Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2005., 01:46   #1
'Misli i postani bogat'

'Misli i postani bogat' Napoleon Hill

Je li tko čitao? Dobio sam je od jednog prijatelja i sutra je počinjem čitati.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 01:53   #2
Joooj onda buš postal bogat , pa nebuš više htio s nama smrtnicima imati posla...dobro razmisli želiš li to
Jegulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 08:41   #3
procito sam. nije me se dojmila previse. svega tu ima.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 10:05   #4
Najgluplja knjiga koju sam citao o motivaciji i pozitivnom razmisljanju.

Ali za Amerikance koji su glupavi do bola, njima to dodje ko malo mentalna gimnastika.

Ak si kad gledal radikalne evangelical preachere koji se deru iz propovjedaonica vicuci "Vjeruj, vjeruj i bit ces spasen"...e na tom principu ti je i ova knjiga..

"samo pozitivno misli i obogatit ces se"..

I mase vjeruju.


Knjiga je predvidjena za mase...prema tome takva joj je i kvaliteta.

Poput Coca-Cole...

Bitno je da ljudi popushe da je to "osvjezavajuce" okus i masovno kupuju, bez obzira sto je kvaliteta pica obicno sranje i otrov.

Pozitivni mentalni attitude je jedan od osnovnih komponenti svakog uspjeha...i to ne treba biti mudrac pa istaknuti.

Problem je kad takve knjige, poput evagelickih tipa (Bili Graham) apeliraju daleko vise na emocije nego na razum.

I narod poblesavi, stvori si svoj svijet u svojoj glavi koji jedino tamo postoji i u glavama istomisljenika (stada).

A kad treba u pravom svijetu potegnuti u akciju, onda taj svijet ne prepoznaju niti se u njemu mogu snaci.

I tako neki onda citaju do kraja zivota, jer im je to pasha, muzika za njihove usi, droga...bijeg od stvarnosti.


A knjiga je inace jedan od timeless bestsellers...

Zasto?


Pa ljudima ce uvijek droga trebati....i taj bijeg od stvarnosti.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 11:38   #5
što sam ja čuo o amerikancima to je za nevjerovat valjda što imaš više novaca to si nesigurniji u sebe i gluplji.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 12:22   #6
Ovo je još jedna stupidnih američkih "propagandnih" knjiga, kao npr. knjige od Zig Ziglara i sličnih, koje u stavri djeluju kao neki opijum za mase, da bi obični ljudi mogli barem maštati o bogatstvu, ali što uopće nije bitno, jer je najbitnije da se knjiga dobro prodaje.

Evo ti moje izreke u tom smislu:
DJELUJ I POSTANI BOGAT!!!
DJELUJ I POSTANI BOGAT!!!
DJELUJ I POSTANI BOGAT!!!
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 12:40   #7
Ako sve te knjige nista ne vrijede, zasto su onda Ameri toliko bogati?

Opet prepotentni Hrvati misle da sve znaju!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 16:22   #8
ameri si mogu dozvoliti luksuz da budu glupi, oni imaju sistem koji ih vodi kroz život.
to vrijedi i za zapadnueuropejce.

hrvat, medjutim, eeee, taj da bi postigao išta u životu, mora se znat jako dobro snalaziti u ovoj prašumi u kojoj je još netko ugasio i svjetlo, čisto da stvari budu zanimljivije.
pa meni moj vlastiti život nekad izgleda ko da ovaj gore igra igricu sa mnom, samo se digne za jedan level...
to vrijedi za sve zemlje u tranziciji.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 17:23   #9
Sto se tice "pozitivnog razmisljanja" ono doista moze proizvesti rezultate, no nije dovoljno samo razmisljati pa ce se stvari dogoditi nego misli treba i materijalizirati.

Primjerice, ak ste stalno u kurcu i mislite da vam je netko ugasio svjetlo, da nista ne mozete i da nemate nikakve perspektive stvarate sami sebi u glavi temelj s kojim cete se zacementirati tu gdje jeste, neizbjezivo necete nista poduzeti kako bi promijenili svoju situaciju jer "nema perspektive' pa nista necete niti postici u zivotu. Ili nista od onoga sto bi mozda htjeli a o cemu bi mozda i htjeli razmisljati ali ne razmisljate jer "nema perspektive."

