Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2016., 16:20   #1
Sto kad je trudnoca nezeljena ?

Drage trudnice i mame
Mozda ova tema ne pripada tu ali imam jedan problem u biti psihicke prirode
Majka sam troje djece i svi su bili zeljeni
Nakon toga odlucili smo da nam je djece dovoljno no sve bi bilo ok da mi se nije zalomila jos jedna trudnoca totalno ne planirano
Imam bebu od 9 mj i sada me strah strah da to sve necu moci pohvatati...bojim se
I nikako da prihvatim tu trudnocu stalno sam depresivna i tuzna
Cekajuci kod doktorice da dodem na red na pregled za kontracepciju desi nam se ovo
Muz nema razumjevanja za moje ispade ja u strahu i panici jer mi je stvarno previse djece
Razmisljala sam i o abortusu ali ne mogu nemam srca
Kako se pomirit sa tim i prihvatiti trudnocu
Ne mogu u haosu sam...
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 16:43   #2
Draga Iryna. Razumijem tvoj strah. Bila sam blizu dosta cura kojima se dogodila trudnoca. 1. moja sestra. U vezi nekoliko mjeseci, studira i radi. Tadasnji decko jos nekoliko ispita do zavrsetka faksa. Bez stana/kuce, posla.. Odlucila je da ce zadrzati dijete. Decko je bio ogromna podrska a ona je neko vrijeme plakala jer ih je iznenadilo. Sada imaju sve sretni su zajedno, sin im je najveca sreca u zivotu, kao i meni koja sam mu teta. Jako poseban djecak.

2. Situacija. Nezeljena treca trudnoca, ipak je odlucila ne pobaciti ali je plakala cijelu trudnicu nije to htjela. Sada puno godina poslije kcer koju je rodila joj je najveca sreca. Otpocetka posebna djecojcica. Mila, draga a nedavno je rodila prvu unucicu u obitelji njezina mama sama priznaje da je ona nekako mezimica i miljenica u obitelji.

3. situacija od prijatelja cura ostala trudna. On je htio da zadrzi dijete. Ona nije htjela bila je nesretna i ocajna. Pobacila je unatoc tome sto je on bio uz nju i sto je htio to dijete. Prekinuli su godinu dana poslije. Na njoj je ostavilo psihicke poslijedice i ne da je ona zalila to nikada nije priznala da je pozalila nego se pretvorila u drugu osobu. Ko da ju je obuzelo neko zlo.

Ne osudujem vas sta pomisljate na abortus i vjerujem da ste tuzni i nesretni i sokirani. Ali razmislite, imate ih troje. Muza uz sebe. I kako bi vam bilo da ubijete svoje dijete? Jednako kao da ubijete ovo malo koje ima 9 mj. Shvacam da vam je tesko. Ali zar nije ljepse u kuci slusati dijecju smjeh nego imati nocne more, duboke psihicke probleme i da si mislite e ovog datuma bi bilo rodeno moje dijete koje sam JA ubila.

Puno zena bi dalo sve da ima dijete. Osobno sam imala spontani pobacaj i to je rana koja nikada nece zacijeliti. A sada bi htjeli jos jedno ali ne ide.

