Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 03:03   #1
Vaš pogled na realnost

Dakle, nadam se da će vas par ovdje opisati kako vi to vidite svijet, stvarnost, ljude, predmete, apsolutno sve, što jasnije objašnjeno. E pa da ja počnem.

Ono što je na mene uticalo da malo drugačije sagledam realnost jeste silni SciFi kojeg sam gledao kao šestogodišnjak (i dalje). Tad sam prvi put i jednoj epizodi Deep Space 9-a, se upoznao sa "paralelnim svemirom", i tako se počeo zanimati za takvo što. Onda je došao čika Vadim Zeland sa svojom knjigom Transurfing, koja me je i potakla da napravim ovu temu. Naš svijet je jedan od bezbroj drugih. Tu ulazi u igru ona teorija multiverzuma koju sad spomenuh. Svaka varijacija, svega, na sve i jedan način se dogodila. A mi? Mi smo jedna bića sa nevjerovatnom moći koja mogu da utiču na to u svoju korist. Mi sami sebi možemo "birati sudbinu" kako to Zeland kaže.
Prostranstvo varijanti (opet čika Zeland, sad ću objasniti) je ustvari teorija multiverzuma - sve se dogodilo. Ja to prostranstvo varijanti vidim kao najobičniji grafik koji se radi u 5. razredu. E sad ću probati to objasniti.

