Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 13:42   #61
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Ima i obrada pjesme, ista priča, samo iz muškog kuta gledanja

Blancmange - The Day Before You Came
https://www.youtube.com/watch?v=Jq-o2XG5S3g

Ustvari, ovu obradu sam čuo prije originala od Abbe. I onda kad sam potražio tko pjeva pjesmu, baš sam se iznenadio da je original od Abbe, jer zvuči dosta drugačije od stvari koje su prije radili.
isto i kod mene, nisam znao da je to njihova stvar, i sad ne znam koja mi je bolja, al abba ipak.

Quote:
Čini mi se da bi razlog mogao biti što im engleski nije materinji jezik. Ne upotrebljavaju neke komplicirane riječi. Tekstovi su jednostavni, ali efektni.
ma pjevaju bolje engleski od samih engleza
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:47   #62
Pošto vidim da nema baš puno razgovora oko ABBA-e, onda ću ja malo nastaviti laprdati, pa tako eto, zanimljivo je da je ABBA kroz 70-te, u vrijeme kada pojam video spotova još nije postojao u obliku kakvom ga danas znamo, snimila spot za svaki singl, pa i za pjesme koje nisu bili singlovi.
Tada je to bilo prilično rijetko.
I to je zbilja jedna prekrasna ostavština iznimnog tima gdje je došla do izražaja posebno ljepota Agnethe i Fride i uopće vidjeti ih tako na djelu kroz sve te za današnje pojmove šašave kostime i šminke je jebeno fora.
Agnetha je inače bila donekle labilna i nije dobro podnosila slavu kao recimo ostala trojka.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:40   #63
Neugodno sam iznenađen da je jedini glas za Money... moj

Zatim, odabrao sam Take a chance zbog sjajnih vokaliza te u konačnici pozitive koju pjesma donosi.

Čudno je možda da sam uzeo i Does Your Mother Know, no sviđa mi se taj rif na početku, a red je da i dečki koji su to vokalno odradili imaju svoj udio u mojim glasovima.

Gimme i legendarni uvod nikako nisam mogao zaobići. Iza jednog "kišnonoćnog" gitarskog prebiranja dolazi Panova frulica

Lay All... tu me uvijek iznova oduševi fantastična harmonijska progresija (kao hommage kolegi, ne sjećam se koji mu je nick, s kojim sam vodio raspravu baš po tom pitanju na Straitsima). Pa onaj onaj silazni kromatski prijelaz prije refrena koji je tako jednostavan i običan tu savršeno paše.

Više sam se u ovom tjednu bavio glazbom, jer njihovu glazbenu ostavštinu smatram neponovljivom.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 00:13   #64
Jedna stvar od ABBA-e koja nije baš poznata, no meni iz nekog razloga prekrasna i ima zanimljiv tekst.
Move On
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 10:14   #65
Mislim da bi bilo u redu naglasiti još neke manje poznate ABBA-ine adute.. neke sam već linkao, no idemo sada malo pregledati ostatak.
Recimo s prvog albuma Love Isn't Easy (But It Sure Is Hard Enough) je već bila savršen prikaz njihovog iznimnog umijeća skladanja nepredvidljivih i izazovnih pop pjesama.
S drugog albuma Dance (While the Music Still Goes On) definitivno zaslužuje pažnju kao i pomalo funkastična My Mama Said.

No, tek od trećeg albuma ABBA su kvalitetom skočili do svojih standardnih vrhunaca. Jedna prava mala funky 'pimp' stvar Man in the Middle.
Rock Me kao još jedan odličan singl u nizu.
Prekrasna baladica I've Been Waiting For You

Sa odličnog 4. albuma Arrival su tu već manje više sve stvari stavljene.

Odlična balada s 5. The Album albuma One Man, One Woman s malo netipičnom Fridinom vokalnom interpretacijom. Predivan refren!
U Hole in Your Soul me ponajviše fascinira miksanje bržih i sporijih dijelova, te ispreplitanje raznih vokalnih komada dubljih i viših registra.
Sa I'm a Marionette malo se odlazi u dobru mjuzikl dramatičnost.

Sa 6. Voulez Vous treba spomenuti vrckavu disco As Good as New stvar.

Sa Super TRouper albuma se trebaju spomenuti Happy New Year i The Piper.
A i Me and I, te Andante Andante koju je već netko spomenuo.

S njihovog podličnog zadnjeg albuma su već spomenute skoro sve stvari, al treba spomenuti još melodramatičnu I Let the Music Speak.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 15:59   #66
Ring Ring zvoni u ušimaaaaa!!!! nikad se više neću osloboditi abbe

pred abbom su izvan skandinavije pokleknuli australci. tamo je snimljen simpatičan filmić Muriel's Wedding s odličnom Toni Collette koji je cijeli u znaku Abbe. svakako pogledati ako volite romantične komedije, pogotovo ljubitelji Abbe.

