Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 11:22   #221
Opsesivno-kompulzivni poremećaj

Danas sam malo žvrljao po wikipediji i naišao na http://en.wikipedia.org/wiki/Obsessi...lsive_disorder - ili jednostavnijim engleskim http://simple.wikipedia.org/wiki/Obs...lsive_disorder i malo se zabrinuo.

Jer inače, otkada znam za sebe, imam nekakve tikove - ako nešto dodirnem jednom rukom, ona poslije moram i drugom. Sve što radim pokušavam u parnim brojevima (2 šećera u kavu, 16 puta zagristi sendvič i sl.), kad hodam ulicom brojim u sebi broj koraka (na kraju pokušam izvući da bude parni broj), kada idem stepenicama idem po dvije stepenice odjednom, provjeravam stvari više puta samo da budem siguran - naprimjer kada zaključavam vrata u sljedećih pola sata odem još bar par puta provjeriti je su li vrata zaključana, tako i kada gledam koliko je sati - u samo par sekundi si pogledam na mobitel/sat više puta tek tako da budem siguran da nisam pogriješio, kada pušim cigare pokušavam u danu popušiti parni broj cigara, i još par stvari, koje mi se ne da sve nabrajati.

Do sada nisam obraćao -previše- pozornosti na to, ali nakon što sam ovo pročitao sam se malo zabrinuo. Bih li trebao ići doktoru oko toga ili samo pokušati to ignorirati?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:26   #222
mislim da svatko ima tako neke tikove, ali ovo kod tebe prelazi normalnu normu...
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:49   #223
O, nisam ni skužio da već postoji ova tema. Hvala modu što je moju spojio u ovu temu.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 12:06   #224
Nema problema ... nažalost popis tema je svojevremeno bio Top-Tema, no za sada su gotovo sve skinute zbog tehničkih razloga ...
Nadam se da ću ih ponovo uskoro zakačiti.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:17   #225
moj prvi post na forumu...
i to bas na ovu temu
da, definitivno imam problema... od razdoblja puberteta, znaci 10-ak godina...
nekad mi je bolje, nekad gore.. trenutno sam u jako losoj fazi...
kad perem ruke , a to je svako malo, moram ih tri put nasapunati, inace mi je koma. nastojim to ne uraditi bas tri puta, ali moram... onda brojanje stvrai, simetrija, to vec kako kada, ali poprilicno me drzi. najgore mi je disanje-moram cepiti nosnice tak da na svaku jednako puta udahnem, ne mogu to opisati.uglavnom,primjetila sam da to radim kad nesto razmisljam ili citam, ili gledam tv, gotovo nesvjesno pocnem, ali vrlo svjesno nastavljam...weird.
moj je problem i doticanje razlicitih stvari, tj mnoge stvari se ne smiju dotaknuti , jer neke su "prljave", a neke ne.. i to mi je ustvari, najveci problem, i oduzima mi mnogo paznje, a time i energije, i vremena..
zatim, uvjerena sam da me ljudi gledaju, i to me izbezumljuje, znojim se, crvenim, nemoguce...
moj decko ludi, a pred starcima uspjesno skrivam, mada je problem sve veci..
ima tog jos, al sad se ne mogu sjetiti svega
ali da nema toga, ja ne bi imala osjecaj kontrole..
uf, sto sam se raspisala...
pikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:28   #226
Talking

Samo prijavak, još sam uvijek u Klubu

Doduše, ni ne liječim se. Uzimam helex, ali mislim da nema nikakav učinak na OKP (a ni ne uzimam ga zbog toga).

Stvarno nas je dosta, a još kad pribrojimo sve ljude koji se drugdje žale, pa ogroman broj onih koji ne pišu o tome na webu.

Eto, u zadnjih sat vremena oprao sam desetak puta ruke. A dan je tek počeo
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 15:54   #227
-sve sto radim moram napravit 5 puta
-ako pojacavam glasnocu na tv-u, moram pojacat na 3, 5, 8, 12, 15, 18, 23, 25, 28
-smeta mi sat, voda iz pipe, cackanje zubi, tipkanje na mob, ako drugi pricaju dok ja spavam, ako je tv glasno pojacan
-moram sve brojit sto vidim
-ako hodam ulicom ne smim zgazit na crte
-kad se vozim s autom, nekako s nogama predjem preko tih crta
-moram sve slagat, po nekim svojim mjerilima
-skoro sve me zivcira
-svaki dan moram prat kosu jer se osjecam prljavo
-ako neko mrmlja, mljecka, glasno zvace zvaku, il se igra s noktima, turpija nokte, pere sa spuzvom
-ako neko grize usne
-sve mora bit slozeno, inace ne mogu boravit u toj prostoriji..
-nista ne bacam, na sve stavljam datum i spremam u kutiju..

