Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 20:55   #3701
Jest da je Plenkijeva izjava bila gluplja od stažista portira ambasade.
Ranije izjave ranijih političara su bila puno žešća prema Rusiji, sjetimo se usporedba Putina sa Hitlerom, odlaskom hrvatskih plaćenika u Ukrajinu u ilegalne paravojne pronacističke postrojbe koje su djelovale van bojišta protiv civilnog stanovništva, naoružavanja terorista u Siriji od kojih giinu i ruski vojnici i humanitarci (liječnici, medicinske sestre).

Ovdje nema mnogo politike.
Čak ni georstrategije.
radi se o čistoj ekomomiji.
Ruski su menadžeri učili kapitalizam u Londonu, New Yorku i dobro ispekli zanat.
Vratili su se doma i rade po pravilima koje je nametnuo Zapad. Ali sad igraju u svom interesu.

S druge strane naši su menadžeri samoki i školovali su se švercanjem civijeća, krađom humanitarne pomoći (Kerum) i slično.

U srazu te dvije škole desilo se što se moralo desiti i što je bilo neizbježno.
Pobjednik sraza je očit. jedino je bilo pitanje vremena.
sunshinestar is offline  
Old 31.03.2017., 23:07   #3702
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
ko sto sam nagovestio, putinofili ce orgazmirat nad agrokorovim padom pod ruski novac. Kamo njima srece, da cijela hrvatska padne pod rusku cizmu, pa da i tu razviju koruptivni centralnoplanski sustav na desetu potenciju....
Ne, plakat ću jer je nesposobni megaloman Udbinog podrijekla upropastio tvornicu novca, sve to dok su nesposobni političari pljeskali i govorili bravo Gazda.

Rusi vidjeli priliku, iskoristili je, a naši političari su svi redom jednostavno presakati da bi uopće shvatili što se događa (Vidi Plenkija i mirnu reintegraciju Krima.).

Bilo bi domoljubnije da navijam da mojim nofcem bailoutamo Iliju pa da se on još malo igra uspješnog poduzetnika, samo zato jer su Rusi u igri?

Ako tebi smeta, piši svojoj vladi da želiš da slovenskim novcem kupe i osposobe Agrokor, meni ne smeta. Može se zvati i Mercator.
(Samo nemojte dizati kredite kod Rusa za to.)
Andrijakos is offline  
Old 31.03.2017., 23:10   #3703
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Nevažno je li istina ili ne, ja san zatražija link na izvor, po pravilima foruma link mora biti priložen.
Kada si se ti držao tog pravila?
Andrijakos is offline  
Old 01.04.2017., 00:18   #3704
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Ne, plakat ću jer je nesposobni megaloman Udbinog podrijekla upropastio tvornicu novca, sve to dok su nesposobni političari pljeskali i govorili bravo Gazda.

Rusi vidjeli priliku, iskoristili je, a naši političari su svi redom jednostavno presakati da bi uopće shvatili što se događa (Vidi Plenkija i mirnu reintegraciju Krima.).

Bilo bi domoljubnije da navijam da mojim nofcem bailoutamo Iliju pa da se on još malo igra uspješnog poduzetnika, samo zato jer su Rusi u igri?

Ako tebi smeta, piši svojoj vladi da želiš da slovenskim novcem kupe i osposobe Agrokor, meni ne smeta. Može se zvati i Mercator.
(Samo nemojte dizati kredite kod Rusa za to.)
Ja sam presrecan da smo se rijesili Mercatora, pa ga gradjani ne trebamo vise nesto dokapitalizirati i pomagat

Nemam ja problema s tim ekonomskim cinjenicama, da ako nesto posudis, kasnije trebas vratit. Ja samo ukazujem na to, da ako bi agrokor preuzela americka tvrtka, nitko ne bi spricao na monitor kompjutera kako je to sad, kada su ga (ce ga) preuzeti rusi.
Samo to.

ps
i naravno da je agrokor morao kad tad pasti, previse je to bio trul sistem. Samo sto ce vas to pogodit znatno vise nego je nas mercator, jer vama je agrokor platforma za ogromnu prehrambenu industriju sa domacinskim privilegijama, a sada je njihova buducnost jako pod pitanjem.
lutnik is offline  
Old 01.04.2017., 00:24   #3705
Bolje da rokne sada ako već mora, i sa sobom povuče one koje je hranio (mislim na parazite, ne radnike i dobavljače iako će i oni najebati) nego za 10 - 20 godina. Takvo poslovanje neminovno vodi u propast, manji dugovi ako se reset gumb čim prije stisne.