Zamislite jedan takav grafik. Na x osi, 4cm od nule je Rihanna. Na y osi, 4cm od nule je crvena kosa (da, crvena kosa, hair). Kada taj uređeni par spojimo, i dobijemo tačku dobijemo Rihannu sa crvenom kosom - naš univerzum, u kojem ona ima (imala, whatever, samo mi je dobar primjer) crvenu kosu. E sad, i npr. na x osi, kad se odmičemo od Rihanne, imamo manje Rihanne. Kao prijelaz boja, ili gradient. Uzmimo da smo se odmakli od Rihanne kakvu mi poznajemo, da smo sad 4,3cm od nule. Budući da boja nije ista, nego je malo drugačija nijansa, Rihanna nije ista, nego je malo drugačija, recimo da ima drugu boju očiju nego naša Rihanna, jer pričamo o Rihanni iz paralelnog svemira Sad je dalje isto, kad spojimo tu Rihannu sa crvenom kosom, dobijemo Rihannu sa crvenom kosom ali to više nije Rihanna iz našeg univerzuma, ustvari to nije naš univerzum, nego paralelni univerzum, koji je par milimetara odmaknut od našeg, ali nije isti, odnosno, nije ista tačka na grafiku. To čika Zeland zove kao sektor na prostranstvu varijanti, ja to zovem tačka na grafikonu.
Mi kao bića, možemo birati na koji ćemo sektor, odnosno koju verziju našeg svemira mi hoćemo. Čak možemo otići i na potpuno druge paralelne svemire, baš kao one u Deep Space 9! ali o tome malo kasnije, čekaj da završim ovo
Tu su naši vječni neprijatelji - klatna (ne mislim bukvalno na klatno). Klatna su kako ih ja objašnjavam, količina paranoje koju mi pridodamo nekoj situaciji. Npr. sutra imaš super važan intervju za posao, koji ti je jako važan. Podvlačim važan jer je to klatno. Pridodali ste važnost nečemu, i samim time ste stavili bar malo paranoje u to kako vi nećete uspjeti. Sve dok postoji ta važnost, vama je teško, i brinete se. Onda drugi primjer, kako neko na poslu/školi, skim se vi ne slažete, konstantno sere o vama, okreće ljude protiv vas, provocira vas, šta god. I svaki dan idete u susret njemu sa negativnim osjećajem prema njemu, paranojom šta bi vam danas ta osoba mogla uraditi, strahom... To su klatna. Što se više brinete, klatno se više klati. Poenta mi je da su ljudske emocije divna stvar, ali i naši neprijatelji. Auto imuna bolest.
Sad, nazad na prostranstvo varijanti. Kao što sam rekao, cijelo prostranstvo varijanti je kao veliki prijelaz boja, u kojem vi birate tačnu nijansu koju želite. Novi mobitel? Nijansa tog paralelnog svemira u kojem je vaš mobitel nije daleko od nijanse na kojoj ste vi - za malo vremena možete imati taj mobitel. Tu se susreću onaj "The Secret" sa Transurfingom, vizualiziranje i slično. Kad si stvoriš osjećaj da imaš nešto, imaćeš to nešto, za malo vremena ćeš biti na onom sektoru/nijansi gdje je taj mobitel. Ustvari, to je lako ovako objasniti. Sve i jedan univerzum je fiksan. Mi ustvari ne dobijemo mobitel, nego pređemo na sektor gdje imamo taj mobitel. Get it? I hope so.
Sad onaj dio sa strašnim paralelnim svemirima. (Predlažem da pročitate temu Transurfing u duhovnosti). Kad mi sanjamo, naša duša je slobodna od našeg tijela, i ona putuje prostranstvom varijanti. Kako? E, sektori na prostranstvu varijanti, nisu se svi desili. To su nerealizirani sektori. Npr. ogromno čudovište usred vašeg dvorišta. To su male šanse da se takvo nešto desi, i vjerovatno se nije desilo, nego postoji samo kao zamišljena tačka na prostranstvu varijanti, nerealizirani sektor. Dok spavamo, naša duša putuje kroz te nerealizirane sektore. Tu dolazi lucidni san. Kada postaneš svjestan da sanjaš, ti si u tom momentu na nerealiziranom sektoru kojeg je duša izabrala. Onda, ti odlučiš sebi tu stvoriti jedan lijepi vrt, jer si u lucidnom snu pa možeš raditi šta hoćeš. Ti ustvari ne mijenjaš taj sektor, nego odlaziš na sektor u kojem takav lijepi vrt postoji. Kako tako mijenjaš sve više i više stvari, može se desiti da se taj tvoj san, podudari sa realiziranim sektorom. Da je sve identično kao na nekom sektoru koji se ostvario. Tad duša ostaje na tom sektoru, odnosno na skroz drugom paralelnom svemiru.
Onda, tu su astralne projekcije, koje nemaju veze sa Transurfingom, nego sa mojim mišljenjem. Naravno, ovo gdje smo mi je samo materijalna stvarnost. Postoje mnoge druge, kao ona u kojoj si kada projeciraš. O njoj još nisam razvio mišljenje, ali sam stvorio dojam da je ona kao neki pakao, u kojem je 90% stanovnika zlo. Ali je divno, i stvarno želim da malo skupim iskustva o tome. Projekcije vidim kao naš odmor od fizičkog tijela, i šansa da vidimo stvari koje u fizičkom svijetu ali i u drugom, koje nas spriječav kavez, tijelo.

