Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 22:34   #121
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
19.-31. prosinca, s tim da se pocetkom mjeseca aktivirala sjena. 19. ce bit u konjukciji s Plutonom, navodno je to dobro vrijeme za razmisljanje o opakim, konkretnim problemima, moze se doc do pravih uvida.

Inace, crkava net zadnjih dana, poteskoce neke jesu u komunikaciji definitivno (mob i to), a i postar s knjigom nikak da pozvoni, vec ga deset dana iscekujem.
Merkur je retrogradan od 19. prosinca 2016. do 8. siječnja 2017. Egzaktno je u konjunkciji s Plutonom 29. siječnja 2017.


Što ti znači ovo "s tim da se pocetkom mjeseca aktivirala sjena"?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:11   #122
Nemam pojma, sjetila sam se ovih dana da smo u tom razdoblju i otisla nac datume na net. Ovi su iz nekog (poljoprivrednogg) almanaha. Zao mi je sto sam postavila krive informacije, nije mi bila namjera.

Sto se tice sjene, u tom kalendaru su bile neke cetiri faze retrogradnosti, a ovo je kao prva. Tek sam pocela citati o astrologiji, moze bit da sam pobrala info na zblj nepouzdanom izvoru. Jel bi se to moglo pripisat MeR?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 20:40   #123
na fb stranicama ima članaka u kojima se spominje "sjena","sjenka", vezano za re Merkura u Jarcu.Vjerojatno misle da ak Merkur ide unazad da radi sjenku.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:06   #124
To je za nas neupucene, da zagrizemo.

Sutra je veliki dan, sretno svima s epifanijom!
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:00   #125
Astrološki, sjena predstavlja dio zodijaka koji planet prolazi 3 puta zaredom, dva puta izravnim i jednom retrogradnim hodom.

Merkur je retrogradan od 13. kolovoza do 5. rujna. U tom retrogradnom kretanju proći će put od 11* Djevice do 28* Lava... kad je u direktnom kretanju bio na 28* Lava (25.srpnja) ušao je u tzv. retrogradnu sjenu... a kad ponovno dođe do 11* Djevice (20.rujna) izaći će iz retrogradne sjene.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:51   #126
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Astrološki, sjena predstavlja dio zodijaka koji planet prolazi 3 puta zaredom, dva puta izravnim i jednom retrogradnim hodom.

Merkur je retrogradan od 13. kolovoza do 5. rujna. U tom retrogradnom kretanju proći će put od 11* Djevice do 28* Lava... kad je u direktnom kretanju bio na 28* Lava (25.srpnja) ušao je u tzv. retrogradnu sjenu... a kad ponovno dođe do 11* Djevice (20.rujna) izaći će iz retrogradne sjene.
Ta crna sjena, da. Neki kažu da je sjena maltene isto loša za ikakve početke kao i sam retrograd, dok drugi kažu da nije. Što je onda točno?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:06   #127
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ta crna sjena, da. Neki kažu da je sjena maltene isto loša za ikakve početke kao i sam retrograd, dok drugi kažu da nije. Što je onda točno?
To se zovu stanice.
Planeta je u stanicama najpotentnija za neke dogadjaje, kada menja smer kretanja.
Trenutna stanica Merkura je pred direktan hod I ona je povoljna, donosi realizaciju nekih planova, resenja, stabilizaciju...
Za razliku od prve, kada zastane da krene retrogradno, u svom Helijackom zalasku. Tada pocinje da se hladi, onda je losa, donosi lose vesti, lose dogadjaje, nepovoljne okolnosti, rusenje nada I iznenadne preokrete...

Postaje vidljiva na 15° -17,5° kada je od Sunca a Mrekur je najbolji kada prodje konjunkciju sa Suncem, kada je direktan, brz, odvaja se od njega I tada je kao novorodjence puno nade, zivota, optimizma I ocekivanja.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:53   #128
Planiram putovati u subotu, ali me zabrinjava ovaj retrogradni Merkur, imam osjecaj da bi mi mogao poremetit planove? Da li sam bezrazlozno zabrinuta?
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:00   #129
Quote:
cold_wave kaže: Pogledaj post
Planiram putovati u subotu, ali me zabrinjava ovaj retrogradni Merkur, imam osjecaj da bi mi mogao poremetit planove? Da li sam bezrazlozno zabrinuta?
Ne trebaš biti posebno zabrinuta, ali računaj da su mogući zastoji i kašnjenja u prometu.

Sa svoje strane pobrini se da je sve sigurno u redu npr. s avionskim kartama ako ideš avionom i pripazi da negdje ne ostaviš putovnicu ili osobnu.

