Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 17:29   #61
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Znači, svi oni ljudi koji su kupili nekretnine u švicarcima su kupili izvan svojih mogućnosti i niti jedan od njih nije napravio računicu i kalkulaciju?
Ne. Neki su izračunali da si mogu priuštiti taj kredit i dođe li do rasta švicarca, i ostane li netko od njih bez posla ili noge ili glave. Neki su dugo štedjeli prije, pa im je trebao manji kredit.

Nije mudro jako se zadužiti na puno godina nadajući se da će ti se život odvijati po planu. Život nerijetko boli kurac za naš optimizam i planove.
Quote:
Mi sa njima nemamo loš odnos. Onako, taman kako nam odgovara, a vjerujem i njima jer nisu pokazali nikakvo negodovanje ili ljutnju.
Osim toga razgovora prilikom ženidbe/udaje u svezi mjesta stanovanja.
Pa niti taj razgovor nije bio svađa,niti je prošao u povišenom tonu.
Oni su iskazali svoju želju i stajalište, mi smo to ispoštovali.
I to je to.
Zašto se on onda pita vole li ga?

Quote:
Želim čuti različita mišljenja, da li je normalno gledati djecu/dijete kako se muči i živi na rubu u situaciji koja je opisana.
Vi ne živite na rubu.

Imate vlastitu nekretninu koju uspješno otplaćujete.

Nije da ste s djecom podstanari u suterenskom mračnom stančiću od 25 kvadrata, grijanje palite triput tjedno jer si ne možete priuštiti više, i jedva da imate za hranu.

Malo vam je knap. Jebiga, Hrvatska 2015. i CHF kredit. Možda ovdje nađeš korisnih savjeta za štednju, a mužu reci da ima 40 godina u guzici i da mu mama i tata nisu dužni pokazivati ljubav tako da skrbe o njemu i njegovoj djeci, i da je ovo puno zdravije i zrelije od toga da kupuju pravo da vam se miješaju u brak, roditeljstvo, društveni život i sve ostalo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:45   #62
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Proziva se sa kupnju stana izvan mogućnosti...

Znači, svi oni ljudi koji su kupili nekretnine u švicarcima su kupili izvan svojih mogućnosti i niti jedan od njih nije napravio računicu i kalkulaciju?

Pa u to vrijeme smo bez problema plaćali kredit i servisirali sve ostale obveze.
Radimo to i danas, ali sa puno problema. Problema one vrste da preokrenemo doslovno svaku kunu da bi funkcionirali od plaće do plaće. Dvije plaće.
I za sada uspjevamo.

A stan smo kupili manji baš zato da bi bili u okvirima svojih mogućnosti.
A ne da živimo na rubu. Ali eto, danas živimo jer se dogodilo to što se dogodilo sa švicarcima.

Zašto je živio do tridesete sa starcima?
A zašto ne bi ?
Kada se oženio, otišao je od njih i kao svaki razuman čovjek planirao svoj život sukladno svojim mogućnostima.

Mi sa njima nemamo loš odnos. Onako, taman kako nam odgovara, a vjerujem i njima jer nisu pokazali nikakvo negodovanje ili ljutnju.
Osim toga razgovora prilikom ženidbe/udaje u svezi mjesta stanovanja.
Pa niti taj razgovor nije bio svađa,niti je prošao u povišenom tonu.
Oni su iskazali svoju želju i stajalište, mi smo to ispoštovali.
I to je to.


Želim čuti različita mišljenja, da li je normalno gledati djecu/dijete kako se muči i živi na rubu u situaciji koja je opisana.

Vidim da ima različitih razmišljanja ali za sada mi se čini da ipak podržavate stranu roditelja.
Pogotovo ovaj čokoladni kolač, opaka je.
Što je uopće normalno?
Ako pod ovim: djeca,misliš na svoju djecu tj unučad opisanih "sebičnih"(po tebi) roditelja,onda si ti sebičnija osoba od kritiziranih djeda i bake.
Jesu li tvoja djeca gladna?Gola i bosa?
Imaju li gdje spavati?
Brinete i volite ih kao roditelji?
Ono što je iz početka upadljivo,je "muka" tvoje djece,što nemaju prostora za pozivanje prijatelja(za što bi po meni bio dovoljan i dnevni boravak),a meni se čini da je u pitanju isključivo zavist,što djed i baka imaju prostor i imovinu,a koje ne žele staviti vama na raspolaganje.
A po tvome morali bi
Zašto bi morali?