Nadam se da cete ispravno odluciti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ivano <3
BebaAno is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.08.2016., 16:55   #3
Ne razmišljaju svi kao BebaAno i nije u redu vršiti ovakav emocionalni pritisak na ženu koja je neplanirano i neželjeno u drugom stanju.
"Ispravno" je ono što je najbolje za majku i za ostalu djecu koju ima, a to "ispravno" ne mora biti neželjeno dijete.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 17:04   #4
Znam sve mi je jasno ali strah je jaci
Osobno prije ove trece bebice imala sam i ja spontani u 16 tj trudnoce i onda poslije toga sam ostala trudna sa ovim bebacom sto je sada 9 mj
Nemogu opisati taj strah sto sam prozivljavala dok sam bila trudna sa njim samo da sve prode ok
Sada mi je tog strahovanja dosta pa ne mogu opet strepit svaki puta kad idem na pregled jel sive ok, dali je opet nedaj Boze srce prestalo kucati
Nemam zivaca vise
I et cekajuci na kontracepciju prvo sam morala cekati da mi se ustali menga poslije poroda
Pa onda godisnje odmore pa trudnice tri mjeseca cekam na datum kad cu doci na red i docekam ga ovako
Pazili smo inace koristili smo metodu kao i prije cak se nismo i cesto posto sam prije mjesec i pol imala smrtni slucaj koji me je jako potresao blizak clan obitelji mi je preminuo
I svom tom haosu potonem u dublji
A inace to kod mene ne ide tako lako treba vremena i vremena da se desi bebica cak i.u plodne dane
Sad pazimo ono iuopce ako smo dva put i ono sok
U psihickom sam haosu
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 17:11   #5
BlackLotus koliko vidim napisala je da ne moze to uciniti da nema srca. Navela sam nekoliko primjera iz svoje blize okoline. A u zadnjoj recenici sam napisala da se nadam da ce ispravno odluciti a ne onako kako bi ja. Ako misli da moze bez psihickih poteskoca kasnije napraviti neka napravi. To je ionako njezina odluka.
__________________
Ivano <3
BebaAno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 19:18   #6
A što kaže muž?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 19:36   #7
Sto god odlucis,budi sigurna u to 100% i neka bude tvoja odluka.

Bila sam u tvojoj situaciji i da mogu vratit vrijeme nikad to ne bi napravila.
Ostavlja prevelike psihicke posljedice,moj kriz kojeg nosim svakodnevno.

Sretno!
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 19:49   #8
Koliko shvaćam autorici abortus niti nije opcija, već pita kako da prihvati neželjenu trudnoću, stoga ova popovanja neću komentirati.

Moj savjet je da potražiš stručnu psihološku pomoć, možda i zajedno sa suprugom kako bi što racionalnije prošli ostatak trudnoće (najprije ti, ali i on).

Naravno da je loš ishod uvijek moguć, ali za to su zaista male šanse. Snagu pokušaj pronaći u djeci koju imaš, a (ne znam koliko ti je najstarije dijete staro?) možda i njihovu konkretnu pomoć.

U svakom slučaju, sljedeći se puta pobrini na vrijeme za adekvatnu kontracepciju, da izbjegneš ovakvu situaciju.

