Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 19:52   #1
ST Invest

ST Invest,

što reći,
Tomislav Tukić, glavni i odgovorni
Pet fondova, Cash, Bond, Balanced, Equity, i fantomski Aggressive (ove godine promjena statuta)

interesantni po kalvariji koju su priuštili svojim klijentima 2000.-2003. kada su nemilice padali, odtada, oporavak, čak im je i PGP Ekitija u pozitivi

također zanimljivo da ne ulažu u regiju, nego samo u RH i razvijena tržišta,
dakle, za eventualnu disperziju spremni

povod za temu je akcija bez ulazne naknade koja je inače 2% u interesantnijim fondovima (rizičnijim), izlazne nema....

http://www.st-invest.hr/Invest/hr/index.html
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:04   #2
Vrlo rado bi usla samo da imam sa cime.
Ovo: disperzija zbog ulaganja u RH mi nije jasna. Pa vecina fondova je i onako u RH poprilicno unatoc svim izmjenama statuta koje cine.
Ocigledno se svi zele privuci ulagace i skupiti sto vise love prije T-HT jer oni koji udju kod njih i recimo Aureusa tesko da ce vaditi lovu kad krene T-HT.
Sretno svima.

P.S. Imala ST Balanced godinu dana i poprilicno bila zadovoljna.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:35   #3
Ja stavio malo u aggressive. Ulazu u hrvatsku i regiju(susjedne burze) i u financijske izvedenice.
blueone1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:27   #4
i meni se čine zanimljivi, ali nekako se malo o njima piše

krenuli su s akcijom bez ulazne (i izlazne) naknade pa možda i tu uložimo koju kunicu
bambola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:36   #5
Upomoc! ST Global Equity (dion)

Bi li se isplatilo, sto mislite?

Pitam tu one stvarno senatore... Koji okrecu neku paru i znaju posao.

Mislim ulagati relativno kratko, eventualno 3 mjeseca progresivno (dodavati lovu s vremena na vrijeme).

Sto vi velite?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.07.2007., 14:44   #6
pa čak i netko s tolikim brojem postova otvara ovakav topic...
joj.
ja kažem - NE!
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:03   #7
Ovo pitam jer sam zapazio jednu vrlo interentnu cinjenicu: ako kratko idete (npr 3-6 mj.) s nekim manjim parama, morate itekako paziti na ulaznu i izlaznu naknadu. U ST GE nema ni jedne ni druge (bar sada).

Ako idete na dugo i s jacom parom, onda su ul. i iz. naknade puno sporednije.

Zato kazem, sto vi velite, kako biste vi to napravili?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 09:40   #8
I ja ga gledam. Ispucao sa Aureus equity, HPB Dionički, Fima Eqity, još mi trebaju dva.
Gledam taj ST Global Equity, RBA Central Europe i Ilirika IJE.
Neznam koji da od ova tri odaberem, kod RBA ulazna ništa >50,000kn izlazna 1%, kod Ilirike IJE ulazna 3%....
Inače gledam na duže razdoblje preko god dana.
Iznos je 200,000kn tako da i mali postotak razlike se pretvori u veliku brojku.
ako netkom ima neki savijet dobrodošao je.... hvala
denkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:40   #9
planiram ući drugi tjedan, jer je akcija i zbog toga jer ovih dana ne pada baš previše
izlazim vjerojatno za ipo ht
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:10   #10
Ja sam već preko 2 mj. u Aggressivu ili kako bi Akrap rekao u fantomskom fondu.
Inače, taj je fond za one jačeg srca jer isti danas padne za 1.5% a sutra se dihne za 2 % ili obrnuto....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:30   #11
Ma liti vam je koma stanje s fondovima općenito. Šta mislite zašto su dali free ulaze-izlaze. I ne, ne isplati se ulagati samo 3 mjeseca nigdi u ni u kakvi tip ulaganja jedino ako nemaš viška
oleandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 13:05   #12
bio sam nedavno u ST investu, i otkad je fondove počela voditi trenutna ekipa analitičara, to je jedno od najboljih društava za upravljanje invest fondovima kod nas, a usudio bih se i reći u europi. Od evaluacija do tehničke analize grafa sve rade stručno i temeljito čime je je i postignut rezultat do kojeg su dogurali (skoro 100% prinosa u 24 mj.). Predlažem strong buy ST global equity.
gumb is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.08.2007., 13:10   #13
Quote:
gumb kaže: Pogledaj post
bio sam nedavno u ST investu, i otkad je fondove počela voditi trenutna ekipa analitičara, to je jedno od najboljih društava za upravljanje invest fondovima kod nas, a usudio bih se i reći u europi. Od evaluacija do tehničke analize grafa sve rade stručno i temeljito čime je je i postignut rezultat do kojeg su dogurali (skoro 100% prinosa u 24 mj.). Predlažem strong buy ST global equity.
Imamo insidera.
__________________
Iznajmljujem ovaj prostor...
FORUMASH78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 13:44   #14
Quote:
gumb kaže: Pogledaj post
bio sam nedavno u ST investu, i otkad je fondove počela voditi trenutna ekipa analitičara, to je jedno od najboljih društava za upravljanje invest fondovima kod nas, a usudio bih se i reći u europi.
A koliko si ti obišao društava za upravljanje fondova da tako sudiš?

