Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 23:18   #1661
Ništa strašno. Običan ured, morao potvrditi optužnicu, sudkinja rekla da će bit 1200kn, ako odma platim 2/3 onda 800kn. Rekla je da sutradan dođem po presudu.

Bio danas, snizila je na 900kn kojih ako platim u roku od 3 mjeseca 2/3 će ispast 600kn. Evo riješio bio prije.

Sad 3 godine pod staklenim zvonom i bez sranja
__________________
When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.
Gamerz905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:57   #1662
Eto ima i dobrih sutkinja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:49   #1663
Pozdrav imam 20 god i nedavno su zaustavili su mene i kolegu u njegovom autu, sa 6g trave. Priznao sam da je moja, međutim pošto je količina veća od 5g ide kaznena prijava. Nikad prije nisam kažnjavan, niti je trava bila namjenjena za preprodaju ikome drugome, već je sama stajala izmrvljena od suhe nakon dugog stajanja. Kolega je odbio test na alkohol i na droge... makar je bio čist. Nedavno su mi uručili optužnicu, pa sad želim znati kakav mi postupak slijedi, moguće je da sam izjavio da smo htjeli popušiti dio. Mogu li me teretit za preprodaju ili takvo šta premda sam policajcu iskreno rekao da je to sve moje i u nikakvim paketić ima nije bilo već u jednoj malo kutijicu di je stajalo. Nisam kriminalac, shvaćam da moram nekako školu platit, ali stvarno ne želim ići u zatvor zbog ovakve gluposti, pogotovo jer sam rijetki pušač.
Decio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:54   #1664
Ako u optužnici nema st,2 nema ni preprodaje a nju ionako moraju dokazat.Sa st.1 ide samo posjedovanje a možeš se dogovorit sa DO da ide kazneni nalog (bez suđenja) i manja kazna (bez zatvora).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:39   #1665
Quote:
proJ kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam pitanje, prije koji dan na festivalu, pretres auta, 1g spida u mene. Pitali da li da razmotaju vrecicu, rekoh ne treba, to je sto je. Skok u stanicu di sam bio dosta kratko, sve kultura i fino, pitali sto niste potrosili vec, zezali se cijelo vrijeme, ponudili cigarama, dali koristiti mob i na kraju i odvezli nazad da ekipa ne mora vozit po mene. Svojevoljno predao mi stoji na papiru koji sam dobio i rekli su mi da nece bit neka kazna velika "kad i ako ti dodje, ak bude, najranije za 4-6 mj." Nikad prije nisam pao s icim, pa me zanima koji je sad dalje proces i najrealniji rezultat/visina kazne.
Quote:
Decio kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam 20 god i nedavno su zaustavili su mene i kolegu u njegovom autu, sa 6g trave. Priznao sam da je moja, međutim pošto je količina veća od 5g ide kaznena prijava. Nikad prije nisam kažnjavan, niti je trava bila namjenjena za preprodaju ikome drugome, već je sama stajala izmrvljena od suhe nakon dugog stajanja. Kolega je odbio test na alkohol i na droge... makar je bio čist. Nedavno su mi uručili optužnicu, pa sad želim znati kakav mi postupak slijedi, moguće je da sam izjavio da smo htjeli popušiti dio. Mogu li me teretit za preprodaju ili takvo šta premda sam policajcu iskreno rekao da je to sve moje i u nikakvim paketić ima nije bilo već u jednoj malo kutijicu di je stajalo. Nisam kriminalac, shvaćam da moram nekako školu platit, ali stvarno ne želim ići u zatvor zbog ovakve gluposti, pogotovo jer sam rijetki pušač.
Mene samo zanima od kada to policija može napraviti pretres automobila bez naloga?

Ili su uletili u auto bez pitanja? Ili su vas pitali da li smiju napraviti pretres auta pa ste vi dopustili?
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:47   #1666
Može napravit pregled pa ne treba nalog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:55   #1667
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može napravit pregled pa ne treba nalog.
Pregled ili pretres?

Fizički pogledati u auto bez da uđe u njega, OK, može.

Otvoriti auto, ući u njega, otvarati pretince, kopati po stvarima bez naloga?
Fakat mogu?

