naravno na wikipediji liberal može biti i desno i lijevo i sredina i tamo i vamo sve je to elastično do yaya baš kao i tržište politčkih ideja

A izgleda da svaka naša stranka ima nešto dodatno osim onog za što deklarativno jest. Tako je HDZ domoljubna a trgovačka, SPD demokratska a klijentelistička, a MOST pak liberalna, ali klerikalistička ... a da će se pojaviti nešto četvrto mislim da je utopija.

Baš kao i ovo trkeljanje o liberalističkim "maksimalnim slobodama".
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 14:40   #26
Ajde, ajde nema potrebe da se sad izvlačiš. Ne znaš pa ne znaš, pa što. Mislim, znam da znanje nije baš na cijeni u ovoj zemlji, ali ipak ovakvo komotno igranje definicijama ničemu ne služi. Ti bi eto silom htio staviti znak jednakosti između libertarijanizma i ovoga (što god to je) što se događa na domaćoj sceni, ali ne ide. Nije to ni taj mitski "neoliberalizam" (što je nonsens sam po sebi, jer svatko za taj "neoliberalizam" ima vlastitu definiciju, a nitko sam sebe naziva "neoliberalom"). To je klasični domaći mulj, lišen bilo kakve ideologije i filozofije, koji se eto ponekad uobliči u nešto što možda malo nalikuje na nešto drugo ali se brzo vrati u izvorni bezlični oblik populizma i kolektivizma. To nam je očito sudbina, neraskidivo vezana sa činjenicom da golema većina stanovnika ove zemlje ne čita ništa kompleksnije od križaljke u nedjeljnom Večernjaku, ne gleda ništa intelektualnije od Big Brothera, a svoje političke ideje dobivaju na nedjeljnoj propovijedi ili tjednom okupljanju udruge studenata FFZG... Jbg.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:56   #27
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Cijeli naš narod je socijalistički.

Hrvati su ili liberalni socijalisti ili nacional socijalisti

Oni koji su htjeli kapitalizam su se odselili
Pa, ako su svi socijalisti, onda su opljačkani socijalisti, a opljačkali su ih kapitalisti:

http://anonymoushrvatska.blogspot.hr...je-nevien.html

EpaDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 00:21   #28
Kako god, ako krenemo od ideologije uvijek završimo na istom - HDZ i SDP. Ne isplati se razgovarati s budalom, jer te spusti na svoj nivo i dotuče iskustvom. Ako bismo krenuli od EKONOMIJE - kako zaposliti ljude i pokrenuti gospodarski rast/razvoj - to bi već bio korak naprijed.

Idemo vidjeti kako stojimo s tim:

1. Nezavisna lista Stipe Petrine - SP vodi uspješno Primošten, srezao je dug te bankrotirane općine i uspješno se nosi s nasrtajima HDZ-ovaca koji ga hoće nabiti u top, definira se istovremeno kao pravaš (u zaštiti nacionalnih interesa) i ljevičar (u zaštiti potlačenih i socijalnih interesa).

2. MOST - ima uspješnih i manje uspješnih; Kovačić je uspješan naspram onome što mu je prethodilo, Božo Petrov manje-više, no od psihijatra baš ne očekuješ da ti preporodi gospodarstvo, Bulj je na tragu 'hrvatskog Orbana' u lokalnoj izvedbi, Strenja Linić je uhljeb i muljatorica, ali zato imaju čovjeka koji se dobro razumije u zaštitu okoliša i energetiku, itd.

3. Pametno - uglavnom sastavljeno od uspješnih pojedinaca, individualaca koji su se dokazali u znanosti, struci ili privatnom biznisu - kao privatni poduzetnici ili zaposlenici velikih i srednje velikih tvrtki, u informatici i drugim područjima; ima i jedan broj ljudi koji se bave socijalom, 'zelenim' temama, energetikom, a među simpatizerima je veliki broj stručnjaka za razna područja. Imaju jedini razrađen program koji je konzistentan i ljude koji bi ga mogli primijeniti, iako ti ljudi nemaju uglavnom političkog iskustva - jedna od osnovnih postavki je bila da se ne uzimaju isluženi političari iz drugih stranaka.