I internetske veze se znaju čudno ponašati u to vrijeme.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:09   #130
Super, samo mi je najbitnije da na vrijeme stignem na odrediste. Po meni ne bi trebalo biti nekih problema s moje strane, jer cu putovati vozom i necu nigdje van drzave ici, a kartu cu kupiti sat dva prije kretanja. Samo me malo brine jer je voz nedavno iz sina izletio, nadam se da nece biti takvih problema u subotu.
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:00   #131
Quote:
cold_wave kaže: Pogledaj post
Super, samo mi je najbitnije da na vrijeme stignem na odrediste. Po meni ne bi trebalo biti nekih problema s moje strane, jer cu putovati vozom i necu nigdje van drzave ici, a kartu cu kupiti sat dva prije kretanja. Samo me malo brine jer je voz nedavno iz sina izletio, nadam se da nece biti takvih problema u subotu.
Nemoj brinuti za takve stvari (nesreće i sl.), za retrogradni Merkur su karakteristična kašnjenja i zastoji, čekanja. Ali ne znači da je redovito tako i da mora biti tako. Nije baš da svaki vlak i svaki avion kasni.

Još si možeš svoje tranzite na taj dan pogledati.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:09   #132
Merkur mi je taj dan u konjukciji s natalnim Neptunom u Strijelcu, a Mars u konjukciji sa Saturnom. Da li je to dobar ili los predznak?
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:59   #133
Pogledaj si tranzite na svoj natalni Merkur, Sunce, Mjesec, Mars, na vladara 3. kuće.
Možeš i gore na topic s natalnim kartama staviti svoju kartu, pa da ti netko rastumači.
Bez obzira na retrogradni Merkur, ne treba te biti toliko strah tog puta.
Tvoj nemir je tu vjerojatno zbog nečeg drugog. Ne znam imaš li trenutno neke tranzite koji te čine nervoznom i malo u strahu, a to nema nužno veze s retrogradnim Merkurom.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:30   #134
Meni je pretproslu nedjelju vlak otkazan bez nekog objasnjenja a najvece kasnjenje mi je bilo da mi je avion (i ja skupa s njim) kasnio 4 dana.
Jucer cijeli kaos s otkazanim letovima.
Ovaj put kao da osobito jako "pere" (valjda ne pomaze sto je sad i u izgonu).
A tek je na pola.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:53   #135
Vladar 3 kuce mi je Merkur, a taj dan mi samo tranzitni Pluton pravi sekstil sa njim. Tranzitni Jupiter mi pravi konjukciju sa Mjesecom. Neptun pravi trigon sa Mjesecom, a sekstil sa Marsom. Po onome sta sam izguglala ovo nista nije lose, al opet tanka sam sa astrologijom, a tako zelim na vrijeme stici na odrediste.
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:10   #136
Vidi, retrogradni Merkur je poznat po tome što smo navodili, no tvoji tranziti ne ukazuju na neke velike teškoće i neugodu. Merkur ti nije opterećen teškim tranzitima, a tranzit Jupitera na Mjesec obično donosi emocionalno zadovoljstvo, tako da mislim da bi sve trebalo biti u redu i da bi ti se trebala ostvariti želja da stigneš na vrijeme.

Sretno i javi kako je bilo!
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:10   #137
Meni je ovaj mjesec 5 planeta retrogradno (po riječima poznanice).
Gotovo da nisam mogla vjerovati da je to moguće.
Blizanac, podznak djevica.

Merkur (9. kuća u biku)
Venera (10. kuća u raku)
Jupiter (9. kuća u blizancima)
Saturn (4. kuća u jarcu)
Pluton (2. kuća u škorpiji)

Kasne mi uplate, plaća, misli su raštrkane na sto strana, koncentracija nula bodova pa sam odgodila 2 ispita jer jednostavno ne ide.

Zadnje uređivanje 65432 : 14.12.2017. at 14:21.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:55   #138
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj mjesec 5 planeta retrogradno (po riječima poznanice).
Gotovo da nisam mogla vjerovati da je to moguće.
Nešto si pobrkala ...ne može "tebi" biti ovaj mjesec 5 planeta retrogradnih, kada su trenutačno tj. ovaj mjesec dvije planete retrogradne (Merkur i Uran). Ti možeš samo imati pet retrogradnih natalno (a to znači da su ti retrogradne cijeli život), vjerojatno si na to mislila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:34   #139
Kod mene nije bilo nikakvih zastoja i kašnjenja, nego vraćanje jedne osobe. Javila se danas na konjunkciju Me i Ve u mojoj 3. kući jedna žena s kojom nisam bila u kontaktu neko vrijeme.
Ta Ve0Me je u kvadratu na natalnu Ve u 12. kući. Žena je iz prekooceanske zemlje.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:38   #140
kod mene ima računalo u kvaru, ostećena kartica i sve se događalo u 6. polju gdje se Merkur zatekao u trenutku kad je krenuo retrogradno.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.