Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 05:36   #1
Neuredni roditelji

Ovakoc da krenem,
zivim sa roditeljima koji su jako neuredni !!!

Oke oni idu na posel i sve pet.
Ali mene je uzasno pocelo zivcirat kaj moram stalno za njima cistit.

od wc skoljke koju zajeb...do poda ( pogotovo sada u ovo vrijeme ) nitko se nece izut kada ulazi u kucu, do carapa koje se ostavljaju po svugdje.
I njima to ne smeta.

Meni to smeta i ne volim zivjeti u takvom prostoru, ali vec mi je dost ciscenja za njima.
Sada par dana nisam ni taknula kucu , uzaaaas na sta lici.
Jer ja bi trebala svaki dan ribati.
Vec sam luda.
Probala sam razgovarati sa njima, da malo pripaze naravno odgovor je bio da sta ja njima pametujem u njihovoj kuci koju su oni napravili.
I da jos se po njihovom podrazumjeva da bi ja stalno trebala cistit za njima.
Ne mogu, meni vec dosta.

Htjela bi se od seliti ali nemam mogucnosti.

Znam da nije ljepo da tako pisem o svojim roditeljima, ali negdje moram podjelit svoju frustraciju i potraziti savjet.

Sta da radim, na koji nacin da im vise objasnim da shvate da nije ljepo kaj se tako ponasaju ?
Osjecam se kao kucanica koja bi trebala cjeli dan ici za njima i pospremati ali vise necu puko mi film, cak me boli briga i ako netko bude dosao kod nas jer mi je dosta vise

Zadnje uređivanje aniston : 29.01.2013. at 05:48.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:17   #2
Zašto ih trpiš? Rješenje je jednostavno.

Izbaci zmazove iz svog stana i nastavi živjeti u urednom i čistom prostoru.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:58   #3
Zaboravi da ih mozes prmijeniti. Neka ti ovo bude skola da se naucis da druge ljude ne mozes mijenjati. I tu je tacka.

Ako sada ne mozes otici od njih (ne znam koliko ti je godina ali ako si punoljetna uvijek se moze), onda stisni zube i trpi. Kada budes imala svoj stan/kucu zivi kako hoces i kada tvoja djeca budu prljala njima mozes postaviti uvjete pod mojim krovom bla bla bla bas kao i sto tvoji roditelji tebi rade.

Znam da ti je tesko, i ja volim cistocu pa te razumijem ali isto tako "zdravo" je imati i dobar razlog zasto sto prije otici os svojih roditelja.
Svjetska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:37   #4
Kad dođu s posla fino im kažeš neka sjednu na kauč i održiš im lekciju o čistoći. Ima da te slušaju. Nego što. Pa nećeš valjda ti bit Pepeljuga. Još i zaprijeti da ćeš otići od kuće ako tako nastave.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:49   #5
hej , ja doduše ne živim sa roditeljima, več sa mužem i dvoje djece, muž i kčer isto čiste po kući, drugom djetetu je tek 3ipo... Mi u kući imamo na zidu tabelu, sa kojima si pišemo flomasterom podsjetnike... Ali i dan prije se dogovorimo tko če što sutra napraviti po kuči. Ispod svakog imena napišemo što taj dan mora napraviti, 3satvke... ako se koja stavka ne napravi, drugi ili treči dan, zavisno kad se treba čistiti, ima 1stavku više to je super stvar. Dok mali od 3ipo godine, recimo nosi prljavi veš u wc u plastiku za prljavi veš, onda kad završi sa jelom, sam nosi svoj tanjur i pribor u kuhinju za pranje, znam mu dati i malu metlicu i škovaceru da kao mete (ma da on to još ne može), kad ja brišem prašinu u kući, on ima isto krpu, pa mi pomaže... Od malih nogu se uče djeca, ne znam od koga si ti to sve naučila,ako su ti roditelji takvi.... Sjesti i razgovarati!!! ne bi oni meni tako...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:42   #6
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Još i zaprijeti da ćeš otići od kuće ako tako nastave.
Ne odmah tako oštro. Možda je, za početak, bolje zaprijetiti da ona više neće jesti ono što joj skuhaju - pa ćemo onda vidjeti tko će ostavljati svinjac u kući!!!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:12   #7
Vi se salite a meni je vec dosta !!

