Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 22:36   #81
Quote:
bobica kaže: Pogledaj post
a nije mi jasno da netko faksira zahtjev za prodaju i ne provjeri je li stigao

zasto bih provjeravala?

pise na faksu "Transmission OK", pise da je stigao na pravi broj. da sad jos idem uzet telefon, zvat ih sat vremena (jer ce SIGURNO bit zauzeto), da bi mi fufa koja ce se tamo javit rekla da ne zna i da ce provjerit?

sto tocno time dobivam?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:52   #82
ljudi, može pitanje?

zar ne prolazi varijanta kao i kod drugih bankarskih fondova, da jednostavno odete u neku poslovnicu HPBa (prethodno unajmite privatnog detektiva da je pronađe)
i na šalteru predate zahtjev za prodaju

u rbainvestu su mi rekli da zahtjeve za prodaju prihvačaju samo putem interneta ili one predane osobno u poslovnici, radi moje sigurnosti

ovi vaši hpbovci su fakat specijalci, nema šta
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:56   #83
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
zasto bih provjeravala?

pise na faksu "Transmission OK", pise da je stigao na pravi broj. da sad jos idem uzet telefon, zvat ih sat vremena (jer ce SIGURNO bit zauzeto), da bi mi fufa koja ce se tamo javit rekla da ne zna i da ce provjerit?

sto tocno time dobivam?
pitanje nije što dobivaš nego što možeš izgubiti ako ne provjeriš (očito, ni prva ni zadnja)..

osobno bih iskoristila dobrobiti naprednih tehnologija i e-mailom tražila potvrdu primitka zahtjeva za prodaju.

ali, gledaj, tvoj zahtjev, tvoja lova....
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 08:41   #84
ja sam jučer ujutro poslala mail u kojem ih molim za potvrdu primitka zahtjeva za prodaju i informaciju kad mogu ocekivati novac na računu.
mail sam poslala onoj istoj osobi koja šalje potvrde o kupnji udjela - netko tko se preziva grbesic.
odgovora nema. jos.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 09:20   #85
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ja sam jučer ujutro poslala mail u kojem ih molim za potvrdu primitka zahtjeva za prodaju i informaciju kad mogu ocekivati novac na računu.
mail sam poslala onoj istoj osobi koja šalje potvrde o kupnji udjela - netko tko se preziva grbesic.
odgovora nema. jos.
to je clanica uprave, cisto sumnjam da ona odgovara na mailove ali bi ih trebala forwardirati nekome.

katastrofa, mislim da jednostavno ne može postojati opravdanje za društvo s milijunskim mjesečnim prihodima da nemaju logistiku koja omogućava normalnu komunikaciju s klijentima i odrađivanje zakonskih obveza...
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 08:55   #86
a cemu ovakva panika...osobno nikad nikakvih problema sa hpb dionickim...odem u poslovnicu, sve uredno dodje na mejl i postom ...osim toga nakon 35 % zarade od nove godine nemam namjeru trenutno nista vadit...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 09:16   #87
Quote:
bobica kaže: Pogledaj post
ne može njihov prospekt biti iznad zakona i pravilnika i sigurno je hanfin propust ako su odobrili tako usklađen prospekt - no to i dalje njima ne daje pravo da toliko kasne s objavom, svakodnevno.
Izračun neto vrijednosti imovine fonda
Članak 2.
(1) Društvo za upravljanje investicijskim fondom izračunava ukupnu vrijednost imovine
fonda kojim upravlja, utvrđuje obveze fonda i izračunava neto vrijednost imovine fonda, neto
vrijednost imovine po udjelu odnosno po dionici pripadnog fonda.
(2) Za investicijski fond koji je temeljem odredbi Zakona obvezan koristiti usluge
depozitne banke, izračun vrijednosti iz stavka 1. ovog članka kontrolira i potvrđuje depozitna
banka, koja je u tom slučaju odgovorna za točnost izračuna.
(3) Društvo za upravljanje o izračunu neto vrijednosti imovine po udjelu ili po dionici
fonda izvještava udjelničare na način i u rokovima objave kako je predviđeno prospektom i
statutom fonda.



evo ti iz pravilnika o izračunu vrijednosti
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 09:58   #88
danas je petak, a meni nema odgovora na mail od utorka, hmmm...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:06   #89
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
........
a evo iz zakona:

Objavljivanje cijena i neto vrijednosti

Članak 170.
(1) Utvrđena cijena udjela u otvorenom investicijskom fondu s javnom ponudom mora biti objavljena za svaki dan u kojem je obavljena kupnja ili prodaja udjela otvorenoga investicijskog fonda, a najmanje dva puta mjesečno, a vrijednost neto imovine po dionici i cijena dionice za zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom mora biti objavljena barem jednom mjesečno.
(2) Objava iz stavka 1. ovoga članka izvršava se u medijima koji su dostupni na cjelokupnom području Republike Hrvatske, te mora biti na raspolaganju bilo kojem ulagatelju koji je zatraži osobno, putem pošte ili elektronskim putem na adresu uprave društva za upravljanje, ispostavi društva za upravljanje ili u prostorijama ovlaštenoga prodajnog zastupnika.
(3) Nadzorno tijelo će donijeti pravilnik kojim se uređuju sadržaj i vrijeme objavljivanja neto vrijednosti imovine po dionici i cijena dionica i udjela, u fondovima s javnom ponudom.

