Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 08:06   #61
[QUOTE=Zafrina;29997740]baš sok od cikle ili može biti i samo cikla (kao salata)?
znači da se ananasom i ciklom može endometrij poboljšati...



kupim si sok od cikle u dm-u il si naribam na salatu,a ananas jedem svježi i meni izgleda djeluje jer mi nikad nije bio iznad 6,5 10 dc,tako da pokušaj...
koji si ciklus na klomićima, kako si reagirala?
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 08:23   #62
Quote:
Atica2 kaže: Pogledaj post
kupim si sok od cikle u dm-u il si naribam na salatu,a ananas jedem svježi i meni izgleda djeluje jer mi nikad nije bio iznad 6,5 10 dc,tako da pokušaj...
koji si ciklus na klomićima, kako si reagirala?
još nisam na klomifenu. tek nabavljam tablete i onda idem na terapiju.
meni je endometrij na 27dc bio 6mm.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 08:29   #63
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
nije te prvo gin uputio na neki postupak ili nešto da se riješiš postojećih cisti?
jel jako boli ta hiperstimulacija? (jer znam kako bole ciste koje već imam, a sad da ih se još napravi... )

a treći put nisi bila na klomifenu? meni je gin rekao da se daje u tri faze

Nije me uputio u rješavanje cista, jer kao PCOS je neizlječiv, postoje samo stvari kojima ih možeš tretirati da ne rastu dalje (npr. izbaciti mlijeko, meso - ma znaš i sama ) a kod hipera mi je jaaako veliki pritisak bio u donjem dijelu trbuha i "probadanje" u jajnicima, staaalno su mi bila suha usta i pila sam hektolitre vode dnevno, rekao mi da mirujem i pijem tekućinu. Da mi je bio malo teži oblik, hospitalizirali bi me dok se to ne snimi i kontrolirali jer jajnici mogu prsnuti
A do trećeg puta nisam još stigla, čim riješim klamidiju idem po svoju zadnju Klomi-šansu, a onda ... MPO
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 08:40   #64
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Nije me uputio u rješavanje cista, jer kao PCOS je neizlječiv, postoje samo stvari kojima ih možeš tretirati da ne rastu dalje (npr. izbaciti mlijeko, meso - ma znaš i sama ) a kod hipera mi je jaaako veliki pritisak bio u donjem dijelu trbuha i "probadanje" u jajnicima, staaalno su mi bila suha usta i pila sam hektolitre vode dnevno, rekao mi da mirujem i pijem tekućinu. Da mi je bio malo teži oblik, hospitalizirali bi me dok se to ne snimi i kontrolirali jer jajnici mogu prsnuti
A do trećeg puta nisam još stigla, čim riješim klamidiju idem po svoju zadnju Klomi-šansu, a onda ... MPO
ajooj...
znači li to da ću morati biti na bolovanju za to vrijeme??

ma bit će to sad u trećoj turi odmah + na testu i zatim uskoro jedna mala štruca u vašim rukama
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:08   #65
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ajooj...
znači li to da ću morati biti na bolovanju za to vrijeme??

ma bit će to sad u trećoj turi odmah + na testu i zatim uskoro jedna mala štruca u vašim rukama
hvala ti draga nadam se da ćeš i ti uspjeti odmah

Ja nisam bila na bolovanju, radila sam, ali ja imam "sjedeći" posao
Newbiee je također sad blago hiperstimulirana nakon postupka, ali biti će to sve ok, samo ne dižeš teško i piješ puuuuuuno puuuuuuuno tekućine.
Ma nemoj se brinuti oko hipera, nisi još ni počela piti, a doktor će te pratiti folikulometrijom i sve će ti reći. Nemoj toliko ići unaprijed s mislima, pusti da ide svojim tokom, imaj ciljane odnose i slušaj gina, a ja ti želim svu sreću!!!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:14   #66
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
hvala ti draga nadam se da ćeš i ti uspjeti odmah

Ja nisam bila na bolovanju, radila sam, ali ja imam "sjedeći" posao
Newbiee je također sad blago hiperstimulirana nakon postupka, ali biti će to sve ok, samo ne dižeš teško i piješ puuuuuuno puuuuuuuno tekućine.
Ma nemoj se brinuti oko hipera, nisi još ni počela piti, a doktor će te pratiti folikulometrijom i sve će ti reći. Nemoj toliko ići unaprijed s mislima, pusti da ide svojim tokom, imaj ciljane odnose i slušaj gina, a ja ti želim svu sreću!!!
i ja imam sjedeći posao, znaći bit će sve 5

neću se više brinuti ni oko čega. kad bude bit će!

nadam se da ćemo uskoro obje grliti svju dječicu!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:58   #67
Ja sam ovdje nova! Ginekologica mi je dala da pijem klomifen, a imam ovulacije!???
mia.ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:52   #68
Quote:
mia.ivana kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje nova! Ginekologica mi je dala da pijem klomifen, a imam ovulacije!???
...pa vjerojatno da je poboljšaš i dobiješ koju JS više...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:27   #69
Curke ako neko ima kutiju klomifena viška , vrlo bih bila zahvalna....ponude na pp, naravno i cijena
Scarlet O is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:38   #70
Helou!