Al oke nadam se skorasnjm zaposlenju i idem ba stan.
Jer sa starcima ne zelim vise biti.

A sto se tice razgovora, to sam probala.
Al neide.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:16   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto ih trpiš? Rješenje je jednostavno.

Izbaci zmazove iz svog stana i nastavi živjeti u urednom i čistom prostoru.
To je njihova kuca i ja nemam pravo glasa.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:23   #9
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Zaboravi da ih mozes prmijeniti. Neka ti ovo bude skola da se naucis da druge ljude ne mozes mijenjati. I tu je tacka.

Ako sada ne mozes otici od njih (ne znam koliko ti je godina ali ako si punoljetna uvijek se moze), onda stisni zube i trpi. Kada budes imala svoj stan/kucu zivi kako hoces i kada tvoja djeca budu prljala njima mozes postaviti uvjete pod mojim krovom bla bla bla bas kao i sto tvoji roditelji tebi rade.

Znam da ti je tesko, i ja volim cistocu pa te razumijem ali isto tako "zdravo" je imati i dobar razlog zasto sto prije otici os svojih roditelja.
Iskreno, ja zelim otici od roditelja.
Imam inace 26 godina.
Ali ne mogu naci ppsao.
Sve sto sam do sada radila je bilo sezonski -na moru.
S obzirom da gdje god da saljem zamolbe, dobijem samo odgovor da im trenutno ne treba netko kao ja , pa ako ce im trebati zvat ce.
Inace zivim na selu , i moji poslovi doma se n sastoje samo od toga ciscenja ima ih jos hrpu koje moram napraviti i nije mi tesko ali ovo ciscrnje i ta njihova nemarnost me izludjuje.

Znaci trebam to prihvatiti i pustiti.
Hm prilagoditi se, jer mi je dosta borbe sa vjetrenjacama.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:25   #10
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Kad dođu s posla fino im kažeš neka sjednu na kauč i održiš im lekciju o čistoći. Ima da te slušaju. Nego što. Pa nećeš valjda ti bit Pepeljuga. Još i zaprijeti da ćeš otići od kuće ako tako nastave.
Oke ovdje se osjeti doza humora
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:31   #11
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
hej , ja doduše ne živim sa roditeljima, več sa mužem i dvoje djece, muž i kčer isto čiste po kući, drugom djetetu je tek 3ipo... Mi u kući imamo na zidu tabelu, sa kojima si pišemo flomasterom podsjetnike... Ali i dan prije se dogovorimo tko če što sutra napraviti po kuči. Ispod svakog imena napišemo što taj dan mora napraviti, 3satvke... ako se koja stavka ne napravi, drugi ili treči dan, zavisno kad se treba čistiti, ima 1stavku više to je super stvar. Dok mali od 3ipo godine, recimo nosi prljavi veš u wc u plastiku za prljavi veš, onda kad završi sa jelom, sam nosi svoj tanjur i pribor u kuhinju za pranje, znam mu dati i malu metlicu i škovaceru da kao mete (ma da on to još ne može), kad ja brišem prašinu u kući, on ima isto krpu, pa mi pomaže... Od malih nogu se uče djeca, ne znam od koga si ti to sve naučila,ako su ti roditelji takvi.... Sjesti i razgovarati!!! ne bi oni meni tako...
Gdje sam ja to naucila.
Ovakoc kao mala, i kada sam isla u osnovnu te kada bi dosa iz skole ,moji bi bili na poslu, a mene je uvjek docekala hrpa sudja , i oduvjek sam morala kuhati, pocela sam od svojeg petog razreda.
Jer mojoj mami se neda. Ni cistiti poslje posla ni kuhati.
A i student sam, zivjela sam sa cimericama i gdje bi mi dospjele da nismo cistile svaka svoje i pazile na urednost.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:34   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne odmah tako oštro. Možda je, za početak, bolje zaprijetiti da ona više neće jesti ono što joj skuhaju - pa ćemo onda vidjeti tko će ostavljati svinjac u kući!!!
Moji roditelji ne kuhaju, bilo bi i sramota da kuhaju ako sam ja doma.
Kuham ja od svog petog razreda, kad sam god doma.
Cak mislim da mi je mama razvila krive vrijednosti. Da me toliko za knjigu tjerala bilo bi bolje a ne ovo.
Svasta ja doma radima i nitko mi ne mkze reci da sad ja kao djete sam ljena i ne zelim nista radit. O vjeruj svasta.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:00   #13
Mozda ce zvuciti grubo ali ti sa 26 godina trebala si davno da odes svojim putem.

