Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 01:17   #61
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nisam bas znala da je Cernobil veci od Pripyata?!
Ljudovi, sve što vas zanima možete naći preko wikipedije, da se ne sramotite svojim neznanjem. Nije ovo kritika, nemojte je uzet baš tako osobno. I meni se samom desilo desetak puta da sam izvalio gluposti, a samo je falilo da ukucam pojam o kojem se raspravljalo plus još riječ wiki i sve je bilo pet.

Dakle, Černobil nije veći od Pripyata. On je imao 14 000 stanovnika, a sada ih ima 3 000. Pripyat je imao 40 000 ili nešto više, neda mise stalno po wikipediji kopat. i da se ispravim, Černobil je udaljen 14,5km od nuklearke.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:53   #62
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ljudovi, sve što vas zanima možete naći preko wikipedije, da se ne sramotite svojim neznanjem. Nije ovo kritika, nemojte je uzet baš tako osobno. I meni se samom desilo desetak puta da sam izvalio gluposti, a samo je falilo da ukucam pojam o kojem se raspravljalo plus još riječ wiki i sve je bilo pet.

Dakle, Černobil nije veći od Pripyata. On je imao 14 000 stanovnika, a sada ih ima 3 000. Pripyat je imao 40 000 ili nešto više, neda mise stalno po wikipediji kopat. i da se ispravim, Černobil je udaljen 14,5km od nuklearke.
nema glupih pitanja, samo glupih odgovora covjek nije znao pa je pitao, so? ne kuzim zasto mene kvotas kad sam i ja covjeku rekla maltene isto sto i ti.
i ja ne bih wikipediju gurala kao onsovno stivo za ista, jer svi znamo kako se wikipedija uredjuje i osobno sam naletjela na masu gluposti sirokog spektra na istoj.

inace, da vas pitam, brine li ikogaq stanje sarkofaga? znate li pricu oko njega?

mene osobno najvise brine da bi od tezine mogao ruknut u zemlju, u podzemne vode..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:13   #63
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
mene osobno najvise brine da bi od tezine mogao ruknut u zemlju, u podzemne vode..
Sorry što sam kvotao tebe, a ne tog nekog drugog. Znam na koji se način uređuje wikipedija, ali ipak te podatke netko i ispravlja, pa nije sve uvijek netočno što piše na njoj. Naravno da ona nije jedino štivo.

A sad, Sarkofag, pa naravno da me užasno brine. Često se pitam zašto Ukrajina ne vodi puno agresivniju politiku oko zbrinjavanja Černobila jer to nije samo ukrajinski nego i europski - pa i svjetski problem. Prodre li ta silna radioaktivnost stvarno u podzemne vode fakat smo svi jebali ježa.

Kako svjetska """"elita"""" može biti tako kratkovidna, glupa i bezosječajna te istovremeno sva ova tri epiteta pripisivati masi? Pa radioaktivnost ne bira baš nikoga! Doći će i na njih, ako sarkofag rukne u zemlu.

I mislim da ti ljudi koji paze na taj sarkogag koji, koliko mi se čini, još i dandanas vare, zavaruju i štite samo srce reaktora, oni su najveći humanitarci jer ja taj posao ne bi radio ni za kakve novce. Nema tih novaca koje bi mene prisilile da uđem u reaktor obavljati nekakve građevinske radove. Nema i jednostavno nema.

Ali je sva sreća što se uvijek nađe dobrih ljudi koji su superiorniji od mene i po znanju i po vještinama, a da ne govorim po dobroti.

