Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 17:07   #1
Odakle sva ta mržnja?

Još se naravno vuču repovi jadranskog derbija, naravno ne sportski

Vuču se repovi nevjerovatno primitivnih i nasilnih ispada tokom utakmice ali i poslije. Zapaljene su dvije zastave susjedne države što je ozbiljni prekršaj za kojeg su odredjene sankcije zakonom, pozivalo se na ubivanje pripadnika odredjene etničke grupe, famozno " Ubij Srbina", mada zaista ne shvaćam kakve sve to ima veze s Rijekom i klubom iz tog grada koji se službeno zove Hrvatskim nogometnim klubom

Zahvalaljući prisustvu policije nije došlo do sukoba odmah poslije utakmice ali pojedinci su čak iz Splita potegli do Like da bi tamo napali Rijekine navijače, napadnuti su i kadeti rukometnog kluba koji su se vozili u kombiju PU tabela pa tako baš i ne shvaćam logiku napada jer postoji i odredjeno rivalvstvo na relaciji Rijeka-Pula. Da ipak napomenem da su i Rijekini navijači imali rasistički ispad na Poljudu.

Uz već brojne incidente na relaciji ZG-ST, sad smo tu dobili i Rijeku, ali imamo npr unutar Dalmacije sukobe i na recimo mikro razini pa tako u Splitu oštećuju automobile ŠI tablica,u Šibeniku obrnuto. Naravno najgori su ispadi na nacionalnoj bazi, pa se malo pokušavam prisjetiti jeli tako bilo davnih 90-ih kad sam pohodija Poljud(nisam bija godinama niti ću vjerovatno ikada više), i sve sam nekako dojma da čak u ratno doba nije bilo ovakvih primitivnih fašističkih ispada, jesam li u krivu možda? Što je ovim krelićima da viču stalno "Ubij Srbina", a nisu se ni rodili kad je bija rat?

Ova zemlja je zatrovana mržnjom, mrzi se po nacionalnoj osnovi, vjerskoj, regionalnoj, političkoj i ko zna kakvom sve ne
Nosonja_ is offline  
Old 13.03.2017., 17:11   #2
ne mogu ne spomenuti moto Torcide, "Kontra sile, kontra mraka", momci su se malo posve pogubili, vode rat kontra sile i mraka najmračnijim i najnasilnijim metodama, pa bi mogli pisati npr, Kontra sile, kontra mraka, kontra Torcide
Nosonja_ is offline  
Old 13.03.2017., 17:16   #3
Bankarska kriza uzrokuje financijsku krizu, financija kriza uzrokuje recesiju, a recesija uzrokuje duboke polemike u društvu. Zna se što nakon toga slijedi. Za one koji ne znaju, proučite tridesete godine prošlog stoljeća.

Ono što se događa na tribinama samo je preslika stanja u društvu. Bojim se da će toga nažalost bit još. Evo za 11 dana igra reprezentacija i tamo bi moglo bit svega.
Propatriamori is offline  
Old 13.03.2017., 17:23   #4
Navijači su poput boljševika,car nije valjao, nije bilo slobode u Rusiji, nije bilo ljudskih prava, ali boljševici su provodili takvu politiku koja je u nekim segmentima bila čak i gora od carske. Čemu onda borba protiv cara? Čemu onda i borba protiv HNS-a?
Nosonja_ is offline  
Old 13.03.2017., 17:52   #5
Ok, redom;
- "Mržnja" između Torcide i Armade postoji valjda otkad su i osnovane. To su navijačke skupine i to im je u "điru". Ima klipova tučnjava još prije samostalne RH
- "Mržnja" između "običnih" navijača Hajduka i Rijeke u i okolici grada Rijeke postoji također dugo jer je zadnjih 20-ak godina jačanjem Armade došlo do nasilnog gušenja pokazivanja i odlaska na utakmice Hajduka svim građanima Rijeke i okolice.
- "Mržnja" između običnih navijača Hajduka diljem RH i običnih navijača Rijeke je nešto novijeg vijeka. Još od dogovora Mamića i Miškovića, ali i same dominacije Rijeke u zadnje vrijeme.
- Sva ta mržnja, koju sam namjerno stavio pod navodnike je tek revijalnog tona, izražena za vrijeme utakmica, često debilnim porukama ili fizičkim napadima na AC i slično. Ali eto index se uhvatio izbaciti 30 članaka u dva dana o tome, pa mora doć još jedna tema o navijačima na forum.hr