Hmmm....zanimljivo.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:57   #1668
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može napravit pregled pa ne treba nalog.
Što se podrazumijeva pod pregled? Samo ono što vidi kad baci oko unutra bez da pretura?
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:09   #1669
čl.113 i 115 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_89_2528.html
ovdje ima više
veoma tanka linija je između pregleda i pretrage pa ima svega
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:18   #1670
Moram priznati jako zanimljivo štivo, ovaj drugi link.

"Obrazloženje za tu odluku sud je našao u tome što pomicanje
sjedala i podizanje stražnje djeljive klupe ne predstavlja primjenu nikakve posebne
tehnike u postupku kontrole prostora u vozilu.
Odluka VSRH br. I Kž-65/99 od 9. veljae 1999. godine podvrgnuta je ozbiljnoj
strunoj kritici u strunoj literaturi."

U principu, ako im ne treba pajser ili lemilica, policija ti sve što je u autu može otvoriti i ući, pregledati, bez posebnog naloga.

Zaista sam iznenađen time, k tome neugodno.

Ima tu još dosta za čitanje....suprotna mišljenja sudova, ali u svemu tome nema definiranog načina odnošenja i prava pojedinaca pri "pregledu" i "pretrazi" su nejasna.

Zanimljivo da to nemamo točno definirano.
Obzirom da bi puno pomoglo upravo policajcima.
Ovako nedefinirana situacija je podložna raznim malverzacijama, i od strane policije, a kasnije na sudu od strane okrivljenika.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:00   #1671
Ma ima još takvih napisa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:44   #1672
Pozdrav, molim Vas za pomoć,
Našli policajci kod mene 11 grama trave, sa mnom je bio prijatelj, uglavnom obojica smo priznali da smo od toga pušili, a trava je moja. Imam 18 godina. Bio sam u soc. Službi, ispunjavao testove jer je tako odredio DORH. Napisane su mi kao prvo kaznena prijava 191. st.1. i to me najviše brine, a kao drugo neki dan došao prekršaj na 5000 kuna. Student sam, šta mogu očekivati, mogu li biti i prekršajna i kaznena ili samo jedna od njih...Vidio sam da bih trebao pisati prigovor na prekršajni, ali šta će mi dosuditi kod kaznene, molim vas
linoleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:06   #1673
Idu obje.kaznena jer si davao prijatelju da dimi a prekršajna je zato jer si imao travu.
Pa piši i traži smanjenje,koiko će bit ne zna nitko.A za kaznenu bi mogla bit uvjetna.Možeš se dogovorit sa DO da izdaju kazneni nalog za uvjetnu uz debelo priznanje (ili i da otkucaš od koga si kupio).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:56   #1674
Hvala na odgovoru, ma zlo i naopako u svakom slučaju. Postoji li možda mogućnost da se izreknu odgojne mjere kao mlađem punoljetniku, dosad bez ikakvih drugih kršenja zakona?
linoleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:30   #1675
Na koji način se dogovara sa DO taj kazneni nalog?
linoleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:56   #1676
Quote:
linoleum kaže: Pogledaj post
Na koji način se dogovara sa DO taj kazneni nalog?
Drukat ćeš?
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:50   #1677
Quote:
linoleum kaže: Pogledaj post
Na koji način se dogovara sa DO taj kazneni nalog?
Trebat će ti i odvjetnik da te ne "zaskoče"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:07   #1678
Mislim da će kaznenu odbaciti nekim automatizmom dok prekršajna ostaje. (tako je mom frendu).

Ali da, piši i traži smanjenje, možeš dobiti do 1/3 čak minimalne kazne(1700kn minus 300kn za pritvor=1400kn+100kn trošak suda)
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:51   #1679
Prigovor pišem, a kada da uzmem odvjetnika, jer još nije stiglo ništa za kaznenu, osim obavijesti da oduzeti predmet ide na vještačenje, da li treba u prigovoru spominjati ovo omogućavanje ili ne...hvala svima na odgovorima
linoleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:05   #1680
Orion1984 nisam bio u pritvoru, strah me je, htio bih izbjeći uvjetnu, možda će mi suditi po maloljetničkom i dati odgojne mjere, kakve su mi šanse za to?
linoleum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.