4. Laburisti - imaju prilično dobre političke vještine, ali kako to obično biva među takvima, isposvađali su se i počeli driblati jedni druge, pa su rasturili stranku. Iako su to načelno ljevičari, među njima je bilo i nekih ljudi 'neoliberalnog' profila, dakle riječ je o varijanti SDP-a koja je bliža ljudima, radikalnije aktivna i sklona zagovarati prava običnih ljudi od Milanovićevog SDP-a. Što oni konkretno mogu riješiti osim ideologije i političkih igara je pitanje.

5. ORaH - stranka je nastala iz SDP-a, ali se bavila zelenim temama u čemu je pokazala dosta znanja i okupila više ljudi koji se bave 'zelenom politikom' i drugih stručnjaka (energetika, itd.) Zabrijali su ideološki na lijeve teme LGBT i poštivanja ljudskih prava. Podržali su Josipovića s kojim su bili u bliskim odnosima, što ih je koštalo. Također su počeli srati o chemtrailsima da privuku neuki puk. U trećem putu bi trebala biti neka 'zelena stranka', jer ekologija nije dovoljno zastupljena u HDZ-u i SDP-u.

6. Živi zid - Sinčić, Palfi i Pernar koji su zgrnuli sva sredstva ljudi koji su ulagali u ovu stranku - vrhunski muljatori i samoreklameri, uvijek će se pojaviti u medijima protestirati za ovo i ono, ali ne čuje se da su kome konkretno pomogli, osim Sinčiću da uđe u Sabor.

7. Slobodna Hrvatska - nastala od otpadnika Živog zida koji se navodno stvarno brinu za ovršene i blokirane, ljude, za hrvatske nacionalne interese

8. Razne udruge - Blokirani, itd.

9. Manje lokalne stranke i strančice.

10. HSLS, HNS, HSS - propale i kompromitirane stranke koje svejedno imaju stranačku infrastrukturu i članstvo.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 13:52   #29
Poslije ovog rašomona na izvanredne će izići Most s Oreškovićem i uzeti velik kolač. Veći od prethodnog. Što bude spektakularniji Karamarkov pad ili prljavije rušenje Tima od HDZa to će mostov+Tim uspjeh biti veći. Jasno, ako postupe po ovoj pretpostavci.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:32   #30
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Poslije ovog rašomona na izvanredne će izići Most s Oreškovićem i uzeti velik kolač. Veći od prethodnog. Što bude spektakularniji Karamarkov pad ili prljavije rušenje Tima od HDZa to će mostov+Tim uspjeh biti veći. Jasno, ako postupe po ovoj pretpostavci.
Nema šanse. To je spin kojim se super manipulira inače mudrim Petrovom, koji bi ipak trebao biti pametniji i oprezniji.
Vidi se da ne misli dugoroično inače sve ovo sa Karamarkom , ostavkama , dramomne bi potencirao. To se ne dela tako.

Zato je ovo kaj pišeš možda lukavi spin opozicije koja tako pokušava srušiti Vladu i sebi napraviti korist. Ne bi trebalo uopće vjerovati svemu kaj u tam' nekom Jutarnjerm piše.One ankete su namjerno nafurene na stranu opozicije.
MOST bi najviše izgubio novim izborima.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:35   #31
nitko
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 15:43   #32
Mladi, ispod 40, školovani, bez ikakve prethodne partijske knjižice.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 13.06.2016. at 16:30.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 19:41   #33
Ako govorimo o liberalnim i libertarijanskim opcijama, jedina takva stranka u Hrvatskoj je HSLS. Za sad jedina stranka koja se isključivo zalaže za jačanje poduzetništva, slobodno i otvoreno tržišno gospodarstvo, građanske i političke slobode pojedinca...

