Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2010., 18:36   #41
Drzavna "pomoc" za stanove je podmicivanje gradjana vlastitim novcem (od njihovog poreznog doprinosa) i ne predstavlja nista drugo nego pokusaj da se uvali nekome precjenjena roba. E sad, ako netko na to pada, onda si je sam kriv i zasluzuje da ga graditelji stanova dobro oderu.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:40   #42
Što više čitam, manje razumijem.

Help.

U članku negdje pročitam da se subvencija odnosi i na one koji mijenjaju manji i kupuju veći stan.
Kako to onda ide pod termin "prva nekretnina"?

(Kao kad kažu da Bianka nije bila sa sestrom u hotelu,nije mogla biti, jer nema sestru )

Ako mijenjaš 1. stan sa 2., većim, onda je to drugi, zar ne?
__________________
...more, kojim plove, ja tu na kopnu dublje od njih znam.

H.D. THOREAU
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:05   #43
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
jesam ja to dobro skužila da ta subvencija vrijedi samo za stanove, a za kuće ne ili sam nešto krivo pokopčala
Dobro si shvatila.

A cijela ta priča je kompletna idiotarija, jer nikakva gradnja s tim se neće potaknuti, poduzeća su već u stječaju, a ljudi na burzi, nego bankari su shvatili da niš koristi nemaju od toga što se uknjiže na nekretnine koje ne mogu prodati. A kad bankari kažu hop, vlada skače.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 16:41   #44
Quote:
Majda kaže: Pogledaj post
U članku negdje pročitam da se subvencija odnosi i na one koji mijenjaju manji i kupuju veći stan.
Kako to onda ide pod termin "prva nekretnina"?

(Kao kad kažu da Bianka nije bila sa sestrom u hotelu,nije mogla biti, jer nema sestru )

Ako mijenjaš 1. stan sa 2., većim, onda je to drugi, zar ne?
ovo sam i ja čila na tv-u i isto me zbunilo ...očito ni oni sami još ne znaju ništa



Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Dobro si shvatila.

A cijela ta priča je kompletna idiotarija, jer nikakva gradnja s tim se neće potaknuti, poduzeća su već u stječaju, a ljudi na burzi, nego bankari su shvatili da niš koristi nemaju od toga što se uknjiže na nekretnine koje ne mogu prodati. A kad bankari kažu hop, vlada skače.
ma bezveze...pa šta mi ima tko uvjetovati da li ću kupiti kući, novi ili stari stan....poticaj je poticaj, barem bi to trebao biti ....ovako to ispada samo način da se brže proda gomila novosagrađenih stanova koji sad zjape prazni, a ulupana je gomila novca u njih (vrlo vjerojatno i novca naših vrlih političara koji su taj zakon predložili )
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 00:24   #45
I u ZG Holdingu izgleda razmlisljaju da se prikljuce vlakicu "poticaja":

Holding u Sopnici smanjuje cijenu kvadrata za 200 eura!?

Kad se isprazni kasa... Svakakve ideje padaju na pamet.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.