O mentalnom sklopu ljudi mogu pisati do iznemoglosti. Stvarno smo misteriozni. Vrste ljudi, svi su tako slični, a tako različiti. Smatram da nismo 1. razvijena civilizacija na Zemlji. Naprotiv, čak mislim da nas je jedna od takvih napravili, genetski sastavili. Čak imam i mišljenje da su neki od tih preživjeli, i da "paze" na nas, kao primjer ću uzeti asteroide, koji redovno šibaju Zemlju, ali odavno nas nije udario jedan koji bi izazvao malčice veću štetu (koja bi bila vrijedna masovne panike i prenosa sa CNN-a), zadnji takav bi bio onaj koji je pobio dinosaure, a to je bilo prije početka današnje civilizacije. Religija mi je odlična, vjerujem u Boga, ali stvarno ne volim njegov fan klub, koji stoljećima manipulira ljudima, i zarađuje na tome. Vatikan je korporacija, skoro. Nikad ne bi rekao da bi Bog zabranio gluposti kao uživanje u seksu, da bi osudio LGBT skupine kao heretike, ili najgore - plaćanje za oprost grijeha. Čak sam vidio da je jedan katolik naziva tvrdnje i nadanja za postojanje života na Marsu sotonističkim djelima u koje ne trebamo vjerovati Poenta mi je da su one grupe kao Masoni, Illuminati i sl. učinili jako dobar posao u pranju mozogova, odnosno, ni crkva nije najdivnija institucija i grupa na svijetu.
Također, stvarno volim ljude koji su sposobni za lucidne snove, astralne projekcije, koji malo drugačije pristupaju svijetu, takve mi stvari daju neko saznanje, kao da nisam kao većina, da sam malo drugačiji
Sad sam umoran, i ode leći, sutra možda još budem dopisivao, ako se sjetim čega.
Shvatili ste kako sam zamislio ovo, pišite svoje stavove o paranormalnom, alternativnom.
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 03:11   #2
Ufaj se u znanost i samo znanost tako da ti bude dobro na zemlji i da što dulje poživiš.

To je moje mišljenje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 08:55   #3
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ufaj se u znanost i samo znanost tako da ti bude dobro na zemlji i da što dulje poživiš.

To je moje mišljenje.
I ne samo tvoje.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 10:37   #4
@Autor threada: A tko je zamislio (ili bolje kazat osmislio) to čudovište u dvorištu i sve te snove odnosno nerealizirane sektore? Kreator (Bog) ili?

Btw, vrlo zanimljiva tema, a bome i titanik od uvodnog posta...
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:48   #5
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
@Autor threada: A tko je zamislio (ili bolje kazat osmislio) to čudovište u dvorištu i sve te snove odnosno nerealizirane sektore? Kreator (Bog) ili?

Btw, vrlo zanimljiva tema, a bome i titanik od uvodnog posta...
Hvala Na prostranstvu varijanti, postoji sve i jedna moguća verzija našeg svemira. Neke verzije su se desile (realizirani sektor), druge nisu (nerealizirani sektor). Nerealizirani sektor ne treba biti čudovište u dvorištu, to sam samo uzeo kao banalan primjer, može biti recimo, da smo ja i ti 2 brata i živimo na Havajima sa svojom familijom, ne treba biti neki SF. Teško je ovo objasniti u jednom postu O kreatoru još nisam razmislio, iako mislim da jeste Bog, a o njemu bi isto mogao pričati 100 godina, pa ću samo reći da jeste Bog
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 17:04   #6
Ma sve je to माया oliti māyā
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 20:34   #7
Ne stignem, ( a niti mi se da ) sada sve pročitati...... Bez obzira na to imam pitanje za autora threada.

Što misliš, što je smrt u toj tvojoj ideji? Čemu ona tu služi?
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 21:54   #8
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Ne stignem, ( a niti mi se da ) sada sve pročitati...... Bez obzira na to imam pitanje za autora threada.

Što misliš, što je smrt u toj tvojoj ideji? Čemu ona tu služi?
Zavisi za kako koga. Mislim da svako vjerovanje ima svoj temelj, i svoju posljedicu. Npr. ako ateist vjeruje da on kad umre ne postoji ništa, za njega nema ničega, jednostavno prestane postojati. Ako vjernik vjeruje da ide u raj, ode u raj, ako neko vjeruje u reinkarnaciju (kao ja npr. ,iako mislim da i Bog ima ulogu u tome), on će se opet roditi. Imam i sam nekih, kako ih zovem "fleševa", sjećanja koja nisam proživio, koja su jako mutna i traju sekundu, sjećanje iz prošlog života ili nešto takvo.
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 23:03   #9
Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post
Zavisi za kako koga. Mislim da svako vjerovanje ima svoj temelj, i svoju posljedicu. Npr. ako ateist vjeruje da on kad umre ne postoji ništa, za njega nema ničega, jednostavno prestane postojati. Ako vjernik vjeruje da ide u raj, ode u raj, ako neko vjeruje u reinkarnaciju (kao ja npr. ,iako mislim da i Bog ima ulogu u tome), on će se opet roditi. Imam i sam nekih, kako ih zovem "fleševa", sjećanja koja nisam proživio, koja su jako mutna i traju sekundu, sjećanje iz prošlog života ili nešto takvo.
Tanka ti je to priča u vezi tvoga viđenja smrti, prijatelju,...... ne prolazi. Čisti zajeb.

