Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 11:17   #10001
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Kako ćeš proknjižiti te ispravke?
Ne znam kako to provesti, pa molim ako mi netko može pomoći.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:25   #10002
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to provesti, pa molim ako mi netko može pomoći.
Stvarno ne znam. Kažeš da ti blagajna i izvodi štimaju, a uplata kupaca nema

Po mojoj logici ako mi je netko platio 10,00 kn i to sam ustvrdila sa kupcem, onda mi blagajna ne bi štimala za tih 10,00 kn, tj. ostala mi je neknjižena ta uplatnica u blagajnu i time mi blagajna ne štima.

Ako je tako zatvoriš kupca i povećaš saldo u blagajni. Neki protukonto za kupca moraš imati. Ne može se početno stanje samo izbrisati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:32   #10003
Imam napisati jedan gotov.račun .2500,00 kn . taj novac mi treba odmah za isplatit gotovinske trškove. Moram li ovo prije položit kao utržak pa podignut...? načula sam da je ovo nešto najnovije izašlo al neznam gdje da pročitam?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:40   #10004
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Imam napisati jedan gotov.račun .2500,00 kn . taj novac mi treba odmah za isplatit gotovinske trškove. Moram li ovo prije položit kao utržak pa podignut...? načula sam da je ovo nešto najnovije izašlo al neznam gdje da pročitam?
Ne moraš polagati ali moraš provesti onda kroz blagajnu da si si isplatila za mat.troškove umjesto da si položila na žiro.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:28   #10005
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to provesti, pa molim ako mi netko može pomoći.
Usklađenjem, preko temeljnice na stvarno stanje. pa uključiš konta razreda 4 i 7 za naknadno utvrđene troškove odnosno prihode iz prethodnog razdoblja.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:45   #10006
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Usklađenjem, preko temeljnice na stvarno stanje. pa uključiš konta razreda 4 i 7 za naknadno utvrđene troškove odnosno prihode iz prethodnog razdoblja.
Zašto 4 ili 7 ako nije proknjižena uplatnica?
Po meni treba staviti novce u blagajnu i onda je isprazniti ako ima za neka gotovinska plaćanja ili pozajmicu

Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Poćetno stanje je iz 2013. Nije proknjižena uplatnica. Usklađeno s kupcem i utvrđeno da je račun plaćen.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:19   #10007
Nek nam Grozd23 prvo razjasni gdje ne štima.
Da li ne štima u financijskom knjigovodstvu ili ne štimaju salda konti?

Ako ne štima financijsko onda se treba vratiti unatrag i vidjeti kamo je uopće ta uplata proknjižena. Očito negdje krivo ako je dobavljač ostao otvoren.
Onda treba ispraviti to krivo.

Ako ne štima samo u programu salda konti (a financijsko knjigovodstvo štima) onda jednostavno proknjižiti plaćanje sada, jer je to netko ranije previdio, i gotovo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:33   #10008
Vezano uz Grozd23... to što kaže Darsey,ako je račun plaćen gotovinom,a nije provedeno plaćanje prije onda neka proknjiži sada i zatvori taj račun i moći će si dignuti te novce iz blagajne. A ako su neki računi plaćani preko žira,a nisu zatvoreni e onda nek pogleda kak je taj izvod knjižen. Možda je na krivog dobavljača knjiženo i nek ispravi.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:40   #10009
Ne štima samo salda konti jer uplata u 2013. nije proknjižena. Nemam uvid u te papire da bih mogla utvrditi gdje je ta uplatnica knjižena.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:47   #10010
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Ne štima samo salda konti jer uplata u 2013. nije proknjižena. Nemam uvid u te papire da bih mogla utvrditi gdje je ta uplatnica knjižena.
Onda sad zatvori te račune koji su plaćeni očito gotovinom (jer da su plaćeni preko žira ne bi ti bili otvoreni). Ako nemaš uplatnice kao dokaz onda priklamaj njihove izliste da je sve podmireno i to će ti jednog dana biti uvid zašto si zatvorila račune.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:47   #10011
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Poćetna stanja na nekim kupcima ne bi smjela biti s obzirom da su računi plaćeni. Kako ih sada maknuti? ITKO
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nek nam Grozd23 prvo razjasni gdje ne štima.
Da li ne štima u financijskom knjigovodstvu ili ne štimaju salda konti?

Ako ne štima financijsko onda se treba vratiti unatrag i vidjeti kamo je uopće ta uplata proknjižena. Očito negdje krivo ako je dobavljač ostao otvoren.
Onda treba ispraviti to krivo.