Sretno i drži se!! Želim ti da što prije nađeš mir i počneš uživati u trudnoći!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 21:04   #9
Slazem se s ovime sto je rekla drzimfige (osim ovog djela o popovanju shvatila sam da je rijec o necem drugom )
U svakom slucaju, zelim ti svu srecu. Pozdrav
__________________
Ivano <3
BebaAno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 21:17   #10
Autorice, takve stvari se ne pitaju na forumu. Dok pročitaš sve komentare, tek onda ćeš biti u haosu.
To je tvoja odluka i tvoj život. Sjedni s mužem i popričaj, odlučite što je najbolje za vas.
Tko su uopće ljudi na forumu da bi ti mogli reći što da napraviš?
Nepoznate osobe koje pišu kako im dođe u tom trenutku. Čitajući to, bit ćeš još više zbunjena i uplašena.
Ugasi komp i prošetaj s mužem na kavu i donesite sami odluku.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 22:37   #11
Moja prva trudnoća je bila neplanirana, a druga i neplanirana i neželjena. Plakal sam danima kad sam saznala da sam trudna, čak sam mužu predlagala da damo bebu na usvajanje. Abortus mi nije bio opcija jer znam sebe, prolupala bih, počela halucinirati, čula bih bebin plač posvuda, to nije nešto s čim bih mogla živjeti. No zato mi je posvajanje djelovalo kao spas, izlaz. Imala sam divnu trudnoću, ali do zadnjeg dana bih vratila vrijeme da sam mogla i ne bih bila trudna. Ali kad se rodio, osjećaji su se počeli mijenjati, nekih 20ak dana poslije poroda je to bilo to. On je moja velika ljubav! Moja srodna duša. Volim ga, obožavam. Danas me samo pucaju povremene grižnje savjesti kad ga gledam tako divnog i sjetim se da je postojalo vrijeme kad ga nisam željela.
Sad čak pomišljam da bih i treće dijete (a dugo mi se povraćalo od pomisli da imam više od jednog djeteta) jer sam presretna s njih dvoje. Puno mi je pomoglo to što je on jedna zadovoljna bebica koja se puno smije, lijepo papa i spava.
E sad... Hoće li tebi biti isto tako s četvrtim, ne znam... Ako ga zadržiš, nemoj se nikad kajati. Ako ga ne zadržiš, opet probaj da se ne kaješ. Život je jedan. U moru nesreća koje ljude zadese, bolesti i glad, pokušaj uvidjeti svoju sreću.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 22:42   #12
Quote:
Iryna kaže: Pogledaj post
Znam sve mi je jasno ali strah je jaci
Osobno prije ove trece bebice imala sam i ja spontani u 16 tj trudnoce i onda poslije toga sam ostala trudna sa ovim bebacom sto je sada 9 mj
Nemogu opisati taj strah sto sam prozivljavala dok sam bila trudna sa njim samo da sve prode ok
Sada mi je tog strahovanja dosta pa ne mogu opet strepit svaki puta kad idem na pregled jel sive ok, dali je opet nedaj Boze srce prestalo kucati
Nemam zivaca vise
I et cekajuci na kontracepciju prvo sam morala cekati da mi se ustali menga poslije poroda
Pa onda godisnje odmore pa trudnice tri mjeseca cekam na datum kad cu doci na red i docekam ga ovako
Pazili smo inace koristili smo metodu kao i prije cak se nismo i cesto posto sam prije mjesec i pol imala smrtni slucaj koji me je jako potresao blizak clan obitelji mi je preminuo
I svom tom haosu potonem u dublji
A inace to kod mene ne ide tako lako treba vremena i vremena da se desi bebica cak i.u plodne dane
Sad pazimo ono iuopce ako smo dva put i ono sok
U psihickom sam haosu
Slično je bilo i kod mene. Ostala sam trudna u mjesecu u kojem smo imali samo jedan odnos jer sam početkom mjeseca zasnala da mi je tata teško oblio pa sam bila u potpunom kaosu i seks mi je bio zadnji na pameti. Imali smo taj jedan jedini odnos, kojeg se ja iskreno i ne sjećam, to je valjda bio neki pokušaj da se vratim u normalu, a ne pravi seks...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 22:45   #13
Ne trazim ja tu odgovore na forumu za pobacaj ili ne
Vec samo neku slamcicu utjehe mozda nekog tko je sada ili je bio u slicnoj situaciji
Kako hendla sa toliko djece ???
Nekako mi se cini kao da sam sama jer u mojoj okolini svi su sa po jedno ili dvoje
Mene je uhvatila panika i sram kao da nikad nismo culi za kontracepciju da ce ljudi pomisliti
Ni ja nebi mogla abortirat zato sto bi me savijest ubila
Ali ono uhvatim se da razmisljam bolje bi bilo da nije tu.u meni
Pogotovo kad se posvadam mm
Najstarije dijete ima 11 god
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:54   #14
A koliko si sada trudna?
Ja nisam ostala trudna čekajući kontracepciju nego pod tabletama. Na početku ciklusa sam imala crijevnu virozu, izbacila nekoliko tableta, kad smo mislili da bi bila ovulacija apstinirali smo. Nisam ni pomislila da mi se ciklus smrdao i da je tada već bilo kasno jer su mi ciklusi uvijek bili školski, a i zadnje dijete kad smo planirali, trebalo nam je 6 mj da se primi. Imam ih četvero.
Mene je spasilo što su klinci bili presretni kad sam im rekla. Odmah mi je nekako bilo lakše.
A četvero klinaca nije puno teže hendlat nego troje. Pogotovo kada ti je jedno već toliko veliko da može pripaziti na jedno malo, ako ništa drugo, da imaš vremena za otuširati se u miru. Ili pojest.
Pusti šta će ljudi reći. Ljudi uvijek imaju nešto loše za reći, neovisno o tome imaš li samo jedno ili desetero. Jedino ti i tm ste važni.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:07   #15
Ja također imam prijateljicu kojoj se četvrto dijete "zalomilo". U trenu kad ga je rodila, najstarija cura joj je imala 13 godina i znam da se brinula o ovim mlađima i pomagala joj. Rekla mi je slično kao i mmujic, da joj nije neka razlika)
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:31   #16
Trudna sam 7 tj tek sam na pocetku
Lijepo je kada ostala djeca prihvate sretno trudnocu
Ali kada nisu odusevljeni kao moja starija onda je problem
Vec zapomaze i kuka
Ne voli ni ovog od 9 mj pricuvat tlaka joj je
Jednostavno ne voli
Daj Boze da je tako sa cetvero isto kao i sa troje
Ali mene uhvati panika jer je premala razlika izmedu ovo zadnje dvoje
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:41   #17
Meni je takva razlika bila izmedju prvo dvoje. Je malo teze u pocetku, al prezivi se. Znaci jedna od 11, jedna bebica, kolko je srednje dijete staro?
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 09:58   #18
Quote:
Iryna kaže: Pogledaj post
Trudna sam 7 tj tek sam na pocetku
Lijepo je kada ostala djeca prihvate sretno trudnocu
Ali kada nisu odusevljeni kao moja starija onda je problem
Vec zapomaze i kuka
Ne voli ni ovog od 9 mj pricuvat tlaka joj je
Jednostavno ne voli
Daj Boze da je tako sa cetvero isto kao i sa troje
Ali mene uhvati panika jer je premala razlika izmedu ovo zadnje dvoje
Vezano uz bold - imam prijateljicu koja je planirano ostala trudna nakon 9 mjeseci. Htjela je i prije. Druga je, isto planirano, ostala trudna nakon godine dana... rekle su kako im je to ispalo savršeno. Djeca su si jako bliska, igraju se skupa, imaju zajedničke interese jer je mala razlika u godinama, isto društvo - frendicama je bilo teže dok su klinke bile bebe, ali čim su malo porasle - kao da su blizanci. Danas/sutra kad počnu izlaziti vrlo je vjerojatno da će izlaziti skupa, čuvat će jedno drugo, biti će bliskiji nego s ostalom braćom... uglavnom, one su to meni predstavile kao najbolju moguću odluki i da ne bi to mijenjale za ništa na svijetu.