jos milijun toga, cega se ne mogu rijesiti, a jako me umara.. i to traje godinama.. neki kazu smanjit ce se, al brate meni se samo povecava..

heh, i ko ce meni pomoc
lijekovi i psihijatar ne dolaze u obzir..
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:39   #228
jos milijun toga, cega se ne mogu rijesiti, a jako me umara.. i to traje godinama.. neki kazu smanjit ce se, al brate meni se samo povecava..

heh, i ko ce meni pomoc
lijekovi i psihijatar ne dolaze u obzir..[/QUOTE]



Onda odi u kurac! Jebi se s tim brojanjem dok skroz ne prolupaš.
šalim se. I ja imam okp tj. imao sam. Isto ko ti brojim sve na 5.
Wov napokon sam "sreo" još jedno ljudsko biče koje sve broji do pet.
Kaj te tolko muči da si popiješ prozac ili dva dnevno???? Pa nakon par mjeseci če ti se simptomi sigurno smanjiti.Doduše ja sam godinu dana ždero tri prozaca dnevno ali se je isplatilo tj više ne brojim stvari i ne mora mi sve bit savršeno simetrično.
A nisu ni neke strašne nuspojave od uzimanja lijeka.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:33   #229
a neam pojma.. ne da mi se kljukat svakojakim sranjima.. al bogami, ne ''prodje'' li ovo skoro, prolupat cu.. sranje, sranje, sranje..

eh, da, i ne budi siguran da sam ljudsko bice.. mozda nismo ni ja ni ti
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:44   #230
Quote:
virginiaclemm kaže: Pogledaj post
a neam pojma.. ne da mi se kljukat svakojakim sranjima.. al bogami, ne ''prodje'' li ovo skoro, prolupat cu.. sranje, sranje, sranje..

eh, da, i ne budi siguran da sam ljudsko bice.. mozda nismo ni ja ni ti
Nisu ljekovi jedini način rješavanja problema.

Psihoterapija pomaže.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:59   #231
-sve sto radim moram napravit 5 puta
-ako pojacavam glasnocu na tv-u, moram pojacat na 3, 5, 8, 12, 15, 18, 23, 25, 28
-smeta mi sat, voda iz pipe, cackanje zubi, tipkanje na mob, ako drugi pricaju dok ja spavam, ako je tv glasno pojacan
-moram sve brojit sto vidim
-ako hodam ulicom ne smim zgazit na crte
-kad se vozim s autom, nekako s nogama predjem preko tih crta
-moram sve slagat, po nekim svojim mjerilima
-skoro sve me zivcira
-svaki dan moram prat kosu jer se osjecam prljavo
-ako neko mrmlja, mljecka, glasno zvace zvaku, il se igra s noktima, turpija nokte, pere sa spuzvom
-ako neko grize usne
-sve mora bit slozeno, inace ne mogu boravit u toj prostoriji..
-nista ne bacam, na sve stavljam datum i spremam u kutiju..





a bog te dragi jebo da moram psovat na uskrsni ponedjeljak!

Daj si pročitaj kaj si napisala pa to ti je ozbiljan problem.kaj te to ne smeta u svakodnevnom životu??????

Brojiš zato jer ti je kemija u mozgu neuravnotežena tj valjda imaš premalo ili previše serotonina ili čega več.Prozac je savršeni lijek za izlječenje OKPa.Imo sam to sranje pa znam neke sitnice o tome poremečaju npr. uz njega se mogu vezat i drugi poremečaji tj ako se tebi NEDA ici po uputnicu za psihica onda imaš i depresiju a ako te je SRAM i imaš tremu zatražit uputnicu od doktora onda imaš još anksioznost ili soc fobiju.

Svakako bi trebala iči kod psih da rješiš taj problem.Kaj je tak teško ujutro popit jedan prozaci prije spavanja????

