Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 21:20   #1
Obitelj s malom bebom živi u šumi pod vedrim nebom

Duboko u jednoj od istarskih šuma majka Lena (28) i otac Saško Plavšić (32) na krevetiću od sijena svaki dan uspavljuju svoju petomjesečnu djevojčicu Skasku. Beba je začeta u šumi i u njoj se rodila. Njezini roditelji su prije samo nekoliko godina živjeli u metropolama, putovali svijetom, stekli fakultetsko obrazovanje, radili... Razočarali su se u svijet koji robuje znanosti.
- Oduvijek sam znao da u životu mora postojati nešto više i bolje, ali nisam imao hrabrosti iz temelja promijeniti svoj život. Snagu za to stekao sam kad sam upoznao Lenu. Čim sam je ugledao, odmah sam znao da je ona ta - rekao je grafički dizajner Saško. Ljubav prema prirodi bila je jača od svega te Sašku i psihologinji Leni nije dugo trebalo da u njoj osnuju svoj dom. Hrane se povrćem i voćem koje su zasadili u malom vrtu, piju kišnicu i mlijeko koze koja živi s njima. U peći na drva kuhaju. Nemaju struju, pa u šator liježu čim se smrači, a ustaju s prvim zrakama sunca. Grade i kuću. Tanke grane složili su u obliku indijanskog šatora, a po njima će lijepiti zemlju pomiješanu s vodom i sijenom. U kućici će imati tek slamnati krevet i ognjište. Žele da zimski dani koji dolaze budu ugodni njihovoj kćeri. Bližnji ih podržavaju jer vide da su sretni. Leni iz “vanjskog” svijeta nedostaje samo čokolada.

SASKA SE RODILA NA SLAMI POPUT ISUSA
Vjerovala sam da će priroda sve napraviti kako treba, a ona me nagradila najljepšim darom, rekla je ponosna Skaskina mama, koja je rodila na slamici uz pjesmu i ples prijatelja. Ne posjećuju liječnika, a bolesti liječe hraneći se sirovim povrćem. Saško je onaučio namještati ljudima kosti. Mnogi tako dolaze k njemu i ostavljaju donacije.

PRIRODA IM DAJE SVE ŠTO IM TREBA
Lena uspavljuje kćer ljuljajući se na ispletenom ležaju razvučenom između dva stabla. Kupaju se u kadi u kojoj skupljaju kišnicu. Vodu zagrijavaju tako što potpale vatru u zemljanoj udubini ispod kade. Plavšićima, koji grade šatpr od pruća, društvo u šumi prave životinje: njihov vjerni pas Kim i koza koja im daje mlijeko.

http://www.24sata.hr/news/clanak/obi...e_id=main_page


.........................................


Bas me zanima sto ce biti kada dijete bude moralo krenuti u skolu ili sto bi bilo da je doslo do komplikacija pri porodu

Nemoguce je ovako zivjeti.
Aleksandraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:21   #2
Quote:
Aleksandraa kaže: Pogledaj post
...

*ebeni hipii.
__________________
The leading horse is White...The second horse is Red...The third one is Black...The last one is Green..