Dalje;
- Torcida ne mora putovati nigdje iz Splita napasti nekoga. Torcide ima u svakoj županiji, i u svakome gradu, pa i u susjednim državama.
- Napali su neke rukometaše iz zabune. To nije opravdanje, i nadam se da će ih policija pronaći, al realno, zahebali su se.
- Provokacije o riječnima kao srbima su jeftine i glupe fore (koje sve navijačke grupe koriste prema Armadi) stare dobrih 25 godina. Otkad je biti "srbin2 postalo nešto najgore ikada. To je sad već dublji problem društva, ali teško očekivati od mase klinaca na utakmici da će biti predvodnici političke korektnosti u zemlji.
- Rasistički ispad Rijekinih navijača također je jedan (za nas balkance) normalan dekor na utakmicama. Toga ima često i u Italiji, Španjolskoj itd.
- Paljenje zastva je prekršaj, kao i paljenje pirotehnike općenito. Navijači se maskiraju i pale, policija lovi koga stigne i taj ciklus ide u krug. Prekrašaj ko prekršaj, što od toga stvarati dramu.
- Treba podsjetiti da se "mržnja" između klubova događa u svim zemljama i svim kontinentima. Često se takve stvari ne vide na ekranu, a naprednije države imaju i bolju redarsku službu koja neće dopustiti nekom tipu da šeće okolo dva minuta po terenu sa šipkom. Primjerice u jednoj kulturnoj i naprednoj multikulti nizozemskoj ultras navijači (a često i pola stadiona) za vrije utakmica njihovog kluba protiv Ajaxa rade pišteće zvukove oponašajući zvuk plina, jer je Ajax kao na glasu kao židovski klub.

Ono što mene više ljuti od nadrogiranoga dečka koji je uletio na teren je to što se na takvo nešto digne 120 novinarskih pera, 33 zastupnika i 4 ministarstva. A kad recimo HNS odbija uopće provoditi zakon RH (kao da ja odbijem plaćati porez recimo), onda šute svi zbog dobrobiti hrvatskog nogomete ili šta ti ja znam. Država koja šuruje i štiti kriminalce nema moralno pravo docirati išta huliganima čija se djela većinom stavljaju na razinu prekršajnog zakona, poput prekoračenja brzine. I dok se Torcida i Armada mrze, upravo zbog ovog licemjerja prosječnih građana će se sve više ujedinjavati u jedinoj borbi koju znaju, a to je destrukcija. I njih samih i najdraže igračke hrvatskog puka, nogometne reprezentacije.
Rabatajica is offline  
Old 13.03.2017., 17:59   #6
Quote:
Propatriamori kaže: Pogledaj post
Bankarska kriza uzrokuje financijsku krizu, financija kriza uzrokuje recesiju, a recesija uzrokuje duboke polemike u društvu. Zna se što nakon toga slijedi. Za one koji ne znaju, proučite tridesete godine prošlog stoljeća.

Ono što se događa na tribinama samo je preslika stanja u društvu. Bojim se da će toga nažalost bit još. Evo za 11 dana igra reprezentacija i tamo bi moglo bit svega.
Navijači Ajaxa iz Amsterdama i Feyenoorda iz Rotterdama si sasvim uredno razbijaju glave na tribinama i u masovnim tučnjavama kakvih bi se u Hrvatskoj čak i najžešći navijači šokirali.

Nogometni huliganizam je prisutan u masi zemalja, neke su bogate, neke ne, neke su stabilne, neke ne, nema to puno veze s bilo čime.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.03.2017., 21:28   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Navijači Ajaxa iz Amsterdama i Feyenoorda iz Rotterdama si sasvim uredno razbijaju glave na tribinama i u masovnim tučnjavama kakvih bi se u Hrvatskoj čak i najžešći navijači šokirali.

