Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 16:02   #21
Quote:
Compov kaže: Pogledaj post
A šta bi trudna trebala ići raditi?
Pa trudnoća je zdravo stanje.
Ako nije, ide se na čuvanje.

Tek kasnije sam vidjela da Britney piše da dođe s posla umorna i pod stresom, dakle već ima posao i još radi.

Ali trudnoća mi je promakla kad sam pisala prvi odgovor.

Ako je trudna, muž se nema što izležavati i ako ne radi, a pogotovo ako i ona radi i dođe doma popodne, a kamoli da dopušta nećakinji da dolazi k njima i davi ih.
Muža hitno stjerati... U red, ostanimo pristojni, zasad.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:07   #22
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Ona je poslusna vecinom kad je sama sa mnom,ali kad je od njenih roditelja tu ili moj muz ona se totalno unezvijeri,jednostavno ne reaguje ni na jednu rijec,sta god joj se kaze ne registruje,isto kao da joj niko nista i ne govori,dok svoje ne uradi sta je naumila nece se proci i gotovo...
Koliko to dijete ima godina?

Meni je te male nekako zao

Mislim, nije na tebi da odgajas dijete - ali malicka ima neki acting out ako se ovako ponasa i meni bi bilo bad da oko nje napravim svadju i frku.

Meni se cini da tu nesto ne stima sa osobnim granicama, u cijelom tom tvojem plemenu
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:09   #23
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa trudnoća je zdravo stanje.
Ako nije, ide se na čuvanje.

Tek kasnije sam vidjela da Britney piše da dođe s posla umorna i pod stresom, dakle već ima posao i još radi.

Ali trudnoća mi je promakla kad sam pisala prvi odgovor.

Ako je trudna, muž se nema što izležavati i ako ne radi, a pogotovo ako i ona radi i dođe doma popodne, a kamoli da dopušta nećakinji da dolazi k njima i davi ih.
Muža hitno stjerati... U red, ostanimo pristojni, zasad.
Ispričavam ja sam izostavio da radi
Gledam po sebi da mi npr. od brata kćer stalno visi po doma pa poludio bi i ja kamoli da imam trudnu ženu i još da mi nju maltra tako.... htio bi mir prvenstveno za svoju trudnu ženu pa onda i za moju malenkost... po meni bi ona njega trebala malo protrest jer ako je ignorira sada za takav problem što će biti sljedeće?
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:14   #24
Compov, baš to, ti bi i sam već vidio da ne može tako.
A ako ovaj ne vidi, kao i obično, mala nije najveći problem.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 18:35   #25
Vauuu koji problem za koji naslućujem, očekuje se rješenje
1.kako da se mala sama smiri (metode su nepopularne )
2.da svi čitaju tetine misli (bez da ona kaže jer ne bi se štela zameriti ) kako mala treba reda a tetka mira ?
To se neće dogoditi.

Roditelji takvih turbo klinaca , posebno bezobrazni i samoživi, ne znaju čitati misli niti insinuacije a ako znaju..baš ih briga !
Jedva čekaju da nekome uture takvu tasmanijsku zvjerčicu.
Daklem...
Mužu ne smeta, jetrvi ne smeta, njenom mužu ne smeta...maloj je super...svi se odmore a teta , trudna, je na rubu živaca.
Ne znam ali da li teta zna razgovarati, mislim nema problema sa govorom ?
Nema ? Super.

Posjedni flinstonse i reci mami flinstonse da si umorna, da voliš njenu malu ali da ti smeta , kao trudnici, što mala stalno skače okolo u vrijeme kada bi se ti odmarala.
To će polučiti durenje, tužakanje svekrvi i bratu i.....nikakve rezultate.Osim durenja i uvrijeđena face.
Drugo..kada dijete počne divljati , pošalješ je mami, ili još bolej malo podvikneš na dijete da se smiri jer nije stan trkalište...da si umorna i da trebaš mir.
Opet će se svi uvrijediti.
Treće...kada svi flinstonsi sjednu kod tebe, kada mala požizi ti se ne derneš na malu nego na mamu...
"Oprosti ali daj malo brini o djetetu, skače mi po glavi i radi nered po stanu...umorna sam od posla, trudna i nemam živaca trčati za djetetom i nakon posla...daj malo vodite brigu o tome.Volim dijete ali ovo je previše ! "

Pa se rasplačeš ili naljutiš..što je spontana reakcija u blizini budaletina.
To jasno kažeš pred mužem pužem, svekrvom i svima.
Braniš sebe...i bebicu.

"Pa ti jetrvo (šogica ? ) samo sjediš i puštaš dijete da trči okolo, sve ruši, sve prlja i dira.Gledaš i šutiš...nisam ja vrtić.I ja se moram odmoriti nakon posla.Nauči malo sebe reda i nauči dijete da ne divlja.Hoću je ja tome učiti ?"
E sad .... tu će nastati tada svađe, durenja, ljutnje, naglog odlaženja, predbacivanja, muževe ljutnje, svekrvine uvrijeđenosti , jetrvine uvrijeđenosti i predbacivanja ali....imati ćeš mir.
Koga briga ! Ionako se takvi roditelji , kada dopeljaju živo srebro nekome u goste ili stan, drže one "muko moja pređi na drugoga ...eeeej buraz nema meee"

Ako to ponovo krene bez pardona dijete upozori da se smiri...ili zaključavaj vrata.
Nije dijete krivo što ne zna osnove bontona i pristojnosti, već takav roditelj.

