Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 14:16   #41
Kulic je sarlatan. Skegro i Rohatinski su za njega pojam lucidnosti i analiticnosti. Govorim ovo kao neljubitelj ove vlade i one u kojoj je Skegro bio.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:30   #42
svima onima koji negiraju istinu izrecenu u jucerasnjoj emisiji...

sve me to brine i rastuzuje...
i zato ovaj komentar tipkam pomalo bjesan, u afektu i na brzinu...
dakle... kao ste rece cijenjeni gost....

"stvarnost se ruga razumu..."


toliko smo nesvesni vlastite situacije da nas samo sprdnja s istinom malo moze utjesiti i odvratiti od realnih problema.
to je strasno! trebali bismo plakati od muke a ne smisljat viceve na vlastit racun, ko da se to dogada nekom drugom, negdje daleko odavde...
a ljude koji nesto kuze nazivamo sarlatanima i ismijavamo ih!


oni na vlasti razmisljaju ovako...
"svakog ko pokazuje da nesto zna i razumije, sakrit pod tepih ili ako treba 3 metra ispod zemlje!
jer sta ako ljudi saznaju da je on bolji od mene... najebo sam... moglo bi svima postati bolje, osim nama probranima...
i zato takve koji previse laju diskreditiraj... proglasiti ludim... sto prije! da ljudi ne skuze o cemu se tu radi, jer onda smo najebali..."

i to nas je dovelo do neprirodnog evoluciskog tijeka koji u prirodi ne prolazi, odnosno lose selekcije na svim razinama drustva
kako bi nasa "braca" srbi rekli... "tri losa, ubise Milosa!"
a kod nas... "1500 idijota sahranilo drzavu u 20 godina...."

no najvise me brine sto cak i kad padnemo na koljena, gladni i prevareni
i dalje 90% ljudi nece poduzeti nista! a to je pocetak kraja...

potrebna ce biti velika promjena u svijesti a onda i u temeljima drustva
da bismo se izvukli iz ove situacije

sve treba revidirat i nista uzimat zdravo za gotovo, ne kopirat tuda drustvena uredenja, nego smislit nasto nase, nesto novo, nasem vremenu i situaciji prikladno...

tranziciju dozivjet kao pubertet i odrasti vec jednom u nekog odgovornog i samosjvesnog.
a to je tesko jer u pubertetu mislimo da smo najpametniji...


evo svasta nesto promislih... a u biti nista...
sve onako opcenito bez konkretnih rijesenja... jer nisam strucnjak ni za sto
ja mislim da smo dobro percipiram i brzo povezujem

p.s. imam samo zavrsenu osnovnu skolu...


pozdrav
marko

Zadnje uređivanje mkilla : 20.07.2009. at 14:45.
mkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:39   #43
Ista tema i na Gospodarstvo!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:49   #44
Meni je tip ok, pametan, A što vi hoćete da kaže...pa reko tip istinu debelu ko korice svemira. Kaj bi on trebao raditi...po vama. Reko čovjek činjenice a sad....tko će ovaj narod zadovljit. Sanader otišo bez navedenog razloga i to nam reko Šeks da je rekao..a mi nismo čuli il razumjeli. Sad ovaj reko činjenice ko dan jasne al ne, to nije istina, nije tako crno..grafikon nije u redu jer smo mi Hrvati dugovječni u preživljavanju unaprijed potrošenog. Pa ljudi moji, što bi vi htjeli da se vama kaže....opet ćemo se izvući. Malo morgen. Nikad više i hvala Bogu da nemože ovi u Vladi nigdje više posuditit i zadužiti naše potomke . Koji dio vama priče nije jasan?
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 15:02   #45
Nama je isto sve jasno. Samo Kulic sebi treba razjasniti elementarnu makroekonomiju ili je to previse za ocekivati u slucaju jednog doktora ekonomije na zagrebackom sveucilistu.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:06   #46
Prije nego je emisija počela, rekoh, moglo bi ovo biti zanimljivo.

Nakon emisije, dojmovi mlaki.

Škegro ga za doručak pojede....

Kulić djeluje pametno jer koristi izraze i slaže rečenice na način da ih ovce (aka narod) ne shvaćaju, pa odmah misle ovaj je pametan.

Teze su mu na razini 16godišnjeg frustriranog studenta. Bla bla sotonski zapad i jadne istočnoeuropske žrtve. Naravno uz malo Američke zavjere i globalnog imperijalizma.

