Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 19:22   #281
Thumbs up

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
To se nikad nece saznati ali ne zbog zataskavanja nego sto se svega koju godinu kasnije raspao SSSR, Ukrajina na par godina upala u anarhiju, neimastina, raspad svih drzavnih institucija, raseljavanje....sve je to onemogucilo pracenje na duge staze posto se simptomi pojavljuju nakon odredenog protoka vremena.
to je istina...
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 11:32   #282
Quote:
kung-fuhrcak kaže: Pogledaj post
Planiram ovo ljeto skočiti do Pripyata i to s ovom agencijom http://tour2chernobyl.com/
Cijena kod njih $170 (~135 €).
pazi da ti ne bude ko u filmu Chernobyl Diaries
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:52   #283
Vrlo zanimljiva tema, pogledala
sam i hororac "Cernobilski dnevnici" i zahvaljujuci njemu sam zapravo uopce cula za Pripyat. Inace me jako zanima sva ta tematika.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 17:46   #284
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
pazi da ti ne bude ko u filmu Chernobyl Diaries
hehe i da se covjek nezove yuri
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:53   #285
Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
hehe i da se covjek nezove yuri
i da mu se "pokvari" auto...

al da ne skrećem sa teme, tko je gledao film znaće o čemu pričam - u filmu je riječ o teroiji zavjere na djelu - vlada zna za sve to ali zatašakva, zato na kraju svi pogibaju, može li se povući paralela sa stvarnim događajem 1986???
Da je SSSR namjerno izazvao nesreću manjih razmjera (znali su da ako pretjeraju, ameri će ih sravniti sa zemljom) kako bi vidjeli djelovanje radijacije i mutacije u stvarnom svijetu???
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 23:16   #286
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljiva tema, pogledala
sam i hororac "Cernobilski dnevnici" i zahvaljujuci njemu sam zapravo uopce cula za Pripyat. Inace me jako zanima sva ta tematika.
Ček samo malo trebala si pogledati smeće od filma da bi saznala pripyat?
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 04:36   #287
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
Da je SSSR namjerno izazvao nesreću manjih razmjera (znali su da ako pretjeraju, ameri će ih sravniti sa zemljom) kako bi vidjeli djelovanje radijacije i mutacije u stvarnom svijetu???
Pa, Rusi su jos davne 1957. imali Kistimsku katastrofu (Kyshtym disaster) koja je , iako drzana u tajnosti do pocetka 90ih, sasvim "dovoljna" za proucavanje djelovanja radijacije.
Ako proucis malo posljedice koje je Cernobil imao na SSSR vidjet ces da takva "teorija" bas i ne drzi vodu.
__________________
Tko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je-izbjegavajte ga!
Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:22   #288
Da, nikad cula za Pripyat, samo za Cernobil..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:29   #289
Kolko samo jos ima slucajeva radijacije po bivsem sssr-u, a da ljudi pojma nemaju, to je strasno, bas sam citala one linkove od prethodnih stranica..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 21:18   #290
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Kolko samo jos ima slucajeva radijacije po bivsem sssr-u, a da ljudi pojma nemaju, to je strasno, bas sam citala one linkove od prethodnih stranica..
Dodaj tome i testiranje nuklearnog oružja diljem naše planete
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:02   #291
Da, uzas, sad mi onaj hororac "hills
have eyes" ima vise smisla..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:26   #292
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Da, uzas, sad mi onaj hororac "hills
have eyes" ima vise smisla..
Ahh da samo je problem što u večini slučajeva radijacija na nas djeluje smrtonosno a priroda na svoj način rješava mutacije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 02:22   #293
Na svu srecu prica oko radijacije nije toliko crno-bijela pa se jos kroz desetljeca pracenja naknadne smrtnosti prezivjelih iz Hirosime i Nagasakia uocilo da ucestalost oboljevanja od karcinoma nije onakvom kakva se ocekivala pa se taj (dugotrajni trend) poceo primjecivati u samoj Ukrajini pa se tako npr. zivot u kontaminiranom podrucju odvija znatno bolje od ocekivanog bez filmskih mutacija.

Postoji masu studija za i protiv te teorije ali po svemu sudeci necega ima u cijeloj prici.

Inace ovo je zanimljiv video koji prikazuje koliko se nuklearnih eksplozija (poglavito atmosferskih) okinulo od zavrsetka rata - 2053 puta


http://youtu.be/I9lquok4Pdk
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 07:36   #294
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Inace ovo je zanimljiv video koji prikazuje koliko se nuklearnih eksplozija (poglavito atmosferskih) okinulo od zavrsetka rata - 2053 puta


http://youtu.be/I9lquok4Pdk
Amerikanac, ocekivano, vodeci...
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 08:28   #295
Quote:
Nimoy kaže: Pogledaj post
Inače, ima kakvih naznaka o početku gradnje novog sarkofaga?
Nimoy, zar i ti ovdje?

