Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li voljni uložiti vlastita sredstva radi ostvarivanja većih/boljih prilika:
Oko 10.000kn 6 20.69%
Oko 25.000kn 3 10.34%
Oko 50.000kn 6 20.69%
Oko 100.000kn 5 17.24%
Oko 200.000kn 7 24.14%
Oko 500.000kn 2 6.90%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 00:31   #81
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
trenutno sam pijan. jako nevjerojatno pijan, i imam curu koju nisam smio prevarit i kojoj sam ostao vjeran ignorirajuci situaciju u kojoj se moja ekipa nasla. dakle kriza mi je nevjerojatna. ali pitat cu vas nesto. mislite li stvarno da ce vam ovo proc? ne znam da hoce. ako se dovoljno potrudite. pitanje je mislite li stvarno da ce vam se ovo isplatiti?
U 5 i 11!

Svala čast!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:35   #82
Oko 500.000kn - neka se javi ovaj mudonja, koji hoće zavladati?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:49   #83
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
moze samo cinci nekoliko pitanja, ako ne zelis odgovorit nema problema, ali eto interesiralo me tvoja dob, zanimanje, i strucna sprema.
dob 48
sveuč. prof.; doktorat znanosti
no to što me pitaš je u stvari irelevantno i ništa puno ne govori o meni, osim što možda aktivira tko zna kakve klišeje u glavama ljudi... Voljela bih da se ovo naše druženje, ma gdje vodilo ili ne vodilo, ne bazira na klišejima. Mene ne smeta da netko tu ima 23 ili 63 godine, ili da je plesačica u baru... to su podaci koji te ne čine ni pametnim ni glupim, ni sposobnim ni nesposobnim... Eto, voljela bih da ni mene ne sudite ni pozitivno ni negativno po podacima koje sam navela

I dakako... (nadovezujem se na komentar koji je dala bilokoje), kada bi nešto od ovoga bilo - bez profesionalaca ništa.... Ne znam na temelju čega je zaključila da bi netko bio tako blesav da amaterski vrti svoj i tuđi novac

Iako, doza zdrave skepse je poželjna... i ja je imam. No osobito mi je drago, s naglaskom na osobito, kad se ostvari nešto čime se potuče zakon vjerojatnosti. To je otprilike moja definicija uspjeha

Suma koja se pojavljuje tamo gore je uistinu već respektabilna... Već bi i ona mogla biti polazište za nešto ozbiljno... po mome, već smo i ovime potukli najokorjelije skeptike

Let's see if we can beat the odds even further....
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:57   #84
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
dob 48
sveuč. prof.; doktorat znanosti
Da se ne uplićem previše u vaš odnos, ali recimo mene impresionira da netko takav piše ovdje, pa makar i kao ''polu'' maher za investiranje!

p.s.
Ili je ovo samo nekakvo ispitavanje stanja nacije za neki sveučilični rad?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:05   #85
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Oko 500.000kn - neka se javi ovaj mudonja, koji hoće zavladati?
Što te briga koliko tko misli da bi mogao uložiti?
OK je i 10k i 500k
Treba pozdraviti i jedno i drugo
I imaj na umu da je koncepcija ovog ulaganja tek u povojima... kao i to da se još uvijek ne poznajemo.

Kladim se da bi svi koji su se podvrgnuli anketi bili spremni čak i uvećati svoje uloge - u granicama svojih mogućnosti, dakako - kad bismo uspjeli doći do višeg stupnja razrade i do konkretnih brojčanih projekcija, i kad bismo umjesto preko pseudonima i ankete komunicirali ugovorno i u svojstvu stvarnih osoba
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:06   #86
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Da se ne uplićem previše u vaš odnos, ali recimo mene impresionira da netko takav piše ovdje, pa makar i kao ''polu'' maher za investiranje!

