Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 23:51   #261
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
Aha! Pregledala sam joj usta koliko sam mogla. Ima samo bjeli jezik, nema nikakvih nakupina. I dalje klikče dok jede i ljuti se dok dođe do zadnjeg mlijeka... Lijenčina mala Danas dosta bljucka, prije nije toliko..
Koliko se sjecam, oni i ne bljuckaju najvise cim se rode nego malo kasnije, s kojih 4-5 tjedana.
Bljuckanje je normalno i sve dok je mokar samo podbradak a ne cijelo odijelce nije nista too much--to ti je ionako samo zlicica-dvije mlijeka.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 23.06.2011., 00:22   #262
moj je znao i povratit, a ne bljuckat. kad sam skužila da je to zbog jakog LD, jako mu šprica pa se usput naguta i zraka. dok traje LD naslonim se prema nazad pa mu je lakše, ne mora se "borit" s mlikom. i manje mi bljucka.. svejedno mi je i drugi misec dobio 1200g bez obzira na bljuckanje, tako da je to ništa..
just z is offline  
Old 23.06.2011., 12:21   #263
pozdrav

evo mene opet, zanima me misljenje iskusnih dojilja vezano za moj slucaj... malena mi je na pocetku dojenja jako izgrizla bradavice pa mi je patronazna savjetovala da se izdajam dok mi se bradavice ne oporave, jer da ce mi ih inace skroz izgrist i da necu onda sigurno vise moc dojit... to je bilo prije dva tjedna - znaci izdajam se zadnja dva tjedna i rane su nestale - ALI ostale su jako duboke pukotine po bradavici... patronazna mi kaze da jos cekam dok se bradavice u potpunosti ne oporave, a meni se cini da se te pukotine nikad nece ispuniti
ja bi je tako rado probala stavit na sisu, a strah me da ne nacinim jos vecu stetu... sto vi mislite?
imam i sesirice, da li da probam mozda preko njih?

tako zelim dojiti svoju srecicu
annnna is offline  
Old 23.06.2011., 20:27   #264
Quote:
annnna kaže: Pogledaj post
pozdrav

evo mene opet, zanima me misljenje iskusnih dojilja vezano za moj slucaj... malena mi je na pocetku dojenja jako izgrizla bradavice pa mi je patronazna savjetovala da se izdajam dok mi se bradavice ne oporave, jer da ce mi ih inace skroz izgrist i da necu onda sigurno vise moc dojit... to je bilo prije dva tjedna - znaci izdajam se zadnja dva tjedna i rane su nestale - ALI ostale su jako duboke pukotine po bradavici... patronazna mi kaze da jos cekam dok se bradavice u potpunosti ne oporave, a meni se cini da se te pukotine nikad nece ispuniti
ja bi je tako rado probala stavit na sisu, a strah me da ne nacinim jos vecu stetu... sto vi mislite?
imam i sesirice, da li da probam mozda preko njih?

tako zelim dojiti svoju srecicu
bok, druge će ti sigurno znati više reći ali ja ti mogu reći što je meni pomoglo. na one okrugle vatene blazinice sam nalila maslinovog ulja ali domaćeg- ne zvijezdinog onako veličine kovanice od 5 kuna i to si prisloniš na ranicu i držiš tijekom dana u grudnjaku, najbolje pamučni ili prozračni, naravno uništit će ti se ali to je mala cijena. meni je u roku 2 dana pomoglo! inače tako sam i hemoroide smirila.... probaj pa vidi.... nadam se da će ti pomoć.
__________________
pozz
*sugarmama* is offline  
Old 23.06.2011., 21:38   #265
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Kod nas je razlika u razmaku između podoja,ponekad prođu 2.5 sata,a zna se dogoditi i 3.5-4.
Na bocu ne zna piti,znao je sa nekih mjesec dana kad sam mu neko vrijeme morala davati čaj ali nakon toga prestala i on je zaboravio,a ja ga nadobudno jednom ostavila mmu popodne,spremila mlijeko pa nek mu da izdojeno na bočicu kad ogladni..aha,nije htio nikako,vrtio dudu po ustima,kao šta si mi sad ovo uvalio,di je sisa i naravno zadnjih 15 minuta dok sam ja stigla doma plakao je jako Kasnije mi je bilo žao da sam ga ostavila tako na milost i nemilost bez sise
Moram priznati da se nisam se nikad nešto previše trudila da ga naučim piti na bocu iako bi mi to itekako dobro došlo u nekim situacijama tako da je znalo biti i dana kad sam proklinjala sisu i njenu nezamjenjivost

