Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 18:41   #41
U krizi se gleda "value for money". Oni sa dobrom i kvalitetnom ponudom ce jos i postici dobru cijenu. Losa ponuda ce dozivjet masakr.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:17   #42
Prijatelj, koji je affilate Adriatice i kome ta firma duguje dosta novaca, danas je dobio poruku da "sve tvrtke iz grupacije adriatica.net su se u Hrvatskoj svele na jednu pravnu osobu, i to Atlas d.d.

Atlas d.d. je dio grupacije već duže vrijeme, ova promjena je samo administrativne prirode".

Sto to znaci on ne razumije, da li moze to netko objasniti?
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:38   #43
Adriatica.net u više slučajeva koje osobno znam nije nikada plaćala u ugovorenome roku, tako da sam ja potpuno izgubila povjerenje u tu tvrtku i prekinula sve odnose s njima, naravno, nakon što smo nakon godinu dana natezanja na jedvite jade uspjeli dobiti novce od njih.

Ali što mi je najtužnije od svega vezano uz tu agenciju jest saznanje da oni malom čovjeku iznajmljivaču uvjetuju najvišu cijenu koju može postaviti za sobu koju iznajmljuje:
- primjer iz prakse: čovjek cijeni svoju sobu 30 Eura, a oni njemu da je to previše, da može najviše 20 Eura jer gostima je to preskupa cijena, i onda tu istu sobu prodaju za 60 Eura - JADNO

Još samo napomena da je u toj istoj Adriatici radilo i kvalitetnih i pozitivnih ljudi, koji su na našu žalost, ali njihovu sreću, brzo progledali i pobjegli
anarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:01   #44
Quote:
anarita kaže: Pogledaj post
Adriatica.net u više slučajeva koje osobno znam nije nikada plaćala u ugovorenome roku, tako da sam ja potpuno izgubila povjerenje u tu tvrtku i prekinula sve odnose s njima, naravno, nakon što smo nakon godinu dana natezanja na jedvite jade uspjeli dobiti novce od njih.
pa gle čuda u HR ima još koja firma koja ne plaća na vrijeme osim Konzum
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:49   #45
Prijatelj je obavijesten da je novac poslan, sada treba cekati. Iznos je prilicno velik 4 do 5 prosjecnih placa u HR.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:45   #46
Ima li netko da uopće plaća u ovoj državi?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:09   #47
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Prijatelj je obavijesten da je novac poslan, sada treba cekati. Iznos je prilicno velik 4 do 5 prosjecnih placa u HR.
Pa su ga valjda golubom pismonosom poslali...
"Check is in the mail" je malo glup izgovor u doba elektronskog poslovanja. Javi kako je proslo, u svako slucaju. Drugi dan nakon podneva lova mora biti na racunu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:05   #48
Aurora, ova informacija je točna!!!

Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Adriatica net je bila u velikim problemima (pouzdano) i prodali su firmu. Novi vlasnik je Atlas d.d sa sjedištem u Dubrovniku. Upravo danas sam dobila mail da je Atlas d.d preuzeo sva prava i obveze od Adriatice.net.

Ako treba informacija ili adresa, može na P.M
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:20   #49
Quote:
FIOLINA kaže: Pogledaj post
Aurora, ova informacija je točna!!!
Zapravo, potpuno pogrešna: s http://www.adriatica.net/jadran/pres...cenja30_hr.htm

"Dana 29. studenog 2006. adriatica.net održala je tiskovnu konferenciju povodom preuzimanja Atlas turističke agencije iz Dubrovnika.

17. studenog 2006 je sklopljen ugovor između Sutivan Investments Anstalta iz Lichtensteina u vlasništvu grupe Lukšić i adriatica.net-a iz Zagreba, čime je sa 75,17% izdanih dionica adriatica.net postala najveći dioničar. ..."
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:02   #50
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
Zapravo, potpuno pogrešna: s http://www.adriatica.net/jadran/pres...cenja30_hr.htm

"Dana 29. studenog 2006. adriatica.net održala je tiskovnu konferenciju povodom preuzimanja Atlas turističke agencije iz Dubrovnika.