Ruse respektiram jer su savršeno odradili posao na terenu koji im nije naklonjen (respektirao bi da i ne simpatiziram), da su Ameri ili Švabe umjesto njih, uopće se ne bi toliko pričalo o tome već uzelo pod business as usual.

PS: Zašto bi se ljutio na Ruse? Oni štite svoje ekonomsko geopolitičke interese, mogu se jedino ljutiti na sebe jer sam dio naroda koji opetovano bira ljude koji štite sve samo ne interese vlastitog naroda.
Kako sam Zen, biram se ne ljutit na nikoga već proučavati igru i uživati u potezima.
Ionako sam krojim svoju sadašnjost pa se za sebe ne bojim.
Andrijakos is offline  
Old 01.04.2017., 00:39   #3706
Amerikanci na primjer nikada nisu imali sankcije prema Rusiji.

Drugim riječima, sankcije su oblikovane na način da se neće poslovati s Rusijom oko roba i usluga s kojima posluju Europljani s Rusima, a ne Amerikanci i Britanci:
https://www.rt.com/business/228967-b...l-investments/
http://uk.reuters.com/article/uk-bp-...A231WR20140304

Sankcije su oblikovane i na način da niti unutar Europe svi podjednako ne uvode sankcije Rusiji.
Nije EU uvela bojkot ruskog plina, dapače, Njemačka gradi SAjeverni tok 2 punom parom, dok Poljaci nisu smijeli u Rusiju izvozitijabuke i ostale prehrambene proizvpode.
Isto tako Južni tok je navodno neleglan, dok Sjeverni tok 1 i Sjeverni tok 2 nisu, a građeni su na istojoj pravnoj osnovi.

Nakon uvođenja sankcija izvoz SAD-a u Rusiju je porastao, dok je izvoz EU u Rusiju pao.


Zanimljivo je da nakon što je Hrvatska uvela gospodarske sankcije Rusiji količina ruskih investicija u Hrvatskoj drakonski narasla (ako računamo da su Rusi vlasnici 52% dionica Agrokora).
Ukloliko ruske banke prodaju Agrokor ili njegovoe djelove ruskim formama , moguće da se i dosta pogona proizvodnje preseli u Rusiju ili zemlje poput Bjelorusije ili Armenije.
sunshinestar is offline  
Old 01.04.2017., 00:47   #3707
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Bolje da rokne sada ako već mora, i sa sobom povuče one koje je hranio (mislim na parazite, ne radnike i dobavljače iako će i oni najebati) nego za 10 - 20 godina. Takvo poslovanje neminovno vodi u propast, manji dugovi ako se reset gumb čim prije stisne.

Ruse respektiram jer su savršeno odradili posao na terenu koji im nije naklonjen (respektirao bi da i ne simpatiziram), da su Ameri ili Švabe umjesto njih, uopće se ne bi toliko pričalo o tome već uzelo pod business as usual.

PS: Zašto bi se ljutio na Ruse? Oni štite svoje ekonomsko geopolitičke interese, mogu se jedino ljutiti na sebe jer sam dio naroda koji opetovano bira ljude koji štite sve samo ne interese vlastitog naroda.
Kako sam Zen, biram se ne ljutit na nikoga već proučavati igru i uživati u potezima.
Ionako sam krojim svoju sadašnjost pa se za sebe ne bojim.
kao i uvijek su rusi savrseno odradili posao, jedino nekim slucajem imaju jos manju prosjecnu platu od hrvatske unatoc tome sto imaju 20% ili koliko vec posto prirodnih resursa svijeta!
Ma savrseni su ti rusi. Treba se nadat, da kao agrokor i sve ostale hrvatske (para)drzavne firme padnu pod ruse i cijedit ce se mlijeko i med. :klap:
Koliko si vec medalja dobio iz St. Petersburga? Ako nisi, ja cu se deklarirat kao rusofob i napisat im preporuku, da stvarno zasluzujes odlikovanja...
lutnik is offline  
Old 01.04.2017., 01:22   #3708
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
kao i uvijek su rusi savrseno odradili posao, jedino nekim slucajem imaju jos manju prosjecnu platu od hrvatske unatoc tome sto imaju 20% ili koliko vec posto prirodnih resursa svijeta!
Ma savrseni su ti rusi. Treba se nadat, da kao agrokor i sve ostale hrvatske (para)drzavne firme padnu pod ruse i cijedit ce se mlijeko i med. :klap:
Koliko si vec medalja dobio iz St. Petersburga? Ako nisi, ja cu se deklarirat kao rusofob i napisat im preporuku, da stvarno zasluzujes odlikovanja...
Zen, dragi Lutnik, Zen.
Utišat ego, želje i nadanja. Prestaneš pobjeđivati i gubiti, staneš sa strane i promatraš. Možeš i navijati, ali te poraz tvojih ne dira dok te pobjeda i dalje veseli. Uživaš.
A to je samo po sebi pobjeda.