a prospekt im (za dynamic) kaže:
Vrijednost imovine Fonda i cijena udjela Fonda utvrđuje se svaki radni dan do 14 sati. Cijene udjela objavljuje se dnevno na Internet stranicama Društva i u najmanje jednim dnevnim novinama.
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:19   #90
Kaveć listate Zakone, šta kaže za isplate:

7 kalendarskih ili 7 radnih dana?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:41   #91
Quote:
bobica kaže: Pogledaj post
a evo iz zakona:

Objavljivanje cijena i neto vrijednosti

Članak 170.
(1) Utvrđena cijena udjela u otvorenom investicijskom fondu s javnom ponudom mora biti objavljena za svaki dan u kojem je obavljena kupnja ili prodaja udjela otvorenoga investicijskog fonda, a najmanje dva puta mjesečno, a vrijednost neto imovine po dionici i cijena dionice za zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom mora biti objavljena barem jednom mjesečno.
(2) Objava iz stavka 1. ovoga članka izvršava se u medijima koji su dostupni na cjelokupnom području Republike Hrvatske, te mora biti na raspolaganju bilo kojem ulagatelju koji je zatraži osobno, putem pošte ili elektronskim putem na adresu uprave društva za upravljanje, ispostavi društva za upravljanje ili u prostorijama ovlaštenoga prodajnog zastupnika.
(3) Nadzorno tijelo će donijeti pravilnik kojim se uređuju sadržaj i vrijeme objavljivanja neto vrijednosti imovine po dionici i cijena dionica i udjela, u fondovima s javnom ponudom.

a prospekt im (za dynamic) kaže:
Vrijednost imovine Fonda i cijena udjela Fonda utvrđuje se svaki radni dan do 14 sati. Cijene udjela objavljuje se dnevno na Internet stranicama Društva i u najmanje jednim dnevnim novinama.
al to trebaš znat i pročitat... obrati pažnju da piše "za svaki dan" a ne svaki dan
zato i postoje fiškali
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 17:11   #92
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Kaveć listate Zakone, šta kaže za isplate:

7 kalendarskih ili 7 radnih dana?
sedam dana

a što se tiče ovih tumačenja zakona, naravno da se to tako tumači ako ćeš se držati napisanog, iako se protivi razumu kad znaš da se do 14 sati računa za jučer a da se i hanfi mora prijaviti do podne

a propisima će fiškali uvijek naći rupu, posebno hanfinim

mislim da bi bilo najbolje da svi investi krenu objavljivati za svaki dan, ali tjedan dana kasnije, pa da i ovdje na forumu splasne pregrijana atmosfera (glede ćeterskog topica)

ot - hpb se popravlja, već su objavili cijene za jedan fond - očito čitaju forum
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:27   #93
Evo kopija maila što sam dobio od jednog forumaša:

Quote:
suradnik kaže:
Ja sam poslao mail jučer iu danas sam dobio odgovor. Naime ne objavljuju rezultate na vrijeme jer imaju problema sa aplikacijom. Tako su mi odgovorili. Nastoje riješiti taj problem.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:55   #94
ovo već prelazi u SF a može proć i rubrika crna magija i fetišizam

prvo imaju poplavu, onda ih vlastita depo banka ne šljivi ni pet posto...sad kad su to riješili sad im aplikacija šteka

jel ima netko tu da im vjeruje?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:17   #95
koja isprika.....

valjda znaju koliko imaju na kojoj poziciji, neka računaju u excelu...
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:36   #96
Pa vidit ćemo brzo, jeli to bio razlog.
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 00:04   #97
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
prvo imaju poplavu, onda ih vlastita depo banka ne šljivi ni pet posto...sad kad su to riješili sad im aplikacija šteka

jel ima netko tu da im vjeruje?
Neka zaposle mene za fini fee budem sve rješil i poplavu i depo banku i aplikaciju!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 01:20   #98
Quote:
suradnik kaže: Pogledaj post
Pa vidit ćemo brzo, jeli to bio razlog.
Možda računaju na prste a fali im ljudstva
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:04   #99
hm, hm.

danas u ponedjeljak je 7. dan od mog slanja zahtjeva za prodaju udjela faksom, a poštom im je poslan original kao i kopija osobne i kartice tekućeg.
nakon dva dana poslala sam i mail s upitom da li su primili zahtjev i kad mogu očekivati isplatu.
do danas nema ni odgovora na mail, ni novaca na računu...

mislim da ću uskoro na telefon..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:52   #100
jel netko zna šta se tamo događa...načuo sam neku nebuloznu priču da je tamo totalni kaos, da je ona neka teta otišla i da sad neka totalno neiskusna djeca tamo trguju..štajaznam....danas su mi uzeli preko soma kuna
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.