Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2020., 16:11   #541
pozdrav! želio bih kupiti kuharski nož iz japana i jedan iz kine. zanima me da li ima kakvih ograničenja vezano za oružje, recimo znam da preko granice u autu ne smijem voziti sataru, mislim da je 11cm dužina max. sad me zanima kako je sa kupnjom online, da ne bih ostao bez para i bez noža. noževi (oštrice) su veličine 6, 8 i 10.5"
__________________
alkoholizam nije bolest, alkoholizam je tradicija
maija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 16:59   #542
Pozdrav!
Postoji li neka firma u Hr koja se bavi posredovanjem pri uvozu iz Kine a da cjelokupni troškovi ne prelaze 30ak% nabavne cijene, jer mi se inace jednostavno nece isplatiti. Imam dogovoreno s 5 razlicitih dobavljaca cca 550 komada proizvoda vrijednosti 2300$.
Bilo kakva preporuka ili savjet bi bila od pomoci
Lorenso901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 15:31   #543
Quote:
Lorenso901 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Postoji li neka firma u Hr koja se bavi posredovanjem pri uvozu iz Kine a da cjelokupni troškovi ne prelaze 30ak% nabavne cijene, jer mi se inace jednostavno nece isplatiti. Imam dogovoreno s 5 razlicitih dobavljaca cca 550 komada proizvoda vrijednosti 2300$.
Bilo kakva preporuka ili savjet bi bila od pomoci
Pozdrav svima,
mnogi traže ovakvu i sličnu pomoć a ne znam kako niste izguglali Josipa Glušca, momka iz Hrvatske koji je otišao za Kinu i tamo napravio 3 firme koje se bave izvozom i uvozom.
miromihic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2023., 19:24   #544
Pozz,dugo se nije pisalo u ovoj temi,nadam se da ce netko odgovoriti..
Imao bih LCL posiljku iz Kine i zanima me jel ima netko tko to odraduje...
Ili barem neki savjet kako i sto...
Hvala
stiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2023., 18:54   #545
Pozdrav, zamolio bih ako može par informacija, vi koji ste naručili na veliko iz Kine (npr. Alibaba), što mi sve treba (od dokumenata) da mogu neku robu iz Kine u EU - HRV uvesti?
Znači imam firmu, EORI broj sam dobio od carine, a sada recimo ako sam našao proizvod koji me zanima, išao sam da mi bude prodavač "Verified supplier", "Trade Assurance", već par godina na "sceni", dobre ocjene... sada me zanima koje certifikate/dokumente moram pitati je li ima?

Ja bih nešto manje naručio, tipa uvijač za kosu, neka minimalna narudžba od oko 100-200 komada. Vidim da nude i testni primjerak? Ima netko iskustva s time? Isplati se naručiti testni primjerak? Opet može biti različite kvaliteta nego kada ti anručuješ više komada?

Pretpostavljam, da mogu ići i do, tipa Jankomir, pa tamo nekog špeditera pitati sve detalje? Kada pregovaram s kinezom o količini i shipping, uvijek za shipping FOB paritet?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.