Dohrana nam je pomogla u smislu da mogu otići nešto obaviti bez da letim,npr.podojim ga i nakon toga odem i za sljedeći obrok dobije kašicu pa taman kad se vratim na redu je sisa.
PA ZASTO im nedate piti na salicu???
djevica is offline  
Old 23.06.2011., 22:44   #266
Quote:
annnna kaže: Pogledaj post
pozdrav

evo mene opet, zanima me misljenje iskusnih dojilja vezano za moj slucaj... malena mi je na pocetku dojenja jako izgrizla bradavice pa mi je patronazna savjetovala da se izdajam dok mi se bradavice ne oporave, jer da ce mi ih inace skroz izgrist i da necu onda sigurno vise moc dojit... to je bilo prije dva tjedna - znaci izdajam se zadnja dva tjedna i rane su nestale - ALI ostale su jako duboke pukotine po bradavici... patronazna mi kaze da jos cekam dok se bradavice u potpunosti ne oporave, a meni se cini da se te pukotine nikad nece ispuniti
ja bi je tako rado probala stavit na sisu, a strah me da ne nacinim jos vecu stetu... sto vi mislite?
imam i sesirice, da li da probam mozda preko njih?

tako zelim dojiti svoju srecicu
Imala sam isti problem, pukotine su potpuno zarasle nakon dva mjeseca, do tada sam izdajala ako su baš bile jaaako bolne, ali sam se trudila da tijekom dana sisa i direktno kako bi što bolje ispraznila i tu stranu.
Probaj joj za prvu glad dati izdojeno mlijeko, a nakon što podrigne i malo se smiri staviti ju na grud. Držim fige
littleZ is offline  
Old 23.06.2011., 23:13   #267
Quote:
djevica kaže: Pogledaj post
PA ZASTO im nedate piti na salicu???
Nisam navela u postu da mu ne dam piti(vodu)na šalicu!
Pričalo se o hranjenju na bocu.
nanna25 is offline  
Old 23.06.2011., 23:25   #268
Kod nas bočica isto ne pali, ali pali ili izdojeno mlijeko iz šalice (ja joj dajem iz šalice za kavu, jer ju još nisam opremila primjerenom plastičnjačom), ili mlijeko na žličicu...Dok tako nešto pojedu, stignem i kući.

Vidjela sam na čini mi se rodinom sajtu da se u dobi 5-6 mjeseci može početi davati zamrznuto "oblizalo" od majčinog mlijeka. Jeste to isprobale? Uopće ne mogu zamisliti na kakvom bi štapiću to bilo? I što ne bi bilo prehladno?
littleZ is offline  
Old 23.06.2011., 23:36   #269
Quote:
littleZ kaže: Pogledaj post
Vidjela sam na čini mi se rodinom sajtu da se u dobi 5-6 mjeseci može početi davati zamrznuto "oblizalo" od majčinog mlijeka. Jeste to isprobale? Uopće ne mogu zamisliti na kakvom bi štapiću to bilo? I što ne bi bilo prehladno?
haha oblizalo koji naziv
sladoled?
just z is offline  
Old 24.06.2011., 08:29   #270
Quote:
littleZ kaže: Pogledaj post
Vidjela sam na čini mi se rodinom sajtu da se u dobi 5-6 mjeseci može početi davati zamrznuto "oblizalo" od majčinog mlijeka. Jeste to isprobale? Uopće ne mogu zamisliti na kakvom bi štapiću to bilo? I što ne bi bilo prehladno?