Nogometni huliganizam je prisutan u masi zemalja, neke su bogate, neke ne, neke su stabilne, neke ne, nema to puno veze s bilo čime.
ja bi reko da takve adrealniske scene dodaju određeni šmek nogometu (sve dok je između huligana) i atraktivnost. ali ljudi će me napasti gdje ću to reći
njami njami is offline  
Old 13.03.2017., 22:54   #8
Super bi bilo da se ti huligane mlate međusobno i u to ne uvlače normalne ljude
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 14.03.2017., 09:50   #9
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Super bi bilo da se ti huligane mlate međusobno i u to ne uvlače normalne ljude
Pa imaš toga koliko puta je samo bio dogovor između Torcide i BBB da se nađu negdje i potuku, naravno odmah sve novine objave kao glavnu vijest slično kao što se komentira i ova utakmice.
Par povika, baklje, i takve stvari dok ne prelazi u nasilje je oduvijek bio dio nogometne kulture, a danas se od toga radi glavna vijest što je najbolje političari i politika koja je 1000 puta gora od tih navijača puna korupcije,mržnje i svega ostaloga.
Ostavite sport na miru, jedini tko stalno prigovara su korumpirani političari, potplaćeni mediji i da UEFA I FIFA gdje su dva čelnika Blatter i Platini unatrag dvije godine pali radi kriminala i korupcije.
Ovo je sve žešće licemjerje i skretanje s pravih problema, odite na selski derbi dva kluba koja se ne vole i vidjet ćete iste tenzije.
arizin is offline  
Old 14.03.2017., 10:20   #10
Zašto plenković nije reagirao na paljenje zastava
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 14.03.2017., 17:55   #11
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Pa imaš toga koliko puta je samo bio dogovor između Torcide i BBB da se nađu negdje i potuku, naravno odmah sve novine objave kao glavnu vijest slično kao što se komentira i ova utakmice.
Par povika, baklje, i takve stvari dok ne prelazi u nasilje je oduvijek bio dio nogometne kulture, a danas se od toga radi glavna vijest što je najbolje političari i politika koja je 1000 puta gora od tih navijača puna korupcije,mržnje i svega ostaloga.
Ostavite sport na miru, jedini tko stalno prigovara su korumpirani političari, potplaćeni mediji i da UEFA I FIFA gdje su dva čelnika Blatter i Platini unatrag dvije godine pali radi kriminala i korupcije.
Ovo je sve žešće licemjerje i skretanje s pravih problema, odite na selski derbi dva kluba koja se ne vole i vidjet ćete iste tenzije.
Glupo je reagirat na nekakav verbalni delikt na stadionu ili paljenje baklji. Ali kad se to preliva na ulici prelazi okvire normalnog.
Ne znam za vas ali postavljanje barikada na cesti nije nimalo bezazleno. Pitanje je vrimena kad će netko ozbiljnije nastradat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 14.03.2017., 18:17   #12
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
ne mogu ne spomenuti moto Torcide, "Kontra sile, kontra mraka", momci su se malo posve pogubili, vode rat kontra sile i mraka najmračnijim i najnasilnijim metodama, pa bi mogli pisati npr, Kontra sile, kontra mraka, kontra Torcide
Ponekad imam osjećaj da živim u društvu koje je opsjednuto navijačkim skupinama. Ne razumijem u čemu je toliki problem, neka rade što žele i neka odgovaraju za svoja djela. Imaju imena i prezimena i neka odgovaraju za kaznena djela. Ne razumijem zašto se društvo toliko zgražava oko tamo nekih marginalnih skupina i još marginalnijih incidenata (recimo navijačke provokacije).

Stvarno ne razumijem zašto je društvo toliko senzibilizirano zbog tamo nekakve navijačke provokacije tipa "morem plovi mala barka" ili što više. Je li kazneno djelo pisati na ćirilici? Čitam poremečene novinare da bi sada i to branili.

Nigdje u zakonu ili ustavu ne piše da se navijačke skupine moraju voliti, ako se žele provocirati, neka se provociraju. Šta se meni građaninu koji nemam veze s njihovim navijačkim svijetom to stavlja na dnevni red, stavlja mi se krivnja zbog njih? Koga boli...
Ehra-Lessien is offline  
Old 15.03.2017., 19:04   #13
da je onaj dobio čizmu u zube, tam na terenu, ostali bi promislili...

a ovak niš...ljudska prava su to....


inače to je sve hrpa nadrkanih alkoholiziranih besposličara, bez obzira na boju...
babarogac is offline  
Old 15.03.2017., 19:16   #14
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
da je onaj dobio čizmu u zube, tam na terenu, ostali bi promislili...
..
To bi bilo najgluplje što bi se moglo napraviti.

Gledao sam snimku, mislim da je bila Portugalska liga ili čak Brazilska liga.
Uglavnom momka koji je uletio vezali onim plastičnim što se nekad stavi umjesto lisica, i ono logično je da ga vode ili u postaju ili makar sa stadiona. Nije bilo nereda, jedan tip je uletio i to je to.
Kada ga odjednom ovi krenuli udarati tako vezanog i to tamo pred svima.

I što se dogodilo? Brazilski/Portugalski navijači provalili ogradu i izbio još gori kaos. A samo su trebali tog huligana maknuti sa stadiona i odvesti ga u
pritvor.