Svima njima kapa dolje i duboki naklon.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:42   #64
znam da sam gledala neki dokumentarac i u jednom dijelu govorili su bas o sarkofagu.
projekt postoji, dizajniran je novi sarkofag (na tracnicama) ali kostao bi, ako me pamcenje ne vara, oko milje dolara. sto, ajmo bit realni, i nije neka lova. ako se dobro sjecam, velim, fakat nisam sigurna oko tocne cifre, probam naci taj dokumentarac pa linkam..
projekt je stao jer Ukrajina para nema, a svi drugi se uredno oglusuju..
doduse, ne sjecam se je li tim projektom bilo rijeseno i pitanje propadanja u zemlju.. to je ono sto mene osobno brine vise od cinjenice da bi sarkofag mogao puknuti i da sve to opet ode u zrak.

nasla
http://www.youtube.com/watch?v=pwWID...eature=related

evo, od 6 min nadalje vam se govori o sarkofagu (prije toga imate cak i nesto o radaru s pocetka ove stranice)
heh.. radi se o bilijunu dolara maj mistejk
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 22.11.2009. at 15:58.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:48   #65
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
ali samo zamislite situaciju kada vam kazu da morate ic od kuce, da sto prije morate otici i da se vise nikada ne smijete vratiti...zamislite samo ljude koji su cijeli zivot zivjeli i radili u tom gradu koji su svoje djetinjstvo mladost i zivot dali njemu, i onda samo odjednom puf - nicega nema, sve su ostavili sa sobom i otisli - nema....
Prosao 1991. samo sto uzrok nije bila radijacija vec cetnici.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:58   #66
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
znam da sam gledala neki dokumentarac i u jednom dijelu govorili su bas o sarkofagu.
projekt postoji, dizajniran je novi sarkofag (na tracnicama) ali kostao bi, ako me pamcenje ne vara, oko milje dolara. sto, ajmo bit realni, i nije neka lova. ako se dobro sjecam, velim, fakat nisam sigurna oko tocne cifre, probam naci taj dokumentarac pa linkam..
projekt je stao jer Ukrajina para nema, a svi drugi se uredno oglusuju..
doduse, ne sjecam se je li tim projektom bilo rijeseno i pitanje propadanja u zemlju.. to je ono sto mene osobno brine vise od cinjenice da bi sarkofag mogao puknuti i da sve to opet ode u zrak.
Taj novi sarkofag mi trebao bit ogroman i potpuno siguran, i nebi se naslanjao na samo nuklearku nego bi izgledao kao hangar za avione. Radio bi se daleko od samo nuklearke, naravno zbog radiacije i dovezao bi se na tračnicama kao što je već rečeno! Naravno puno košta, ukraina u banani, niko neće dat pare kod se sranje ne desi!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:33   #67
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
heh.. radi se o bilijunu dolara maj mistejk
Ne, nego o milijardi dolara se radi. Samo što Ameri za milijardu govore biliard.

Ali đabe im dovlačenje tog novog sarkofaga sve dok se ne riješi problem potkopa samog reaktora. A to bi moglo koštati mnogo više.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:14   #68
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne, nego o milijardi dolara se radi. Samo što Ameri za milijardu govore biliard.

Ali đabe im dovlačenje tog novog sarkofaga sve dok se ne riješi problem potkopa samog reaktora. A to bi moglo koštati mnogo više.
Osim što bi košta i koštalo, mislim da je to praktički i ne izvedivo!
Tražio sam neki dan sat vremena po netu maketu samo elektrane, i na maketi je vidljivo da je toranj maksimalno 10% od ukupne visine elektrane, od najniže do najviše točke!
Dakle, elektrana je ukopana u zemnju ouno više nego što sam mislio, a i vi bi se iznenadili, tako da je rješavanje potkopa elektrane gotovo SF!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:26   #69
Taj grad mi je oduvijek bio fascinantan!
Volio bih otici ga pogledati.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 16:08   #70
Evo vam mali dokumentarac o skupini ljudi koji su isli u cernobil 12.4.2009 za sve koji nisu gledali evo link http://www.youtube.com/watch?v=_ofTLDln7QU

part 2 http://www.youtube.com/watch?v=KuyRu-JsFSs
part 3 http://www.youtube.com/watch?v=LloVmSVMk2k
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje is_none : 25.11.2009. at 16:53.
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 01:34   #71
pogledah..
grad je odmah manje privlacan kada je tako "zivo"
mislim, navikla sam na slike i videe gdje je grad potpuno pust, tak da mu ova grupica turista otima car