I šta misliš da se ostali umjesto grafovima služe - abakusima?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:37   #15
Izgleda da imamo krticu direktno iz fonda.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:28   #16
Quote:
gumb kaže: Pogledaj post
to je jedno od najboljih društava za upravljanje invest fondovima kod nas, a usudio bih se i reći u europi.

ova ti je dobra
imam 6 fondova u portfelju, jedan od njih je ST
pogodite koji mi je jedini zaronio u zadnjih mjesec dana
ali ne zaronio,
nego zaronio, zaronio, zaronio i još 0,44
cijelih -3.44 %
čekam da dojdem na nulu i hvala lijepa
nikad više
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:40   #17
Kod mene je nažalost slična situacija. Osim ST investa i HPB Titan je u komi, no kažu neki koji se razumiju u fondove bolje od mene (a što nije teško ) da je Titan dugoročno OK investicija.

Zadnje uređivanje Edgar : 16.08.2007. at 20:46. Reason: quote
MK2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:54   #18
Bio sam u nekoliko društava za upravljanje, 4 u zadnjih godinu dana.
Zašto mislite da ako fond ima negativni prinos neko kraće vrijeme ne valja i kvalitetu fonda sudite po prinosu u zadnjih mjesec dana?
npr. ST g.e. je high-risk, prvenstveno zato što je global, pa im mnogo toga ovisi o europskim indeksima, koji su zadnjih mjesec dana nestabilni. Ali, kažem, strategija i proces odluke gdje uložiti i koliko im je smrtno ozbiljan i ulio mi je puno, puno povjerenja.
Ilirika JIE je možda ipak sigurniji odabir kada tako gledate - nemaju grijehe iz prošlosti i cijeli portfelj im je uložen na tržištima u razvoju (JIE) - na kojima je veći rast mnogo vjerojatniji. Sve na tržištu kapitala malo raste malo pada - to se zove lift ekonomija.
gumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:45   #19
evo dobro su ga izanalizirali, svaka im čast, -2,8%

duplo bolje izanalizirano od ostalih

tvoje mi riječi ulijevaju poverenje - da u njega nikad neću uložiti ni lipe
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:18   #20
Uplatio 15.07. u St Global Equity 50.000kn prije razmišljanja da li ST ili
podebljati Prosp JIE.
Današnjim danom sam u minusu 5,81% s tendencijom daljnjeg pada.
Jesam ze zajebo i to samo zbog škrtosti (nema ulazne naknade).
Samo da mi se dočepati nule i bježim glavom bez obzira.
bedanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.