U stvari, nisam ni tako jako iznenađen ... Čudnije je što i svi ostali hejterti nisu tu.

No, da te umirim:

Kao što vjerojatno znaš, bijah jesenas u Kijivu... Znaš i zašto.

Bio sam i u Čornobilu te Pripjatu. Čeličnu kontrukciju ("kostur") za novi sarkofag osobno sam vidio, na njemu se radi intenzivno i po planu. Tada (početak listopada) ta je konstrukcija bila na 500tinjak metara od reaktora 4 i postoječeg sarkofaga, vizuelno praktički završena.

Nisu nam dali da ju fotkamo, iako se i sam (državni) vodič koji nam je to branio snebivao iz činjenice da se nešto takovo brani u doba Googla. (Fotkali smo poskrivečki. )

Mislim da sam čuo od friškijih turista da je u međuvremenu transportirana puno bliže, na samo 100-200 m od sarkofaga, što bi značilo da će ju relativno uskoro "navući" nanj.

Rok trajanja će biti 100 godina.

Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
provjerio sam,put iz kieva u pripyat stoji od 275e do 350e, evo stranica sa svim informacijama- http://chernobylwel.com/
Vidim, na ovom PDFu ne propuštat ni jedan uradak s kakvom teorijom zavjere ili s "dvoglavom djecom" s Youtubea, ali teško vam se prešaltat na PDF Turizam s istog ovog foruma.

Quote:
kung-fuhrcak kaže: Pogledaj post
Planiram ovo ljeto skočiti do Pripyata i to s ovom agencijom http://tour2chernobyl.com/
Cijena kod njih $170 (~135 €).
Čestitam, ovo je već puno bolji podatak!

Ove gornje cijene su možda za višednevne ture. (Yep, može se tamo i prespavat. "Tamo" gdje se spava nije Pripjat nego Čornobil u kojem i danas boravi oko 1500 ljudi legalno, a oko 150 izvornih stanovnika tog kraja koji se nikada i nisu iselili živi "polulegalno" ili čak ilegalno, ali uz prešutno toleriranje.) A možda su to i cijene za naivce koji bolje cijene jednostavno ne znaju naći.

Ja sam osobno išao s firmom Solo East i koštalo je $149. Nema u stvari nikakve razlike između "skupljih" i "jeftinijih" tura, ako su jednodnevne. Uvijek je firma kojoj plaćate samo posrednik koji vas još k tome i vozi (tj. daje kombi i vozača), a vi ste u stvari cijelo vrijeme boravka u kontroliranoj zoni u rukama državnog vodiča čija je usluga standardizirana i koji nema veze ni s jednom turističkom agencijom.

Odite svi koje to interesira na PDF Turizam (teme Ukrajina i Neobična mjesta) pa saznajte malo više o tome.

Zadnje uređivanje nvnk : 23.01.2013. at 08:37.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 08:39   #296
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Da, nikad cula za Pripyat, samo za Cernobil..
također,za njega prvi puta čula ovdje

Za Černobil se još u osnovnoj učilo
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:58   #297
Pa to je sve iz iste price - nuklearka je Cernobil (u vrijeme nezgode V.I.Lenjin, a sada Cernobil), a Pripjat obliznji dvadesetak kilometara udaljen gradic, na obali istoimene rijeke, u kojem su primarno bili naseljeni zaposlenici nuklearke. Sve navedeno je u istom krugu zabranjene zone.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:38   #298
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Pa to je sve iz iste price - nuklearka je Cernobil (u vrijeme nezgode V.I.Lenjin, a sada Cernobil), a Pripjat obliznji dvadesetak kilometara udaljen gradic, na obali istoimene rijeke, u kojem su primarno bili naseljeni zaposlenici nuklearke. Sve navedeno je u istom krugu zabranjene zone.
Erhhh... prije će biti dva (2) kilometra, dakle, desetak puta manje.

U stvari, područje elektrane praktički graniči s gradom Pripjatom, dakle dodiruju se.

Mjesto Čornobil je u stvari ono koje se nalazi 10-15 km od istoimena nuklearne elektrane.

Mjesto Čornobil nalazi se u (široj i blažoj) tridesetkilometarskoj kontroliranoj zoni, a Pripjat i sama elektrana Čornobil nalaze se u (užoj i strožoj) desetkilometarskoj kontroliranoj zoni.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:49   #299
Tocno, zaboravio sam onu scenu pogleda na elektranu sa zgrada
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:11   #300
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Dodaj tome i testiranje nuklearnog oružja diljem naše planete
Pa još dodamo i Fukushimu.

U Tokiu je, otkad se dogodio potres, radioaktivno zračenje na nekoliko puta većoj razini od dopuštene. Tokio je nekih 150km udaljen od Fukushime. I onda su Tokijske vlasti to povećano zračenje proglasili normalnim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.