Poslušaj ovo. Općenito, bez obzira na vjeru, ima nešto veće, tj. trebalo bi biti nešto veće, poslije realnog ovozemaljskog života:

http://www.youtube.com/watch?v=YOeLJCdHojU
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 01:02   #10
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Tanka ti je to priča u vezi tvoga viđenja smrti, prijatelju,...... ne prolazi. Čisti zajeb.

Poslušaj ovo. Općenito, bez obzira na vjeru, ima nešto veće, tj. trebalo bi biti nešto veće, poslije realnog ovozemaljskog života:

http://www.youtube.com/watch?v=YOeLJCdHojU
Lol.To je njegovo misljenje.I moram priznat da je dosta zanimljivo.A ti dodes i kaze da nevalja to nista i zaljepis url od nekog videa Sta je trebo snimit youtube video da bi ti to uzeo malo ozbiljnije ili?
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 03:19   #11
Sutra cu video pogledati, sad mi je kasno. A poštujem ja sto je on stavio taj video, cak i hoću da ga pogledam, možda promijenim mišljenje, jer ipak je thread koji traži tuđe stavove, da svi zajedno vidimo kako gledamo svijet
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 09:21   #12
Ja se definitvno jos razmisljam o stvarnosti, tj. sto ona je a sto nije. Kad rutinski odradjujem dane bez razmisljanja(kaze bora chorba - cuti, radi, spavaj, jedi), sve mi se cini OK i logicno tocno onako kako je. Medjutim cim pocnem razmisljat o realnosti pocnem uvidjati nelogicnosti i to pravu silu. Naravno to nemogu opisat, nego to se mora iskusit. Ima nachina da se iskusi i s extremno extremno malenim dozama nekih supstanci koje imaju moguchnost "flip the switch". ili
Neznam, znate li za ovo - cuo sam to od jako puno ljudi pa valjda ce bit tu neko kome se deshava isto. Ovako. Kad ponavljas neku rijec u glavi, desetak puta pa je finalno razdijelis na slogove, dodjes do spoznaje koliko zapravo glupo i bedasto ona zvuci te koliko je nelogichna i koliko nema veze s onim sta opisuje...ovo mi se doigadja pogotovo s imenima. Nakon iduce minute opet je ponovish, i opet se cini savrseno logicnom i prava rijec za ono sto opisuje.

Eto to mi se deshava sa realnoschu, cim pochnnem malo dublje razmishljat o njoj, eto ga djavle na, tek uvidim koliko je nelogichna i kako s njom zapravo neshto nije u redu.
To je ono sta se realnosti tiche, a ovo "life after death" je druga pricha.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 12:17   #13
Mislim da je najlakši put da spoznamo realnost kakva jest taj da prvo spoznamo sebe.


Imam predodžbe o realnosti, ali ne želim raditi zaključke. Važnije mi je da zadržim otvoren um. Iz svega i od svakoga nastojim naučiti najviše što mogu. Prihvaćam mogućnost da nisam uvijek u pravu, ali uvijek nastojim doći najbliže istini i činiti najbolje što mogu.

