Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 14:02   #141
Quote:
noemisha kaže: Pogledaj post
Može li se redovito studirati ukoliko do sada nisam pohadjala nijedan faks, ako imam 27g, i radim, a mislim upisati predškolski?
Možda bih u korist faksa prekinula sa radom, iako sam prijavljena, pa radila preko studentskog, ukoliko je to potrebno, neznam kak je sa zdravstvenim i to dal smijem raditi, biti prijavljena, a da još i redovito studiram?
Moilim vas ako imate savjet ili mi možete odgovoriti

Naravno da možeš redovito studirati, možeš i sa 60 redovito studirati, nema tu ograničenja. Samo iza 27. godine nemaš studentska prava (tipa nemaš novca na iksici i slično).
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:57   #142
Izvanredni studiji i ponavljanje godine

Pozdrav,
Upisala sam studije ekonomije redovno prije 4 godine, uglavnom prvu godinu sam se zezala, drugu godinu sam igrom slučaja počela radit, godine prošle...a mene su prebacili na status izvanrednog studenta. Znači još uvijek sam na drugoj godini, ponavljam je treći put, samo što sam ovaj put izgubila sva prava.Nisam se previše zamarala, razmišljala sam da od ekonomije i nema puno sreće i da ću je završit kad tad, onako reda radi barem da imam nekakvu diplomicu. Međutim, zadnjih dana me uhvatila velika volja i želja da napokon to riješim, imam još dva roka u 6.mj i dva u 9.mj mislim da je izvedivo, ali ipak postoji mogućnost da ne uspijem.Kako funkcioniram na način da zamislim najgori mogući scenarij, zanima me kakva su prava izvanrednih studenata po bolonji u vidu ponavljanja godina.Negdje sam pročitala da trajanje studija izvanrednih studenata nije ograničeno.Uglavnom zanima me hoću li opet moći upisati godinu, tj. kakva je praksa na drugim fakultetima koji imaju izvanredni studij?
Rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:12   #143
Quote:
Rubi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Upisala sam studije ekonomije redovno prije 4 godine, uglavnom prvu godinu sam se zezala, drugu godinu sam igrom slučaja počela radit, godine prošle...a mene su prebacili na status izvanrednog studenta. Znači još uvijek sam na drugoj godini, ponavljam je treći put, samo što sam ovaj put izgubila sva prava.Nisam se previše zamarala, razmišljala sam da od ekonomije i nema puno sreće i da ću je završit kad tad, onako reda radi barem da imam nekakvu diplomicu. Međutim, zadnjih dana me uhvatila velika volja i želja da napokon to riješim, imam još dva roka u 6.mj i dva u 9.mj mislim da je izvedivo, ali ipak postoji mogućnost da ne uspijem.Kako funkcioniram na način da zamislim najgori mogući scenarij, zanima me kakva su prava izvanrednih studenata po bolonji u vidu ponavljanja godina.Negdje sam pročitala da trajanje studija izvanrednih studenata nije ograničeno.Uglavnom zanima me hoću li opet moći upisati godinu, tj. kakva je praksa na drugim fakultetima koji imaju izvanredni studij?
Čekaj, ako sam dobro shvatila, sad si na 2. godini i namjeravaš diplomirati ove godine? A studij ekonomije traje po starom programu 4 godine?
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:31   #144
Ne,ne.Upisala sam studij 2006.godine, po bolonji, redovno. Sad sam na drugoj godini izvanredno. Znači upisala sam drugu godinu redovno, pala je, upisala pad, i opet pala te izgubila pravo redovnog studiranja. Sad bi pokušala riješit tu drugu godinu i napokon se uhvatit studija kako treba, a do diplome imam još puno posla...ali eto čisto me uhvatila panika ako ne uspijem hoću li moći četvrti put upisati godinu.Tete u referadi ne smijem pitati to pitanje u 4. mjesecu jer će me vjerovatno spalit na lomači.
Rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:34   #145
A ja sam mislila da si stari student, pa da te kači bolonja...

Valjda će netko znati odgovor na to pitanje.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:41   #146
Pozdrav,

mogu reći da u vezi nekakvog ograničenja ponavljanja kao izvanredni student; niti sam čuo niti pročitao nešto o tome. Jedino što me čudi u pravilniku moga faksa je: "Osoba gubi status studenta: - kad ne završi studij u roku". Ne znam na koji način ispuniti taj uvjet, jer kad nešto padneš to ponovo upisuješ; padneš dvaput postaješ izvanredni, a to kaj sam si ja produljil školovanje na jedan, dva ili više semestara njima sigurno ne ide na štetu. Nadam se da je pomoglo.
__________________
I say never be complete. I say stop being perfect. I say let's evolve. Let the chips fall where they may. ~Fight Club
El_Loody is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:00   #147
Question Izvanredni studij stocarstva???

Zanima me postoji li u Hrvatskoj ( ili u Bosni ) neki izvanredni studij stocarstva?
Naime, to me jako zanima ali nisam u mogucnosti resovno studirati jer imam kcerkicu od 6 mjeseci, a moram i raditi buduci da je muz nezaposlen.

Znam da postoji Agronomski fakultet u Zagebu,medjutim na njihovim web stranicama na nalazim mogucnost izvanrednog studiranja.
Znam i za Poljoprivredni fakultet u Osijeku, ali imaju li oni izvanredni studij stocarstva?