Nabavi mi medalju, ja ću ti bit zahvalan.
Ne moraš ni nabavit, već sada vidim da imaš dobre namjere, i hvala ti na tome.
Andrijakos is offline  
Old 01.04.2017., 01:33   #3709
Plenki ako pod hitno ne spriječi rusko preuzimanje Agrokora sljedi mu smjena iz Brisela.
Kako došao tako i otišao.
Ako ne uspije obraniti interese Brisela, Merkelica će mu vrlo brzo naći zamjenu, jer će ga smatrati pšreanemičnog da brani "europske vrijednosti" pred "ruskom agresijom".
sunshinestar is offline  
Old 01.04.2017., 01:58   #3710
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Plenki ako pod hitno ne spriječi rusko preuzimanje Agrokora sljedi mu smjena iz Brisela.
Kako došao tako i otišao.
Ako ne uspije obraniti interese Brisela, Merkelica će mu vrlo brzo naći zamjenu, jer će ga smatrati pšreanemičnog da brani "europske vrijednosti" pred "ruskom agresijom".
a kao da je neki smak svijeta, jer ce preuzeti rusi (bitno je da nisu slovenci )

Kao i svugdje u normalnom svijetu i u hrvatskoj postoji konkurencija. Ako bi rusi sada zeljeli forsirat neke svoje proizvode, narod bi prestao kupovat kod nih, jer moze drugdje. Pa je tako zapravo dosta nebitno tko je vlasnik agrokora. Vise je caka u prehrambenoj industriji, koju je agrokor kao suvlasnik ili 'strateski' partner forsirao, a sada ce pasti u nemilosrdno takmicenje i konkurenciju sa svima ostalima.

Ja sam iznimno bio protiv agrokorovog preuzimanja mercatora samo zbog tog razloga. Da on nema u pozadini prehrambenu industriju bilo bi mi potpuno svejedno, cak bi navijao da nas preuzme. Samo da se rijesimo tog politickog "too big to fail" stava i floskula, zbog kojeg su odredjeni lobiji trpali poreznicke novce u svoj djep.
lutnik is offline  
Old 01.04.2017., 02:07   #3711
Ako sa kamatnom stopom od 5% nikako ne može vraćati kredit ruskoj bannc i zato je propast Todoroića neizbježna, još bi bila neizbježnija njegova propast da je ostao kod zapadnih banaka gdje mu je rata kredita bila puno veća.

Ne zaboravimo da Svjetska banka, EU i Njemačka su zadužile Grčku tako da oni nikad neće usopjeti vratiti dug.
Što Grci više novca vraćaju, to su zaduženiji.
Grčka će, osim u slučaju opraštanja duga ili sl. nikada dug neće vratiti. Dapače, dug će im samo rasti.
sunshinestar is offline  
Old 01.04.2017., 02:28   #3712
grci nisu nimalo nevini.
Uopce nije vazno pod cijim instrukcijama su falsificirali bilance, da su pozajamljivali jos vise. Da nisu lopovi kakvi jesu, oni na to ne bi pristali i vec bi se davno prije kriticne tocke susreli sa posljedicama lagodnog zivota bez pokrica. Tko ih jebe... meni inace moze biti zao obicnog naroda koeg su elite prevarale, ali kakav narod - takva vlast, pa nek trpe posljedice.
lutnik is offline  
Old 01.04.2017., 03:26   #3713
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
grci nisu nimalo nevini.
Uopce nije vazno pod cijim instrukcijama su falsificirali bilance, da su pozajamljivali jos vise. Da nisu lopovi kakvi jesu, oni na to ne bi pristali i vec bi se davno prije kriticne tocke susreli sa posljedicama lagodnog zivota bez pokrica. Tko ih jebe... meni inace moze biti zao obicnog naroda koeg su elite prevarale, ali kakav narod - takva vlast, pa nek trpe posljedice.
Nije tema o Grčkoj. ALi svejedno.
Nisu Grci falsificirali podatke nego banke.
Nisu Grci lopovici niti su trpošili na lagodan život, nego su investirali u razvoj, ugospodarsvo, u rad...
Grci ne žive bez pokrića. Bez pokričća žive Njemci, Šveđani..... oni su navikli na nerad i bjesomučno trošenje.