Očito da je tvoje očekivanje glede ove teme bilo,slaganje s tobom,ali mi smo samo ljudi koji imaju različita mišljenja,iskustva te ih i iznosimo.
U biti na koji je to tebi način bitno ili korisno tko je na čijoj strani?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 10:33   #63
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Proziva se sa kupnju stana izvan mogućnosti...

Znači, svi oni ljudi koji su kupili nekretnine u švicarcima su kupili izvan svojih mogućnosti i niti jedan od njih nije napravio računicu i kalkulaciju?

Pa u to vrijeme smo bez problema plaćali kredit i servisirali sve ostale obveze.
Radimo to i danas, ali sa puno problema. Problema one vrste da preokrenemo doslovno svaku kunu da bi funkcionirali od plaće do plaće. Dvije plaće.
I za sada uspjevamo.

A stan smo kupili manji baš zato da bi bili u okvirima svojih mogućnosti.
A ne da živimo na rubu. Ali eto, danas živimo jer se dogodilo to što se dogodilo sa švicarcima.

Zašto je živio do tridesete sa starcima?
A zašto ne bi ?
Kada se oženio, otišao je od njih i kao svaki razuman čovjek planirao svoj život sukladno svojim mogućnostima.

Mi sa njima nemamo loš odnos. Onako, taman kako nam odgovara, a vjerujem i njima jer nisu pokazali nikakvo negodovanje ili ljutnju.
Osim toga razgovora prilikom ženidbe/udaje u svezi mjesta stanovanja.
Pa niti taj razgovor nije bio svađa,niti je prošao u povišenom tonu.
Oni su iskazali svoju želju i stajalište, mi smo to ispoštovali.
I to je to.


Želim čuti različita mišljenja, da li je normalno gledati djecu/dijete kako se muči i živi na rubu u situaciji koja je opisana.

Vidim da ima različitih razmišljanja ali za sada mi se čini da ipak podržavate stranu roditelja.
Pogotovo ovaj čokoladni kolač, opaka je.
Sve mi se cini da snaha stoji za ovih upisa...znaci samo je pitanje odnosa dviju "alpha zenki" kao i obicno kod visegeneracijskih zajednica.
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:00   #64
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post

Želim čuti različita mišljenja, da li je normalno gledati djecu/dijete kako se muči i živi na rubu u situaciji koja je opisana.

Vidim da ima različitih razmišljanja ali za sada mi se čini da ipak podržavate stranu roditelja.
Pogotovo ovaj čokoladni kolač, opaka je.
normalno je pustiti djecu da, kada odrastu, sami grade svoj zivot.
jednako kao sto je normalno pustiti roditelje da uzivaju u penziji u "plodovima" svog cjelozivotnog rada.
najnormalnije, itekako pozitivno, je postivati tudje izbore, odnosno dati pravo covjeku na izbor.

meni je ok da ste vi njih pitali, odnosno predlozili zamjenu, isto kao sto je ok da oni nisu pristali.
i mislim da to nema veze sa time vole li ga ili ne.
nego prvenstveno sa njihovim potrebama i nacinom zivota.

naravno da netko tko zivi u stanu kvadrature preko svojih mogucnosti nema pravo na socijalnu pomoc, niti od drzave, niti od svoje djece, ali dok god ljudi to mogu servisirati, neka zive i uzivaju.

vi imate mogucnost svoj manji stan dati u najam, i unajmiti veci stan (razlike u stanarini su minimalne) i zaista povecati kvalitetu zivota, ako je bitno da djeca imaju svoje, vece sobe, da mogu pozivati prijatelje doma.

gle, imas i suprotnih primjera, gdje su djeca uspjesna u svom poslu, gdje kupuju velike stanove i putuju svijeto, a njihovi, sada vec stari roditelji (koji su im izmedjuostalog omogucili skolovanje sa kojim oni imaju tako dobre prihode) zive u mali i starim stanovima/trosnim kucicama u predgradju/jedva spajaju kraj sa krajem.
trebaju li njihova djeca pozvati svoje roditelje da zive sa njima? trebaju li kupiti sebi i svojoj obitelji manje stanove, da uloze u stanove svoji roditelja?
trebaju li im davati neku svotu love svaki mjesec?