Mi bi naravno trebali vjerovati da ljudi koji su izazvali krizu koja im je odnijela do 80% posto bogatstva, ljudi koji nisu sposobni se obračunati sa hrpom pustinjskih vjerskih fanatika, židovsko-masonski lobi koji bira crnca za predsjednika - oni kuju urote protiv ostatka "poštenog" svijeta. Ma daj molim te.....

Kuliću, malo manje duvati marihuane po tim indijskim skupovima...

Bilo je stvari koje valja zapamtiti, ali količina gluposti koje je izrekao je ipak daleko veća....
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:11   #47
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Prije nego je emisija počela, rekoh, moglo bi ovo biti zanimljivo.

Nakon emisije, dojmovi mlaki.

Škegro ga za doručak pojede....

Kulić djeluje pametno jer koristi izraze i slaže rečenice na način da ih ovce (aka narod) ne shvaćaju, pa odmah misle ovaj je pametan.

Teze su mu na razini 16godišnjeg frustriranog studenta. Bla bla sotonski zapad i jadne istočnoeuropske žrtve. Naravno uz malo Američke zavjere i globalnog imperijalizma.

Kuliću, malo manje duvati marihuane po tim indijskim skupovima...

Bilo je stvari koje valja zapamtiti, ali količina gluposti koje je izrekao je ipak daleko veća....
reci ti meni koji je to 16. godišnji student frustriran...kojeg fakulteta...a i reci mi koja glupost ti je ono....fakat glupost da vrišti....jel ona rupa na grafikonu...jel ono sve strane banke u hrvata a nijedna naša...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:27   #48
Malo je preapstraktan za moj ukus.
Gospodin Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:31   #49
...je idiot.

Kulić novinarki na početku emisije: "Zašto vi mene trpate u te idiote ekonomiste kad ja to nisam."

Obrazovanje:
• 1976 . doktorirao na Fakultetu političkih nauka Sveučilišta u Zagrebu
• 1971. magistrirao na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Beogradu
• 1965. diplomirao na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:40   #50
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
reci ti meni koji je to 16. godišnji student frustriran...kojeg fakulteta...a i reci mi koja glupost ti je ono....fakat glupost da vrišti....jel ona rupa na grafikonu...jel ono sve strane banke u hrvata a nijedna naša...
Ma Karolina draga evo ja ću ti odgovoriti na neka pitanja,

šta prikazuje onaj grafikon GDP i Vrijeme ?? Po kojem trendu kojoj analizi , kako je došao do tih brojeva, zašto tvrdi da mi imamo negativan rast GDP, zato što ne uključuje privatnu potrošnju? Samo državnu potrošnju .

Gospodin Kulć sad očekuje ne znam šta da dođe neka rev. vlast koja će reć odsad ima da svi budete dobri i da dijelite??

Ja si utvaram da sam razmjerno pametan čovjek, ali ovo!!!! ??

Svaki student koji pročita stoljeće rata malo je frustriran Ja nam da sam ja bio. Ali onda razmisčiš kloja bi količina sredstava energije itehnike bila potreban da se na taj način manupulira svijetom. I onda ako već imaš takvu vrstu moći, koji će ti qu....ac još?
Šta napravit s njom. Gospodin Kulić je kako bi se to Jaca K. izrazila napravio krumpir salatu ali ova je bezukusan.

I št se banaka tiče, ostaje Škegrin argument, volim stabilne strane banke koje nas malo pljačkaju nego raspad sistema koji je slijedio da su banke ostale u rukama države.
Osim toga lako ti sve prenijet u HPB i voiula imaš novce u hrvatskoj banci.

Reci ti meni bili ti nkon što te petnaest godina da put godipšnje na istoj stazi u isto vrime pukne grom, išla dalje tom stazom?

A zašto "gospodarstvenici" koje dva puta godišnje puken grom strailnog tečaja koji se ne osigura hedgingom, smanji troškove. Glupo simpoly stupit
starac-more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:53   #51
Andresen

Quote:
Kulic je sarlatan. Skegro i Rohatinski su za njega pojam lucidnosti i analiticnosti. Govorim ovo kao neljubitelj ove vlade i one u kojoj je Skegro bio.
Možda je šaratan ,ali šta je Šegro (negova izjava ne trebaju nam loh poslovi,ne treba nam tekstilna obučarska industrija, mala zarada,.......itd)
A prvi poso poslije ministra mu je bio u VARTEKSU U VARAŽDINU....O BOŽE....
Lucidno od Škegre.....

