Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 05:57   #5241
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
dobro, šta je na kraju? plodojed, biljojed, ili sirovojed?
U praksi?
Stvar izbora pojedinca nastalog na temelju educiranosti i razine svijesti.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
stvarno bi bilo poželjno da netko od sirovo-plodojeda ovdje s nama podijeli kako mu izgleda dan/tjedan.. kolko hrane jede, i koje, i... koliko ima kila
Već se davno pisalo o tome. Trajalo bi dugo da ponovo opisujem, a nemam vremana jer čekaju me žene u redovima pa ako te baš istinski zanima, potražit ću te postove, bilo je i tuđih i mojih.
Ili sam izvrti temu, bilo je prije cca 2-3 godine.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
jer vala ako je sirovojed, ne ostaje mu baš mnogo toga za jesti..
Ostaje mu daleko više, daleko ukusnije i daleko zdravije nego onima koji se hrane klasično i zapravo iznimno ograničeno.
Iskreno, jela koja sam nekad jeo, ni po čemu se po okusu ne mogu mjeriti s ovim što jedem već dugi niz godina, doista nebo i zemlja. Tek kad sam prestao ono jesti (da ne kažem što), shvatio sam koliko sam neukusna jela jeo ne znajući da postoji toliko toga što je puno ukusnije.
A o štetnosti tih prijašnjih "jela" da i ne govorim.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ili je ipak svejed?
U praksi je. To se ne može poreći.
Baš kao što je u praksi i pušač, narkoman, pijanac i homić.
I topovska hrana koja ratuje tuđe ratove.
Sve je to čovjek u praksi i tu nema spora.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
koliko ima kila
A tko? Pitanje je nedorečeno jer ako netko ima 80 kg, a visok je 160, to nije isto kao netko tko ima tih istih 80 kg na 2 metra visine.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
jel smije jesti gljive?
A tko mu brani?

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
p.s. molim kolege biljojede da ne sugeriraju jedenje živih životinjskih tijela jer ću ih prijaviti društvu za zaštitu životinja
Nećemo sigurno, to bismo jedino istinskim mesojedima mogli sugerirati, pošto samo pravi mesojedi napadaju živu životinju, rastrgaju je kandžama i zubima i jedu je odmah sirovu dok je još topla i prije nego proces raspadanja i truljenja ne uzme previše maha.
Ti pravi mesojedi ne kuhaju mrtve životinje, ne peku ih, ne prže ih i ne pirjaju, a i ne uzgajaju ih u katastrofalnim uvjetima.
Također, imaju građu tijela i probavnog sustava prilagođenu jedenju i probavi mrtvog mesa koje se odmah nakon ubijanja počinje raspadati i truliti.


Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
e,a kaj je s medom (ne medvjedom negom onim od pčela) jel to košer? a one bijele ličinke što jedu aboridžini? mislim jedu ih žive.. ili to ne pali jer umru u želucu? e a suši, kaj je sa sušijem, to je sirovo, nije?
Ne znam ništa o sushiju, iskreno, nisam nailazio na info niti sam se uopće trudio.
O medu svatko ima svoj stav.
A što jedu Aboridžini - nemam pojma niti me zanima, pogotovo ako nije vezano uz ovu temu, ali ako me jednom bude zanimalo, naći ću informacije; imam google i član sam gradskih knjižnica pa kad me nešto zaista zanima, sve nađem.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
e, a koliko dugo vegani žive prije nego umru? 200 godina, 300?
Otkud ti ideja da umiru?
Ja ne znam nijednog vegana koji je to bio čitav život, a koji je umro.
Ali možda ima negdje neki.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post

Dalje, baka i unuk idu šumom i ugledaju krepanog jelena, na kojega su se počele skupljati muhe.
Genetski okreću leđa i udaljavaju se od tog prizora, pošto genetski znaju da je to izvor bolesti i zaraze, ne dirati a kamoli ne jesti.
Ovi iz mesne industrije bi crknutog jelena itekako dobro iskoristili.
Pričao je frendov otac koji je godinama radio u "Sljemenu", od čega su sve pravili paštete, salame i hrenovke, i vjerujte - krepani jelen je jako, jako dobra stvar u usporedbi s tim!
Oni su stvarno pravi čarobnjaci - od najvećeg otpada i kemikalija naprave deliciju!