Evo vam načela pa čitajte:

http://www.hsls.hr/temeljna-nacela/
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 19:57   #34
HSLS je paradoks sam po sebi "socijal-liberalna" a to je nespojivo sa liberalizmom a oni su pokazali tko su u koaliciji sa HDZom tj. da nisu dosljedni liberali. Liberalna stranka ne nameće socijalnost već ako želiš biti socijalan,budi ako ne želiš nemoj biti,radi ono što želiš sa svojim životom a jedini kodeks je nenasilje i tržišna utakmica. Doslovno liberalna stranka ne postoji kod nas ili ja ne znam za nju a to bi bio treći put. Kad bi kvazi-liberalima rekao da ne vjeruješ u demokraciju tj. sam izborni proces,nazvali bi te nepogodnim,kad bi odobravao pravu slobodu govora,netko bi strada pod zakonima države od govora mržnje. Svi ovi "treći putevi" se bave popravkom postojećeg stanja a ne promjenom. Libertarijanci ne mogu proći niti u Americi a samim time ni treći put. Libertarijanizam bi bila težnja za koju se civilizacija treba pripremiti da bi je uopće provela. Mi smo se sveli na to da moramo birati stranku koja bi dovela stanje u red a ne koja bi razvila treći put koji niti ne može pobijediti jer old school generacija nije obrazovana tako a oni su većina dok će rijetko koji profesor u državnoj školi (kao što je moja bivša profesorica) da slobodno tržište u praksi ne postoji kakvo a libertarijanizam je čista doktrina toga. Zanimljivo,kao feudalna država je Hrvatska bila najjača za vrijeme Kraljevine,moderni feudalizam (pravo posjeda) bi bio liberalizam bitno drugačiji od prijašnjeg a što su libertarijanci objasnili npr. Milton Friedman,samo napišite na youtube.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:04   #35
Jedna je činjenica u Hrvatskoj koju mediji i veliki politički akteri u Hrvatskoj ne žele priznati građanima jer bi se onda stvari na političkoj sceni počele mijenjati - a to je da većina mladih u Hrvatskoj danas ima vrlo slične stavove, i zapravo tvore jedno veliko glasačko tijelo koje može predvoditi politiku.

Većina mladih danas je neopterećena ideološkim pričama i nemaju predrasude prema kapitalizmu. Ja bih se usudio reći da većina mladih ima libertarijanske i liberalne stavove, ali ili im to nitko nije konkretizirao ili su razočarani u političku scenu i ne znaju za koga glasati. Iskreno, ja sam glasač HSLS-a jer se slažem s njihovim političkim stavovima, a radije ću izabrati stranku (iako znam da nije savršena) pa koliko-toliko aktivno sudjelovati nego biti pasivan kao većina ljudi i ništa ne poduzimati. Znam da ćete reći svašta za HSLS, ali budite svjesni da niti jedna stranka nije savršena. Učlanite se u stranku pa ju VI mijenjajte ako mislite da nešto ne valja. Ništa se neće promjeniti dok svi mi doma sjedimo u kauču i žugamo na TV.

Btw smatram da bi jednoga dana HSLS trebao predvoditi treću opciju u Hrvatskoj, ali situacija je trenutno nepovoljna.

Očekujem 3-4 pesimistična jednorečenična komentara kao i obično
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:14   #36
Ekipa koja razumije realan život ne izlazi na izbore i ne zanima ih politika.