Znanost, religija, vlastita i tuđa iskustva, naša osjetila, teorije i mašta - sve to utječe na naš pogled na svijet. Iz svega toga možemo učiti, ali je glupo misliti da će nas samo jedno od toga odvesti do apsolutne istine. U svemu možemo vidjeti djeliće istine i stvarnosti kakva jest, ali tek kada se oni slože vidjet ćemo pravu sliku svega što jest.


Vjerujem da na naš svijet i nas same utječu 3 snažne sile:

1. Zakon ravnoteže

Proučavajući neke istočne borilačke vještine možemo vidjeti da oni mnogo govore o ravnoteži. Ako previše iskoračite u jednu stranu, izgubit ćete ravnotežu i pasti. Ako samo napadate, dobit ćete kritičan udarac i pasti. Tako je sa svime u životu. Kad god u nečemu narušavamo ravnotežu nailazimo na prepreke.

2. Zakon privlačnosti

Oduvijek sam ga bio svjestan. Kao dječak često sam maštao o svemu i svačemu. Ipak, uvijek sam pazio da svojoj mašti ne pridajem previše energije - kao da mi je nešto govorilo da moja mašta time dobiva potencijal da se ostvari.

Životna iskustva, a i znanje su mi to snažno potvrdila. Danas sam 100% siguran da slično privlači slično. Zakon privlačnosti uvijek djeluje i u svemu.

3. Ljubav

Ljubav je drugačija od onoga što večina ljudi zamišlja. Ona nema nikakve veze sa ničime negativnim. Ljudi previše toga trpaju pod ljubav, pa je kasnije zbog toga i krive, te umanjuju njezinu vrijednost. Ne mogu objasniti što točno ljubav jest, ali znam da je više od obične emocije.


Dalje mi se za sada neda pisati, ali za sada imam sliku realnosti u kojoj se sve logički uklapa, te je međusobno povezano. Možda bih trebao ispisati par stranica da to objasnim.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 19:08   #14
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma sve je to माया oliti māyā
Ditto!
Čulna iluzija.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 19:13   #15
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
Lol.To je njegovo misljenje.I moram priznat da je dosta zanimljivo.A ti dodes i kaze da nevalja to nista i zaljepis url od nekog videa Sta je trebo snimit youtube video da bi ti to uzeo malo ozbiljnije ili?
Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post
Sutra cu video pogledati, sad mi je kasno. A poštujem ja sto je on stavio taj video, cak i hoću da ga pogledam, možda promijenim mišljenje, jer ipak je thread koji traži tuđe stavove, da svi zajedno vidimo kako gledamo svijet
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Ja se definitvno jos razmisljam o stvarnosti, tj. sto ona je a sto nije. Kad rutinski odradjujem dane bez razmisljanja(kaze bora chorba - cuti, radi, spavaj, jedi), sve mi se cini OK i logicno tocno onako kako je. Medjutim cim pocnem razmisljat o realnosti pocnem uvidjati nelogicnosti i to pravu silu. Naravno to nemogu opisat, nego to se mora iskusit. Ima nachina da se iskusi i s extremno extremno malenim dozama nekih supstanci koje imaju moguchnost "flip the switch". ili
Neznam, znate li za ovo - cuo sam to od jako puno ljudi pa valjda ce bit tu neko kome se deshava isto. Ovako. Kad ponavljas neku rijec u glavi, desetak puta pa je finalno razdijelis na slogove, dodjes do spoznaje koliko zapravo glupo i bedasto ona zvuci te koliko je nelogichna i koliko nema veze s onim sta opisuje...ovo mi se doigadja pogotovo s imenima. Nakon iduce minute opet je ponovish, i opet se cini savrseno logicnom i prava rijec za ono sto opisuje.