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zatim, djeca i baka, skupljaju lješnjake i orahe potkraj ljeta i vide zeca, vepra, lisicu.
Djeca neće genetski krenuti zubima na te životinje, u namjeri da im zagrizu krzno, popiju krv, ili komadaju meso.
Niti će baka , skočiti na zeca, potrgati zubalo na repu od zeca sa pjenom u ustima i željom da zagrize u životinju.
A čime da krenu na te jadne životinje kad uopće nemaju tijelo građeno za napad i ubijanje životinja kao ni za trganje komada s mrtvog životinjskog trupla?

Inače, odlične usporedbe koje realno pokazuju za kakvu je hranu stvoren čovjek.

No, ljudi, 'ajde da se bavimo temom, nije tema jedenje mrtvih životinja, skrenuli smo malo...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 19.05.2017., 13:29   #5242
evo ovako.. ne da mi se čitati kompletna tema, ali sam primijetio 2 stvari :

1. na ovoj temi "sirove hrane" ni za lijek- par recepata sa banana-jabuka,lanene sjemenke, derivati kokosa.. na tome se ne može živjeti, ali zato praznih priča ne nedostaje

2. Ibrahime, ni prije 3 godine nisi bio "100 % sirov" po vlastitom priznanju.. pitam se zašto?

pretpostavimo da je sirova hrana "lijek".. konzumira li se lijek kad si bolestan ili i kad si zdrav?
nezgodan2 is offline  
Old 19.05.2017., 14:29   #5243
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post

pretpostavimo da je sirova hrana "lijek".. konzumira li se lijek kad si bolestan ili i kad si zdrav?
Ovakvo besmisleno sročeno pitanje već dugo nisam ćuo.
Rorion is offline  
Old 19.05.2017., 14:50   #5244
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovakvo besmisleno sročeno pitanje već dugo nisam ćuo.
Postavio je sasvim smisleno pitanje no kad nema argumenata onda se prelazi na demagogiju i floskule.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 19.05.2017., 16:45   #5245
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Postavio je sasvim smisleno pitanje no kad nema argumenata onda se prelazi na demagogiju i floskule.
Neznam zasto lutate.
Hipocrates :
"Neka hrana bude tvoj lijek.... i obratno"
Rorion is offline  
Old 19.05.2017., 17:33   #5246
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
1. na ovoj temi "sirove hrane" ni za lijek- par recepata sa banana-jabuka,lanene sjemenke, derivati kokosa..
Bilo je puno tih recepata, ja sam ih sam hrpu stavio, u zadnje vrijeme nešto manje, to sam i sam primijetio i stavit ću ja toga čim nešto nađem.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
na tome se ne može živjeti, ali zato praznih priča ne nedostaje
Misliš na meso, mlijeko, jaja, paštete, salame, kuhanu hranu, industrijsku hranu, gmo...?
Pa potpuno se slažem. Od toga se doslovno propada i umire.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
2. Ibrahime, ni prije 3 godine nisi bio "100 % sirov" po vlastitom priznanju.. pitam se zašto?
A zašto se ti to pitaš?
Nisam ukupno 100% sirov, ali određene periode budem 100%.
Zašto? Jednostavno zato jer sam još uvijek ovisnik o nekoliko ukusnih kuhanih jela i još se te ovisnosti nisam riješio.
Sve drugo bi bila laž.
A da su ta jela shit, pa to sam itekako svjestan. Tko nije?
I da se od njih ni približno tako dobro ne osjećam i da je razlika u osjećaju između sirovog i kuhanog doslovno kao nebo i zemlja - i to je jasno kao dan svakome tko je probao.
Vrlo vjerojatno će me do kraja potaknuti upravo taj posebno dobar osjećaj na potpuno sirovoj hrani.
Žao mi je svakoga tko to nije probao jer niti nije svjestan koliko se zapravo dobro čovjek može osjećati, doslovno kao da ti je 10, 15 ili 20 godina skinuto, kompletno tijelo, um i duh funkcioniraju savršeno i bolje nego ikad.
Ma najbolja stvar koju sam probao, definitivno!


Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
pretpostavimo da je sirova hrana "lijek".. konzumira li se lijek kad si bolestan ili i kad si zdrav?
Nema potrebe pretpostavljati jer je doista gomila primjera i svjedočanstava ljudi koji su vrlo brzo riješili razne zdravstvene probleme prijelazom na potpuno sirovu prehranu (pa čak ima i puno primjera prijelazom na 80-90%-nu ili samo vegansku).
Često se radilo i o bolestima koje je nemoćna medicina proglašavala neizlječivim, a ljudi su ih vrlo jednostavno riješili pravilnom prehranom.
O takvim primjerima napisane su i brojne knjige i ima hrpa materijala i dokaza.
Tu sam i sam stavljao na stotine takvih primjera i 99% ih je bilo na hr jeziku. Zamisli tek da sam stavljao i na drugim jezicima, npr. recimo na engleskom...

A poanta je u tome što od toga nitko nema zaradu, dok medicina ima itekako na liječenju needuciranih i neinformiranih ljudi koji bi praktički sve te svoje boljke mogli riješiti brzo i lako, samo kad bi znali kako.
Navodio sam i primjer mog oca s visokim tlakom i masnoćama u krvi koji je godinama pio potpuno beskorisne lijekove za to i nije mu pomoglo ama baš ništa.
A samo 10 dana na nekih 95% sirove hrane mu je tlak i masnoću dovelo na idealu.
Čak je tlak riješio za 3-4 dana, na 120/80 (nikad u životu mu nije bio takav), i tako je trajalo dok god se pravilno hranio i još neko vrijeme nakon toga, a kompletnu krvnu sliku je nakon tih 10 dana radio kod liječnika i bila je doslovno bolja nego ikad, savršena.
Liječnica ga je pitala što je učinio da su se dogodile takve promjene, a on je rekao da se samo 10 dana hranio po preporuci sina.
Zanimljivo, teta u bijelom je rekla - "Super" - ali nije uopće pitala kako se to hranio.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 19.05.2017. at 17:50.
Ibrahim is offline  
Old 19.05.2017., 17:43   #5247
samo ti nama stavi recepte pa ko voli nek izvoli sad je proljeće/ljeto i sve raste posvuda.. prava sezona za sirovo
nezgodan2 is offline  
Old 20.05.2017., 06:44   #5248
Smoothie s lanenim sjemenkama i kokosom

Evo, samo za tebe, jedan receptić upravo sa sastojcima koje si naveo u prethodnim postovima.
Stavljao sam ga davno na forum, ali ovo je dorađena i poboljšana verzija, odnosno ovo ima nekoliko verzija, kao što ćete vidjeti.

Varijanta 1 (osnovni recept):
- 2 srednje ili veće jabuke
- lanenih sjemenki malo manje od 1/2 šalice od 2 dl , meni je upravo ona mjerica za to)
- 1 potpuno zrela banana
- 1 - 1.5 dl vrlo hladne vode (ako su veće jabuke i banane onda stavite slobodno 1.5 dl vode)
- 1 cm vanilijinog štapića (odrezati komadić)
- po želji malo meda ili agavinog sirupa (za početnike svakako preporučam)

Priprema:
Lanene sjemenke ostaviti da se namaču preko noći ili barem sat-dva (nije nužno, ali je bolje). Staviti vode da bude koji cm iznad razine sjemenki jer će se preko noći napiti vode i nabubriti.

Staviti u blender prvo usitnjene jabuke, zatim bananu i na kraju lanene sjemenke koje su se namakale. Dodati 1 - 1.5 vrlo hladne vode. Miksati ovisno o jačini blendera, ali dobro je da se sve čim bolje usitni.
Ja siromašak imam slab blender pa miksam ovo oko 2-3 minute.

Varijanta 2 (s dodatkom jagoda ili kupina ili sličnog voća):

Sve isto kao u prvoj varijanti, ali kad je sezona kupina, malina ili jagoda (ili sličnog bobičastog voća), dodate još 10 kupina ili istu količinu malina ili jagoda. Znači malina dodate više od 10 pošto su manje od kupina, a jagoda manje od 10 jer su velike.
Ma ne možete puno fulati.

