Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 23:20   #21
ah, znaci moderna sekta koja se fura na to da nije sekta.. kao vecina modernih sekti, ukljucujuci one koje na kraju svojeg vodju proglase Bogom.. al i dalje se furaju na univerzalizam, pa cak i znanost

Ok, malo lupam, nisam iso gledat koji su uopce ti

Inace nejasno postavljena tema, pitanje na sto autor misli, diksa je sirok pojam, odnosno razne moguce vrste inicijacije od kojih je najpoznatija mantra-diksha, primanje mantre. I to (najcesce) nije toliko neki okultno-energetski koliko formalno - ritualni cin, kao recimo krstenje, u kojemu se prihvaca (i postaje djelom) odredjeno nasljedje/sekta unutar hinduizma.

ovo sto je u citiranom napisano je ocito specificno koristenje tog termina u odredjenoj novoosnovanoj skupini i u okviru nekog njihovog filma
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 18:51   #22
Power Deeksha u Zagrebu

... za sve one koji se još uvijek pitaju šta je to i kako djeluje
pozivam Vas da sudjelujete na prvoj "Oneness Meditaciji" u Zagrebu.

Oneness Meditacija je nova, moćna meditacija - takozvana Power-Deeksha.
Stigla je iz Indije tek ove godine u Evropu i prvi puta se daje u Zagrebu!

Prof. Dr. Guillaume De Meuter:
2012: BUĐJENJE SVIJESTI ČOVJEČANSTVA


NEDJELJA 10.06.2012

10:00 - 13:00 SATI PREDAVANJE

14:00 - 17:00 SATI ONENESS MEDITACIJA (POWER-DEEKSHA)

U PROSTORIJAMA ČEŠKOG NARODNOG DOMA
ŠUBIĆEVA 20, ZAGREB

NAKNADA: 150 HKN

MOLIMO DA PRIJAVITE DOLAZAK PUTEM EMAILA: [email protected]
Ako vam nije moguće sudjelovati cijeli dan - pmožete se prijaviti i samo za meditaciju!


Prof. Dr. Guillaume De Meuter
bavi se već preko 30 godina intenzivno temama spiritualnosti i promjene paradigme, drži govore na raznim kongresima u Njemačkoj i diljem svijeta, autor je knjige „The great Awakening“ - download besplatan putem slijedećeg linka: http://ishvarainstitut.jimdo.com/veröffentlichungen/
Za daljnje informacije pogledajte: http://ishvarainstitut.jimdo.com/wir-über-uns/


ŠTA JE ONENESS DEEKSHA

Deeksha je prijenos energije koja će podići svijest ljudi. Vrsta svijesti jedne osobe određuje njegovu kvalitetu života. Na primjer, kako on / ona doživljava osobne odnose ili ekonomski teška vremena ili nesporazume na poslu. Ili koji osjećaji se pojavljuju, ako je utvrđen zdravstveni problem. Ako svijest raste, ljudi osjećaju više radosti, ljubavi, povezanost itd. u svemu što ćine i dožive.

Deeksha potiće i razvija otvaranje naše svijesti o jedinstvu sveg života. To uključuje sve aspekte unutar i izvan nas i time dovodi do posve prirodnog, duboko ukorijenjenog mira sa samim sobom i našim okolišem.

http://www.onenessuniversity.org/ind.../what-we-offer


ŠTA JE ONENESS MEDITACIJA

Oneness meditacija je nova moćna meditacija, takozvana «Power-Deeksha» koja prenosi univerzalne energije i podiže svijest čovječanstva. Oneness meditacija ima duboko djelovanje: može osloboditi um i bez truda vas otvoriti za čari i ljepotu života; može razriješiti stare energetske mustre/obrasce i blokade na blagi način, a može ubrzati osobni razvoj svijesti. Svatko može doživjeti u nazočnosti univerzalne energije tišinu, mir, iscjeljenje i sreću.

Energije teku kroz oči prenositelja Oneness meditacije i mogu na prirodan način ubrzati razvoj svijesti.
Prenositelj Oneness meditacije sjediti će u dubokoj meditaciji ispred vas i pustiti će univerzalnu energiju da teće kroz sebe/njega.

