Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 18:00   #121
Aha, radit ces zapravo kod odvjetnika i sam si placati placu... Dijabolicno.
Tak su nekako i doktori prolazili...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 18:08   #122
tocno. i onda si kao zaposlen. a ne dobivas placu. tog valjda ima samo kod nas

zato mislim da ovaj broj nije pretjeran. naravno da ima puno njih koji rade na crno, ali ima ih puno koji traze posao ili koji rade, ali placu vidjeli nisu mjesecima...
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 18:13   #123
Postoji registrirana i anketna nezaposlenost. Anketna je obicno tocnija. Jedino i kod anketa ljudi lazu (boje se priznati da npr. rade na crno ili da ne traze posao).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:44   #124
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Gle, ako imaš izbor
1. sjediti doma sa svojom diplomom i razmišljati kako time zaslužuješ imati dobro plaćen posao
2. otići brati jabuke

ti bi znači ostao doma i meditirao? E zato i imamo toliko nezaposlenih, jer ima toliko poslova koji su nekom ispod časti. Ne odnosi se to samo na visoko obrazovane, problem u ovoj državi je što je svima ispod časti mesti ulice, a završili su osnovnu školu, ako i to

PS. Imam fakultet i radim u struci i pristojno sam plaćena. Ali to ne mijenja razmišljanje
Imam VSS pa biram odgovor pod 1. Zašto? Branje jabuka ću prepustiti nekom sa osnovnom školom, to je sasvim dovoljan stupanj kvalifikacije za takav posao, ili tebi.
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:49   #125
Hehehe
Ja imam i malo više od VSS , ali svejedno biram 2. Doduše, izbor je čisto teoretski jer zbog tog "malo više" mala je šansa da ikad ostanem bez posla u struci, ali zdravorazumski, raditi nije sramota. Pogotovo ako me nema tko izdržavati dok ja sjedim doma i divim se svojoj diplomi.
Ali ti sjedi doma ako želiš
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:01   #126
Doduše, sad sjedim na poslu!
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:57   #127
Rekordna nezaposlenost

Krajem prosinca 2009. na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje (HZZ) bilo je evidentirano 291.545 nezaposlenih osoba, što je 8.609 osoba ili tri posto više nego prethodnog mjeseca. Te je podatke na konferenciji za novinare objavio HZZ.

S obzirom na pad gospodarske aktivnosti i BDP-a u prošloj godini, nezaposlenost će nastaviti rasti i idućih mjeseci, tako da će do proljeća broj registriranih nezaposlenih prijeći 300.000, procjenjuju u HZZ-u.

Mi ćemo se tom negativnom trendu suprotstaviti aktivnom politikom zapošljavanja, za što je u ovoj godini predviđen iznos od 281 milijun kuna, a pred kraj godine moći ćemo koristiti i sredstva iz pretpristupnih fondova EU-a, najavila je ravnateljica HZZ-a Ankica Paun Jarallah, prenosi Hina.

U prosincu 2009. u evidenciju nezaposlenih prijavilo se 25.465 osoba, što je 5,8 posto manje nego prethodnog mjeseca, a 22 posto više nego u prosincu 2008.
Najviše novoprijavljenih došlo je izravno iz radnog odnosa (20.182 ili 79,3 posto), a s obzirom na djelatnost najviše iz građevinarstva (4.048 ili 17,6 posto), trgovine (4.041 ili 17,5 posto), prerađivačke industrije (3.945 ili 17,1 posto).

Županije s najvećim prosječnim brojem nezaposlenih u 2009. bile su Splitsko-dalmatinska (s udjelom od 12,8 posto), Grad Zagreb (11,5 posto), Osječko-baranjska (10,9 posto), te Vukovarsko-srijemska (6,6 posto) i Sisačko-moslavačka županija (6,4 posto).Najmanji broj nezaposlenih imaju Ličko-senjska (1,2 posto) te Krapinsko-zagorska i Požeško-slavonska županija (dva posto).

Tijekom 2009. novčanu naknadu za nezaposlene prosječno je mjesečno koristilo 68.967 osoba ili 26,2 posto od ukupnog broja nezaposlenih. Broj korisnika novčane naknade povećao se u usporedbi s 2008. za 11.709 osoba ili 20,4 posto, rečeno je na konferenciji.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:47   #128
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Županije s najvećim prosječnim brojem nezaposlenih u 2009. bile su Splitsko-dalmatinska (s udjelom od 12,8 posto), Grad Zagreb (11,5 posto), Osječko-baranjska (10,9 posto), te Vukovarsko-srijemska (6,6 posto) i Sisačko-moslavačka županija (6,4 posto).Najmanji broj nezaposlenih imaju Ličko-senjska (1,2 posto) te Krapinsko-zagorska i Požeško-slavonska županija (dva posto).
Bravo Licani, to je daleko bolje i od prosjeka najrazvijenih dezava. Bolje je jedino na mjesecu, tamo je nezaposlenost 0%.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.