17. studenog 2006 je sklopljen ugovor između Sutivan Investments Anstalta iz Lichtensteina u vlasništvu grupe Lukšić i adriatica.net-a iz Zagreba, čime je sa 75,17% izdanih dionica adriatica.net postala najveći dioničar. ..."
ma i adriaticu treba prodati englezu ili ameru, a možda najbolje švabi
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:17   #51
Novac stigao!!!

Prijatelj zahvaljuje svima, a i Adriatiki, mada je cekao skoro 6 mjesec na novac (upravo je izgubio svoj glavni posao, pa mu svaki Euro dobro dodje)

Hvala!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:29   #52
Ne treba sad pljuvati po Adriatici, napravili su oni super posao, u par godina izgradili najveću turističku agenciju u Hrvatskoj.

Ali već par godina apsulutno ništa ne rade, nikakvih novih poboljšanja ili usluga nisu uvodili. Sistem im je isti....a na današnjem tržištu to neće funkcionirati, pogotovo kad turizam čeka jedno crno razdoblje.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:01   #53
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
Zapravo, potpuno pogrešna: s http://www.adriatica.net/jadran/pres...cenja30_hr.htm

"Dana 29. studenog 2006. adriatica.net održala je tiskovnu konferenciju povodom preuzimanja Atlas turističke agencije iz Dubrovnika.

17. studenog 2006 je sklopljen ugovor između Sutivan Investments Anstalta iz Lichtensteina u vlasništvu grupe Lukšić i adriatica.net-a iz Zagreba, čime je sa 75,17% izdanih dionica adriatica.net postala najveći dioničar. ..."
Momak, daješ nam dokument iz 2006! sada je 2009!
I, valjda znam gdje i za koga radim....tako da je informacija ipak točna!
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:10   #54
Quote:
FIOLINA kaže: Pogledaj post
I, valjda znam gdje i za koga radim....tako da je informacija ipak točna!
da. za firmu koja je stalno dužna i kasni s plaćanjima za popizdit'.
za firmu koja se toliko napuhala da će prsnut' ki balon.
nadam se da imaš još za kavu.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:12   #55
Adriatica je preuzela Atlas d.d.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:15   #56
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
Adriatica je preuzela Atlas d.d.
ha, čuj, s obzirom da fiolina sigurno zna o čemu priča (?), vjerojatno se naizmjenično kupuju svake dvije godine.
šifra: govno za govno..
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 19:05   #57
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
ha, čuj, s obzirom da fiolina sigurno zna o čemu priča (?), vjerojatno se naizmjenično kupuju svake dvije godine.
šifra: govno za govno..
Fiolina sigurna zna o čemu priča jer je do prije mjesec dana radila za Adriaticu a sada ima novi ugovor na Atlas d.d.....A dok sam na netu, znači da mi još nisu isključili ni struju ni tel ni ostalo, pa se još nađe i za kavu...
Kad se prestanem javljati, znači da je kritično!
Inače, ovo s plaćanjem nažalost točno...ali takva situacija općenito i nigdje nije bolje, nažalost.
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:00   #58
čula od frenda da njegov kum u generalturistu još nije dobio plaću ove godine..pa kaj bi već tako brzo bilo tako loše?
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:22   #59
Nije čudo, strani agenti kasne s uplatama po 2-3 mjeseca... ako je i njima tako ne čudi me što ne stignu plaćat ljude. To su ogromni troškovi, i ako se jedna karika lanca poremeti, sve ide kvragu...:
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:27   #60
Adriatica.net - nejavljanje, neplacanje

Do agenata Adriatice.net za iznajmljivace se ne moze doci zadnjih dana. Ako se nazove info telefon, javlja se sektretarica, a biranjem opcije za iznajmljivace, telefon zvoni i nitko se nikada ne javi. Danas se cak nisu javljali operateri ni za goste.
Takodjer, ja sam iznajmljivac, i Adriatica jos nije platila iznos za nocenja koja su oni ugovorili za 8. mjesec.
Novine pisu da je Adriatica u velikim problemima.

Ima li jos slucajeva da Adriatica nije podmirila obaveze prema iznajmljivacima?
neimenovani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.