Zato je u hrvatskoj takozvani treći put drek na šibici i nema od toga ništa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:14   #37
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
HSLS je paradoks sam po sebi "socijal-liberalna" a to je nespojivo sa liberalizmom a oni su pokazali tko su u koaliciji sa HDZom tj. da nisu dosljedni liberali. Liberalna stranka ne nameće socijalnost već ako želiš biti socijalan,budi ako ne želiš nemoj biti,radi ono što želiš sa svojim životom a jedini kodeks je nenasilje i tržišna utakmica. Doslovno liberalna stranka ne postoji kod nas ili ja ne znam za nju a to bi bio treći put. Kad bi kvazi-liberalima rekao da ne vjeruješ u demokraciju tj. sam izborni proces,nazvali bi te nepogodnim,kad bi odobravao pravu slobodu govora,netko bi strada pod zakonima države od govora mržnje. Svi ovi "treći putevi" se bave popravkom postojećeg stanja a ne promjenom. Libertarijanci ne mogu proći niti u Americi a samim time ni treći put. Libertarijanizam bi bila težnja za koju se civilizacija treba pripremiti da bi je uopće provela. Mi smo se sveli na to da moramo birati stranku koja bi dovela stanje u red a ne koja bi razvila treći put koji niti ne može pobijediti jer old school generacija nije obrazovana tako a oni su većina dok će rijetko koji profesor u državnoj školi (kao što je moja bivša profesorica) da slobodno tržište u praksi ne postoji kakvo a libertarijanizam je čista doktrina toga.
https://en.wikipedia.org/wiki/Social_liberalism

Dakle socijal-liberalizam nije paradoks, nego jedna od političkih doktrina liberalnog smjera. Balans libertarijanstva i socijalne države. Vjeruj mi, vodstvo HSLS-a ima dijametralno suprotne ekonomske stavove sa socijal-demokratskih stranaka tipa SDP.

Drugo, stupanje stranke u Domoljubnu koaliciju nije idealan potez - ali je trenutno najbolji koji stranka može učiniti. Svima je bilo u interesu smjena Milanovića i ljevice, a HSLS kao stranka desnog centra tu ima svoje mjesto.

Slažem se da liberalna opcija čak i u Americi slabo prolazi, ali ja smatram da su nam liberalne promjene u Hrvatskoj jedina šansa za spas. Tražio sam liberalnu stranku, jedina takva je HSLS.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:25   #38
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ekipa koja razumije realan život ne izlazi na izbore i ne zanima ih politika.

Zato je u hrvatskoj takozvani treći put drek na šibici i nema od toga ništa
Ne slažem se, jer ako zaista razumiješ i želiš živjeti život - onda ga želiš i "mijenjati po svom ukusu". A znaš onu staru poslovicu: "ako se ne baviš politikom, politika će se baviti tobom", čega smo svjedoci već dugi niz godina.

Od trećeg puta u Hrvatskoj nema ništa sve dok ti i ljudi poput tebe ovako razmišljaju i ništa ne poduzimaju. Mogu reći da je zapravo meni osobno loše sve dok ljudi poput tebe ništa ne poduzimaju da se ovakva politička situacija u zemlji ne promjeni - i zato ovo pišem.

Ja osobno nemam ništa protiv toga da je netko po uvjerenju socijal-demokrat ili liberal ili konzervativac ili komunist ili anarho-kapitalist - ali bitno je da svoje stavove izrazite na izborima! Izađite na izbore i glasajte! Jer dok god mi mladi ne izlazimo na izbore, situacija se neće promjeniti. Stari i neinformirani će uvijek izlaziti na izbore, ali nas je više.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:41   #39
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post

Dakle socijal-liberalizam nije paradoks, nego jedna od političkih doktrina liberalnog smjera. Balans libertarijanstva i socijalne države. Vjeruj mi, vodstvo HSLS-a ima dijametralno suprotne ekonomske stavove sa socijal-demokratskih stranaka tipa SDP.
I jedni i drugi zagovaraju veliku državu koja će odlučivati u ime pojedinca. Za mene čim netko u ime nekoga odlučuje gdje njegova zarada ide nije liberal.