Poanta - jednostavno čim nekog uhitiš, miči ga sa stadiona.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.03.2017., 19:21   #15
Besparica , i nedostatak posla - su najveci razlog.
Tako je i Hitler dosao na vlast , tako je i Trump dosao na vlast , tako je i Putin dosao na vlast , tako je i Erdogan dosao na vlast , tako se i bivsa drzava raspala - novac i posao , ako to ljudima na duzi vremenski period oduzmes , pocinje bijes , zatim pada krv , pa onda dolazi oporavak i tako se povijest skoro uvijek na isti nacin ponavlja - sto je veci nedostatak posla i novca, to je mrznja sve veca i veca.
stupidus is offline  
Old 15.03.2017., 19:21   #16
Mislim da malo ljudi zna da je na ovoj utakmici još jedan navijač uskočio na teren nakon što su prvog odveli ali se odmah popeo uz ogradu pa ga je malo ko skonta

Prošle sezone je torcida provalila na zapad ali su brzom intervencijon policije vraćeni i zadržani na sjeveru.
Ja sam tada kida glavom bez obzira sa zapadne tribine.
I sad vi meni recite jel to normalno? Radi toga što se po par budala s obe strane žele potuć mi normalni moramo gledat oćemo dobit bocu ili stolicu u glavu.
Pa dokke više
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 15.03.2017., 19:25   #17
Quote:
stupidus kaže: Pogledaj post
Besparica , i nedostatak posla - su najveci razlog.
.
Koji su na ovoj snimci siromašniji, Englezi ili Nijemci?

https://www.youtube.com/watch?v=C9RAhexem3U

(tučnjava počinje oko 2:00)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.03.2017., 19:53   #18
Članak u jutarnjem koji rezimira događanja zadnjih dana

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...ceste/5770823/

Znači normalno je na druge bacat boce s benzinom za koje je zaljeplen topovski udar. A izguravanju policije s autom na autocesti da ne pričamo
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 15.03.2017., 20:41   #19
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To bi bilo najgluplje što bi se moglo napraviti.

Gledao sam snimku, mislim da je bila Portugalska liga ili čak Brazilska liga.
Uglavnom momka koji je uletio vezali onim plastičnim što se nekad stavi umjesto lisica, i ono logično je da ga vode ili u postaju ili makar sa stadiona. Nije bilo nereda, jedan tip je uletio i to je to.
Kada ga odjednom ovi krenuli udarati tako vezanog i to tamo pred svima.

I što se dogodilo? Brazilski/Portugalski navijači provalili ogradu i izbio još gori kaos. A samo su trebali tog huligana maknuti sa stadiona i odvesti ga u
pritvor.

Poanta - jednostavno čim nekog uhitiš, miči ga sa stadiona.


Hej men, ovaj nije samo uletio, već je metalnom šipkom naganjao...

to je već druga dimenzija.

Nemre to bez batina...
babarogac is offline  
Old 16.03.2017., 00:07   #20
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Članak u jutarnjem koji rezimira događanja zadnjih dana

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...ceste/5770823/

Znači normalno je na druge bacat boce s benzinom za koje je zaljeplen topovski udar. A izguravanju policije s autom na autocesti da ne pričamo
Suština priče je da mene ne zanimaju previše ti događaji osim što želim da pravna država sankcionira počinitelje. Međutim, mediji konstantno i kontinuirano od toga rade halabuku i nameću meni krivnju, iako nemam veze s tim događajima. Počinitelji imaju imena i prezimena, i neka odgovaraju. Tu završava priča. Uopće ne želim da mi se više stavlja "krivnja" na teret, a s počiniteljima nemam nikakve veze.


Navijač sam dinama, i već godinama mi mediji pokušavaju prebaciti krivnju na moja leđa, da se kao navijač dinama moram "sramiti" ekscesa huligana. Ne, ne zanimaju me. Oni koji bacaju baklje imaju imena i prezimena, oni koji razbijaju Prag ili Udine imaju imena i prezimena. Uopće ne želim nikakvu krivnju na svojim leđima. Stoput sam se pitao, kakve veze ja imam s njima? I onda pročitam u medijim naslov "BBB osramotili Hrvatsku"... Ma koju Hrvatsku? Osramotili su sami sebe, nisu mene. Ne osjećam baš nikakav sram jer netko drugi radi kaznena djela. Jel bi treba osjećati sram kada neki moj sunarodnjak ubije susjeda ili siluje neku ženu? To je ta razina.

Mediji već godinama pokušavaju kolektivizirati krivnju umjesto da je individualiziraju. Ne znam je li to posljedica toga što nemaju o čemu pisati, ili se nešto veće valja iza brda, no znam da ne osjećam nikakvu krivnju zato što još neki kreten igrom slučaja navija za klub za kojeg i ja navijam.

Pun mi je kufer retardiranih novinara, treba im stati na kraj.
Ehra-Lessien is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.