Zašto je se isplati uvoziti a ne isplati proizvoditi i izvoziti... Tko je kriv?

To što nam je Kulića kkazao, pa svako ko malo razmišlja(a to je teško) zna da je istina...,pa ne možeš živjeti na dug....
David Icke
Beč,Budim,Begrad,Brisel
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 17:23   #52
starac-more :
Quote:
volim stabilne strane banke koje nas malo pljačkaju
Molim te da nam navedeš ime te banke koja te samo malo pljačka da i mi ostali znamo ?
nrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 18:09   #53
Quote:
nrg kaže: Pogledaj post
starac-more :


Molim te da nam navedeš ime te banke koja te samo malo pljačka da i mi ostali znamo ?
Prebaci pare u HPB.
Moje pare su u Jadranskoj Banci, hrvatska banka, hrvatski vlasnici.

Moga bi i ja pokupit bolju kamatu u ZaBa pa logirat se na forum i cvilit kako su nam banke u rukama stranaca.

Kupuju milka cokoladu i cvile okolo kako uvoznicki-lobi hara hrvatskon, pa koji quratz zaobilazite KRAS cokoladu???

Kulic vam moze milijun puta nacrtat da moramo radit i trosit onoliko koliko zaradimo, ali narod to jednostavno ne zeli. Narod zeli kupit Fiat Punto na 35465 mjesecne rate, prodjirat rivon i hebavat svima mater sto drzava nevalja kad nemoze kupit Ray Ban naocale. A radija bi posao u uredu, 3 sata dnevno a prima bi 15.000kn misecno. Jer lopov Luka Rajic ima puno vise, pa bi red bia da on dobije tu mrvicu 15.000kn.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 18:29   #54
Sto se banaka tice: Skegro je u pravu! Dovoljno je pogledati sto se danas dogadja sa onim firmama koje jos uvijek jesu u hrvatskom javnom vlasnistvu, Hrvatskim Zeljeznicama ili HEP-u na primjer, da bi vidjeli gdje bi se te iste banke nalazile da su ostale u "hrvatskim" rukama.

Cinjenicu da HPB, Jadranska ili Croatia banka danas dobro posluju treba zahvaliti iznimno utjecajnoj Udruzi poslovnih banaka koja ne dozvoljava Vladi niti da se pomisli petljati cak i u poslovanje onih poslovnih banaka koje nisu u stranom vlasnistvu a clanice su Udruge.

Jednako tako odrzavanje stabilnog tecaja nacionalne (pa makar i "transakcijske") valute uvijek ce ici na ruku onima koji posluju na odrzivi i ozbiljan nacin, dok inflacija po svojoj definiciji ide na ruku onima koji a) mogu kontrolirati tiskanje/emitiranje novca, b) onima koji se nerealno zaduzuju i c) onima koji jos uvijek ne raspolazu sa vrijednostima nasuprot onih koji su vrijednost vec stekli.

