Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 15:33   #1
Lijekovi prije trudnoće

Drage forumasice, mame i one koje ce to tek biti, imala bih jedno pitanje za vas. Kako se dosta borim s glavoboljama i migrenama a neko vrijeme vec radimo na bebici, zanima me koje lijekove za glavobolju smijem piti dok radimo na bebi? Pila sam neko vrijeme ibuprofen a u zadnje vrijeme plivadon. No za plivadon sam cula da se ne smije piti u trudnoci, no sto je prije trudnoce da li znate? I ako se borite s migrenama, sto se za njih smije piti a da nije stetno sad kad zelim zatrudniti? Par mjeseci vec pokusavamo i jos nista pa me strah da ne bi te tablete smetale. Inace ne pusim ne pijem i ne uzimam neke posebne lijekove. Hvala puno unaprijed svima koji ce pomoci
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:14   #2
Pa ne znam,ja sam imala iscasenu nogu i pila sam isto ibrufen..
Nije smetalo tome da ostanem trudna..
Trudna sam vec 11tj i sada ne pijem nista.
Fakticki,u trudnoci smijes samo lupocet.
A ako imas prilicno jake migrene,npr ja ih imam,nista ti on nece pomoci..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:49   #3
Znaci tek kad se zatrudni se mora paziti a prije ne bi smjelo smetati. Da, znam imati uzasne migrene, vjerujem da lupocet onda ne pomaze, mozes si onda kako drugacije pomoci? Hvala ti na savjetu!
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:15   #4
Ketonal i brufen smanjuju plodnost u žena. Procitaj si preskripciju

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:01   #5
Za bolove:
-paracetamol (max 4 g na dan) (Lupocet, Lekadol, Efferalgan, Plicet, Panadol…).

-ibuprofen (Neofen, Nurofen, Rapidol, Ibustar, Ibalgin, Brufen effect…) u I. i II.trimestru dozvoljen, u III. trimestru zabranjen (dojilje mogu ibuprofen).
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:21   #6
Što svi ibuprofeni nisu strogo zabranjeni u prvom semestru, jer mogu utjecati na razvoj neuralne cijevi?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 20:24   #7
Hvala svima na odgovorima. Znač, mene trenutno ne zanima trudnoća, nego što je dozvoljeno a što nije sad u razdoblju prije trudnoće kad radimo na bebici. Iako je i ovo korisna informacija za dalje.

Dakle, ako sam dobro shvatila, onda sad dok još nisam trudna smijem uzimat za glavobolje/migrene ovo, citiram: "paracetamol (max 4 g na dan) (Lupocet, Lekadol, Efferalgan, Plicet, Panadol…)".. jel tako? A na bazi brufena ništa. Zna li netko što je s Plivadonom? Hvala svima još jednom
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:04   #8
Mene pak s druge strane zanima koliko veliku stetu mogu napraviti lijekovi koji su se konzumirali prije nego sto sam saznala da sam trudna? Naime, muce me bubrezni kamenci i za to sam pila terapiju biljnim kapsulama Rowatinex koje se ne preporucuju u trudnoci i cim sam ugledala plusic, terapiju sam prekinula. Sad smo tek oko 5. tjedna pa me zanima jesu mogle nastetit plodu u tolikoj mjeri da mogu ocekivat neke komplikacije?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.