neki ce to napraviti, neki nece.
neki roditelji ce to zahtjevati od svoje djece, neki ce biti ponosni da su djeca samostalna, velika, uspjesna....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 14:40   #65
Na koji bi nacin vama bilo financijski lakse da roditelji pristanu zivjeti u stanu, a vama prepuste kucu? Dobili biste vise prostora i djeca bi mogla dovesti prijatelje, ali sigurna sam da bi vam izdaci bili veci, a i sada se jedva krpate. Jedino ako i otplata kredita automatski prelazi na starce :-D
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:08   #66
neka sva djeca biti blagoslovljeni , oni su naše blago
__________________
Pozdravi,
Darko Hiranjgarbh Missier
darkomissier is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:43   #67
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Hm. Vole li ga roditelji?
On to zna.
Da sam ja na njegovom mjestu mislim da ne bih mogla prihvatiti takvu torturu.
Smetala bi me ta velika kuća i još jedna do nje u koje ne mogu zbog obiteljskog mira. Pa kakva smo mi to obitelj, pitala bih se. Moj ego to ne bi podnio u miru i blagostanju.
Lijepo bi si oni imali kućice i mir svoj zauvijek bez mene i moje obitelji.
E, da. Ali onda bi starci sklopili ugovor o uzdržavanju s nekim drugim pa ne bi ništa ostavili kad umru. Nije tu u pitanju obitelj, ljubav, poštovanje. Nego nekretnina. Ti imaš - ja želim!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 04:19   #68
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Život sa roditeljima u kući do tridesete.
Kuća? Pa recimo da je malo veća.
Pet soba, kuhinja, kupaonica,ostava.
Podrum. Potkrovlje, neuređeno ali pogodno za stanovanje.
Dvorište veliko, zeleno.
I još jedna kućica, naslanja se na prvu ali potpuno odvojena i samostalna.
Malo manja ali sasvim pogodna za život četveročlane obitelji.
Čovjek se sprema oženiti. Jedinac je.
Razgovor sa roditeljima u svezi glede mjesta stanovanja i života.
Oni ne žele živjeti zajedno kada se sin oženi jer žele imati mir u kući.
To je njihova izjava. Ne žele niti djeliti zajedničko dvorište.
Čovjek se oženi i ode u podstanare. Dođe dijete. Pa selidba u druge podstanare.
Drugo dijete, i nekako se skrpa popularan kredit u švicarcima i kupi se mali stančić,veličinom neadekvatan za četveročlanu familiju, ali to je jedino bilo moguće i u okvirima financija.
Prođe desetak godina, čovjek trpa lovu banci u džep,muku muči sa preživljavanjem, dok roditelji kukaju susjedima kako im je kuća prevelika i teška za održavanje.
Na prijedlog sina da se zamjene, oni u stan a on u kuću, ne žele jer oni ne mogu živjeti u stanu.
Kako su roditelji u mirovini i već pomalo boležljivi, očekuju da je sin tu za sve i svašta i da skoči na svaki njihov poziv za pomoć. Sin pomaže jer to su mu ipak roditelji.
Na opet pokušani razgovor u svezi stanovanja, bilo zajedničkog bilo zamjene, njihova stajališta su ista.
I onako će nasljediti tu kuću, pa tada radi sa njom što želiš, to je njihovo mišljenje.
Oni ne shvaćaju da čovjeku kuća treba sada i odmah, tj. već je i prekasno.
A ne kada će imati preko 50 god, kada će djeca već biti punoljetna i tko zna gdje.
Oni ne shvaćaju da se djete srami pozvati prijatelje na rođendan jer ima malu sobicu u koju jedva stanu 2 čovjeka.
Oni ne shvaćaju da je kvaliteta života u premalom stanu nemjerljiva sa kvalitetom života u kući sa dvorištem.
Oni ne shvaćaju koliko novaca se bacilo u kredit,samo na kamate, sa kojima se ta kuća mogla dvaput potpuno obnoviti .
Ne shvaćaju da bi se tada mogao voziti i pristojniji auto a ne 20 godina star.
I da se sutra promjene, prekasno je.
Debelo prekasno. Djeca su sada tinejđeri.
Znate kako je teško kada djeca pitaju da bi htjeli živjeti u kući?
Pa kada pitaju zašto ne možemo živjeti kod bake?
Itd itd.
Čovjek razmišlja o tome da se potpuno odrekne roditelja i te kuće.
Što reći ?
Kao kaj si i sam rekao kasno je, pa zakaj se sekiraš.
Stara ti više voli svoju komociju nego tebe.
Moj prijedlog bi ti bio da malo smanjiš kontakte (tipa ručkove i slično), pa možda skuži. Reci da si krenuo raditi dodatni posao jer ti treba dodatna lova za kredu.
Kao što oni očekuju od tebe da njima pomogneš, tako bi i oni trebali pomoći tebi. Kad ti klinci krenu na fax, ak neće ići u studentski dom, probaj ih smjestiti u manju kućicu. Objasni im da ti treba njihova pomoć.
I to je to.
Jbg. imaš svakakvih ljudi, mogli su ti starci biti i ludi alkoholičari/junkeyi koji su rasprodali sve kaj su imali.
Quote:
krckrc kaže: Pogledaj post
Proziva se sa kupnju stana izvan mogućnosti...
Znači, svi oni ljudi koji su kupili nekretnine u švicarcima su kupili izvan svojih mogućnosti i niti jedan od njih nije napravio računicu i kalkulaciju?
Pa u to vrijeme smo bez problema plaćali kredit i servisirali sve ostale obveze.
Radimo to i danas, ali sa puno problema. Problema one vrste da preokrenemo doslovno svaku kunu da bi funkcionirali od plaće do plaće. Dvije plaće.
I za sada uspjevamo.
A stan smo kupili manji baš zato da bi bili u okvirima svojih mogućnosti.
A ne da živimo na rubu. Ali eto, danas živimo jer se dogodilo to što se dogodilo sa švicarcima.
Zašto je živio do tridesete sa starcima?
A zašto ne bi ?
Kada se oženio, otišao je od njih i kao svaki razuman čovjek planirao svoj život sukladno svojim mogućnostima.
Mi sa njima nemamo loš odnos. Onako, taman kako nam odgovara, a vjerujem i njima jer nisu pokazali nikakvo negodovanje ili ljutnju.
Osim toga razgovora prilikom ženidbe/udaje u svezi mjesta stanovanja.
Pa niti taj razgovor nije bio svađa,niti je prošao u povišenom tonu.
Oni su iskazali svoju želju i stajalište, mi smo to ispoštovali.
I to je to.
Želim čuti različita mišljenja, da li je normalno gledati djecu/dijete kako se muči i živi na rubu u situaciji koja je opisana.