kakvo oblizalo
šta sve ove rode neće izmisliti
mambi is offline  
Old 24.06.2011., 08:44   #271
Rode biserke,moram naći taj članak,imam izdojenog i nabaviti ću kalupiće i napraviti oblizalo,baš me zanima kak bi malecki to oblizavao
kućica is offline  
Old 24.06.2011., 09:21   #272
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Rode biserke,moram naći taj članak,imam izdojenog i nabaviti ću kalupiće i napraviti oblizalo,baš me zanima kak bi malecki to oblizavao
hahahahaha...

a nije nego probat....

moj nece ni malo hladniju vodu,a kak obi to lizao...hmmmmmm
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 24.06.2011., 10:29   #273
da ne ispadne da izmišljam

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2478

Ponudite bebi ledenu lizalicu od majčinog mlijeka ili neka žlicom jede lagano smrznuto majčino mlijeko.
littleZ is offline  
Old 24.06.2011., 17:53   #274
Bili danas kod pedijatrice. I da, imam soor.
Pa jebemu sve. Kaže maloj usta čista, ali ako me tako probada u cici, a i bradavica izgleda totalno skršeno to bi bio jelte soor. Ali samo u lijevoj. Kako je to moguće?!
Bilo tome kako bilo, rekla mi je da se mažem Rojazolom. Ali mi nije rekla da malu mažem. Valjda je to tako oke.

I da ne budem duda varalica maloj, da ju ne držim na cici više od 20min, da ne dajem obje cice po podoju, nego samo jednu 10 do max.20min, pa onda za sat i pol ponovno. U principu sve suprotno nego što sam do sad radila.
Narona is offline  
Old 24.06.2011., 22:33   #275
definitivno sam usrala stvarsve manje mlijeka u menenesto sam se previse nazivcirala jucer,zaboravila jesti cjeli dan i piti vode i naravno malisa je bio nervozan jer sam i ja kipjela,tutnula sam mu bebimil i sad ga danas dohranjujem sa 150 ml bebimila nakon sto povuce ono malo mlijeka sto mi je ostalo...

uf sto se ljutim na samu sebesad mu dajem da vuce koliko ima,al nazalost mislim da su polako odmicu nasi dani dojenja i uzivanja u tom bliskom zagrljaju...

isto to mi se desilo i sa starijim sinom kad su mi rekli da mora na op srca i sad opet....nakon toliko muke oko dojenja,i sto sam ostala smirena nakon sto su mi rekli da je i ovaj malac bolestan sad se dam iznervirat i na tako glup nacin uskratit dijete za njemu najvazniji obrok u zivotu....
malena curica is offline  
Old 24.06.2011., 22:55   #276
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
Aha! Pregledala sam joj usta koliko sam mogla. Ima samo bjeli jezik, nema nikakvih nakupina. I dalje klikče dok jede i ljuti se dok dođe do zadnjeg mlijeka... Lijenčina mala Danas dosta bljucka, prije nije toliko..
hey Moyre...Dugo se nismo čule...Evo nas na drugom forumu, mada se ja ćesto odšećem na bivši...nekako mi je pri srcu

Moj Luka je od 16.05 do danas dobio 1 800 kg. Svako malo bi jeo, od početka je skroz bio na siki, ali onda sam shvatila da to nikamo ne vodi i probala sam ga zavaravat dudom da izdrži nekako do 2 i po do 3 sata. Još sad to prakticiram mada mu nekad popustim,jer inaće on je u stanju skroz jesti. Zovem ga moj plajboj zec. Jako voli sikuJako hlapljivo jede i naguta se puno zraka. Tokom podoja ga dignem par puta da mu se podrigne. Obićno ipak na kraju završi bljuckanjem nekad jakim nekad ne ( to bljuckanje me najviše živcira) i štucanjem. Štuca jako puno dok hlapljivo jede, pa mu dam siku ili malo vode i prestane. Veliki proždrljivac Tako da se jako namučim oko hranjenja i dok mu ne istjeram taj sav zrak van.
seni 2205 is offline  
Old 25.06.2011., 09:06   #277
Quote:
seni 2205 kaže: Pogledaj post
hey Moyre...Dugo se nismo čule...Evo nas na drugom forumu, mada se ja ćesto odšećem na bivši...nekako mi je pri srcu