Nisu elite prevarile narod, nego su ih prevalirili europski političari. Oni su ih prisilili da uzmu kreite i nabijali im uvjete.
sunshinestar is offline  
Old 01.04.2017., 03:33   #3714
pricas bajke, ali kao sto si rekao, nisu grci tema....

ps
fraza "duzan ko grcka" nije se stvorila jucer, nego prije jednog stoljeca. I nije se stvorila bezveze.....
lutnik is offline  
Old 01.04.2017., 04:37   #3715
In formiraj se malo.

Priča je nastala tako što je bavarski kralj u ime svom maloljetnog sina koji je bio grčki kralj digao u ime Grčke kredit od Bavarske kojeg Grci nisu mogli vratiti.

Inače, Grci su odavno preplatili svaki novčič kojeg su posudili, i to višestruko. Što više plaćaju dug im je veći.


Inače, Njemci su u potpunosti opljačka sve rezerve Grčke i odbijaju vratiti taj novac.
Kažu treba zaboraviti to.
sunshinestar is offline  
Old 01.04.2017., 09:31   #3716
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
In formiraj se malo.

Priča je nastala tako što je bavarski kralj u ime svom maloljetnog sina koji je bio grčki kralj digao u ime Grčke kredit od Bavarske kojeg Grci nisu mogli vratiti.

Inače, Grci su odavno preplatili svaki novčič kojeg su posudili, i to višestruko. Što više plaćaju dug im je veći.

Inače, Njemci su u potpunosti opljačka sve rezerve Grčke i odbijaju vratiti taj novac.
Kažu treba zaboraviti to.

odakle se Lutnik informira kada prica ovakve glupoti za Grcku ...Cita mozda Maidan info, to mi jedino lici na njih

Najveca laz modernog vremena, Grci neradnici, zato su bankrotirali ...ubili ih banke i sakama i nogama ...najgore oblik demokraticnog kapitalizma ...
kontrasvijeta is offline  
Old 01.04.2017., 09:38   #3717
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
odakle se Lutnik informira kada prica ovakve glupoti za Grcku ...Cita mozda Maidan info, to mi jedino lici na njih

Najveca laz modernog vremena, Grci neradnici, zato su bankrotirali ...ubili ih banke i sakama i nogama ...najgore oblik demokraticnog kapitalizma ...
Da, ubile su ih banke, ali su im oni to omogucili.
Grci su godinama zivjeli iznad realnih mogucnosti, a sve na osnovu kredita.
Taj balon je jednom morao puknuti....
Druga je tema zasto su im odobravani kredite za koje se moglo predpostaviti da ih nece biti u stanju vracati.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 01.04.2017., 12:42   #3718
U Rusiji na internutu anonimne osobe pozivaju na novi prosvjed 2.travnja i to bez jasnog cilja i jasnog slogana (za razliku od 26.ozujka kad se tocno znalo, tko je organizator, koja je ideja i ideologija prosvjeda)
Prorezimska televizija, koja je u potpunosti ignorirala masovne prosvjede 26. ozujka, sada informira javnost o navodnim novim protestnim skupovima.
Drzavni odvjetnici i policajci preko rezimskih medija upozoravaju buduce ucesnike o ilegalnom karakteru prosvjeda.
Meni se cini da rezim priprema neku veliku provokaciju i planira uz pomoc "tituski" organizirati prosvjed omladine koji ce se obvezno zavrsiti neredima i nasiljem i koji ce policija brutalno rastjerati
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 01.04.2017., 14:05   #3719
Zanimljiva situacija - nepoznat netko za sutra poziva na velike prosvjede od cega se Navalni i ekipa ograduju te sire teoriju urote ali istovremeno pizde na samu najavu da ce drzavna agencija zaduzena za medije blokirati pristup tim portalima i profilima

Jok, nisu prozirni
AndrejX is offline  
Old 01.04.2017., 14:22   #3720
Samo se nadam da rezimski provokatori i "tituske" nece uspjeti niti u Moskvi niti u bilo kojem drugom gradu.
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.