Bilo bi ljepo kada bi Hrvatska stvorila uvjete u kojima bi vlasnistvo nad bankama pocelo prelaziti natrag u hrvatske ruke (nesto sto se u Ceskoj ili Madzarskoj vec dogadja), to medjutim jos uvijek nije slucaj i to ne stoga jer se ne stvara nova vrijednost ili zato jer se previse toga prodaje strancima, nego jednostavno zato jer sami Hrvati uzasno puno potkradaju sami sebe.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 18:44   #55
Da, poštanska banka,...
..zadnji put kad sam imao posla s poštanskom bankom morao sam ići u Rijeku,jer u N.Vinodolskom nisu mogli obavit običnu transakciju.Na Jadransku i Croatia banku mogu izgubit cijeli dan dok ih nađem,pa ne živimo svi u Zagrebu gdje su , očito, koncentrirali svoje poslovanje.No svakako je i to nešto, da sam u prilici,vjerojatno bih i ja bio u tim bankama.
nrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 18:54   #56
Spomenuta je Mađarska,mislim da slijedeće nije OT jer se nadovezuje na Kulićevo viđenje EU.
Naime, Mađa nije bila u ratu,ušla je u EU,kratko vrijeme u našim očima bila gospodarsko čudo,
danas: trenutno su u većoj krizi od nas ( jer,naravno,mi još ne znamo koliko smo zakrizili ), vrlo malo se kupuje,gradi,tko ima čuva novce i žive u strahu što dalje?
Mislim da uđemo u EU sutra,trebat će nam stvarno 30 godina da dođemo na zelenu granu. A tko to vjeruje da će za 30 godina više biti EU?
nrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:08   #57
Quote:
Gospodin Jones kaže: Pogledaj post
Malo je preapstraktan za moj ukus.
preapstraktno??
treba li onda i dalje podržavati i glasati za likove poput Luke Bebića, Šeksa, Hebranga, Linića,Bandića, Stazića, Đapića,Rojsa i svu ostalu bulumentiju koja nas je dovela u ovu situaciju
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:26   #58
Kulić je samo jasno i sasvim razumljivo rekao ono pred čim svi mi već mjesecima, ma što mjesecima, godinama, zatvaramo oči i zavaravamo se da će biti bolje.
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:30   #59
Quote:
nrg kaže: Pogledaj post
Spomenuta je Mađarska,mislim da slijedeće nije OT jer se nadovezuje na Kulićevo viđenje EU.
Naime, Mađa nije bila u ratu,ušla je u EU,kratko vrijeme u našim očima bila gospodarsko čudo,
danas: trenutno su u većoj krizi od nas ( jer,naravno,mi još ne znamo koliko smo zakrizili ), vrlo malo se kupuje,gradi,tko ima čuva novce i žive u strahu što dalje?
Mislim da uđemo u EU sutra,trebat će nam stvarno 30 godina da dođemo na zelenu granu. A tko to vjeruje da će za 30 godina više biti EU?
Madjarska a i druge zemlje bivseg ist. bloka su u najdubljoj krizi jer su zivili na kredit. Drzava zivila na kredit, narod zivia na kredit..... a nemaju priliv deviza.

Hrvatska je u jako jako velikoj prednosti jer svako lito imaju priliv deviza.
Mislim da ipak nece bit tako crno ko u Madjarskoj, Hrvatska ima najvjernijih turista koji svake godine dolazu na Jadran. Jozo iz Minhena i Mate iz Berlina.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:31   #60
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Prebaci pare u HPB.
Moje pare su u Jadranskoj Banci, hrvatska banka, hrvatski vlasnici.

Moga bi i ja pokupit bolju kamatu u ZaBa pa logirat se na forum i cvilit kako su nam banke u rukama stranaca.

Kupuju milka cokoladu i cvile okolo kako uvoznicki-lobi hara hrvatskon, pa koji quratz zaobilazite KRAS cokoladu???

Kulic vam moze milijun puta nacrtat da moramo radit i trosit onoliko koliko zaradimo, ali narod to jednostavno ne zeli. Narod zeli kupit Fiat Punto na 35465 mjesecne rate, prodjirat rivon i hebavat svima mater sto drzava nevalja kad nemoze kupit Ray Ban naocale. A radija bi posao u uredu, 3 sata dnevno a prima bi 15.000kn misecno. Jer lopov Luka Rajic ima puno vise, pa bi red bia da on dobije tu mrvicu 15.000kn.
Rijetko se slažem sa tvojim upisima ali ovo ptpisujem

Jedno vrijeme se pričalo o formiranju jedne jake nacionalne banke ali je to palo u zaborav
to dokazuje Kulićevu tvrdnju da više nismo samostalni u odlučivanju

za jačanje ili osnivanje jedne banke u nacionalnom vlasništvu bilo bi savim dovoljno da državna i lokalna uprava svoje poslovanje vodi putem te banke

ali onda postojeće banke nebi odobravale kredite ovoj megalomaniji sklonoj upravi

i kod novog rebalansa prije će diruti u mirovine i plače a ne uvesti porez na vlasništvo, dividende, kamate ili enormne profite (ako je određena visina kamata na kredite isto tako se može odrediti visina profita, naravno pod uvjetom ako to smiješ odlučiti) i slićne zaradice

Svi "teško i mukotrpno rade a malo su plačeni" je prića koja je bila aktualna i bivšoj Jugi,

Kredite se uzimalo za svašta a ne za preživljavanje a mislilo je da će biti kao u Jugi i da će rata doći na cijenu šalice kave

Samo malo više patriotizma kod kupnje ali i naši proizvođaći nebi to smjeli zloupotrijebiti

Mislim da se Rajić nije obogatio na najtransparentniji način ali to naše sugrađane ne smeta previše, više ih smeta što to nije uspjelo i njima

I t,d., i t.d., i t.d.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.