Zadnje uređivanje Herp : 03.10.2008. at 22:56. Reason: predugačak quote
systatika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:36   #3
Treba spasiti dijete od bolesnika...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:40   #4
Antiglobalistička glumatala. Ne bi bilo zabrinjavajuće da ovako ne ugrožavaju dijete u nehigijenskim uvjetima. Valjda ga planiraju hraniti kozjim mlijekom i povrćeom opranim na potoku? Samo se nadam da će im ga oduzeti službe, ali poznavajući takve fanatike(svako malo neko vegansko dijete sličnih fanatika umre pa se razvlači po novinama), neće doći k pameti prije no što završi u bolnici na rubu smrti od neke infekcije ili umre.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:41   #5
zao mi je djeteta, nadam se da će se opametiti prije nego krene u školu, jer djeca mogu biti prilično zločesta, mislim kad se jednom u zivotu odlučiš na djecu da si više ne mozes dozvoliti ovakve egzibicije
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 16:35   #6
Quote:
Aleksandraa kaže: Pogledaj post
..... ili sto bi bilo da je doslo do komplikacija pri porodu
bila sam u opasnosti da umrem, pri porodu, nemarom liječnika
Quote:
Nemoguce je ovako zivjeti.
oni upravo dokazuju suprotno
kako piše u članku; prošli su svijeta, obrazovani su, vidjeli sve moderne tekovine civilizacije.... vjerujem da su ustanju prenijeti djetetu štošta o obrazovanju
iz članka se isto vidi da ih posjećuju prijatelji, imaju društveni život... dijete će uskoro početi postavljati pitanja i otkrivati da postoji i drugi svijet...
zasad ne vidim da je djetetov život ugrožen
jednostavno, žive drugačije.... dobro da znam da saško namješta kosti... nikad se ne zna
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 17:11   #7
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
bila sam u opasnosti da umrem, pri porodu, nemarom liječnika
oni upravo dokazuju suprotno
kako piše u članku; prošli su svijeta, obrazovani su, vidjeli sve moderne tekovine civilizacije.... vjerujem da su ustanju prenijeti djetetu štošta o obrazovanju
iz članka se isto vidi da ih posjećuju prijatelji, imaju društveni život... dijete će uskoro početi postavljati pitanja i otkrivati da postoji i drugi svijet...
zasad ne vidim da je djetetov život ugrožen
jednostavno, žive drugačije.... dobro da znam da saško namješta kosti... nikad se ne zna
baja, ali oni imaju malo dijete a ne posjećuju liječnika. zar djeca ne bi trebala ići na nekakve redovite kontrole, cijepljenje i sl.? što ako dobije neku upalu? evo, moja nećakinja je ovo ljeto imala upalu pluća a da dvoje liječnika (preslušavanjem) nisu uspjeli otkriti. ako je liječnicima takvu bolest, u njezin počecima, teško dijagnosticirati, kako će tek biti roditeljima? i zar u našoj državi nije zabranjeno biti beskućnik? valjda moraju imati neku adresu stanovanja.

moje mišljenje je da državne službe u ovom slučaju moraju odmah reagirati. nikakav stupanj obrazovanja ne opravdava ovakvo neodgovorno ponašanje roditelja. dijete se valjda i u predškolskoj dobi treba s nekim igrati, razvijati socijalne kontakte i sl.. ne znam, meni ovo nije normalno. nadam se da će netko brzo reagirati.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 17:18   #8
Ni meni ovo nije normalno, pa žive u gorim uvjetima nego Romi. O.k. nemoraju plaćati režije ali šalu na stranu nisu to uvjeti za imati dijete, nije tu tropska šuma, ide zima, dijete je malo, vjerojatno nije cjepljeno, treba se socijalizirati... Masu je tu stvari...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:14   #9
Meni je i inace najzesce kako se odmah stusti gomila malogradjana. Ne da nam smeta da je netko malo drugaciji, zaboga ne, radi se samo o preteskoj brizi za dijete.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:28   #10
lik izgleda kao krapinski pračovjek

Zadnje uređivanje Herp : 04.10.2008. at 23:33. Reason: predugačak quote
mrgixyz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:36   #11
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Meni je i inace najzesce kako se odmah stusti gomila malogradjana. Ne da nam smeta da je netko malo drugaciji, zaboga ne, radi se samo o preteskoj brizi za dijete.
Gle, da su oni sami tamo u šumi, vjerojatno ne bi ni izašao taj članak u novinama. A pošto je malo dijete sa njima u šumi, to je jako neodgovorno, neobično i naravno odmah za novine.. No, trebalo bi svakako reagirati, a njih poslati na nekakvu terapiju kod psihijatra.