Ako u Hrvatskoj nema posla trazi ga vani. Negdje ima posla i za tebe. Ja mislim da nije u redu da ti sa 26 godina uvodis red u kucu tvojih roditelja. Ti treba da uvodis red u svoju kucu svojoj familiji (muzu i djeci).

Ja sam sa 26 vec imala svoju kucu (ok koju god sam starija od tebe). A prije toga sam 7 godina bila podstanar po bijelom svijetu (nemas pojma u koliko sam zemalja zivjela) u potrazi za poslom, ljubavi i zivotom.

Ne vrijedi ti gubiti zivce na njih. Ne uci se starog konja..... itd. Vec kreni zivjeti svoj zivot.

Ako si vec radila na mori u na selu plus sto kazes da si studirala po tim kvalifikacijama valjda bi negdje vani sasvim fino se snasla... zar ne mislis to sama?
Svjetska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:13   #14
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Mozda ce zvuciti grubo ali ti sa 26 godina trebala si davno da odes svojim putem.

Ako u Hrvatskoj nema posla trazi ga vani. Negdje ima posla i za tebe. Ja mislim da nije u redu da ti sa 26 godina uvodis red u kucu tvojih roditelja. Ti treba da uvodis red u svoju kucu svojoj familiji (muzu i djeci).

Ja sam sa 26 vec imala svoju kucu (ok koju god sam starija od tebe). A prije toga sam 7 godina bila podstanar po bijelom svijetu (nemas pojma u koliko sam zemalja zivjela) u potrazi za poslom, ljubavi i zivotom.

Ne vrijedi ti gubiti zivce na njih. Ne uci se starog konja..... itd. Vec kreni zivjeti svoj zivot.

Ako si vec radila na mori u na selu plus sto kazes da si studirala po tim kvalifikacijama valjda bi negdje vani sasvim fino se snasla... zar ne mislis to sama?
Ne zvucis grubo.
Kuzim te.
I sama bi to htjela. Htjela bi ja otici bili gdje.
I snalazim se ja jako dobro u to nema sumnje.
Ah o tome ni nisam htjela raspravljat.
Isti.a neko bi rekao trebala sise sa 26 godina udati i imat svoj poso svoju dhecu imuza i sve ostalo.
Slazem se, sve je to super i sve to super zvuci , bolje zivheti sam negosa frustriranim roditeljkma, ali situacija je takva.
Ne mogu otici van radit jer jos imam 5 ispita za poloziti pa da sutnem i taj faks. Ali tu kod nas bi se svakko htjela zaposliti i otici megdj na stan. Samo da me nema.
Pogotovo sti se tice svoga mira a i svoje situiranosti.
Jos uz sve to sta radim sam stalno ali stalno doma. Osim kad idem na ispit.
Onda malo izbivam od kuce. Ne izlazim zivim an grada i samo sam doma.
To nije ugodno.
I mene ne vrijedja sta si sada to rekla, svatko zna svoje
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:30   #15
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Mozda ce zvuciti grubo ali ti sa 26 godina trebala si davno da odes svojim putem.