Quote:
Slažem se da liberalna opcija čak i u Americi slabo prolazi, ali ja smatram da su nam liberalne promjene u Hrvatskoj jedina šansa za spas. Tražio sam liberalnu stranku, jedina takva je HSLS.
Pa po meni je najbolje što trenutno imamo most a glasao za Čačića jer nisam vjerovao da će ovi proći a on unatoč svemu mi se činio kao netko najbolji po stajalištima imigranata i regionalizma. Sad bi dao glas mostu tj. zastupniku koji se nije ravnao po principu "vlast je slast". HSLS je bio u koaliciji sa SDPom za vrijeme Račana. Najbolji mi je smjer Novog kontervatizivma kojeg zastupa Luka Popov.



Quote:
Ja osobno nemam ništa protiv toga da je netko po uvjerenju socijal-demokrat ili liberal ili konzervativac ili komunist ili anarho-kapitalist - ali bitno je da svoje stavove izrazite na izborima! Izađite na izbore i glasajte! Jer dok god mi mladi ne izlazimo na izbore, situacija se neće promjeniti. Stari i neinformirani će uvijek izlaziti na izbore, ali nas je više.
Starih je više a mladih manje a kad bi se razvila svijest tipa "boli me briga za izbore" u većini,bilo bi bolje jer bi se stvorio društveni pritisak na smanjivanje države. Mladi ne izlaze na izbore jer znaju da im političar ništa dobro neće donjeti,njih zanimaju sasvim druge stvari a i imaju pravo. Zašto da se opterećuju glupostima u mladom životu a za starost ima ohoho vremena? Politika ti samo može ubiti mladost,izađi na izbore u starijoj dobi kad ćeš imati vremena koliko hoćeš za to. Ne treba u mladom čovjeku živjeti penzioner koji čita novine,gleda tv i prati politiku.

Zadnje uređivanje Detektor : 14.06.2016. at 20:57.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:50   #40
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
Jedna je činjenica u Hrvatskoj koju mediji i veliki politički akteri u Hrvatskoj ne žele priznati građanima jer bi se onda stvari na političkoj sceni počele mijenjati - a to je da većina mladih u Hrvatskoj danas ima vrlo slične stavove, i zapravo tvore jedno veliko glasačko tijelo koje može predvoditi politiku.

Većina mladih danas je neopterećena ideološkim pričama i nemaju predrasude prema kapitalizmu. Ja bih se usudio reći da većina mladih ima libertarijanske i liberalne stavove, ali ili im to nitko nije konkretizirao ili su razočarani u političku scenu i ne znaju za koga glasati. Iskreno, ja sam glasač HSLS-a jer se slažem s njihovim političkim stavovima, a radije ću izabrati stranku (iako znam da nije savršena) pa koliko-toliko aktivno sudjelovati nego biti pasivan kao većina ljudi i ništa ne poduzimati. Znam da ćete reći svašta za HSLS, ali budite svjesni da niti jedna stranka nije savršena. Učlanite se u stranku pa ju VI mijenjajte ako mislite da nešto ne valja. Ništa se neće promjeniti dok svi mi doma sjedimo u kauču i žugamo na TV.

Btw smatram da bi jednoga dana HSLS trebao predvoditi treću opciju u Hrvatskoj, ali situacija je trenutno nepovoljna.

Očekujem 3-4 pesimistična jednorečenična komentara kao i obično
Darinko Kosor, Gordana Rusak, Dražen Budiša, Doris Nikolić.
Velikani liberalizma, koji se redovno guraju u prve redove u Crkvi, očekujući da će ih desničari prepoznati kao alternativu.

Oni koji su 90tih glasali za HSLS, glasaju danas za SDP i HNS.
HSLS ne predstavlja ništa u Hrvatskoj. Kada se lijevo-liberalna i konzervativna Hrvatska prepiru, HSLSa nigdje nema.

HSLS je danas u koaliciji HDZovcima i pravašima.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.