Neče te nuspojave ometat u poslu ili učenju.Nema nekih nuspojava.Jedina nuspojava kod mene je bila smanjenje libida tj kurac mi se nije dizo po dva tjedna.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:08   #232
Cool

Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
-sve sto radim moram napravit 5 puta
-ako pojacavam glasnocu na tv-u, moram pojacat na 3, 5, 8, 12, 15, 18, 23, 25, 28
-smeta mi sat, voda iz pipe, cackanje zubi, tipkanje na mob, ako drugi pricaju dok ja spavam, ako je tv glasno pojacan
-moram sve brojit sto vidim
-ako hodam ulicom ne smim zgazit na crte
-kad se vozim s autom, nekako s nogama predjem preko tih crta
-moram sve slagat, po nekim svojim mjerilima
-skoro sve me zivcira
-svaki dan moram prat kosu jer se osjecam prljavo
-ako neko mrmlja, mljecka, glasno zvace zvaku, il se igra s noktima, turpija nokte, pere sa spuzvom
-ako neko grize usne
-sve mora bit slozeno, inace ne mogu boravit u toj prostoriji..
-nista ne bacam, na sve stavljam datum i spremam u kutiju..





a bog te dragi jebo da moram psovat na uskrsni ponedjeljak!

Daj si pročitaj kaj si napisala pa to ti je ozbiljan problem.kaj te to ne smeta u svakodnevnom životu??????

Brojiš zato jer ti je kemija u mozgu neuravnotežena tj valjda imaš premalo ili previše serotonina ili čega več.Prozac je savršeni lijek za izlječenje OKPa.Imo sam to sranje pa znam neke sitnice o tome poremečaju npr. uz njega se mogu vezat i drugi poremečaji tj ako se tebi NEDA ici po uputnicu za psihica onda imaš i depresiju a ako te je SRAM i imaš tremu zatražit uputnicu od doktora onda imaš još anksioznost ili soc fobiju.

Svakako bi trebala iči kod psih da rješiš taj problem.Kaj je tak teško ujutro popit jedan prozaci prije spavanja????

Neče te nuspojave ometat u poslu ili učenju.Nema nekih nuspojava.Jedina nuspojava kod mene je bila smanjenje libida tj kurac mi se nije dizo po dva tjedna.

hehe.. ajde, ajde, smiri se.. tesko je popit prozac ''ujutro prije spavanja'' jerbo se ujutro dizem..
btw, rjesavala sam neki test, navodno sam u teskoj depresiji, i imam psihicke simptome anksioznosti.. al meni je super
glazba pokrece svijet
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:53   #233
baš sam se jučer zapitala postoji li ova tema.
zabavno je čitati i prepoznavati vlastite simptome kod drugih ljudi.
nisam znala da su crte tako čest problem
moje su opsesivne radnje počele oko 5. razreda osnovne,ne znam točno zbog kojeg događaja.ali sam gotovo sigurna da je sve počelo crtama.
možda je povezano i s time što sam oduvijek težila savršenstvu pa je tako postojala i opsjednutost brojem 5,za što vjerujem da je odraz želje za što boljim uspjehom u školi.7 je također imao važnu ulogu.svake godine se jedan broj gubio i nadomještao drugim u ovisnosti o broju mojih godina.
sjećam se da mi je najmučnije razdoblje bilo kada sam imala 12 godina.
tada je taj poremećaj jako otežavao moj život i normalnu komunikaciju s okolinom.postala sam jako zatvorena.
imam jedno pitanje,nisam vidjela da se o tome raspravljalo.je li itko od vas s poremećajem imao ili ima većih problema u obitelji?
ja sam imala i još uvijek imam.ali su se kod mene stvari znatno promijenile.opsesije su se prorijedile za što mislim da su zaslužne odluke koje sam donijela.odlučila sam na neki način ignorirati obiteljske probleme,tj.ne dopustiti da utječu na moj život izvan kuće.radnji sam se polako rješavala tako što sam ih namjerno počela kršiti.isprva sam krenula s onim manjima,npr.gazila sam PO crtama.u početku je bilo teško i često sam se poslije osjećala krivom,nisam mogla zaspati misleći da će se nešto loše dogoditi i da ću ja biti kriva jer nisam napravila što sam 'morala'.

čitajući ovu temu,po prvi puta sam se nakon djetinjstva prisjetila misli koje sam tada imala.bile su neugodne,strašne i teško sam ih se rješavala.jako se dobro sjećam da sam kao dijete mislila kako sam drugačija,loša osoba.

dakle,dosta je toga danas promijenjeno.
postala sam društvena,samopouzdanija...najviše me zadovoljava činjenica da sam se sama uspjela riješiti toga.iako ne u potpunosti.upravo razmišljam kako ovaj moj post podsjeća na reklamu proizvoda s top-shopa.da,s kozmodiskom se moj život potpuno promijenio.normalno spavam,idem na piknik s obitelji i jednostavno uživam u životu

kod psihologa nikada nisam išla i bilo me previše sramota nekome reći za ovo.
odjednom ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 01:23   #234
Quote:
odjednom ja kaže: Pogledaj post
baš sam se jučer zapitala postoji li ova tema.
zabavno je čitati i prepoznavati vlastite simptome kod drugih ljudi.
nisam znala da su crte tako čest problem
Slažem se.

