Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2018., 16:39   #1
Razvod braka u inozemstvu

Pozdrav!

Molila bih pomoc, ako netko zna.
Suprug i ja smo hrvatski drzavljani, brak je sklopljen u hrvatskoj. Zadnjih 5 godina zivimo u inozemstvu, EU.
Razmisljam o razvodu i nisam sigurna od kuda uopce krenuti. Da li se zahtjev podnosi u zemlji u kojoj trenutno zivimo ili tamo gdje je sklopljen brak? Jos uvijek nisam sigurna hocu li se vracati u HR ili ostati zivjeti tamo (ukoliko to ima veze sa odabirom suda).
Jos uvijek nismo drzavljani te zemlje ali cemo vjerojatno u trenutku podnosenja zahtjeva biti.
mari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 17:23   #2
mari najbolje da se javis u hr konzulat tako gdje zivis. Ili direktno nekom odvjetnickom uredu specijaliziranom za rastave ili u HR ili u inozemstvu. Znam da ovdje gdje sam ja nude besplatno tel. pravno savjetovanje, pa pogledaj da li postoji i ta opcija kod tebe.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 17:27   #3
Mislim da se zahtjev podnosiš u zemlji u kojoj živiš. Barem sam ja tako bila napravila, ne znam da li postoji druga opcija.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 19:04   #4
hvala na odgovorima, pokusat cu pronaci neko pravno savjetovanje.
mari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 13:06   #5
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Mislim da se zahtjev podnosiš u zemlji u kojoj živiš. Barem sam ja tako bila napravila, ne znam da li postoji druga opcija.
Odvjetnici u RH znaju sve kako I sto. Oni naprave sve po zeljama klijenata .
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 16:17   #6
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Mislim da se zahtjev podnosiš u zemlji u kojoj živiš. Barem sam ja tako bila napravila, ne znam da li postoji druga opcija.
Odlicno, to je laksa opcija, umjesto konsultacija sa konzulatima , ali kako se razvesti sa osobom ako zivi u drugoj drzavi ?
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.