Ja sad čekam da dobijem mengu, pa krećem s klomićima (5 dana - 1 ujutro,1 popodne). Al moram priznat da sam malo zbunjena. Ovuliram normalno, al imam kratke cikluse (22 do 26). Pa mi i nije jasno zakaj idemo s klomićima. Dijagnoza nam je oligozospermia. Valjda želi poboljšat šanse s klomićima . Jel ima ko slično iskustvo? I curke, kak ste se osječale kad ste ih pile?

Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:45   #71
Quote:
Anna_maca kaže: Pogledaj post
Helou!

Ja sad čekam da dobijem mengu, pa krećem s klomićima (5 dana - 1 ujutro,1 popodne). Al moram priznat da sam malo zbunjena. Ovuliram normalno, al imam kratke cikluse (22 do 26). Pa mi i nije jasno zakaj idemo s klomićima. Dijagnoza nam je oligozospermia. Valjda želi poboljšat šanse s klomićima . Jel ima ko slično iskustvo? I curke, kak ste se osječale kad ste ih pile?

Vjerojatno doktor želi malo pojačati ovulaciju, što nije loše. A jel idete u neki postupak?
Uglavnom, ja sam ih pila mislim 5x i dobro sam ih podnosila. Bila bi malo naduta i dugo poslije menge bi vukla neki iscjedak, ali ništa strašno. Na psihu me nisu udarali, iako ima cura i s drugačijim iskustvima.
Na jedinom i dobitnom IVF-u sam pila Klomifene,a kasnije i nešto Gonala.
Sreeetno!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:39   #72
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Vjerojatno doktor želi malo pojačati ovulaciju, što nije loše. A jel idete u neki postupak?
Uglavnom, ja sam ih pila mislim 5x i dobro sam ih podnosila. Bila bi malo naduta i dugo poslije menge bi vukla neki iscjedak, ali ništa strašno. Na psihu me nisu udarali, iako ima cura i s drugačijim iskustvima.
Na jedinom i dobitnom IVF-u sam pila Klomifene,a kasnije i nešto Gonala.
Sreeetno!
fala
da, to sam si i mislila, nema drugog objašnjenja. neidemo još u postupak. veli ginica da bi bilo bolje još par puta ovako "prirodno" pokušat( a ja se nadam da će ovi klomići upalit), pa onda na inseminaciju. muž pije vitamine već skoro 3 mjeseca, pa se nadam i boljem spermiu.
idem danas po klomiće. i svaka čat teti iz ljekarne kraj Vuk Vrhovca. ostavila bu mi ih na porti
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 09:32   #73
opet ja

tek drugi dan pijem klomiće, a desni me jajnik baš boli, a pogotovo kad hodam. a da ne velim kak sam napuhnuta. izgledam ko trudnica jel bilo to tak kome?
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:17   #74
maco...to je normalno.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:54   #75
Quote:
Anna_maca kaže: Pogledaj post
opet ja

tek drugi dan pijem klomiće, a desni me jajnik baš boli, a pogotovo kad hodam. a da ne velim kak sam napuhnuta. izgledam ko trudnica jel bilo to tak kome?
to ti je sasvim normalno čim te pika znači da se nekaj događa
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:36   #76
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Zamjena je Femara, ona je puno bolja od klomifena i u privatnim klinikama koriste samo femaru. Puno je skuplja, preko recepta košta 400 kn. Ginekolozi ne vole davat recept za nju jer je skupa...Bez recepta je preko 1000kn.
Nemoj ni pokušavat bez recepta kupovat, u ljekarni će te izludit.
Ako se klomifen više ne proizvodi vjerovatno je izašao na tržište neki novi lijek ili isti s drugim imenom. Mogu ti ja pogledat po Splitu jel ima di još klomić za kupit
ja sam prije misec dana pila clomiphen i nije se prestao proizvoditi, kupuje se ISKLJUČIVO PREKO RECEPTA s tim da se mora naručiti, čeka se tjedan-dva, i to je to a cijena 134,00 kune-ja platila.
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:01   #77
Prodajem 3 kutije Klomifena. Javite se na pp.
Naughty Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:13   #78
Pozdrav! Da li ima tko za poklonit/prodat kutiju klomifena. Ili barem da mi kaže di ih u Zagrebu ima za nabavit. Trebaju mi hitno jer bi ih počela pit za 3-4 dana. hvala
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 08:07   #79
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Da li ima tko za poklonit/prodat kutiju klomifena. Ili barem da mi kaže di ih u Zagrebu ima za nabavit. Trebaju mi hitno jer bi ih počela pit za 3-4 dana. hvala


ja sam ih prije mjesec dana nabavila u ljekarni na Vuk Vrhovcu,platila nekih 120,00 kn. probaj nazvati njihovi ljekarnu pa pitati....
tinika2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 08:51   #80
ja sam svoju kutiju platila 40 kn ... ali 120 mi je
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.