Ako ne štima samo u programu salda konti (a financijsko knjigovodstvo štima) onda jednostavno proknjižiti plaćanje sada, jer je to netko ranije previdio, i gotovo.
Kupci ili dobavljači?

Ja se cijelo vrijeme kontam da su im otvorena stanja na kupcima, a sad gledam da odgovarate za dobavljače. Bit će da sam se pogubila
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 14:00   #10012
Ja sam se pogubila Ipak su kupci.

I promaklo mi da je napisala da samo salda konti ne štimaju.
To nije problem, proknjižit sada i gotovo. U prilog eventualno IOS ili tako nešto.
Bitno je da je financijsko štimalo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 16:30   #10013
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Ne moraš polagati ali moraš provesti onda kroz blagajnu da si si isplatila za mat.troškove umjesto da si položila na žiro.
Znam da ću kroz blagajnu provesti za mat.troškove, tako radim oduvijek,ali sam načula da svaki utržak moraš položiti , pa onda dizati za ovakve troškove..da je to neš novo...radnica iz fast fooda mi je rekla da su dobili naputak da ne smiju od utrška ako im nedostaje npr. sira otići i kupiti na ime firme...znači ovo je info iz 3.ruke
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 23:05   #10014
Hvala Vam svima .
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 10:33   #10015
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Znam da ću kroz blagajnu provesti za mat.troškove, tako radim oduvijek,ali sam načula da svaki utržak moraš položiti , pa onda dizati za ovakve troškove..da je to neš novo...radnica iz fast fooda mi je rekla da su dobili naputak da ne smiju od utrška ako im nedostaje npr. sira otići i kupiti na ime firme...znači ovo je info iz 3.ruke
Prvi put to čujem. Zato postoji blagajna.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:55   #10016
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Zašto 4 ili 7 ako nije proknjižena uplatnica?
Po meni treba staviti novce u blagajnu i onda je isprazniti ako ima za neka gotovinska plaćanja ili pozajmicu
Napisala sam općenito kod takvih stvari.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:59   #10017
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Znam da ću kroz blagajnu provesti za mat.troškove, tako radim oduvijek,ali sam načula da svaki utržak moraš položiti , pa onda dizati za ovakve troškove..da je to neš novo...radnica iz fast fooda mi je rekla da su dobili naputak da ne smiju od utrška ako im nedostaje npr. sira otići i kupiti na ime firme...znači ovo je info iz 3.ruke
Mislim da si čula u kontekstu blagajničkog maksimuma, vezano s fiskalizacijom. Utržak nisi dužna polagati na žiro račun, osim ako ti prijeđe svotu blagajničkog maksimuma taj radni dan, onda moraš prvo položiti, pa onda podizati sa žira i trošiti za što već trebaš.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 17:48   #10018
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
pozdrav, molim vas knjiženje prodaje os.automobila
muku mucim s osn.sred.i isknjižavanjem jer imam to jednom godišnje...
prodano npr. za 2000 kn= 1600 + pdv 400 kn
amortizira se 2 mj.ove godine , amort.još nisam knjižila iznosi=333,333 za 2.mj
u potpunosti amortizirano nakon sto proknjižim amortiz.
kako rasporediti po kontima i iskjnjižiti prodano os?
hvala
p.s. koristili smo pretporez kod kupnje..
.??
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 08:55   #10019
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
p.s. koristili smo pretporez kod kupnje..
.??
Još ti nedostaje nabavna vrijednost i ispravak vrijednosti.

/ nabavna vrijednost
ispravak vrijedn/
potraž.od kupca/
/obaveza za pdv
? / ?
zadnji redak; svodiš saldo na nulu, biti će prihod ili rashod na sedmici,
ovisno o gore navedenim kontima.


Tako je to u teoriji, no u praksi ljudi se svakako snalaze,
prvo temeljnica, pa ira........
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 10:51   #10020
Molim vas hitno misljenje..
Smijem li danas napraviti obracun terenskog rada za 9. Mj platiti i poslati jopp.
Na poreznoj su svi primjeri di je isplata i obracun do 15.u mj.
.
Primjer terenski od 1.-30.9.
Isplata 10. 10.
Jopp najkasnije 15.11.

A moze li biti obracun u isplata 25.10.
definirano je slanje joppa najkasnije15.u mj za isplate za prethodni mjesec a rok za OBRACUN ?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.