Nije to pretjerana briga za dijete, to je sasvim normalna briga za malu bebu. Pa ja svoju malenu ne vodim van iz kuće kada je hladno da se ne prehladi, još je bebica, a ne da bi ju odvela u duboku šumu i tamo živjela sa njom daleko od higijene i civilizacije.. Gdje im je tu zdrav mozak. Sa bebom nema takvog života, mogli su uživati u šumi i njenim blagodatima prije bebe.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:38   #12
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Meni je i inace najzesce kako se odmah stusti gomila malogradjana. Ne da nam smeta da je netko malo drugaciji, zaboga ne, radi se samo o preteskoj brizi za dijete.
gledaj, ovaj tvoj post doživljavam kao čistu provokoaciju. u principu, meni se jebe za roditelje (so to speak). neka rade od svog života što god žele ali postoje neki minimalni kritelji koje moraju zadovoljiti ako su se već odlučili da budu roditelji. to između ostalog podrazumijeva i neku adresu stanovanja i krov nad glavom.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:11   #13
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Meni je i inace najzesce kako se odmah stusti gomila malogradjana. Ne da nam smeta da je netko malo drugaciji, zaboga ne, radi se samo o preteskoj brizi za dijete.
Postoje pametne životne odluke i postoje nevjerojatne neodgovorne gluposti koje mogu imati smrtne posljedice, a ovo je jedna od potonjih. A braniti takvu glupost, e to bih ja nazvao malograđanskim pozerstvom, jer danas je tako 'in' imati stav da je svačije mišljenje jednako vrijedno. E, pa nije.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:24   #14
To je sve bolesno i treba lijeciti kombinacijom struje i vode.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 21:48   #15
Poslati socijalnog radnika. Ugrožavaju dijete. Što drugo reći?
Kad im dijete dobije crijevne parazite bit će veselo. Koji debili.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 21:57   #16
neznam dal je ova situacija vise za smijat ili za plakat
u redu je da ima osvjestenih ljudi, al ovo je krajnje extreman slucaj osvjestenosti, ako se to moze zvati osvjesenost...ako smijem napomenuti da mi djeluju pomalo bahato jer ima ljudi (medu kojima sam bila i ja) koji nemaju gdje biti, na cemu spavati, gdje se okupati... a oni ovako, pomalo arogantno izazivaju prirodu...sretno im bilo i samo mi je zao dijeteta...
__________________
...God is busy...can I help you?...

...nisam musko, samo se tak oblacim...
james is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 23:36   #17
Dijete treba cijepljenje, čistu vodu, socijalni kontakt s drugom djecom... Ovo nije osviještenost. Ovo je zadrtost dvoje debilnih idiota koji bi i u lavu zakoračili da im netko kaže da je "prirodna". A mislim, očito je s kim ovdje imamo posla. Jebeš predrasude, ali ovdje je očito.
Ovo je gore od slučajeva u velegradima, kada djeca znaju živjeti po slumovima u limenim barakama.

Ajde da se otac potrudio i napravio neku kućicu u koju je stavio peć. Ajde da je osigurao čistu vodu... Ma i onda nije u redu. Ne možeš ovako odgajati dijete. Bit će socijalno zaostalo.
A prehrana? Zar će ga hraniti kupusom cijelo vrijeme? Ili će moliti da im neko božanstvo stvori hranu?
Ako nisu vegetarijanci/vegani (a vjerojatno jesu nešto od toga), hoće li otac svojim vještinama grafičara napraviti luk i strijelu i uloviti životinju? Pa će jesti meso možebitno oboljele životinje? Metilji? Gliste?

Vrlo, vrlo neodgovorno i nezrelo ponašanje od dvoje wannabe hippieja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 00:08   #18
uvrnuto jeste, ali sto odma' drvlje i kamenje na razlicite?

inace, vidjao sam ovakve likove po rusiji i juznoj americi... a i u US su amishi na slichnu foru.

bice zanimljivo posmatrati odrastanje male bajke [skaska=bajka, na ruskom]. cenim da su im uzor ruski starokalendarci.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 00:19   #19
Amishi zive kao bogovi u usporedbi s ovim luđacima.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 00:22   #20
jes', ali slican je motiv.

to sto biste vi lecili sve koji nisu za konzumerizam i komformizam je aldus haksli fino opisao.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.