salu na stranu, bez obzira na turiste, zasita mi se cini da sve gubi onaj "pusti" stih.. ne mogu se oteti dojmu da je grad jako opustosen materijalno, i to, cini mi se, ne od strane likvidatora (jer ranije snimke, s pocetka ovog stoljeca, sadrzavaju mnogo vise osobnih stvari), vec i od lotera.. mozda grijesim, mozda samo nisu turiste vodili na mjetsa gdje jos ima podosta stvari.. al vidim samo beton i raslinje..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 03:24   #72
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
pogledah..
grad je odmah manje privlacan kada je tako "zivo"
mislim, navikla sam na slike i videe gdje je grad potpuno pust, tak da mu ova grupica turista otima car

salu na stranu, bez obzira na turiste, zasita mi se cini da sve gubi onaj "pusti" stih.. ne mogu se oteti dojmu da je grad jako opustosen materijalno, i to, cini mi se, ne od strane likvidatora (jer ranije snimke, s pocetka ovog stoljeca, sadrzavaju mnogo vise osobnih stvari), vec i od lotera.. mozda grijesim, mozda samo nisu turiste vodili na mjetsa gdje jos ima podosta stvari.. al vidim samo beton i raslinje..

Grad je jako opostusen sa strane lopova koji su u njemu vidjeli zaradu skinuti prozori, vrata sve sto se dalo preprodat i zaradit na tome(tako sam procitao,nek me neko ispravi ako grijesim) a sto se tice osobnih stvari slazem se da je nekada bilo puuuuunoooo vise osobnih stvari u nekim snimcima ali mozda jednostavno neki ne snime to
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:02   #73
da, da, ima na jutjubu snimka na kojoj su bas ulovili grupicu lotera kako kradu radijatore potrazim kasnije
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:46   #74
evo ih, capaju radijatore http://www.youtube.com/watch?v=bbX9unFSsC0

nadam se da nitko od vas nije kupovao takve radijatore na crno
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 01:39   #75
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
evo ih, capaju radijatore http://www.youtube.com/watch?v=bbX9unFSsC0

nadam se da nitko od vas nije kupovao takve radijatore na crno
evo jos jos videa od sjajnog reportera iz rusije http://www.youtube.com/watch?v=DVtp1GSZLoU 1.dio

http://www.youtube.com/watch?v=joZsyBsvoEw drugi dio

http://www.youtube.com/watch?v=WOPIeNJpF8A treci dio

vrijedi pogledati
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:55   #76
gledala sam taj dokumentarac i prije..
fascinantno mi je ono s vrtuljkom..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:32   #77
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
o šta je ono zapeo? O sajlu? Možda je tako bolje,barem su pošteđeni polaganog umiranja od posljedica radijacije koje bi ih najvjerojatnije pogodilo jer većina spasitelja nije imalo zaštitna odjela
Nakon eksplozije svi su odmah ustali iz kreveta i pohitali na mjesto dogadaja da ugase vatru i pomognu. Vecina nije imala nikakvu zastitu.

Piloti u helikopteru su bacali glinu na reaktor ,ali nisu znali za kolicinu radijacije pa im je pozlilo. Nisu mogli odrzavati helikopter u zraku pa su zapeli o sajlu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:49   #78
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
evo jos jos videa od sjajnog reportera iz rusije http://www.youtube.com/watch?v=DVtp1GSZLoU 1.dio

http://www.youtube.com/watch?v=joZsyBsvoEw drugi dio

http://www.youtube.com/watch?v=WOPIeNJpF8A treci dio

vrijedi pogledati
Zanimljivo. Svi su ti videi izbrisani, a izbrisao ih je korisnik koji ih je i postavio. Mora da je bio ogromni pritisak na njega da se to izbriše. I danas se strogo taje pravi razmjeri te nesreće.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 16:49   #79
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Svi su ti videi izbrisani, a izbrisao ih je korisnik koji ih je i postavio. Mora da je bio ogromni pritisak na njega da se to izbriše. I danas se strogo taje pravi razmjeri te nesreće.
ajmeeeee a bili su tu prije par tjedana svi! nije moguce! cak su ih i neki forumasi pogledali
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 23:37   #80
Mislim da, kako se opet približavamo travnju, da je ova tema vrijedna da je se digne.

Možda sam malo požurio ali...
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.