Molim Vas, bilo kakvu info jer neznam odakle u opce da pocnem traziti.

Hvala!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:15   #148
Ima u Osijeku izvanredni, smjer se zove zootehnika. Pogledaj si stranice faksa.

Uvjet za upis ove godine je državna matura, no možda bi se moglo dogovorit nešto s njima budući da bi bila izvanredni. U krajnjem slučaju ti ostaje jesenjski rok.

Najbolje da nazoveš referadu i pitaš, a imaju i mail.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:29   #149
Koja predobra vijest!!!!!
Sad citam da taj studij postoji i u Krizevcima. Znas linesto o tome?

Istina, drzavna matura mi je malo bed, ipak sam ja srednju zavrsila davne 2002.

Kako je s prijemnima? Tesko proci? Mislim, jasno je da zbog bebe moram na vanredni studij, a sad mi je malo bed zapet i strebat mjesec dana bez prestanka za maturu ili pretezak prijemni obzirom na bebu (btw. Zavrsila sam srednju medicinsku )
Izvanredni studij bi mi izvrsno odgovarao jer bi tako mogla rasporediti vrijeme za ucenje i sve skupa nekako ukomponirati.
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:45   #150
Ne znam mnogo ni o ovome u Osijeku. Znam da ima sveučilišni i stručni, pa možda to.

Više kao nema prijemnih. Ostavljena je mogućnost starijima od 24 da se upišu preko prijamnog koji bi više sličio motivacijskom razgovoru. Najbolje bi bilo da nazoveš referadu idući tjedan, ne znam jel rade u petka zbog praznika.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:54   #151
Jaoooo, ti me stvarno razveseljujes! Kissssssssssss!!!!!!!

Zovem slijedeci tjedan pa javim ovdje. Mozda jos nekom pomognu prikupljene info

HVALA TI DO NEBA I NATRAG!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 00:13   #152
U Kninu imaš stručni studij Stočarstvo krša.
U Križevcima imaš stručni studij Poljoprivreda.
U Karlovcu imaš stručni studij Prerada mlijeka.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:30   #153
Zanimljive želje za studijem. Što ti muž ima nekakvo poljoprivedno/stočarsko gospodarstvo?
Ugl., puno sreće s faksom!
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 13:18   #154
Herp, thanx!

PA: hahahahaaaa!!!! Sad sam se nasmijala. Ne, nemamo nikakvu povecu farmu, veze za zaposlenj a da trebam diplomu ni nista slicno. Imamo samo jednog kastriranog mini-jarca koji je ljubimac i dva ovcarska psa.
Situacija je slijedeca: kada sam prije podosta godina upisivala faks neckala sam se izmedju agronomije i vise medicinske obzirom da sam zavrsila srednju medicinsku. Pod pritiskom roditelja ( a ja naivna i mlada ) otisla sam na medicinsku, premda sam odrasla na farmi.
Zaposlena sam u starackom domu, ali me previse emotivno iscrpljuje gledati non-stop smrti u oci.

S vremenom sam uvidjela pogresku pri upisu na faks, a sada imam previse obaveza za redovno studiranje stocarstva..., eto - to je od prilike to...

Znam da izbor zvuci cudno i smijesno. Hvala na zeljama - i ja si sama zelim srecu!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:28   #155
Neobično je, zato i pitam... Ništa, kad završiš, kupite si farmu i gledajte rađanje života (pilići, kravice i sl),
a ne umiranje kao sada.... Studiraj vanredno, nije to toliko teško...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:45   #156
Fala!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:25   #157
Vanredno studiranje engleskog jezika?

Ispričavam se što dižem staru temu, ali zanima me da li je moguće vanredno studirati engleski jezik i književnost? Nisam uspio nać' tu informaciju. Unaprijed hvala na pomoći.
__________________
Old school or the new, doesn't mean a thing if your heart's not true.
mogwai '50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 04:03   #158
Na FFZG-u nije. Za ostale FF-ove nisam sigurna, javit će se ljudi koji znaju.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:36   #159
Pozdrav svima,
zanima me jedna stvar - naime 2010. godine (prije 4 mjeseca) sam zavrsila u roku preddiplomski studij na FFST - hrvatski jezik i književnost i filozofiju. Sada sam na diplomskom koji mi se nimalo ne sviđa i namjeravam upisati vanredno diplomski studij novinarstva i odnosa s javnošću u Zadru. Zanima me ima li koji vanredni student na tom diplomskom studiju, čisto da znam kolike su obveze vanrednih studenata. Vanredno želim upisati jer me Zadar kao grad za život nimalo ne interesira, a opet nije predaleko od Splita, i imam smještaj tamo za ono vrijeme kad bi trebala dolaziti na faks. Također, radim ali fleksibilan posao koji mogu prilagoditi obavezama vanrednog studija, dok na FFST-u je to bilo skoro pa nemoguće jer sam ove godine bila suočena s predavanjima 5 dana tjedno.
Pa eto, ako ima tko sa iskustvom, bila bi zahvalna na svakoj informaciji
__________________
Heifer whines could be human cries.

Zadnje uređivanje silly_one : 12.01.2011. at 10:43.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:45   #160
postovanje...e ovako imam jedan mali problemcic...naime zanimam me sto se sve i na kojim fakultetima moze studirati izvanredno....i ako znate kolko se placa godina studija na tim fakultetima...zahvaljujem..
ganddalf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.