Vidim da ima različitih razmišljanja ali za sada mi se čini da ipak podržavate stranu roditelja.
Pogotovo ovaj čokoladni kolač, opaka je.
Boldano nije normalno, ali normala ti je danas poprilično upitna stvar...
Klincima objasni da su deda i baka čudni i to je to. Uostalom, nije u lovi sve.
Manje sekirancije, bit će ti lakše.
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
E, da. Ali onda bi starci sklopili ugovor o uzdržavanju s nekim drugim pa ne bi ništa ostavili kad umru. Nije tu u pitanju obitelj, ljubav, poštovanje. Nego nekretnina. Ti imaš - ja želim!
Već je odgovorio čovjek da je sad većinom kasno za sve. Realno, trebao ih je jače (i glasnije) otkantati i prije.
__________________
Dogovor je dogovor
MeMyselfNdSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 00:53   #69
ha, mislim da je čovjek trebao otići u Njemačku ili u neku normalnu državu gdje se od svoje plaće može normalno živjeti. A roditelji nek se snađu, ako im je toliko do svojeg mira.
Meni je normalno da se roditelj brijne za dijete bez obzira na njegove godine i isto tako mi je normalno da se dijete brine za roditelje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 22:29   #70
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ha, mislim da je čovjek trebao otići u Njemačku ili u neku normalnu državu gdje se od svoje plaće može normalno živjeti. A roditelji nek se snađu, ako im je toliko do svojeg mira.
Meni je normalno da se roditelj brijne za dijete bez obzira na njegove godine i isto tako mi je normalno da se dijete brine za roditelje.
Vidiš, ovo isto nije loša ideja
__________________
Dogovor je dogovor
MeMyselfNdSmile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.