Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.07.2017., 20:29   #11
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ovo

Moj zarucnik isto ima sestru sklonu divljanju i koja se prema njemu ponekad ponasa zaista gadno. Meni je zao da je tako jer vidim da ga to boli, ali rekla sam mu da razumijem da je ponekad lakse prijeci preko nekih stvari nego ici na neka krajnja rjesenja i da kuzim ako mu se momentalno ne da petljati s tim. Nema smisla uvijek djonom. Posebno mislim da lose zavrse slucajevi gdje se ljudi van nuklearne obitelji nadju u ulozi arbitra. Ja bih to pustila zasad.
Slažem se.

Mislim da velika većina parova dođe do tog nekog trenutka kada bi jedan rado mijenjao kod drugoga neku osobinu/naviku/ponašanje. Neki dođu do tog kamena spoticanja prije, neki kasnije. Autorica je došla prije. I to u biti za nju može biti dobro. Nema zajednički kredit, nema dugogodišnji brak/suživot, nema djecu. A sve to joj daje mogućnost da sagleda situaciju bez dodatnih pritisaka.
Iz tog nekog primarnog nastupa revolta i ljutnje izvlačim zaključak da ili "ovo" nije za nju ili je relativno neiskusna po pitanju ozbiljnih odnosa u dvoje.

Isto tako čini mi se da na neki način olako shvaća cijelu problematiku.
Odnosi između roditelja i djece, braće i sestara su izrazito kompleksni. Tim više ako su problematični. Dečko autorice nema problemčić "buha na psu", nego je do grla involviran u niz obrazaca ponašanja kojima su udarani temelji od trenutka kad je rođen u obitelji u kojoj je rođen. Mijenjanje takvih obrazaca je teško, otvaranje očiju bolno. Nije to nešto što se lako mijenja ni vlastitom voljom, a kamoli tuđom. Teško je, praktički nemoguće, nekome tko od pamtivijeka funkcionira kako funkcionira s pritiskom i razgovorima tek tako otvoriti oči i nagnati ga da unese konkretne promjene. Da bi se nekome moglo uopće dati savjet koji će pasti na plodno tlo, tlo mora biti spremno.

Možda će autorica moje upise shvatiti kao napad, ali iskreno joj dajem traženi savjet: neka u svemu ovome razmišlja prvenstveno o sebi. O svojim kapacitetima, o tome da li će biti sposobna prihvatiti bez žderanja sebe trajni scenarij statusa quo (jer i to je izgledan scenarij), o tome kako će njeno nošenje s cijelom situacijom dugoročno utjecati na nju i njen odnos s tim muškarcem.
Jedino razmišljajući o sebi na gore naveden način (a ne o rješavanju obiteljskih problema svog partnera) ona može indirektno učiniti dobro i muškarcu kojeg navodno voli.

Zadnje uređivanje choupette : 20.07.2017. at 20:40.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.