Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2004., 14:36   #1
adriatica.net

Pozdraf...
Evo malo sam razmisljao...
Posto od nedavna dosta putujem po raznim gradovima, koristio sam servis Hostel World
kako bi napravio booking hostela. Pa sam razmisljao kak je to luda stvar.... ima svakakvih gradova i drzava...
Pa sam razmisljao kako bi to bilo dobro napraviti i u hrvatskoj za sve apartmane, hotele, sobe i slicno...
No tada sam naletio na stranicu Adriatica.Net i skuzio da takvo nesto postoji..
Ali svejedno mislim da bi mogao napraviti nesto kao i oni...
sta vi mislite?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 14:53   #2
bila je ranije neka tema o tome....mislim da je bilo riječi da je u to ugurano toliko love da se smrzneš
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:25   #3
Malo sam pretraživao pa nisam našao...
jel znaš koji je bio Topic?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:33   #4
nemam pojma koji Topic, ali bilo je nešto u vezi premijerove web nagrade koju su dobili pa je netko tom prilikom pitao nešto gazdu firme, a firma je radila par godina, i taj netko je iz gazdinog odgovora zaključio da još vraćaju početni ulog

ako se dobro sjećam...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:51   #5
a na šta su pljunuli tolike pare?
pa nema tu neznam kakvih ulaganja?
jedino ako su sa marketingom prečerali
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:57   #6
ne znam

ali znam ono što vidim na sajtu, npr. fotke nekretnina kojih ima preko 11.000(jučerašnji večernji poslovni svijet, valjda)

to netko treba slikat
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 16:07   #7
Pa treba...da....
ali mislim da se takve stvari rade u dahu....
dakle sjednes u auto i picis po gradovima i selima ko akviziter i nudis oglsavanje na interntu i ko pristene odma i poslikas i uzmes info. i tako pola godine i da vidis bazu.