Ako s druge strane razmisljate pozitivno, a u ovom slucaju to bi znacilo razmisljati o cilju koji zelite postici napravit cete si mindset koji vam omogucuje odmak od onoga "nema perspektive" pa cete mozda i pronaci nacin koji bi u datom trenutku i okolnostima mogao funkcionirati.

Eto to je to. Znaci, nije dovoljno samo mantrati "ja zelim biti bogat" pa cete postati bogatima nego odluciti "ja zelim biti bogat i napravit cu to i to ne bih li to i ostvario." Ispustite li ovaj "napravit cu to i to" dio, nista ni od cega. Ne?

I da, vjerojatno jer su Ameri toliko glupi imaju najjacu ekonomiju na planetu.

A Hrvati najpametniji....
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 22:07   #10
Re: 'Misli i postani bogat'

Quote:
J-C kaže:
..sutra je počinjem čitati.
bolje nemoj..
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 01:42   #11
Quote:
Blues Dada kaže:
Ako sve te knjige nista ne vrijede, zasto su onda Ameri toliko bogati?

Opet prepotentni Hrvati misle da sve znaju!
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 01:58   #12
Quote:
Jegulja kaže:
Joooj onda buš postal bogat , pa nebuš više htio s nama smrtnicima imati posla...dobro razmisli želiš li to
s tobom bi
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 02:00   #13
Quote:
gogo kaže:
procito sam. nije me se dojmila previse. svega tu ima.
tek sam počeo i odlična je.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 04:11   #14
Moj stari je zaljubljen u tu knjigu. Danas sam ga ulovio kako ju ponovo čita...znači najmanje 5. put. Ne znam šta da kažem o toj knjizi jer ju nisam ni otvorio, alo ovaj je baš zapeo za nju. Ako je to ta spika (privlačenje mase i te pizdarije) onda nek sve to ide u k...al pozitiva nije na odmet
prljavi_Heri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 08:24   #15
Quote:
J-C kaže:
tek sam počeo i odlična je.
Uopce me ne iznenadjuje da se tebi svidja.

Knjiga pici na emocije 100%

Na racionalu 0%.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 11:06   #16
Quote:
kaskader kaže:
Knjiga pici na emocije 100%

Na racionalu 0%.
Knjiga ima dobar koncept, zato sto se spominju svi elementi koje bi trebali imati ljudi koji zele postici uspjeh.

Nije dovoljno samo pozitivno razmisljati, nego je prije svega potrebno imati gorecu zelju da se nesto postigne. To je pokretacka energija, pa se poslije na to nadovezuju ustrajnost, vjera u sebe i sve ono sto Hill pise da bi se imao pozitivan mindset.

Moze netko biti izrazito inteligentan i pun znanja (izrazito racionalna osoba), ali to nema pravu vrijednost ako te svoje potencijale ne koristi - ne sprovodi u djela. Naprimjer, takvi ljudi bi mogli biti najcesce samo dobri ucitelji ili propovjednici. Znaci, emocionalni element (citaj velika zelja) pokrece stvari i moze odrzati nekog na pravom putu do zacrtanog cilja, da ne odustane. Ili pak da se upusti u nesto vece.

Moja zamjerka toj knjizi je sto je za danasnje vrijeme napisana na staromodan nacin. Pogotovo u onom dijelu koji govori o apliciranju zamolbe za posao. I inace, pristup autora je za danasnje vrijeme malo izasao iz mode.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 20:54   #17
Pa naravno kad je napisana prije nekih 18 godina...za vrijeme Ronalda Reagana. E sad...kad bih opisivao socijalno-ekonomski kontekst onog vremena u USI trebalo bi mi dva dana.

Reaganove godine za USU su isto kao i Tacherine godine za UK. Kad je ljude zapljusnuo val obogacivanja i ekonomskog progresa.