Varijanta 3 (s kokosom):
Meni je ova najdraža.
Sve je isto kao u varijanti 1, ali se još na kraju doda 2-3 velike do
vrha pune
žlice kokosovog brašna (ili ista količina kokosove jezgre). Možete tada staviti i mrvu više lanenih sjemenki.
Pošto je svega malo više, ovdje stavite obavezno 2 dl vrlo hladne vode.
Ovdje stavite svakako 1 malu žlicu meda ili agavinog sirupa.
Kad su velike vrućine, slobodno dodajte i 1-2 kocke leda jer je hladnije puno ukusnije i miksati bar 2-3 minute, da se dobro samelju i pomiješaju sastojci (ovisi o jačini blendera).

Varijanta 4 (s limunom)
Isto kao u varijanti 3, ali dodati i pola limuna (bez koštica).

Varijanta 5 (sa sezamom)
Umjesto kokosa (ako ga nemate) možete staviti 2 male žlice sezamovih sjemenki.

Vidite sami koja vam varijanta najbolje paše i koji omjeri sastojaka.
Naravno, sve ove varijante možete kombinirati, ne moraju izgledati baš ovako kako ja radim, ovo je samo prijedlog koji je meni vrlo ukusan.
Voda mora biti vrlo hladna jer kad je ovo hladno daleko je ukusnije nego kad je toplo, a u blenderu se smjesa i dodatno zagrije tokom blendanja.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 20.05.2017., 12:23   #5249
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
evo ovako.. ne da mi se čitati kompletna tema, ali sam primijetio 2 stvari :

1. na ovoj temi "sirove hrane" ni za lijek- par recepata sa banana-jabuka,lanene sjemenke, derivati kokosa.. na tome se ne može živjeti, ali zato praznih priča ne nedostaje

2. Ibrahime, ni prije 3 godine nisi bio "100 % sirov" po vlastitom priznanju.. pitam se zašto?

pretpostavimo da je sirova hrana "lijek".. konzumira li se lijek kad si bolestan ili i kad si zdrav?
Kad si bolestan, ne jedeš, pogledaj kako to rade životinje

Već sam stavljala ovaj recept, ali kada ti se ne da čitati cijelu temu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1659

Mene ovo drže barem pola dana.
Begemotica is offline  
Old 20.05.2017., 15:08   #5250
alles klar....
nezgodan2 is offline  
Old 20.05.2017., 23:18   #5251
Da, ta juha je isto super, imam je u svom ogromnom popisu recepata.
Jedini detalj koji bih ja izmijenio je da bih stavio samo 1/4 manjeg avokada jer mi inače ispadne pregusta za moj ukus. Ali jako je fina.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 23.05.2017., 14:11   #5252
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
dobro, šta je na kraju? plodojed, biljojed, ili sirovojed? jer vala ako je sirovojed, ne ostaje mu baš mnogo toga za jesti..
ili je ipak svejed?

stvarno bi bilo poželjno da netko od sirovo-plodojeda ovdje s nama podijeli kako mu izgleda dan/tjedan.. kolko hrane jede, i koje, i... koliko ima kila

e, a gljive, jel smije jesti gljive?
Plodojed. Ujutro sjedni i rokaj po voću sve dok nisi natrpan do kraja. Neka ti to bude prilika za meditaciju. Kroz ostatatak dana jedi voće kada poželiš (ili kada si žedan...jedna naranča bolja je od litre vode). Generalna preporuka je vodenasto voće ujutro, slatko voće popodne, kiselo voće navečer - ali to je samo preporuka, slijedi instinkt.

Naše tijelo je zbilja savršeno i može probaviti više manje sve. Ali od toga "sve", plodovi su jedina hrana sa kojom čovjek završava u plusu. Sve drugo, uključujući i sve ovo što sirovojedstvo promovira, dugoročno troši tijelo više nego što bi trošilo jedenje samo plodova. Mislim da si upravo ti negdje napisao da se osjećaš kao da si na laganome postu dok jedeš ovako. I moje iskustvo je jednako i ne čudi me što većina sirojevaca posusta tu i tamo i pojede nešto izvan toga. Iskreno, ne mogu ih osuđivati - nakon dovoljno eksperimenata mislim da je puno pametnije jesti kuhano zelenje nego sirovo. Isto vrijedi za grahorice. Ali sve su to sekundarni izvori hrane. Samo plod i plod. Probajte na sedam na dana i vidite...samo ne zaboravite žvakati. Žvakanje i diranje hranje su praktički 50% probave. I naravno, bez miješanja. Ako jedeš jabuke, onda jedeš jabuke, ako jedeš banane, onda jedeš banane. Na svu sreću, voće iz želuca izađe kroz 30 minuta (za razliku od zelenja, orašastih plodova, masti, etc...koji stoje u želucu i do 4 sata) tako da ovo ne bi trebao biti problem.