p.s.
Ili je ovo samo nekakvo ispitavanje stanja nacije za neki sveučilični rad?
Ne, nije ispitivanje nacije ni za kakav rad
Ovdje ima svakakvih ljudi
I od svakoga se može ponešto naučiti
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:09   #87
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ups - nisam skužila da topik ima 3 strane. Oprosti.
Sad pročitah. Šteta što u anketu niste stavili opciju Nisam spreman uložiti. Gle ljudi, svaka čast, vjerujem da ovdje ima jaaaako pametnih, ali kad trebam popraviti auto idem automehaničaru, izvaditi zub zubaru, a ako hoću oploditi svoje novce vjerujem onom tko je školovan za to.
Možda sam u krivu, ali bojim se da bi najveći broj odgovora bio pod opcijom Nisam.
Jasno mi je za zubara i za automehaničara. A koja je to ovdje struka? Koja je to škola? Praksa?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 08:56   #88
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Jasno mi je za zubara i za automehaničara. A koja je to ovdje struka? Koja je to škola? Praksa?
Postoje škole. Sad ne znam točno nazive jer je moja struka svjetlosnim godinama daleko, ali recimo osobno poznajem čovjeka koji je predsjednik uprave RBA INvesta. Ne znam točno koji je faks završio, ETF ili ekonomija, ali od tada je godišnje 3 mjeseca na raznim brokerskim doškolovanjima na zapadnim burzama, ima MBA iz ekonomije i sl. Ne tvrdim da je škola garancija, ali lakše mi je oprostiti nekom tko ima crno na bijelo da zna što radi.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 12:18   #89
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Postoje škole. Sad ne znam točno nazive jer je moja struka svjetlosnim godinama daleko, ali recimo osobno poznajem čovjeka koji je predsjednik uprave RBA INvesta. Ne znam točno koji je faks završio, ETF ili ekonomija, ali od tada je godišnje 3 mjeseca na raznim brokerskim doškolovanjima na zapadnim burzama, ima MBA iz ekonomije i sl. Ne tvrdim da je škola garancija, ali lakše mi je oprostiti nekom tko ima crno na bijelo da zna što radi.
MBA edukacija drži vodu
E baš netko takav nam treba... i to s učincima iza sebe
Uz odgovarajući kapital, imali bismo ga u timu... ne bismo vrtili kapital preko zubara
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 12:37   #90
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
osobno poznajem čovjeka koji je predsjednik uprave RBA INvesta.
Odlično.

ajd ti njega pitaj hoće li Balast više mrdnuti s mjesta

ili da se idemo mijenjati: on meni novci ja njemu udjele

@Mod:

ak je off, molim prebaciti na chat
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 12:38   #91
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a osim neznam jel tu netko od nas ima brokersku licencu.......
Ima.
Al' nek se sam javi
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:03   #92
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ima.
Al' nek se sam javi
Jel?

Znači,tu je, undercover................
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:46   #93
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
MBA edukacija drži vodu
E baš netko takav nam treba... i to s učincima iza sebe
Uz odgovarajući kapital, imali bismo ga u timu... ne bismo vrtili kapital preko zubara
Tako već da. Iz prethodnih stranica stekla sam dojam da bi se vi (mi) sami igrali.
Ja bih recimo bila spremna investirati i poveću svotu ako bi taj i takav fond vodio čovjek koji se već dokazao, sa referencama, i ukoliko bi prema ugovoru on imao odriješene ruke, bez upliva (nas) investitora. I nekakav trial period, par mjeseci, u koje vrijeme ne bi bilo povlačenja novca.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:31   #94
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Tako već da. Iz prethodnih stranica stekla sam dojam da bi se vi (mi) sami igrali.
Ja bih recimo bila spremna investirati i poveću svotu ako bi taj i takav fond vodio čovjek koji se već dokazao, sa referencama, i ukoliko bi prema ugovoru on imao odriješene ruke, bez upliva (nas) investitora. I nekakav trial period, par mjeseci, u koje vrijeme ne bi bilo povlačenja novca.
Bilokoje, ovdje su se pojavljivale raznorazne ideje... Anketa je do kraja preliminarna - ako ne pokaže zadovoljavajuće rezultate, onda je samo teoretska. Nitko se njome ne obvezuje ni na kakve uvjete - samo ako se pokaže da volje za investicijskim pothvatom ima, a da se iza te volje može okupiti i relevantna suma ulaganja, pristupa se cizeliranju pravnih opcija i provedbenih rješenja... To bi onda bilo uživo, a ne ovako impresionistički