Oneness meditacija je za svakoga. Prenosi se u tišini, a vi ne trebate učiniti ništa, osim primati. Nikakvo prethodno iskustvo Oneness nije potrebno. Oneness meditacija je namjenjena za ljude svih vjera. Za vaše vlastito iskustvo, svi su dobrodošli.

http://www.onenessuniversity.org/index.php/northamerica
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 21:34   #23
to je moderna sekta koja se fura na indijske rikše i njezini članovi voze se u rikšama kuda god idu.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:56   #24
Quote:
Mmezej kaže: Pogledaj post
Power-Deeksha.
Stigla je iz Indije tek ove godine u Evropu
ae, a mozes nam pokazati gdje je i koliko dugo to postajala u Indiji?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:38   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ae, a mozes nam pokazati gdje je i koliko dugo to postajala u Indiji?
Deeksha postoji vec jako dugo - stara indijska tradicija bila je, da je majstor (guru) nakon mnogo godina spiritualnog učenja svojim učenicima prenijeo Deekshu - tj. dao im osobni blagoslov, koji je imao veliku snagu iscjeljivanja i raznih drugih namjena.
Oneness Deeksha je u stvari nenamjenski blagoslov koji djeluje u svakome drugacije, a cilj je da vodi ljude do buđenja, prosvjetljenja - postepeno, jasno.
Oneness Deeksha dolazi od SriBhagavan i prije ca. 20 godina, on je u sebi i ljudima oko sebe pronašao moć prenašanja takve deekshe.

Ova "Power-Deeksha" intenzivnija je, jer je cilj buđdenja u ovoj godini sve bitniji, nergije su intenzivne, sve se ubrzava - tako da je ova vrsta Deekhse krenula poćetkom ove godine u Oneness Temple u Inidji, a od veljaće ima diljem svijeta ljudi koji su izabrani da to dalje dijele.
Znaći cilj nije pratiti nekoga Guru (SriBhagavan) nego zadržati svoga Boga, svoje uvjerenje, vjeru, itd. tj. intenzivirati vezu sa svojim Božanskim likom. Deekshu može svatko primiti - neovisno o vjerskoj pripadnosti i neovisno o tome dali se zanima za učenja Oneness ili ne.
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:46   #26
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
to je moderna sekta koja se fura na indijske rikše i njezini članovi voze se u rikšama kuda god idu.
pa bilo bi prvo das razjasni koji su za tebe kriteriji po kojima definiras sektu?

- sve što nije crkva?
to definitivno nije crkva, jer se nerazumije kao zamjena za crkvu nego za put k Bogu za pripadnike svih vjerskih zajednica
- sve što ima nekoga, koji je pokrenuo to učenje?
da, Sri Bhagavan je pokrenuo učenje i u Indiji ga smatraju velikim Guruom/Bogom - ali to je u Indiji malo drugačije, jer je njihova kulturna pozadina takva
- sve što ima veze sa uvjerenjem da postoje "avatari"?
(pošto je i Isus bio Avatar po tome bi i naša crkva bila sekta,
a pošto je i Einstein bio Avatar znaći da bi svi nasljednici njegovih nauka bili pripadnici te sekte fizičara...)
- sve gdije se mora moliti jednom određenom Bogu?
to nije određeno, što više Oneness smatra bitnim, da poštujemo našu kulturnu pozadinu i dalje živimo sa onim Bogom koji nam je u srcu najbliži.

Ovdije jean isjećak o definiciji Boga, koju je Bhagavan dao:

Često govorim, da sam ja Bog. To se treba shvatiti ispravno. Za mene je sav život jedno. Postoji samo jedan život: ono što teče kroz tebe, kroz mene, kroz lava, slona, tigra, mrava, kroz stabla, sunce, mjesec i svemir. Jedan je život koji se očituje kroz sve ove različite oblike i taj život ja nazivam Bog. U tom smislu sam ja Bog, ti si Bog, mrav je Bog, slon je Bog, čovjek u zatvoru je Bog, skitnica je Bog, svetac je Bog i mudrac je Bog. Svi oni su različite manifestacije Boga. Bog se stvorio u svijma njima. On nije odvojen od stvaranja. On je poput pauka, koji iz svog vlastitog tijela proizvodi mrežu. Bog je postao sve to.

