Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 18:58   #41
je ja sam isto bahat.. a kad ti aktiv napravi sad jos minus 10 %
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:06   #42
neće sigurno

bar ne meni

kapitalizirao dobit
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:15   #43
Gospodo, mislim da svojim trolanjem uništavate jednu moju ideju da ozbiljno uložim u fondove za mirovinu u neki od priznatih izvanhrvatskih fondova s dugom tradicijom.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:28   #44
ne svidja nam se tvoja antidrzavotvorna ideja ..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:19   #45
Treba razraditi i mogućnost dizanja kredita, npr stambenog od 400k kn svakih 15 godina i investiranje u dioničke fondove. Što je veća glavnica veći je apsolutni prinos na kraju.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:46   #46
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Gospodo, mislim da svojim trolanjem uništavate jednu moju ideju da ozbiljno uložim u fondove za mirovinu u neki od priznatih izvanhrvatskih fondova s dugom tradicijom.
Imaš kakvu ideju kako kupiti udjele u tim fondovima iz lijepe naše?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:03   #47
ma koje su to priče o ulaganju na 30 godina??? pa nemožeš sa sigurnošću reć šta ćeš sutra ručat a kamoli šta će bit s financijskim tržištem nakon 30 godina!!!

a uostalom, ako ti je baza 30% godišnje, onda ti je po meni najsigurnije na kladionici uplatit na 3-4 dinamove pobjede u maksimiru. sad kako se liga širi na 16 klubova bit će kandidata. pa sve da ti je koeficijent 1.10 (a češće je 1.15 ili 1.20) na pobjedu dinama i 5% manipulativnih troškova to ti je opet 5% prinosa (a možda i 10-15% po utakmici). Pitaš se kako izabrat koje utakmice? Evo ti sigurnih: cibalija, osijek, međimurje, a i bar još 1 od ova nova 4 kluba. za ostale stavi 1x i neš falit. jel može netko izvuć kad je dinamo u HNLu zadnji put izgubija na maksimiru i od koga?

ta računica je meni sigurnija od nadanja za 30-35% godišnje. evo ti pokušaj od 23.2. kad se nastavlja prvenstvo. stavi prvi put 100kn a svaki drugi put stavi 100+dobit od prije. do kraja sezone vidi koliki ćeš prinos uvatit.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:34   #48
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Gospodo, mislim da svojim trolanjem uništavate jednu moju ideju da ozbiljno uložim u fondove za mirovinu u neki od priznatih izvanhrvatskih fondova s dugom tradicijom.
Sram te bilo baš si sakrastična.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:43   #49
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kad te dohavtiu kratkom vremena još pokoja korekcija ko ova zadnja činit će ti se i tekako opravdanim

neće. možda tebi hoće, ali meni ne. radije uplatim u OIF.

nisi li ti pisao kako si nakon dvije godine u III stupu na nuli?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:41   #50
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
neće. možda tebi hoće, ali meni ne. radije uplatim u OIF.

nisi li ti pisao kako si nakon dvije godine u III stupu na nuli?
Kaj briješ ne kužim te?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:45   #51
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
nisi li ti pisao kako si nakon dvije godine u III stupu na nuli?
jesam, ak ne račun poreznu olakšicu

no na duži rok brijem da je bolje rješenje, poglavito jel je realno opravdana investcija u III stup 5000kn radi tih famoznih 25%dps-a

za tu svotu, nekakvi prinos od 8-05 godišnje, plus dps i porezna olakšica sasvim ok

sve iznad te cifre od 5000 kn godišnje, nema nekog smisla
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:14   #52
Možda postoje ljudi koji ne znaju za porezne olakšice!