Moja je ideja da se grupa voljnih ljudi/investitora objedini u nekakav pravni entitet (vidi prijedloge u ranijim postovima) koji onda s tot. prikupljenim kapitalom mogao pregovarati o osnivanju fonda s privatnom ponudom. Mislim da nitko to od nas pojedinačno ne može.
Zna se tko vodi takve fondove... Upliv na ulagačku strategiju možeš i ne moraš imati - kako se pogodiš

Informirani i po mom sudu visokokompetentni izvor (ne bih ga imenovala u uvjetima u kojima smo svi anonimni, no učinila bih to kada bismo uistinu došli do faze realnog okupljanja) me uvjerava da fond s privatnom ponudom s 5+ mil. kn kapitala (dakle negdje do 10k) može pucati na daleko više rezultata od ovih kojima se mi dnevno veselimo. To je ozbiljni, ali još uvijek fleksiblni kapital (oif s javnom ponudom u pravilu gubi na fleksibilnosti) - u stvari optimalan za postizanje visokih rezultata. Dakako, kao ni drugi investicijski proizvodi, uključuje rizike

Ja sam unijela 200 K kn ulaganja - unijela sam MANJE (kao i drugi, vjerujem) od onog što bih u stvari mogla i po svoj prilici htjela uložiti u slučaju da se pokaže ozbiljna volja i uspostavi ozbiljni pravni okvir, ciljevi i dr. Dakako, to podrazumijeva i ozbiljno profesionalno rukovođenje stvarima.

Ankete su samo ankete i mogu dati samo preliminaran uvid. Ništa tu nitko nije dao niti se na išta obvezao samo zato što je kliknuo... Ako ti je ideja iole zanimljiva, klikni i ti... To samo po sebi ništa ne košta, samo je izraz načelne spremnosti koju si iskazala u svojem postu.... samo što ovdje ne pribrajamo postove, nego glasove
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:30   #95
Cinci, mudro zboriš () pa si me uvjerila, glasala sam. Nisam prije jer je sinoć Markotros napisao da se očekuje da kad glasaš toliko i daš (što je suludo, obavezati se uložiti novce na nekakvu nerazrađenu ideju).
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:30   #96
za sad 13 ljudi i 1.7mil kn u anketi
nije loše
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:01   #97
ja rekao da se ocekuje da toliko i das ako skupimo minimalan kapital od 5 miliona kuna, sto ce se i ucekivati. jer ako se pokaze da smo skupili 5 miliona, i pokrenemo sve moguce pravne i nepravne akcije, i onda kad dode vrijeme da se taj novac uplati ti kazes da si se predomislila i nama fali tih 200k, e onda ce vecina ovdje biti jako lose volje.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:18   #98
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Cinci, mudro zboriš () pa si me uvjerila, glasala sam. Nisam prije jer je sinoć Markotros napisao da se očekuje da kad glasaš toliko i daš (što je suludo, obavezati se uložiti novce na nekakvu nerazrađenu ideju).
Hej, hvala... mislimo isto

cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:21   #99
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ja rekao da se ocekuje da toliko i das ako skupimo minimalan kapital od 5 miliona kuna, sto ce se i ucekivati. jer ako se pokaze da smo skupili 5 miliona, i pokrenemo sve moguce pravne i nepravne akcije, i onda kad dode vrijeme da se taj novac uplati ti kazes da si se predomislila i nama fali tih 200k, e onda ce vecina ovdje biti jako lose volje.
Markotros, ne brini
Ako dođemo do te faze... neće faliti
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:27   #100
A vidim i da je naša virtualna imovina narasla ---- trenutno stanje: 14 ulagatelja, cca 1,8 mil. kn

(Mogli bi početi padati i polozi na stol ako se ovaj trend nastavi... hmmm, a da nam Mod. pribavi kakav stol? --- ne vidim nikakav stol na popisu ikonica, šteta)
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.