Opet...spomenuli ljudi da su ameri bogati jer su pametniji od drugih. Pa moramo malo skrenuti sa teme...:

Joj, sad kad bih opet drzao predavanje o americkoj povijesti trebalo bi opet dva dana...

Zamislite si da najprije zabadava ukradete zemlju sa prirodnim bogatstvom, onda uzmete robove da vam jos i besplatno rade...itd..pa da vidim jel se nebi razvijali pa makar bili i glupi. A u novije vrijeme ekonomski kolonijalizirati vise od pola svijeta, pa sa ekonomskim blokadama i restrikcijama namjerno drzati afriku i aziju siromasnima kako bi se kontiuitet jeftine radne snage i izvora za proizvodnju odrzao.

Studirao sam na Americkom Univerzitetu, amerikanci mi bili ucitelji, amerikanci mi bili co-studenti. Na kraju krajeva jedno kratko vrijeme sam i radio za kompaniju koju su poceli Napoeon Hill i Wincent Clement Stone te smo na treningu studirali tu knjigu kao i knjgu "Success Through A Positive Mental Attitude" od Stona. To je bilo prvoklasno pranje mozga. Ne zelim se toga niti sjecati. I totalno kuzim kako je ovakva knjiga odlicna za americki mentalitet i za masu.

Gledajte, od Amerike su dosle i modernije evangelicaly oriented Christian pokreti, od Amerike je dosla i najmodernija religija - Consumerisam.

I jedni i drugi funkcioniraju na istim principima. Kod mase ljudi se najprije stvori:

1. Potreba za carstvom nebeskim i vjecinim zivotom, u slucaju religija, a u slucaju consumerisma se stvori potreba za novcem i bogatsvom.

2. Onda se stvori kult licnosti;

Kod religija je to Krist, ili osnivaci religija - pa onda moras biti Christ like..poput tih licnosti (Marry Edy Baker, Joseph Smith, Ellen White..itd)

Kod consumerisma su to celebrities, Beckham, JLo, Beyonce, Britney..pa onda su ulice i TV puni njihovih slika i imidza reklamirajuci produkte koje moramo kupiti kako bi bili cool kao i oni..Beckham like..mase su bombardirane sa tim imidzima, a kako to djeluje na psihu masa, opet dva dana predavanje...

3. Onda se stvore ovisnosti:

Vjernici postaju ovisni o kupovini religioznih publikacija i tjednom odlasku u crkvu na redovno fixiranje tom mentalnom drogom..i ako se ne pojave tjedno u crkvi, ne osjecaju se dobro, grize ih savjest.

Kod consumerizma, shopperi postaju ovisni o redovnom shoppingu..."Daj nam nas tjedni shopping". Ako nesto ne kupe redovno nisu zadovoljni...odlazenje u minus na tekucem racunu i kreditnim karticama ne samo da je "normalno" nego i poticano od strane banaka...kako bi mase jos vise porobile i ucinile ovisnima o toj potrosackoj drogi.

Vazno je zapaziti da govorim o masama...ne o pojedincima, jer svugdje ima pojedinaca koji nisu ovce pogodne za muznju i striganje i klanje. Amerika ima puno takvih pojedinaca, no mase su manipulirane i isprane na svakakve nacine. Te mase su izvor zarade onima koji im nude takve vrste droga. I dok se te mase uvjere da su na putu prema vjecnom zivotu ili ovozemaljskom bogatstvu u tom procesu zapravo jedini koji se obogacuju su oni koji im serviraju takve stvari.

Ne kazem da knjigu ne treba citati...ma sve je dobro procitati u zivotu...i za onog koji ne cita puno ta ce knjiga biti whaao, super.

A da ima totales smjesnih stvari, to ima, skoro na svakoj stranici.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today

Zadnje uređivanje kaskader : 15.07.2005. at 00:14.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 21:18   #18
ja bi love na brzinu kužite????
naćina ima, samo ga treba naći.....
ne tražim puno, oko par soma € i dosta ta start
tomo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 01:21   #19
Quote:
kaskader kaže:
Uopce me ne iznenadjuje da se tebi svidja.