Inače tek sam nedavno saznao da mi i jedan frend iz razreda isto ima slične simptome.

Nego, tu na temi su neki spominjali prozac. Kako on uopće djeluje na čovjeka? Treba li recept za njega?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:04   #235
da...primjetila sam to i kod brata.što me samo učvršćuje u mišljenju da je korijen u obitelji.
poprilično sam sigurna da trebaš recept
odjednom ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:35   #236
heh, i mene je ispocetka bilo sram rec ista, mislim, moji doma su znali za tako neke stvari.. tako sam se nedavno zezala s prijateljem, i ne znam kako smo dosli na tu temu, al on ima isto tako nekih ''stvari''.. cak mislim da i ne zna da je to zapravo opsesivno komp. poremecaj, a nisam ni je znala do neki dan.. zapravo je, hm, amo reci super sto ima jos ljudi s tim, mislim nije super, al ocu rec da nisam luda.. sad ljudi mozda i povjeruju da ja stvarno imam problema s tim, i da to nije jer imam previse slobodnog vremena.. ili mozda.. ne znam..
ugl., htjedoh rec da se toga vise ne sramim, smijem se tome, i pokusavam se rijesit svega, iako ne ide.. to vec pomalo iscrpljuje.. al jbg..
sinoc sam poludila jer je sestra tipkala na mobitel.. mrzim onaj zvuk, i stvarno bi mogla probit zid glavom u takvim trenucima..
joj!
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:14   #237
Nego, tu na temi su neki spominjali prozac. Kako on uopće djeluje na čovjeka? Treba li recept za njega?[/QUOTE]


Ne prozac se kupi u konzumu za 20 kuna......Pa znaš ti kaj je to prozac, nemreš ga samo tak dobit tj naravno da ti treba recept od stručne osobe tj psihijatra,Ako imaš OKP najvjerojatnije če ti prepisat taj lijek.(koji je 100 % djelotvoran u rješavanju OKPa)



A ti virginiaclem lijepo si svaki dan uzmi za tri jointa,napuši se, popij si 6 ožujskih i SLUŠAJ MUZIKU. Boli te kurac za sve, imaš depresiju,anksioznost i brojiš sve oko sebe Što je baj d vej sve izlječivo, ali nema veze ljudi žive i sa težim poremečajima.Ko jebe lijekove i stručnu pomoč koja ti može znatno povisiti kvalitetu života i otkloniti sve smetnje koje imaš!ž

Aj bok!
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:31   #238
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Nego, tu na temi su neki spominjali prozac. Kako on uopće djeluje na čovjeka? Treba li recept za njega?

Ne prozac se kupi u konzumu za 20 kuna......Pa znaš ti kaj je to prozac, nemreš ga samo tak dobit tj naravno da ti treba recept od stručne osobe tj psihijatra,Ako imaš OKP najvjerojatnije če ti prepisat taj lijek.(koji je 100 % djelotvoran u rješavanju OKPa)



A ti virginiaclem lijepo si svaki dan uzmi za tri jointa,napuši se, popij si 6 ožujskih i SLUŠAJ MUZIKU. Boli te kurac za sve, imaš depresiju,anksioznost i brojiš sve oko sebe Što je baj d vej sve izlječivo, ali nema veze ljudi žive i sa težim poremečajima.Ko jebe lijekove i stručnu pomoč koja ti može znatno povisiti kvalitetu života i otkloniti sve smetnje koje imaš!ž

Aj bok![/QUOTE]


.. i prezivljavam...
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:40   #239
A kaj da vam velim? Ko još ima volje, elana, i dovoljno životne energije neg se ide lječit od tog sranja ,a ko je tolko u kurcu da mu se neda ni do doktora otić kaj mu ja mogu. Ja bi rado pomogel al vidim da neki nemaju ni volje više se izlječiti.
Jeste čuli kad za "Stochlomski sindrom" to vam je kad žrtva nakon nekog vremena počne osječat povezanost za svog agresora i čak zavoli tu situaciju u kojoj je.(npr otmica)
Ili u ovom slučaju depra i OKP tj čovjek se prihvati takav kakav je i možda čak više nemože zamisliti život bez bolesti tj bolest mu se uvuče pod kožu i zavoli je i nezna kaj bi sa sobom da je više nema.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:01   #240
kul!
virginiaclemm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.