Moj Luka je od 16.05 do danas dobio 1 800 kg. Svako malo bi jeo, od početka je skroz bio na siki, ali onda sam shvatila da to nikamo ne vodi i probala sam ga zavaravat dudom da izdrži nekako do 2 i po do 3 sata. Još sad to prakticiram mada mu nekad popustim,jer inaće on je u stanju skroz jesti. Zovem ga moj plajboj zec. Jako voli sikuJako hlapljivo jede i naguta se puno zraka. Tokom podoja ga dignem par puta da mu se podrigne. Obićno ipak na kraju završi bljuckanjem nekad jakim nekad ne ( to bljuckanje me najviše živcira) i štucanjem. Štuca jako puno dok hlapljivo jede, pa mu dam siku ili malo vode i prestane. Veliki proždrljivac Tako da se jako namučim oko hranjenja i dok mu ne istjeram taj sav zrak van.
Hej!
Pa Lukica je već pravi veliki dečko! Bome voli papati!
Moja mrva je toliko nervozna zadnja 2 dana da više ni sama ne znam šta da radim.. Danas imamo mjesec dana, mislim da su ju počeli mučiti grčevi, al malo mi ne čudno jer je nervozna od jutra do večeri, a za grčeve obično kažu da počnu navečer. Cijelo vrijeme dok je budna cendra i ljuto maše ručicama i nožicama.. Al stalno! Dok papa izdrži neko vrijeme na miru i onda opet počne cendrati. Ne znam ni dal pojede dosta.
Mi smo u mjesec dana dobile otprilike 1000 g, u utorak idemo na prvi pregled kod pedice pa ću pitati dal bi to mogli biti grčići il nešto drugo.
Poslala sam ti pp pred nekih tjedan dana
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 25.06.2011., 09:44   #278
Quote:
Narona kaže: Pogledaj post
I da ne budem duda varalica maloj, da ju ne držim na cici više od 20min, da ne dajem obje cice po podoju, nego samo jednu 10 do max.20min, pa onda za sat i pol ponovno.
sorry, al ovo su teške gluposti..

pogotovo ovo o ograničavanju vremena na cici i određivanje da'l jedna ili dvije cice po podoju..

ajd da ja tebi serviram tanjur hrane kad si gladna i kažem ti da imaš samo 20 min da pojedeš i onda ti tanjur oduzmem. također, ne dam ti ni drugi tanjur sa desertom, jer tko je vidio jesti dva jela u jednom obroku. to bi otprilike bilo to.

za tvoju pedicu jedan veliki
extreme is offline  
Old 25.06.2011., 09:46   #279
Quote:
littleZ kaže: Pogledaj post

Vidjela sam na čini mi se rodinom sajtu da se u dobi 5-6 mjeseci može početi davati zamrznuto "oblizalo" od majčinog mlijeka. Jeste to isprobale? Uopće ne mogu zamisliti na kakvom bi štapiću to bilo? I što ne bi bilo prehladno?
ima zakupiti u npr kauflandu onih mini posudica za sladoled- a poklopac ima štapić na sebi, pa kad se sladoled smrzne (u ovom slučaju mlijeko), kad ga izvadiš iz te posudice, stajat će na štapiću.

mene jedino u svemu tome brine što je to čudo hladno i da si klinci neće navući upalu grla
extreme is offline  
Old 25.06.2011., 09:59   #280
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sorry, al ovo su teške gluposti..

pogotovo ovo o ograničavanju vremena na cici i određivanje da'l jedna ili dvije cice po podoju..

ajd da ja tebi serviram tanjur hrane kad si gladna i kažem ti da imaš samo 20 min da pojedeš i onda ti tanjur oduzmem. također, ne dam ti ni drugi tanjur sa desertom, jer tko je vidio jesti dva jela u jednom obroku. to bi otprilike bilo to.

za tvoju pedicu jedan veliki

Ne prakticiram ništa od navedenog. Ona trtlja svoje, ja radim po svome.
Nekad hoće drugu, nekad neće. Kad hoće, dam joj, kad neće onda jebga neće.
Ali da ju skidam s cice kad se počne zajebavat, skidam. Jer da se moju curicu pita ona bi bila prikačena danonoćno.
Narona is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.