Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 19:04   #4781
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
Gdje kupujete meso?

Obično uzmem u Veronika dućanima, sad sam uzela u Medven mesnici
čekiraj si ovu temu.
gargamišamel is offline  
Old 12.08.2017., 19:13   #4782
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
čekiraj si ovu temu.
Hvala
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Old 12.08.2017., 20:32   #4783
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Ali ovo je bas jako gusto i nije dobro ni za slag
Ne da nije dobro nego je najbolje.


Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Pa i meni je prije Vindija bila najpouzdanija, ali bas je gusto gusto bilo i volumen se prakticki ne poveca nakon vrlo kratkog miksanja, a izgledom podsjeca na pretucen slag.
Pretučeni šlag postaje maslac, a upravo sam u šlag istukao dva Vindijina pastozna vrhnja i šlag je fenomenalan. Volumen je, od oka, najmanje udvostručen. Ako želiš da je malo mekši nemoj ga tuči na najvećoj brzini miksera nego počni 1 minutu na najmanjoj i 1-2 minute na srednjoj. Mislim na klasični mikser s dvije metlice.
Pellaprat is offline  
Old 12.08.2017., 23:43   #4784
Znam kako istuci dobar slag i znam kako izgleda pretuceni koji postaje maslac. Ovo je bilo gusto i ne valja.
Zlatica Blatica is offline  
Old 13.08.2017., 10:56   #4785
Vindijino od svih na tržištu ima najveći udio mm, meggle mislim ispod 33%, dukat ispod 35%, neki lijevi mislim da i oko 30%. Isto mi je najbolje s njim raditi.. (i najlakše/najbrže upravo zbog spomenutog), a okus može biti samo puniji/bogatiji od ostalih.. Estetski kriteriji (mekoća i čvrstoća željene konzistencije (osobne preferencije) nemaju nužno veze sa kvalitetom o kojoj je riječ..
samting is offline  
Old 16.08.2017., 21:53   #4786
Koliko se pekmeza dobije od cca 5 kg sljiva?
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Old 16.08.2017., 23:35   #4787
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Koliko se pekmeza dobije od cca 5 kg sljiva?
a to je otprilike oko 3 do 4,5 kile, ovisi po kojem receptu pečeš pekmez i da li više voliš da je maalčice rjeđe ili nešto gušće.
to je jedno pečenje u pitanju, gotova si za par sati što se vremena tiče.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 16.08.2017., 23:39   #4788
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Vindijino od svih na tržištu ima najveći udio mm, meggle mislim ispod 33%, dukat ispod 35%, neki lijevi mislim da i oko 30%. Isto mi je najbolje s njim raditi.. (i najlakše/najbrže upravo zbog spomenutog), a okus može biti samo puniji/bogatiji od ostalih.. Estetski kriteriji (mekoća i čvrstoća željene konzistencije (osobne preferencije) nemaju nužno veze sa kvalitetom o kojoj je riječ..
koliko ima vindija? jer recimo pik tonka ima 35% i jedan je od vrhunskih.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 17.08.2017., 12:34   #4789
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
a to je otprilike oko 3 do 4,5 kile, ovisi po kojem receptu pečeš pekmez i da li više voliš da je maalčice rjeđe ili nešto gušće.
to je jedno pečenje u pitanju, gotova si za par sati što se vremena tiče.
hvala
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Old 17.08.2017., 12:56   #4790
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
hvala
hint: ako količinu podijeliš na pola i dvaput pečeš, možeš u jednu polovicu dodati jedan red crne čokolade, a u drugu polovicu malo iscijeđenog limuna i ruma. volim dodavati te dodatke u pekmez od šljiva nedostatak: duplo vrijeme potrebno za pečenje ali je jako fino
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 20.08.2017., 14:38   #4791
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
koliko ima vindija? jer recimo pik tonka ima 35% i jedan je od vrhunskih.
Mislim da 36.. Pik tonka? ne vidjeh u kontinentalnoj, no u zadnje vrijeme ni ne kuham tak da..
Ima i drugih čak kao i domaćih po specijaliziranijim trgovinama, ono je više išlo za klasičnu ponudu.. Inače teže nađem i obično slatko vrhnje po centrima..
samting is offline  
Old 20.08.2017., 19:31   #4792
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mislim da 36.. Pik tonka? ne vidjeh u kontinentalnoj, no u zadnje vrijeme ni ne kuham tak da..
Ima i drugih čak kao i domaćih po specijaliziranijim trgovinama, ono je više išlo za klasičnu ponudu.. Inače teže nađem i obično slatko vrhnje po centrima..
Ovo Tonkino sa slike imaš u Konzumu Radnička.
Pellaprat is offline  
Old 21.08.2017., 10:34   #4793
kad smo već na temi vrhnja ... zna li netko zašto kod nas sva slatka vrhnja, uključujući i ono kratkotrajno u čašici od tonke npr. sadrže karagenan? Prije se to nije dodavalo, ne sjećam se da sam to prije viđala na deklaracijama, doduše, znalo se desiti i da nosim doma kiselo vrhnje u čašici slatkog, ali pojelo se
Donata is offline  
Old 21.08.2017., 11:22   #4794
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
koliko ima vindija? jer recimo pik tonka ima 35% i jedan je od vrhunskih.
Meni je ovo Tonkino favorit i njihovo kiselo vrhnje mi je isto jako fino.
polkagaist is offline  
Old 21.08.2017., 19:32   #4795
Koliko teži prosječna teleća koljenica s.k.?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 21.08.2017., 20:06   #4796
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Koliko teži prosječna teleća koljenica s.k.?
1,8-2,2 kg.
Pellaprat is offline  
Old 21.08.2017., 21:23   #4797
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
1,8-2,2 kg.
Merci!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 23.08.2017., 19:56   #4798
Majstori, pomoć! Radila bih peciva, u tijesto ide kvasac, 1 jaje, mlijeko, šećer, maslo a ja bi stavila kokosovo ulje. U nadjev maslo (opet kokos), cimet i šećer. Pošto se kod mene sve iz rerne odmah pojede (samo, svega mi!), hoće li to šta valjat u subotu popodne ako ispečem u petak navečer? Ili da napravim malo veće pa ćemo moć s njima bacit na frizbi do tad?
Ay Carmela is offline  
Old 23.08.2017., 22:32   #4799
Radila bih neku jednostavnu no bake cokoladnu tortu.

Tipa podloga od keksa i maslaca kao za cheesecake a gore cokoladni ganache.

Tko radio sto slicno?

Ne znam kako ce se podloga ponasati kad prelijem taj ganache, zato pitam..

Hvala!
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Old 25.08.2017., 09:10   #4800
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
hint: ako količinu podijeliš na pola i dvaput pečeš, možeš u jednu polovicu dodati jedan red crne čokolade, a u drugu polovicu malo iscijeđenog limuna i ruma. volim dodavati te dodatke u pekmez od šljiva nedostatak: duplo vrijeme potrebno za pečenje ali je jako fino
nisam ovo vidjela na vrijeme, MEĐUTIM, great minds think alike, pa sam na kraju kad sam već odvojila par teglica čistog, dodala čokolade i ruma. reći ću samo wow
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.