Što se tiče najstarije kćeri, sasvim je normalno da joj se ne da.... u predpubertetu je, vrlo vjerojatno joj se još dugo neće dati ništa.
A po mom mišljenju (s kojim se malo tko slaže) starija djeca niti ne moraju čuvati mlađu. Nije da su uopće pitana žele li braću ili sestre, pa zbog čega bi morala onda bedinati mlađe. Lijepo je ako žele, ali ako ne žele, kaj sad.. nemoj se brinuti zbog toga. Na kraju krajeva, kad bebe prestanu biiti bebe, kad malo odrastu, vjerojatno će joj ipak biti malo interesantnije.

A kaj veli tvoj muž?

Čuj, doći će sve na svoje i vjerujem da će biti dobro Ovo je sad šok jer niste očekivali...
A pusti selo neka priča. Kaj god briga. Nije da ih oni hrane, oblače i brinu se za njih.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 11:02   #19
Evo, iz perspektive tvoje kćeri, i sama sam saznala s nekih trinaest da ćemo imati prinovu, i to četvrto dijete u obitelji. Ja sam se od bijesa rasplakala, i nekako sam se sramila svega toga, valjda taman osvijestis sve oko toga kako djeca dolaze na svijet, što li, ne znam. No, otkad se rodila ja obožavam svoju mlađu sestru, ne mogu zamisliti život bez nje. Bliže smo nas dvije od toliko godina razlike nego mnoge sestre koje vidam oko sebe.

Tek sam kasnije saznala da je mama ostala trudna unatoč kontracepciji, i da je u početku bila ljuta i šokirana. No, na kraju se sve složi tako da ne možeš vjerovati sam sebi u što si gledao i što si mislio.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:40   #20
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Meni je takva razlika bila izmedju prvo dvoje. Je malo teze u pocetku, al prezivi se. Znaci jedna od 11, jedna bebica, kolko je srednje dijete staro?
Srednje dijete je staro 8 god ali toliko djetinjasto dajei ono skoro kao beba
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.