Iskustvo Boga realan je doživljaj, koji je unutar dosega svih ljudi. To nije izmišljotina, niti filozofsko mudrovanje. To je nešto što može biti vaše svakodnevno životno iskustvo. K tome bi vas deekshe na poslijetku trebale dovesti. Tada možete hrabro reći. "Ja sam Bog," zato i kažem da sam ja Bog. To je moj osjećaj od mog djetinjstva.
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:48   #27
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
to je moderna sekta koja se fura na indijske rikše i njezini članovi voze se u rikšama kuda god idu.
neznam dali se voliš zezati...
ali ako si ikada bio u Indiji, sigurno si zamjetio, da je Riksha "jeftini taksi" koji se koristi od svih...
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 12:21   #28
Quote:
Mmezej kaže: Pogledaj post
Deeksha postoji vec jako dugo - stara indijska tradicija bila je, da je majstor (guru) nakon mnogo godina spiritualnog učenja svojim učenicima prenijeo Deekshu - tj. dao im osobni blagoslov, koji je imao veliku snagu iscjeljivanja i raznih drugih namjena.
Oneness Deeksha je u stvari nenamjenski blagoslov koji djeluje u svakome drugacije, a cilj je da vodi ljude do buđenja, prosvjetljenja - postepeno, jasno.
Oneness Deeksha dolazi od SriBhagavan i prije ca. 20 godina, on je u sebi i ljudima oko sebe pronašao moć prenašanja takve deekshe.

Ova "Power-Deeksha" intenzivnija je, jer je cilj buđdenja u ovoj godini sve bitniji, nergije su intenzivne, sve se ubrzava - tako da je ova vrsta Deekhse krenula poćetkom ove godine u Oneness Temple u Inidji, a od veljaće ima diljem svijeta ljudi koji su izabrani da to dalje dijele.
Znaći cilj nije pratiti nekoga Guru (SriBhagavan) nego zadržati svoga Boga, svoje uvjerenje, vjeru, itd. tj. intenzivirati vezu sa svojim Božanskim likom. Deekshu može svatko primiti - neovisno o vjerskoj pripadnosti i neovisno o tome dali se zanima za učenja Oneness ili ne.
To je kao da reiki nazoves krstenjem jer je inicijacija i kazes da to ima dugu tradiciju jer ju je Isus radio. Gdje ova tvoja definicija dikshe postoji u spisima, odakle ju je SriBhagavan (bdv besmisleno ime koje znaci otprilike Postovani Gospod i moze se korostit i koristi se za bilo koga koga zaludjeni sljedbenici malo previse obozavaju, nije osobno ime i ne znaci nista po sebi) dobio, kojoj to tradicionalnoj Indijskoj Sampradayi pripada pa da se tvrdi kako je postouak tako star?

A taj Oneness Temple u Indiji je vjerojatno nastao prije par god?

Je, opce nije poanta sljedit gurua, to svi kazu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 12:29   #29
Quote:
Mmezej kaže: Pogledaj post
- sve što nije crkva?
to definitivno nije crkva, jer se nerazumije kao zamjena za crkvu nego za put k Bogu za pripadnike svih vjerskih zajednica
- sve što ima nekoga, koji je pokrenuo to učenje?
sekta u nasem smislu (otpadnik od crkve) nema smisla u Indiji. Kod njih bi ispravna usporedba bila astika vs nastika. Tj treba procjeniti kakav je odnos sa vedama i tradicijom i moze li svoju filozofiju na to osloniti, zatim kakva je inicijacijska povezanost sa tradicionalnim nasljedjima isl...

Naravno nije da je to neki objektivan kriterij, tradicionalizam kao i svaki drugi. No sumnjam da bi lik proso i taj "test" ako netko misli da je bitan

Quote:
da, Sri Bhagavan je pokrenuo učenje i u Indiji ga smatraju velikim Guruom/Bogom - ali to je u Indiji malo drugačije, jer je njihova kulturna pozadina takva
tko ga smatra? STo to znaci "u indiji ga smatraju", indija je tako homogena? Koliko tocno ima u postotku indijskih, a koliko zapadnih sljedbenika? Nesto mi se cini da bi tu moglo bit vise rusa nego indijaca

Kakva kulturna pozadina? Ne postoji jedninstvo, dobar dio njih ce smatrati iznimno heretickim sebe proglasiti Bogom ili avatarom, drugi nece...