Abbe su se dotakli mnogi glazbenici, od Zane, Tereze, Thompsona, Madonne, U2, Culture Club, meni jednu od najdražih je obradila Sinead O'Connor, super, pa do čudnovatog kombiniranja Abbe i Ramonesa, Gabba
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:05   #67
Meni je nekako ideja da se ABBA-ine pjesme obrađuju besmislena jer očito je da nitko neće uspjeti nadjačati original osim ako zbilja ne unese nešto svoje i drugačije. ABBA najbolje izvodi ABBA-u. Obrade koje uspiju imati neki smisao ili biti bolje od originala su rijetkost.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:58   #68
svaka od gornjih obrada daje totalno drugi ton pjesmama i u tome je njihov smisao. ne mora biti cilj nadjačati original. konkretno Chiquititta, ne mogu reći da je Sinead to napravila bolje, napravila je drugačije i je puno bliskija mom senzibilitetu. zato ima smisla. Abbina verzija je krasna i sama po sebi nenadmašna, Sineadina mi zvuči ko intimnije obraćanje bliskoj prijateljici. uostalom, to je jedan od načina odavanja počasti onima koje cijeniš, pa mi je uvijek drago kad to netko napravi.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:33   #69
nisi napisao u uvodnom postu da su bili swingeri
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:04   #70
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
nisi napisao u uvodnom postu da su bili swingeri
Je li to nešto loše?

Inače, listu nisam preslušavao jer znam sve te stvari, ali odabrati samo 5 to je već bila muka. U užoj konkurenciji je bilo valjda pola liste. Sa Abbom sam se susreo prvi puta još tamo dok sam bio u vrtiću, a prva stvar koju sam uopće čuo i koja je ostavila jak utisak bila je Money, money, money. Imala je moja baka singlicu, pa se znalo pušćat na gramofon. The day before you came je također jedna od stvari koje sam prvi puta čuo još daaavno, tako da mi je nekako čudno kad neko spomene kako se prvi put susreo sa tom pjesmom u Blancmange-ovoj verziji.
Abba u nekakvoj akordnoj osnovici nije pretjerano kompleksan band, a izričaj je bio prilično konvencionalan iako su šarali dosta po svemu i svačemu, od diska do hard rocka. Ono po čemu su se debelo izdvojili bio je smisao za melodiju i razradu glazbene teme. Isto tako ludo je kako su bez neke posebne poetske raskoši bili u stanju složiti jak i ozbiljan tekst. Neke od stvari bi se sjajno uklopile u Bergmannove filmove. Sa Liv Ullmann u glavnoj ulozi, naravno.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:43   #71
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
nisi napisao u uvodnom postu da su bili swingeri
rupa-rupa ili rupa-šupa?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:56   #72
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
rupa-rupa ili rupa-šupa?
supa-trupa
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:04   #73
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
supa-trupa
čiči-kita
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:09   #74
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
supa-trupa
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čiči-kita
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:40   #75
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Abba u nekakvoj akordnoj osnovici nije pretjerano kompleksan band, a izričaj je bio prilično konvencionalan iako su šarali dosta po svemu i svačemu, od diska do hard rocka. Ono po čemu su se debelo izdvojili bio je smisao za melodiju i razradu glazbene teme. Isto tako ludo je kako su bez neke posebne poetske raskoši bili u stanju složiti jak i ozbiljan tekst. Neke od stvari bi se sjajno uklopile u Bergmannove filmove. Sa Liv Ullmann u glavnoj ulozi, naravno.

Znači, ipak su kompleksni
Nismo očekivali nekakav atonalni modernizam od njih, bez brige.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 23:04   #76
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znači, ipak su kompleksni
Pa i jesu kompleksni, a i specificirao sam u kojem segmentu dolazi njihova kompleksnost i vrijednost.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nismo očekivali nekakav atonalni modernizam od njih, bez brige.
Da bi se došlo do kompleksnosti u glazbi nije naravno potrebno rudariti po čudesnom svijetu atonalnog modernizma. Harmonija je čisto dovoljno složena da omogući postizanje kompleksnosti.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 00:02   #77
20 glasova i još nijedan glas za Super Trouper. Ako prođe glasanje s nula glasova za tu pjesmu, to bi onda trebalo ući u anale statističkih nevjerojatnosti.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 10:03   #78
Neočekivano malo glasova na ovom tjednu, mislio sam da ovo ide preko 40.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 10:16   #79
bilo mi je baš milo slušati Abbu ovih dana jer ih nisam slušao od moje 12-13 godine. imali su stvarno puno odličnih pjesama, no vratiti ću im se ponovo na nekom partiju sa bocom u ruci. cijelo vrijeme dok sam ih slušao imao sam dojam da su svoj stil stvorili na Obladi-oblada pjesmi od Beatlesa, možda najviše zbog klavira. uglavnom simpatični su bili svi, ali ona tamna mi je bolja od one svijetle.

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čiči-kita
labi-đuđu
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 10:43   #80
gimmi-gummi-gimmi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.