mislim da ne lezi problem u tome...
negdje drugdje je kvaka...
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 16:18   #8
Kad već reklamiraš mogu i ja malo...
Prije njih je bio i www.adriatic.hr
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 16:21   #9
ma ne reklamiram nikoga nego se raspitujem.....
jel znas mozda jos neke firme koje sa bave time?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 08:25   #10
Taj posao je vrlo zahtjevan i trazi poprilican pocetni kapital. Ja sam sa par prijatelja upustio u slican projekt i poceo se time baviti otprilike godinu dana prije adriatice, ali sa poprilicno ogranicenim sredstvima. Razmisljali smo kao i ti, nismo vidjeli gdje bi se tu mogao stuci veliki novac. Medutim projekt se pokazao kao preveliki zalogaj, a posve nas je dotukla registracija tvrtke gdje jednostavno nisu znali sto ce s nama. Na kraju se dogovorimo da ce nas registrirati kao posebnu verziju tur-operatora (??) za sto nece trebati veliki kapital niti neko posebno sjediste. Nakon par mjeseci kad je trebalo registraciju realizirati i nakon sto smo obradili dobar dio Primorja (i stukli poprilican iznos na putne troskove, obilazak apartmana, slikavanje i sl.) javise nam da su se predomislili (??!!??) i da se mozemo registrirati samo kao pravi tur-operator, tj. da moramo imati prostor odredenih karakteristika, zaposliti odredeni profil ljudi... Skoro me infarkt strefio, znacilo je to za nas ogromno ulaganje. Neke situacije su bile skoro komicne. Objasnjava mi sluzbenica koje sve uvjete moram ispuniti da bi mi prostor prosao kontrolu. Nakon sto joj pola sata objasnjavam kako moji klijenti nece fizicki dolaziti i kako se sve odvija na internetu, ona mrtva hladna pita kako ja to mislim raditi kao tur-operater ako nemam stolice gdje ce klijenti sjediti!! Za plakati. Na kraju smo digli ruke od svega, odbacili bazu od skoro tisucu poslikanih jedinica i otisli saditi krompir (ne doslovno ). Zato svaka cast ekipi iz adriatice, odlican posao su napravili i vjerujem da su stukli gomilu novaca, a vjerovatno su i probili put drugim slicnim agencijama.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 11:24   #11
A jebate. Jel znasmozda kako to funkcionira kod adriatice?
na cemu zaradjuju lovu?na rezervaciji online ili klijenti sa apartmanima placaju neku godisnju naknadu?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 11:48   #12
Sorry, nemam pojma, ali po stranicama bih rekao da vise djeluju kao oglasivaci, odnosno da naplacuju reklamiranje apartmana. Mi od vlasnika apartmana nismo uzimali novac za reklamu, vec je dogovor bio da ce na svakog dovedenog gosta placati odredenu sitnu proviziju. Njima super jer placaju nakon realizacije, gostu super je ne placa nista, a i nama super jer sitna provizija * masa gostiju =
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 11:53   #13
Kako ste isli zicati ljude da pristanu na to?
Dal su rado pristajali na takav nacin oglasavanja?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 12:05   #14
Ogromna je razlika da li obradujes apartmane u Dalmaciji ili u Primorju/Istri. Naime u Dalmaciji pretezno vlasnici apartmana sami iznajmljuju, dok u Primorju rade preko turistickih agencija. Mi smo se odlucili striktno drzati Primorja jer onda imas mogucnost sklopiti ugovor sa tur. agencijom i direktno s njom rjesavas poslove, a ona dalje sa svojim klijentima - vlasnicima apartmana. Tako je puno lakse i cisce raditi, tebi ostaje samo cisti internet posao, a teren rjesavaju tur. agencije koje tu imaju dugogodisnje iskustvo i imaju naravno sasvim pristojnu listu klijenata kojima ne pada na pamet buniti se sto im netko pokusava dovesti goste. Ma nama je sve super funkcioniralo na terenu, ali jednostavno smo podcjenili kolicinu potrebnog novaca za pocetnu investiciju i kolicinu gluposti u drzavnom aparatu. Da je bilo novaca vjerovatno bi se i ovaj drugi problem rijesio . Uglavnom, svugdje si dobrodosao za predsezonu i posezonu, ali za glavnu sezonu nemas sto traziti u turisticki popularnim mjestima (kao npr. Baska na Krku gdje lopatama tjeraju ljude u sedmom mjesecu). Sada je nesto teze uci u posao jer gotovo svaka tur. agencija vec ima svoje stranice (ali ne i bazu sa pretrazivanjem, povezivanjem vise destinacija i sl.) Krajem devedesetih si morao najprije objasnjavati sto je internet, pa redom dalje
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 12:45   #15
Pa kao sto sam ranije objasnio trenutno putujem po nekim gradovima u europi i preko stranice www.hostelworld.com si rezerviram hostel. i tam je sve tak jednostavno da jednostavnije nemre biti. totalmo jeben, jednostavan i funkcionalan dizajn. pa sam razmisljao da bi se totalka takvo nest moglo napraviti za jadran.
Ah nemam pojma.
Jebiga.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 14:44   #16
Quote:
-haf- kaže:
A jebate. Jel znasmozda kako to funkcionira kod adriatice?
na cemu zaradjuju lovu?na rezervaciji online ili klijenti sa apartmanima placaju neku godisnju naknadu?
Oglašivaći daju svoju cijenu a oni na nju nabiju svoju proviziju. Provizija je po meni puno prevelika (cca oko 60%). Istina ogašivaća to ništa ne košta i stranice fakat svjetski izgledaju i plačaju uredno ali kad bi bilo malo manja provizija mislim da bi svima bilo bolje...

Samo kad gost dođe na mjesto i kad vidi koliko bi ga to koštalo direktno mislim da mu malo ostane gorak okus u ustima..
BlueBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 17:40   #17
znači gost plaća punu cijenu njima a onda oni lovu uplate onome čiji apartman?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 17:49   #18
Quote:
-haf- kaže:
znači gost plaća punu cijenu njima a onda oni lovu uplate onome čiji apartman?
Upravo tako....
BlueBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:37   #19
Ovo gore napisano se odnosi na adriatica.net kako se i zove topic a ne na www.adriatic.hr za koje je netko dao link.

To su dvija različita portala/site-a.


Nisam siguran ali mislim dawww.adriatic.hr zivi od naplate toga kaj oglasava a ne od iznajmljivanja kao adriatica.net
BlueBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 20:45   #20
Quote:
mestar kaže:
...... Medutim projekt se pokazao kao preveliki zalogaj, a posve nas je dotukla registracija tvrtke gdje jednostavno nisu znali sto ce s nama. Na kraju se dogovorimo da ce nas registrirati kao posebnu verziju tur-operatora (??) za sto nece trebati veliki kapital niti neko posebno sjediste. Nakon par mjeseci kad je trebalo registraciju realizirati i nakon sto smo obradili dobar dio Primorja (i stukli poprilican iznos na putne troskove, obilazak apartmana, slikavanje i sl.) javise nam da su se predomislili (??!!??) i da se mozemo registrirati samo kao pravi tur-operator, tj. da moramo imati prostor odredenih karakteristika, zaposliti odredeni profil ljudi... Skoro me infarkt strefio, znacilo je to za nas ogromno ulaganje.
Opet negativnosti! Iz svake situacije se moze izaci kao pobjednik, ako se samo dobro zapne.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.