Knjiga pici na emocije 100%

Na racionalu 0%.
Ti se očito mene uopće ne sjećeš.Kakve emocije čovječe, nema veze s emocijama. Čitam knjigu (nemam ni vremena pročitao sam tek par stranica) jer ima fakat dobrih pouka.

A to što stalno sve gledaš kroz svoje loše iskustvo s adventističkom crkvom pretjeruješ.

Istina da ima sličnosti da su današnje crkve dobre bila bi to prava stvar i puno toga bi se dobrog napravilo.

U ovakvim knjigama i poslovnim sastancima ljudi dosta toga dobrog mogu čuti, tko će što napraviti ovisi od njega samoga.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 13:00   #20
Quote:
kaskader kaže:
Pa naravno kad je napisana prije nekih 18 godina...za vrijeme Ronalda Reagana. E sad...kad bih opisivao socijalno-ekonomski kontekst onog vremena u USI trebalo bi mi dva dana.

(...)

A da ima totales smjesnih stvari, to ima, skoro na svakoj stranici.
Svakako da ta knjiga nece nekome donesti nikakvo bogatstvo nakon sto je se procita. Ako ju procita netko tko je sto se svojih ambicija tice prosjecan, to mu moze eventualno predstavljati zabavno stivo.

Ali, ako dodje u ruke nekome koji je po svojoj prirodi ambiciozan, i tko je spremniji postici neke teze ostvarive ciljeve, onda ce si mozda u toj knjizi pronaci neke potvrde o svojim spoznajama iz zivota (citaj pristupu u zivotu), pa ce ga sve to skupa ohrabriti.

Inace, i ja se slazem da ima zbilja smjesnih dijelova, pogotovo primjera koji su "nezgrapni" za danasnje vrijeme.

Sto se tice consumerisma, povodjenja masa, itd., ja o tome nisam previse razbijao glavu dok sam citao knjigu. Knjiga je ionako tipican americki proizvod i zna se da je izrealizirana na nacin da ostvari veliku tirazu (citaj uspije se prodati i prosjecnom covjeku), povuce za sobom dobru zaradu, itd.

A ovo sto pises da je u SAD ovako ili onako, pa tako je to u mnogome i u zapadnoj Europi. Jedino sto je to u SAD ipak vise izrazeno, taj stil da je sve "make a money". Medjutim, to je tako svugdje u kapitalizmu i bogatom potrosackom drustvu. U slicnom okruzenju zivis i ti u UK, i ja ovdje u Italiji. I htio ili ne, neke stvari moras prihvatiti da bi tu zivio.

Sto se tice "consumerisma", ovisi s koje strane gledas na stvari. Ti si se u svojem postu postavio nekako vise u ulogu masa.

Zamisli jedan drugi scenarij:
Naprimjer, da pokrenes neki biznis s malo novaca, uspijes uz mnogo truda izrealizirati neku svoju ideju. Zatim, prosiris posao i zaposlis neke ljude. E sad, kad se vec nadjes u sustavu da imas neke obveze (placas neke poreze drzavi koji nikad nisu mali), investiras dalje da bi prosirio posao i bio i dalje konkurentan, itd., e onda ces itekako htjeti i raditi na tome da prodas "consumerima" to sto radis. Isto tako, mnogo ces razmisljati o tome kako prodati svoje proizvode. To uopce nije jednostavno, a jedino tako ces ostvarivati neki profit. Ili ce se desiti suprotno, a to je da ces morati zatvoriti djelatnost. Istovremeno treba i dalje placati poreze, imati dovoljno novaca da bi placao zaposlenike, itd. I tako to ide naprijed i u krug.

Cuj, u potrosackom drustvu je to tako, a mase su povodljive. I sam marketing igra na to. Kad ima jedan nesto, to zeli imati i netko drugi, pa se tako na trzistu pojave stvari koje postaju trend, prodaju se, itd. Neke druge se prestaju prodavati,...

Hajde, ne mora se to mozda dozivljavati tako strasno da se bas poistovjecuje s mentalnim drogama i ispiranjem mozga. Ipak je vjerujem ljepse zivjeti u UK ili Italiji, nego u Ugandi.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.