Ako u Hrvatskoj nema posla trazi ga vani. Negdje ima posla i za tebe. Ja mislim da nije u redu da ti sa 26 godina uvodis red u kucu tvojih roditelja. Ti treba da uvodis red u svoju kucu svojoj familiji (muzu i djeci).

Ja sam sa 26 vec imala svoju kucu (ok koju god sam starija od tebe). A prije toga sam 7 godina bila podstanar po bijelom svijetu (nemas pojma u koliko sam zemalja zivjela) u potrazi za poslom, ljubavi i zivotom.

Ne vrijedi ti gubiti zivce na njih. Ne uci se starog konja..... itd. Vec kreni zivjeti svoj zivot.

Ako si vec radila na mori u na selu plus sto kazes da si studirala po tim kvalifikacijama valjda bi negdje vani sasvim fino se snasla... zar ne mislis to sama?
Slažem se
Njih ne možeš promijenit. Znam da ti je teško, i vjerojatno je kap prelila čašu, al usmjeri se na svoju budućnost, a ne na mijenjanje njih, jer ti to neće uspjet.
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 09:11   #16
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Vi se salite a meni je vec dosta !!

Al oke nadam se skorasnjm zaposlenju i idem ba stan.
Jer sa starcima ne zelim vise biti.

A sto se tice razgovora, to sam probala.
Al neide.
ako si sve probala, onda jednostavno ignor!!! Ono svoju sobu i wc čisti (meni wc mora bit ko suza ) ostalo, jednostavno ostavi!!! a jel oni rade negdje? Mislim ako rade po cijele dane, a ti si kući, onda bi bilo glupo da oni čiste poslije posla umorni, a ti koja si doma da ne. Ja da sam na tvojemu mjestu, jednostavno bi očistila za sobom i ništa više, nek se udave u prljavštini!
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 09:18   #17
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to naucila.
Ovakoc kao mala, i kada sam isla u osnovnu te kada bi dosa iz skole ,moji bi bili na poslu, a mene je uvjek docekala hrpa sudja , i oduvjek sam morala kuhati, pocela sam od svojeg petog razreda.
Jer mojoj mami se neda. Ni cistiti poslje posla ni kuhati.
A i student sam, zivjela sam sa cimericama i gdje bi mi dospjele da nismo cistile svaka svoje i pazile na urednost.
A žalosno je da je tvoja mama sve kućanske poslove prebacila na tebe, jer se njoj nije dalo. Ja kažem, djeca od malena se uče urednosti i čistoči, ali ne na ovakav način. Svi ukućani trebaju sudjelovati u kućanskim poslovima, jer u suprotnome, jedan postane rob drugih. Mislim, kada budeš sebe promjenila, promjeniti če se možda i oni. Ma da ne vjerujem da se oni mogu promjeniti, ipak imaju neke godine i navike, sebe promjeni i proživjeti češ- to znači okreni ploču i radi sve suprotno od onoga šta si ih do sada naučila. kužiš? iznenaditi češ ih
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 09:36   #18
Baš čitam postove, da si več odavno trebala otiči ih kuće roditelja... Hm, da! Ja živim na moru, nikada nisam bila bez posla i radim po cijele dane, prije braka i sada, ali... Nismo svi isti, nismo svi kako bi mi rekli u istri žgaji (žilavi). Šta se tiče braka, glupo je reči da sa 26godina djevojka bi trebala već biti udana i imati djecu, to je totalna glupost, osobe se udaju/žene, imaju djecu kad njima dođe vrijeme, vrijeme dođe svakome drukčije, uostalom, nije ni jednostavno nači nekog koji ti paše. I ... još mi je ono malo glupo kad se kaže, da ona živi u kući roditelja te da ne treba uvoditi red u njihovoj kući, mi nikada kući nismo to tako gledali, ako ja kažem da nešto doma recimo nije ok, nikada moji roditelji se nisu postavljali, kao da ja nemam pravo glasa, jer je to njihova kuća... Glupo! A kada rinta po kući i kuha i izigrava pepeljugu, onda, šta? to je ok? Da, odseliti se treba svakako ako je takva situacija, ali... ako studira i ne radi, čak da i radi i studira, mislim da bi jako teško uspjela plačati podstanarstvo, hranu, studij ako joj roditelji ne pomognu financijski. Pogotovo na moru ako živi, jer je sve skuplje nego u unutrašnjosti hrv.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:07   #19
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
ako si sve probala, onda jednostavno ignor!!! Ono svoju sobu i wc čisti (meni wc mora bit ko suza ) ostalo, jednostavno ostavi!!! a jel oni rade negdje? Mislim ako rade po cijele dane, a ti si kući, onda bi bilo glupo da oni čiste poslije posla umorni, a ti koja si doma da ne. Ja da sam na tvojemu mjestu, jednostavno bi očistila za sobom i ništa više, nek se udave u prljavštini!
I kod mene mora wc biti uredan , ali nekima to nije bitno. Svaki puta ta njma cistim.
Recimo ja danas ocistim sve, pod izglancam i oni dodju sa cizmama bez da bi se izuli i pripazili.
I masa drugih stvari da ne kazem koja.
Par puta sam im rekla kak bi bilo oke da pripaze sa kakvim cizmama idu unutra ili cipelama, svejedno, no bezuspjesno. Kao da onda inat bas rade, pogotovo tata.
Za kupaonu nesmijem nista prigovoriti jer mi je tata rekao da ako mi ne pase da iselim i napravim si svoju ida cu dobit zabranu ulaska unutra. Tj za nista ne smijem prigovoriti.
Svakodnevno rifljanje poda ( to smatram velikim gubitkom vremena i matramda se moze pripazit ) svakome bi dojadilo , pa da i taj netko spava po cjele dane.

