Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 13:14   #21
Edgare ipak imaš donekle pravo ali neću isto povući svoje udjele iz njega nevjerujem da ću izgubiti osnovicu pa neka stoji. A trenutno imam malo veću svoticu love jer se ulaganje u T-HT odužilo i želio bi malo veću lovu ubaciti u PBZ Equity fond pa me zanima dali ti misliš da bi mi se isplatilo uložiti u njega dok ne dođe T-HT na jesen?
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:44   #22
Pa nisam ni tvrdio da ćeš izgubiti glavnicu u Balastu, nego samo da je preziheraški, pa u ova vremena suludog rasta ostalih fondova, šteta s većim dijelom portfelja gubiti virjeme i propuštenu dobit u njemu. Meni je 15% portfelja u Balastu

PBZ Eq je kvalitetan fond, napravio mi je u istom periodu 2x veći prinos od Balasta. Do Hta imaš par mjeseci, izlazna je 2% iz PBZ, trebalo bi ti ostati bar 10% čistog prinosa do jeseni,

evo ja podebljao Eq, 11.05., sa cijenom od čet. 17.5 ostvario je 2,31% bruto...daklem za 5 radnih dana.........

stoga, dobar izbor po meni, čak da stvar počne i stagnirati s fondovima, ne bi s Eq smio završiti na nuli ili u minusu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 19:31   #23
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni tvrdio da ćeš izgubiti glavnicu u Balastu, nego samo da je preziheraški, pa u ova vremena suludog rasta ostalih fondova, šteta s većim dijelom portfelja gubiti virjeme i propuštenu dobit u njemu. Meni je 15% portfelja u Balastu

PBZ Eq je kvalitetan fond, napravio mi je u istom periodu 2x veći prinos od Balasta. Do Hta imaš par mjeseci, izlazna je 2% iz PBZ, trebalo bi ti ostati bar 10% čistog prinosa do jeseni,

evo ja podebljao Eq, 11.05., sa cijenom od čet. 17.5 ostvario je 2,31% bruto...daklem za 5 radnih dana.........

stoga, dobar izbor po meni, čak da stvar počne i stagnirati s fondovima, ne bi s Eq smio završiti na nuli ili u minusu


E ma znam a što ću kad sam ziheraš u duši inače mislio sam se dali ubacit u PBZ eq ili R. balanced kad je bio na 226 da sam izabrao ovu drugu opciju sad bi imao nekoliko somova više ali šta je tu je ušao sam nedavno i u HPB dyamica ali on po mom mišljenju i nije baš trenutno najstabilniji pa sam u njega uložio nekih 20% mog portfelja i sad u PBZ eq budem uložio.

Slažem se s tobom da je PBZ eq najbolji fond kad se sve izvaže a ulaznu naknadu nema a upravljačku i naknada dep. banci je jedna od najpogodnijih za dioničke fondove a kao fond ostvaruje više nego dobre prinose i relativno je stabilan koliko može biti stabilan neki dionički fond.
Ipak hvala na savjetu
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:20   #24
RAIFFEISEN INVEST

http://www.kapital-plus.net/index.ph...=vijest&id=889

Bok svima :

sta vi mislite o tome .

PRUGA
PRUGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:17   #25
pa bilo je i za očekivati. prinosi njihovih fondova u usporedbi sa ostalima su stvarni nikakvi.

čudi me zb global - 2,43 mlrd - prinos relativno nikakav, ali valjda tjeraju raju koja uzima kredit da kupuje udjele kao garanciju povrata kredita

i po tome se može vidjeti koliko su građani kreditno zaduženi

šteta za rBA invest - imam i ja pokoju kunu u Balastu i prinos je stvarno nikakav
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:33   #26
Pozdrav svima,
Moja iskustva s RBA nisu loša ali ni nešto posebno. Za prvo ulaganje zadovoljan: CE + 28.1% u 211 dana. Iz balasta upravo izašao sa skromnih 14.8% u 223 dana (-1% izlazne). Sad cekam T-HT.
zaneposlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:34   #27
Gdje pratiti indexe i koi to utječu balans i na CE?

Hvala
hacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:28   #28
Quote:
zaneposlen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Moja iskustva s RBA nisu loša ali ni nešto posebno. Za prvo ulaganje zadovoljan: CE + 28.1% u 211 dana. Iz balasta upravo izašao sa skromnih 14.8% u 223 dana (-1% izlazne). Sad cekam T-HT.

i ja upravo planiram izaći iz balasta i nisam nikako zadovoljan isto slično kao i ti oko 15 % zarade minus izlazna naknada tako da ću lovu preusmjeriti također u t-ht jer ovaj fond je koma da sam barem bio pametan i uložio u dynamica veći portfelj nego u ovo smeće.
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:53   #29
Pozz
Ovako...skroz sam nova u svemu ovome pa ču vas zamoliti da mi pojasnite neke stvari
Ovako, uložila sam u raiffeisen central europe (CE)...dobila sam pismo u kojem mi piše koliko udjela imam e sada mene zanima kako se računa moja dobit i kako se sve to prati... ako odem na njihovu stranicu i pogledam vrijednost udjela koja je trenutno 224,29 EUR...e dal taj broj pomnožim sa brojem svojih udjela ili ???
Tnx unaprijed
Snowflakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:56   #30
tako je

broj udjela*vrijednost udjela - eventualna izlazna naknada
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 16:02   #31
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
tako je

broj udjela*vrijednost udjela - eventualna izlazna naknada

Tnx
Snowflakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:11   #32
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
i ja upravo planiram izaći iz balasta i nisam nikako zadovoljan isto slično kao i ti oko 15 % zarade minus izlazna naknada
meni on liči na dobar obveznički
__________________
Nekad banana-država, a danas država u banani...! (Siniša Malus)
Pripadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 09:32   #33
Je, je, balast je ludilo od fonda

I ja sam dugo bio u njemu dok mi Edgar nije otvorio oči i dok nisam i sam uvidio da ima većina njih koji su bolji (nema reklamiranja drugih)

Lovica iz balasta utopila se u HT-u sad gladim bradu
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.