Quote:
- sve što ima veze sa uvjerenjem da postoje "avatari"?
(pošto je i Isus bio Avatar po tome bi i naša crkva bila sekta,
a pošto je i Einstein bio Avatar znaći da bi svi nasljednici njegovih nauka bili pripadnici te sekte fizičara...)
ovisi o definiciji avatara. Ako uzimas neku definiciju poput Aurobindove, sa nekim posebnim talentom koji je vecini nedostizan onda svatko moze biti avatar necega. Ako uzimas definiciju iz Purana sa onih deset klasicnih i nest vise sporednih avatara onda su kriteriji kudikamo "osebujniji", a posebno ako se netko naziva Kalkijem isl, dakle posljednjim (koji jos nije bio) od desetorice, u pravilu nitko tko se takvim proglasio nije imao nikakve u spisima opisane karakteristike istog, ali se svejedno rado okitio bas tim imenom


Quote:
Često govorim, da sam ja Bog. To se treba shvatiti ispravno. Za mene je sav život jedno. Postoji samo jedan život: ono što teče kroz tebe, kroz mene, kroz lava, slona, tigra, mrava, kroz stabla, sunce, mjesec i svemir. Jedan je život koji se očituje kroz sve ove različite oblike i taj život ja nazivam Bog. U tom smislu sam ja Bog, ti si Bog, mrav je Bog, slon je Bog, čovjek u zatvoru je Bog, skitnica je Bog, svetac je Bog i mudrac je Bog. Svi oni su različite manifestacije Boga. Bog se stvorio u svijma njima. On nije odvojen od stvaranja. On je poput pauka, koji iz svog vlastitog tijela proizvodi mrežu. Bog je postao sve to.

Iskustvo Boga realan je doživljaj, koji je unutar dosega svih ljudi. To nije izmišljotina, niti filozofsko mudrovanje. To je nešto što može biti vaše svakodnevno životno iskustvo. K tome bi vas deekshe na poslijetku trebale dovesti. Tada možete hrabro reći. "Ja sam Bog," zato i kažem da sam ja Bog. To je moj osjećaj od mog djetinjstva.
bah, tipican mistikbubblewords

ko da slusas bilo koga od gomile samoproglasenih indijskih avatara, mos slobodno SaiBabu ispod potpisat, npr Skuzili ljudi sto pali kod naivaca pa svi istu shemu prodaju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:24   #30
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
sankritska rijec DEEKSHA znaci - inicijacija
Neprecizno, samim time i netočan prijevod ako ćemo detaljno. Sanskrtska riječ diksha nije u potpunosti isto što i riječ inicijacija i ne postoji jedna riječ u engleskom (latinskom) jeziku koja bi bila zamjenica za dikshu i zbog tog razloga (kao i za mnoge druge sanskrtske pojmove) se kao zamjenska riječ koristi u ovom slučaju riječ inicijacija. Ispravna sanskrtska riječ za inicijaciju jeste abhišeka, a ne diksha.

Diksha je pak fizičko-psihičko-duhovni proces tantričke sadhane koji se sastoji od nekoliko elemenata. Uglavnom ono što se gura u raznim organizacijama i redovima i sl. pod dikshu/inicijaciju nema veze s istinskom dikshom već s regrutiranjem članova i nekakvom ceremonijom...slično ko i kad te u crkvi krste.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:30   #31
U stvari obratno, diksha je inicijacija prilicno dobro prevedeno, abishek je obred koji nema po sebi inicijacijske karakteristike, mozes ga svakodnevno obavljat kao dio ritualne prakse, nije nekakvo specificno uvodjenje u odredjenu sadhanu, samšpradayu isl kao sto je to diksha.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 00:57   #32
Etimološki gledano osnovni korijen riječi je drugačiji kod sans. dikshe i lat. riječi inicijacija. Praktično gledani, izvorno diksha podrazumijave elemente poput mantra caitanye, dipanija i nekih drugih što općenito razne inicijacije ne moraju sadržavati u sebi i obično niti ne sadrže.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:38   #33
Puno termina kad se prevode na druge jezike nije savrseno jednak i sa potpuno istim konotacijama, posebno kada se radi o apstraktnijim pojmovima, ali nekad cak i kod banalnih fizickih predmeta. Nitsa cudno u tome. Inicijacija je i dalje najbolji prevod dikse, abiseka pak nema nikakve veze sa inicijacijom. Cak niti etimoloski jer ne predstavlja ulazak u misteriji (iniciranje, zapocinjanje) vec ritualnu radnju u sirem smislu, vise euharistija nego krstenje.

Osm toga nema smisla gledati stvari samo etimoloski ako govorimo o modernim znacenjima rijeci posto se one kroz povijest prilicno mjenjaju u svakom jeziku. Diksa ne mora podrazumjevati mantru, mantra diksa nije jedina diksa. Neke druge takodjer imaju koristenje mentre ukljucene, ali ne bas svaka.

Sve u svemu inicijacija je sasvim dobar prevod i prilicno precizan. Sigurno precizniji od recimo meditacije i slicnih drugih pokusaja prevodjenja raznih indijskih "duhovnih" termina
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.