Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 22:47   #261
Bok Kolacic! Sto se tice konzultacija, kombinirala sam i zdravstveno i privatno (uglavnom su mi rekli slicno), pa odabrala onog koji mi je ulijevao najvise povjerenja (uz stvarno puno prethodnog citanja o tome, jer inace ni 500 konzultacija nema smisla ako ih ne razumijes). 'Privatno' samo po sebi ne garantira uspjeh, ali ubrzava proces sto je za vecinu low responderica kljucno. Nije sigurno da spadas u tu kategoriju - neka ti pogledaju antralce kako ti je i Zoro rekla, jer AMH sam po sebi govori o buducnosti, a ne o sadasnjem stanju. Sto se tice lijecnika, malo procitaj i ostale teme jer ih se dosta spominje (izbor je po meni stvarno stvar osobne procjene), a i da ovdje bas ne odlutamo previse od teme.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:45   #262
Kaj su to uopće antralci... ja sam stvarno nova u ovome svemu i nemam pojma NIŠTA, sa svime se tek upoznajem. Trenutno pijem klomifene (ne znam da li uopće pomažu ako imam nizak AMH), u ponedjeljak idem na folikulometriju, pa vjerovatno taj tjedan i na drugu inseminaciju, pa ću vidjeti. Stvarno ne kužim zašto mi doktor sam nije pogledao antralce kada su od tolike važnosti, nego mu ja moram to govoriti...
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:48   #263
choupete l moram priznati da mi ulijeva nadu veliku tvoja trudnoća, jer sam u VEEELIKOOM strahu da neću moći imati bebicu zbog niskog AMH
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 18:38   #264
Kolacic,pogledaj uvodne postove..tamo stoji dosta o stimulaciji, amh, antralcima.
Nije lose da procesljas topic od a do ž
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 19:31   #265
evo baš ću odmah početi čitati sve postiće, želim se o svemu informirati... hvala vam puno curke, baš mi je sada malo lakše...
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 21:13   #266
Quote:
Kolačić5 kaže: Pogledaj post
Kaj su to uopće antralci... ja sam stvarno nova u ovome svemu i nemam pojma NIŠTA, sa svime se tek upoznajem. Trenutno pijem klomifene (ne znam da li uopće pomažu ako imam nizak AMH), u ponedjeljak idem na folikulometriju, pa vjerovatno taj tjedan i na drugu inseminaciju, pa ću vidjeti. Stvarno ne kužim zašto mi doktor sam nije pogledao antralce kada su od tolike važnosti, nego mu ja moram to govoriti...
Ne znaci da nije pogledao, ako ti nije rekao. Pitaj ga drugi put kad ga vidis.

Neke (mnoge?) zene sa niskim AMH bolje reagiraju na klomifene nego na stimulaciju FSH (jer klomifeni djeluju indirektno, a ne direktnom stimulacijom jajnika). Tako da su klomifeni posve razumna terapija, ne samo zato sto su bitno jeftiniji od FSH.

Gle, meni se cini da ti uopce nemas povjerenja u svog lijecnika. Vrijedilo bi ti vise se prvo sama informirati, kao sto su ti vec rekli, tako da mozes postaviti prava pitanja lijecniku. Onda ces vec moci i lakse prosuditi kako taj lijecnik radi--koliko je detaljan, koliko ima iskustva sa slicnim slucajevima, i slicno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:11   #267
Nije da ne vjerujem, nego zbog štrajka me ne vodi jedan doktor, nego se izmjenjuju njih više, tako da mi se čini da to sve skupa nije tako detaljno. budem vidjela šta ću. hvala puno na informaciji o klomifenu, daj Bože sreće, hvala
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 00:54   #268
Kolačić5, evo ako ti pomogne moja situacija, a obzirom na ono što ti je puffko rekla za klomifene. Moj AMH je nizak (4.4), svi ostali hormoni super, a svaki put s klomifenima sam dobro reagirala (po 3, 4 folikula, endometrij izvrstan), dakako ne reagiramo svi jednako. Za antralce trebaš pitati pri pregledu, mnogi dr. ne kažu ali pretežito gledaju, posebno ako si na folikulometriji i postupku.
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 08:01   #269
Dunjocka hvala ti! Vi ste mi curke super! Moj AMH je jož niži, 1,17, ostalo je sve ok. Sada već treći dan pijem klomifene. Zanima me jesi li uspjela ostati trudna sa klomifenima nakon te dobre reakcije. Ako jesi super, čestitam! Tako budem sretna kada netko sa ovakvim problemima ostane trudan, svaka trudnoća je nada u uspjeh nama koje još nemamo bebice...
Dao Bog da i ja dobro reagiram na klomiće...
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 08:24   #270
Znam da mi je doktorica zadnji puta pred inseminaciju na folikulometriji rekla da je ono što vidi super, i da idemo na inseminaciju sa nadom. očito je valjda onda gledala te antralce...
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:30   #271
Kolacicu, javi kako je proslo!
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:02   #272
Evo bila sam na inseminaciji 7.11. i dr. mi je napisao na papiru nakon folikulometije F17 i F24mm, endometrij trolinijski 9 mm. Sad nemam pojma jel to ok. Čekam rezultate inseminacije 22.11. i taj period čekanja mi je najteži.
Kolačić5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 18:41   #273
bok cure
molila bih one koje su jele smokve u maslinovom ulju da mi odgovore jel se mogu jesti kad pocne bockanje tj. novi postupak? hvala
matty569 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 06:06   #274
Quote:
matty569 kaže: Pogledaj post
bok cure
molila bih one koje su jele smokve u maslinovom ulju da mi odgovore jel se mogu jesti kad pocne bockanje tj. novi postupak? hvala
mogu..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:04   #275
hvala ti
matty569 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 21:21   #276
Za sve zabrinute cure - zanimljiv tekst o nedovoljnoj pouzdanosti testa razine AMH u krvi kao jedinom detektoru fertiliteta: http://www.smh.com.au/national/healt...123-2y2pl.html
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:52   #277
Quote:
Choupette L kaže: Pogledaj post
Za sve zabrinute cure - zanimljiv tekst o nedovoljnoj pouzdanosti testa razine AMH u krvi kao jedinom detektoru fertiliteta: http://www.smh.com.au/national/healt...123-2y2pl.html
Uopće me ne čudi, znaš uostalom. Previše vidim žena samo oko sebe (a evo dolaze i studije koje to potvrđuju)* koje s užasno niskim AMH ostvaruju trudnoće bez nekih većih problema--tu spadam i ja--a ako ne ide glatko, obično postoji još nešto, npr muški faktor. something was amiss.