I da, nikako ne bih preporučio plodove tipa avokado. Avokado je jedino "dobar" za libido (kao i svaka mast)

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kad si bolestan, ne jedeš, pogledaj kako to rade životinje

Već sam stavljala ovaj recept, ali kada ti se ne da čitati cijelu temu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1659

Mene ovo drže barem pola dana.
Drži te pola dana zbog masti koja dugo stoji u želucu (od tuda osjećaj punine...ali želudac je mišić i treba odmor (a da ne pričamo o količini želučanih sokova i gušteraće koja mora raditi prekovremeno da sve to razgradi (limun možda malo pospješi regulaciju pH u želucu, ali lanene sjemenke sa svojim inhibitorima enzima tjeraju gušteraću da radi tri puta više)...dok to sve probaviš, više ni nemaš energije za daljnju probavu pa ti tijelo signalizira da je "dosta" - glad se ne osjeća kroz želudac nego kroz cijelo tijelo, ali to je nešto što čovjek mora sam shvatiti eksperimentom), a nakon toga sporo putuje kroz tanko crijevo i tamo troši još dodatne energije za probavu. Ovakva jela su obične varke za percepciju i dugoročno ne rezultiraju nikakvim posebnim zdravljem, osim što si možda malo zdraviji od mesojeda jer leš je ipak leš

Živimo u izvrsnome podneblju i imamo pristup izvrsnome voću. Sve drugo je korisno ako voća nema. Ne vidim ni jedan razlog zašto jesti išta drugo. Da ne pričam o tome da ti ne treba nož, frižider, posuđe, čaše, vrijeme za pripremu, etc...

Zadnje uređivanje MadMarx : 23.05.2017. at 15:01.
MadMarx is offline  
Old 23.05.2017., 21:53   #5253
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Živimo u izvrsnome podneblju i imamo pristup izvrsnome voću. Sve drugo je korisno ako voća nema. Ne vidim ni jedan razlog zašto jesti išta drugo. Da ne pričam o tome da ti ne treba nož, frižider, posuđe, čaše, vrijeme za pripremu, etc...
Zato jer je bezobrazno skupo, a iz vlastitog vrta dostupno je tek pola godine, a živjeti treba cijelu godinu.
Begemotica is offline  
Old 24.05.2017., 02:31   #5254
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Zato jer je bezobrazno skupo, a iz vlastitog vrta dostupno je tek pola godine, a živjeti treba cijelu godinu.
Zbilja nije ako si odrediš prioritete u životu. Ali može uči u asketske razine, to je točno.
MadMarx is offline  
Old 24.05.2017., 05:18   #5255
Je li vam tko kad postavio ovakvo pitanje?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 29.05.2017., 22:58   #5256
Biljni protein bolji za izgradnju mišića od životinjskog

Evo, konačno i najnovija istraživanja potvrđuju ono što već odavno znamo.
Još kad je namirnica termički neobrađena, u svom izvornom obliku u kojem ju je dala priroda, to je najbolja moguća i daleko najzdravija opcija.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 07.06.2017., 13:59   #5257
Danas ubrano na vrtu.
http://oi65.tinypic.com/vnhto1.jpg
Rorion is offline  
Old 07.06.2017., 21:02   #5258
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Predobro izgleda!
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 07.06.2017., 21:13   #5259
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zavidim, ja sada imam samo marelice
Begemotica is offline  
Old 08.06.2017., 02:58   #5260
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovakvo besmisleno sročeno pitanje već dugo nisam ćuo.
Nije besmisleno, samo nije dobrio formulisano.

Htio je pitati, da li je takva ishrana u sluzbi prevencije ili pomaze i kad si vec bolestan... Tako sam ja shvatila.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.