Sad je pod kakav je, i boli me vise briga. A vidim i njih, hm mozda ce meni nabit to na nos.

Oni dolaze s posla z 16 : 00 .
Oke kuzim da oni rade, al mi je glupo da se ponasaju kaoda sam ja duzna za njima odrzavati sve.
Isto kada sam radila preko sca gidinu i pol, isto sam morala sve ja cistiti a da ne pricam koje sam poslove morala vani obavljati.
Kak sam ja mogla.
Ne razumijem
Oni bas jednostavno necu i to je to.
Sad vise necu ni ja.
Jer se osjecam bas lose zbog toga. Isto tako nikuda ni neidem, stalno sam doma, kad kazem da bi negdje na kavu, oni kazu da ne mogu, da imam ja posla doma.
Sad kad citam ovo i iznosim sve , boze fakat zvuci ko pepeljuga.
Ali promjenit ce se to , sad po novom.
I nadam se da cu se zaposliti.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:47   #20
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
A žalosno je da je tvoja mama sve kućanske poslove prebacila na tebe, jer se njoj nije dalo. Ja kažem, djeca od malena se uče urednosti i čistoči, ali ne na ovakav način. Svi ukućani trebaju sudjelovati u kućanskim poslovima, jer u suprotnome, jedan postane rob drugih. Mislim, kada budeš sebe promjenila, promjeniti če se možda i oni. Ma da ne vjerujem da se oni mogu promjeniti, ipak imaju neke godine i navike, sebe promjeni i proživjeti češ- to znači okreni ploču i radi sve suprotno od onoga šta si ih do sada naučila. kužiš? iznenaditi češ ih
Jos je dobro kada sam doma.
Al recimo kada odem negdje, kao sto sam bila na moru, kada sam radila i vratila se doma nakon 4 mjeseca.
Uzas sta me je docekalo.
:/
Dosla sam doma, umorna od putovanja i prvo kaj sam isla pospreat da bi imala gdje sjest i svoju sobu prluftat jer se to nikome nije dalo.
Uzas
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.