Eto to mi se deshava sa realnoschu, cim pochnnem malo dublje razmishljat o njoj, eto ga djavle na, tek uvidim koliko je nelogichna i kako s njom zapravo neshto nije u redu.
To je ono sta se realnosti tiche, a ovo "life after death" je druga pricha.
A čujte. Video je ipak za temu "life after death", ALI! Smrt je realnost, smrt ima veze sa realnošću, pa ta svijest ( i lokacija svijesti ) spominjana u videu, ima veze sa realnošću. Možda jedino, kako bi mogli "promijeniti" dimenziju ovog realiteta, je uz pomoć smrti. Ali sumnjam da mi ljudi, ljudska bića to možemo kontrolirati i da ćemo to ikada moći kontrolirati, i da se toga možemo sjećati..... tko zna da li to sa svijesti sve funkcionira, i sa tim svim sjećanjima. Bilo bi prilično besmisleno, da smo bića, koja su dosegla jedan nivo razvoja i inteligencije. Da smo samo ovo tijelo, koje osjećamo, i kroz koje živimo. Itd., itd.,.......
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 22:57   #16
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Mislim da je najlakši put da spoznamo realnost kakva jest taj da prvo spoznamo sebe.


Imam predodžbe o realnosti, ali ne želim raditi zaključke. Važnije mi je da zadržim otvoren um. Iz svega i od svakoga nastojim naučiti najviše što mogu. Prihvaćam mogućnost da nisam uvijek u pravu, ali uvijek nastojim doći najbliže istini i činiti najbolje što mogu.

Znanost, religija, vlastita i tuđa iskustva, naša osjetila, teorije i mašta - sve to utječe na naš pogled na svijet. Iz svega toga možemo učiti, ali je glupo misliti da će nas samo jedno od toga odvesti do apsolutne istine. U svemu možemo vidjeti djeliće istine i stvarnosti kakva jest, ali tek kada se oni slože vidjet ćemo pravu sliku svega što jest.


Vjerujem da na naš svijet i nas same utječu 3 snažne sile:

1. Zakon ravnoteže

Proučavajući neke istočne borilačke vještine možemo vidjeti da oni mnogo govore o ravnoteži. Ako previše iskoračite u jednu stranu, izgubit ćete ravnotežu i pasti. Ako samo napadate, dobit ćete kritičan udarac i pasti. Tako je sa svime u životu. Kad god u nečemu narušavamo ravnotežu nailazimo na prepreke.

2. Zakon privlačnosti

Oduvijek sam ga bio svjestan. Kao dječak često sam maštao o svemu i svačemu. Ipak, uvijek sam pazio da svojoj mašti ne pridajem previše energije - kao da mi je nešto govorilo da moja mašta time dobiva potencijal da se ostvari.

Životna iskustva, a i znanje su mi to snažno potvrdila. Danas sam 100% siguran da slično privlači slično. Zakon privlačnosti uvijek djeluje i u svemu.

3. Ljubav

Ljubav je drugačija od onoga što večina ljudi zamišlja. Ona nema nikakve veze sa ničime negativnim. Ljudi previše toga trpaju pod ljubav, pa je kasnije zbog toga i krive, te umanjuju njezinu vrijednost. Ne mogu objasniti što točno ljubav jest, ali znam da je više od obične emocije.


Dalje mi se za sada neda pisati, ali za sada imam sliku realnosti u kojoj se sve logički uklapa, te je međusobno povezano. Možda bih trebao ispisati par stranica da to objasnim.
Slažem se u većini sa tobom, sa boldiranim pogotovo! Nikada ne trebamo ulagati previše emocija u nešto, jer dobićemo suprotno.

U-Prolazu - na to i ja ciljam kad kažem da vjerujem u reinkarnaciju, ili nešto još bolje od nje, stvarno mi nema smisla da smo nadareni intelektom, svijesti i čim sve ne, i da smo samo tu ovako kratko, mora tu još biti nešto, ne samo ovo!
@Video - slažem se sa ovim likom, i smatram da svijest uopće nema biološki "temelj" sa tijelom, svijest može postojati bez tijela bez problema. Od tud i moje vjerovanje za reinkarnaciju
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.