P.S. Za mene je 3. stup ulaganje za mirovinu. Životno os. sigurnost za obitelj ako mi se nešto dogodi. Dionički inv. fondovi prilika za bogaćenje. A budući da nije sve u novcu imam nešto i u nekretninama. Za sve ostalo tu je gotovina s malim g.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:45   #53
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
jesam, ak ne račun poreznu olakšicu

no na duži rok brijem da je bolje rješenje, poglavito jel je realno opravdana investcija u III stup 5000kn radi tih famoznih 25%dps-a

za tu svotu, nekakvi prinos od 8-05 godišnje, plus dps i porezna olakšica sasvim ok

sve iznad te cifre od 5000 kn godišnje, nema nekog smisla
ja na to gledam drugačije. i dalje sam uvjerenja kako pored OIF mirovinski mi se čine loši i ekonomski neopravdani (pogotovo uz ograničenje od 50. godine i 10% izlaza). DPS je stvar države, a ne fonda i on je promjenjiv. III. stup je po meni promašen ispravak II.

sigurnosti kakve smo navikli jednostavno više nema (što se tiče mirovina). i na svakom od nas je da to rješava. znači napraviš svoj plan i držiš ga se.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:33   #54
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
jesam, ak ne račun poreznu olakšicu

za tu svotu, nekakvi prinos od 8-05 godišnje, plus dps i porezna olakšica sasvim ok
DPS i poreznu olakšicu će i tako ukinuti samo je pitanje vremena, sl. priča kao i s stambenom....
nema baš nekog smisla na tome graditi mirovinu u sljedećih 15-25 g.
Dok traje-traje........
__________________
Ne treba biti bogat, nego neovisan
A.Kostolany
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:50   #55
@hrast

Za DPS se slažem, budućnost mu je vjerojatno slična stambenoj štednji, ali za poreznu olakšicu ne vjerujem, jer će ga ubrati pri isplati mirovine iz 3. stupa. i to svakome tko je koristio olakšicu pri uplatama.

To mnogi zaboravljaju !
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:56   #56
naravno da će ti uzeti na kraju porez ako si koristio olakšicu

ali kažu, po stopi 15%, a ja sam u poreznom razredu 35% pa bi čovjek rekao, da mi se isplati, iako doduše, dosad sam olakšicu samo jednom koristio, zaostale godine sam imao druge račune

što se tiće dps, naravno da će ga ukinuti, ali dok traje dobro je

nigdje nepiše da moraš svih godina uredovno uplačivait, kad ukinu dps, prestat ću plaćati, ili ću plaćati manje..ili...zaprvo neznam što ću onda, vidjet ću.

no, evo baš danas mi proknjižili dps za 2006. - 1250 kn

evo stanje mog računa kod rdmf:

2005-2007 uplačivao po 5000, dakle 3*5000 =15000
uzeli mi ulaznu 900kn, dakle u udjele preračunali zapravo 14100 kn
sjela mi dps 2*1250 = 2500 Kn (za '05 i'06)

sve skupa danas vrijedi 18809

dakle na uplačenih 15000, imam nakon skoro 3 godine 18809, tj, zapravo nešto preko 20000,00 jer sma jednu godinu koristio olakšice i dobio blizu 1500 kn

što se tiće OIF-ova, imam trajne naloge u PBZEq i ICF-u,

počeo s ICfom u 03/2007 - sve uplate su mi u minusu osim one u 03 i 04/2007

sa PBZ počeo u 04/2007 - tu su mi uplate ili u minusu ili u nekom bezveznom plusu

a kao koristim blagodati costa avarage effecta
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:24   #57
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a kao koristim blagodati costa avarage effecta
Naravno da ni ne možeš to iskoristiti u svega nekoliko mj.
Pitaj mene kako sam iskoristio costa avarage effect
u zadnje 3-4 god u STGE?
__________________
Ne treba biti bogat, nego neovisan
A.Kostolany
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:14   #58
kaj te baš moram pitati?

a da sam kažeš?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 15:29   #59
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
- ja na to gledam drugačije. i dalje sam uvjerenja kako pored OIF mirovinski mi se čine loši i ekonomski neopravdani (pogotovo uz ograničenje od 50. godine i 10% izlaza).

DPS je stvar države, a ne fonda i on je promjenjiv.

III. stup je po meni promašen ispravak II.

sigurnosti kakve smo navikli jednostavno više nema (što se tiče mirovina). i na svakom od nas je da to rješava. znači napraviš svoj plan i držiš ga se.
upravo tako ...
__________________
„ . . . sa novcem je kao i sa vremenom, dovoljno ga ima, samo je nepravilno raspoređen . . . „
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.