*Sazetak Manchester study koja se spominje u tekstu je ovdje
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22777530
Skinut cu cijeli clanak.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 00:09   #278
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Uopće me ne čudi, znaš uostalom. Previše vidim žena samo oko sebe (a evo dolaze i studije koje to potvrđuju)* koje s užasno niskim AMH ostvaruju trudnoće bez nekih većih problema--tu spadam i ja--a ako ne ide glatko, obično postoji još nešto, npr muški faktor. something was amiss.

*Sazetak Manchester study koja se spominje u tekstu je ovdje
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22777530
Skinut cu cijeli clanak.
Aha, dakle nestabilnost uzoraka AMH! U biti se dr. R. kod mene jedini odmah ogradio od AMH (jer da jos nije dovoljno pouzdan) i oslanjao se na druge hormonske nalaze i antralce (koji su se doduse ipak slagali s losim AMH-om pa su mu na koncu prognoze bile iste kao kod ostalih lijecnika). No IVF/ICSI je unatoc mizernom AMH-u uspio iz prve. Za muski faktor se definitivno slazem, u slucaju kad zena ima smanjenu plodnost, a muskarac je negdje na donjoj granici normale sa svojim rezultatom, to definitivno nije olaksavajuci faktor jer bi do trudnoce teze doslo i sa zenom koja nema nikakvih problema.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 00:50   #279
Ja nikada nisam vadila AMH, mojoj ginekologici je bilo dovoljno to da nemam nikakav odgovor na stimulaciju, uvijek 1-2 folikula sa izrazito lošim embrijima...spermiogram normozoospermija, nakraju je ispalo da sam ostala trudna sa teškom oligoastenozoospermijom, polipom na maternici i nakon 10 godina stimulacija i prirodnih ciklusa, u stimuliranom postupku dobijem 6 folikula, hiperstimulaciju i nakraju dva savršena osmostanična embrija od kojih jedan ima 2 i pol godine. Moj zaključak je da pravila nema i netreba se opterećivati brojkama jer naše saznanje o istima ne znači da nećemo ostvariti trudnoću.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 01:55   #280
Quote:
tini75 kaže: Pogledaj post
Ja nikada nisam vadila AMH, mojoj ginekologici je bilo dovoljno to da nemam nikakav odgovor na stimulaciju, uvijek 1-2 folikula sa izrazito lošim embrijima...spermiogram normozoospermija, nakraju je ispalo da sam ostala trudna sa teškom oligoastenozoospermijom, polipom na maternici i nakon 10 godina stimulacija i prirodnih ciklusa, u stimuliranom postupku dobijem 6 folikula, hiperstimulaciju i nakraju dva savršena osmostanična embrija od kojih jedan ima 2 i pol godine. Moj zaključak je da pravila nema i netreba se opterećivati brojkama jer naše saznanje o istima ne znači da nećemo ostvariti trudnoću.
Super Tini, znaci i ti si jedna kojoj je uspjelo unatoc svemu! No AMH je novija pretraga pa ako si pocela prije desetak godina, razumljivo je da na to nisi ni isla. Bez obzira na sve vise sumnji u pouzdanost AMH-a, u mnogo zemalja vani, gdje nas dosta zivi, cesto se ta brojka trazi, izmedju ostalih, da bi se uopce razmotrilo hoce li te primiti na 'public' listu za IVF. Jako nizak AMH je negdje vec dovoljan razlog da ti u startu kazu da ce ti tesko potpisati pristup na listu ili da si odmah potrazis donoricu jajasca, zato sto smatraju da automatski imas manje sanse sa svojim jajascima i spremniji su dati sansu pacijenticama koje u startu imaju vise izgleda da ostvare trudnocu, a jedini nacin da to procijene prije nego sto se uopce zapocne s postupkom i stimulacijama, su upravo brojke (bez obzira sto izuzetaka koje dokazuju suprotno ima mnogo). Privatno naravno svatko moze raditi sto ga je volja jer sve ide iz njegovog dzepa, no u javnom zdravstvu (barem vani) se postupa vrlo racionalno koliko god se to cini nepravedno.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.