Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 21:20   #1
Svijet 2030g.

Na ovom linku je izlaganje Prof. Michiu Kakua o svijetu kakav se planira za slijedećih 20-30 godina.
Slobodno komentirajte...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:21   #2
hm, zar nije ove godine kraj?
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:17   #3
video predug pa mi se neda. de napiši nešta ukratko. nemoš tako otvorit temu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 01:11   #4
Kao prvo sviđa mi se stil izlaganje Dr. Michioa i iako je filmić predugačak njegov ugodan glas i humor su me zadržali do kraja.

Prvi dio filmića što se tiče kompjutera i umjetne inteligencije i nije toliko nerealan, naočale koje imaju "svoj" kompjuter, sve manji i manji kompjuteri do te mjere da ih nečemo niti viditi kao što on kaže ne vidimo niti struju nego jednnostavno znamo da je tu kada uključimo svijetlo. Auta koja imaju autopilota, što je i sada stvarnost, wc-a koji bi slao i davao podatke o rezultatima mokrače, bolestima. Futurističkim mobitelima, lećama itd itd, nekako me podsječaju na film povratak u budučnost Moram jedan za povratak u budčnost. Potom uzgajanje organa, uzgojili su koliko znam uho i tko zna gdje ovo staje

Mislim da i onima koji su pomalo skeptični trebalo biti jasno da običan auto je bio ono vauuuu, tek avion, mobitel, kompjuter, internet i tako nešto zamisliti prije 50 godina je bilo možda nešto slično kao i razmišljati nešto o ovome o čemu predaje ovaj simpatični japanac.

Drugi dio mi je i za mene koji sam ljubitelj ovakvih stvari pomalo ono još uvijek daleko od nas, nevidljivost, telepatija(ne mogu ulaziti sada dali netko može ili ne može, on priča o telepatiji "dostupnoj" svima), putovanje kroz vrijeme(koje je teoretski moguće ali jbg to teoretski je u biti ne moguće, za to bi trebalo voziti se u nekoj mašini koja ide brže od brzine svjetlosti za ne znam koliko a i to putovanje kroz vrijeme bi bilo moguće teoretski samo u budučnost.)

Uglavnom po meni su ovo neminovne stvari koje će se dešavati(kompjuteri, čipovi i ta sranja) koji će nam u biti kontrlirati cijeli život, što jedemo, kada jedemo, kada pišemo i se..o, podsječat će nas tko je ova osoba, što trebamo napraviti, što krivo radimo, pola od ovih stvari nam već i danas kompjuteri kontroliraju i mi u biti sve više i više postajemo zavisni o njima što i nije baš dobro. Podatak da je više kompjuterizirana jedna čestitka koja ti pjeva sretan ti rođendan kada je otvoriš od američke vojske za vrijeme hladnoga rata brrrrr.

IMHO zanimljiv klipić koga zanima ovakva tematika, meni nije bilo dosadno
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:20   #5
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Kao prvo sviđa mi se stil izlaganje Dr. Michioa i iako je filmić predugačak njegov ugodan glas i humor su me zadržali do kraja.

Prvi dio filmića što se tiče kompjutera i umjetne inteligencije i nije toliko nerealan, naočale koje imaju "svoj" kompjuter, sve manji i manji kompjuteri do te mjere da ih nečemo niti viditi kao što on kaže ne vidimo niti struju nego jednnostavno znamo da je tu kada uključimo svijetlo. Auta koja imaju autopilota, što je i sada stvarnost, wc-a koji bi slao i davao podatke o rezultatima mokrače, bolestima. Futurističkim mobitelima, lećama itd itd, nekako me podsječaju na film povratak u budučnost Moram jedan za povratak u budčnost. Potom uzgajanje organa, uzgojili su koliko znam uho i tko zna gdje ovo staje
Ovo sve kaje napisano se vidjelo u filmu "Otok" (The Island, 2005) i uopće ne sumnjam da će tako nešto i biti. Nisam pogledala video, budem, iako volim tehnologiju i sve to ne sviđa mi se šta će ljudi zaglupljivati jer će računala misliti umjesto njih..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 01.05.2012. at 20:34. Reason: quote
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:48   #6
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Na ovom linku je izlaganje Prof. Michiu Kakua o svijetu kakav se planira za slijedećih 20-30 godina.
Slobodno komentirajte...
Nisqm gledalq,samo sam prosla kroz video,i super mi je ona prica o jane xD no u did it to yourself haha eeenivej razvoj tehnologije do sad nije donjelo nistq dobro,a kamoli tek kasnije kad se jos razvije....
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 14:41   #7
Quote:
SolisMystica kaže: Pogledaj post
Nisqm gledalq,samo sam prosla kroz video,i super mi je ona prica o jane xD no u did it to yourself haha eeenivej razvoj tehnologije do sad nije donjelo nistq dobro,a kamoli tek kasnije kad se jos razvije....
Da, prokleti CT, usmjerena radijacija i laserski skalpeli, samo ubijaju ljude po bolnicama...

A to je samo medicina...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:21   #8
štetA kaj je zaboravio na naftu, povečanje populacije, smanjenje ostalih resursa, globalno zatopljavanje, poplave, suše .. ostalo je sve cool
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.