Da te utješim, ima puno takvih tumplastih mama ...
"Sunce mamino predivno i savršeno, ono sve smije i može..nije ono neodgojeno i zločesto, samo živo i kreativno..sunce mamino.to što moje sunce čupa, nateže sve, upada u riječ, skače okolo, pipka, dira, belji se, viče..to je samo kreativni izražaj...ono upada u riječ, svađa se i ruši stvari...zato jer ono je rođeno jaka duha i biti će genijalac. "
Vidi na Roditeljstvu na Forumu takva sunca mamina...

Čim negdje dopeljaju malu, neodgojenu, bez discipline, divlju tasmanijsku zvjerčicu prave se da je dijete od susjeda a ne njihovo.
A ono duka naokolo sve ruši, pipka, skače dok mamu boli briga..Tu i tamo blago kaže"Maaa jooj nemoj Stanimire..teta će se ljutiti "



Preporučujem razgovor sa tom tumplastom jetrvom i debele živce.
Nek' se ljuti tko hoće ali uskoro ćeš imati bebu i treba se znati red.

Ako su dobri ljudi neće se predugo duriti , ako nisu ko ih fućka !
Uostalom dok će se duriti imati ćeš mira i malo se odmoriti.

Go girl!
Nauči tu mamu flintstons reda.

Zadnje uređivanje pozitivax : 17.11.2014. at 18:50.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:40   #26
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
...i naravno i jetrva je to vidjela,sve zna,jos ja pred njom kazem duso de pusti ujnu da se malo odmori ali ma kakvi,niti sta jetrva govori niti mala to poslusa...

ja npr dodjem sa posla umorna,imam stresan posao,radim sa strankama a mala mi dodje vristati po kuci iz sve snage,pa ko ne bi poludio,jednostavno na rubu sam zivaca...
Nije mala kriva. Ne znam koliko je stara no nebitno je. Problem su njeni roditelji koji ju nisu odgojili, tvoj suprug jer je nepažljiv prema tebi ( svojoj trudnoj ženi ) i, pazi sad, ti sama jer se ne znaš postaviti.
Da me ne shvatiš pogrešno, ti si ovdje žrtva, ali sve dok ne pođeš od sebe i ne promijeniš pristup ništa se neće riješiti. Kao da te čujem kad kažeš "Dušo, de pusti....". Izgovaraš to blagim, molećivim i nemoćnim glasom, zar ne? Klinci to kuže kao što kuže kad ih netko štiti. Zato je ona takva kad su i oni prisutni. Vidjela je da ne reagiraju i to joj daje krila.

Saberi se, skupi snagu, razradi plan, sastavi par pametnih rečenica za svog supruga, zaspi kao žrtva i probudi se kao Superžena pa ujutro dogovori s njim važan sastanak, ne onaj usput, već pravi pravcati sastanak (može i za okruglim stolom u blagavaoni, ako ga imaš ) Razgovaraj s njim staloženo i objasni mu što si odlučila kako bi sačuvala vaše dijete - izbjegavati ono što mu šteti, a to je u ovom slučaju STRES. Pročitajte zajedno neki od ovakvih članaka! Reci mu da ti je potrebna njegova pomoć te u njegovom prisutstvu na jednak način, smireno, ali odlučno porazgovaraj s maleckom. Nek vidi da je on na tvojoj strani. Objasni joj da ne može dolaziti kad poželi, već kad joj vi dopustite, a da to ovisi o tome kako se bude ponašala. Objasni joj da svatko ima svoj posao i da ga taj posao čini važnim i posebnim... njen je posao da pospremi igračke. Ne čekaj da joj dosadi kod tebe. Odredi vrijeme koje će provesti kod vas i obavijesti ju desetak minuta prije nego što istekne pa ju još podsjeti na lijepo ponašanje. Onda ju odvedi majčici i predaj! Ja bih još sa smiješkom dodala da je i ovaj sat odgoja besplatan, ali ti nemoj, ostani fina!
Nikad ne znaš, možda ćete se ti i curica jako lijepo slagati kad uvedeš red u svoj dom. Ne zaboravi, u njemu si ti vladarica. Tako se i ponašaj! Glavu gore, sredi mužića, a malecka će se skockati preko noći!
__________________
" Ako prolaziš kroz težak životni period i pitaš se gdje je sada Bog, sjeti se da učitelj uvijek šuti za vrijeme testa."
calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:55   #27
A jeli te izludjuje i djeverovo dijete?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:42   #28
Ne znam jel samo meni cudno sta se mala ima potrebu micat od staraca all day every day u cijoj odsutnosti se jos donekle normalno ponasa, a kad su oni tu onda podivlja i ne slusa nikog? Ne znam, par slucajeva koje imam u svom okruzenju su bili takvi pred vlastitim roditeljima jer je unutar sebe obitelj imala problem ili se dijete osjecalo zanemareno (il oboje) pa je divljalo da privuce paznju.

Sta se muza od autorice tice, ja bi se zabrinula... Ako ne moze rijesit ovakvu stvar onda nece imat veze s vezom kad krenu ozbiljni problemi
Glavno da se on rastego po kaucu ko sveta krava dok trudna zena koja jos i radi posprema. Fuj.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:59   #29
ja bi glumio da vidim provalnika i da haluciniram, i hodao okolo po stanu sa nozem u rukama i vikao di si! ubit cu te! ...onda bi joj prisao, protresao ramena i pitao je sa ludjackim pogledom u ocima: di je? jesi ga vidjela? di se skriva?!
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:05   #30
Tek onda bi joj život s njima postao nemoguć, uvijek bi se netko gurao u strahu za njeno dijete, a možda bi ga i pokušali oduzeti. Zamisli da mala prvo roditelju, a kasnije policiji ili socijalnom radniku takvo što ispriča, nema šanse da bi zadržala svoje dijete nakon toga.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:06   #31
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Tek onda bi joj život s njima postao nemoguć, uvijek bi se netko gurao u strahu za njeno dijete, a možda bi ga i pokušali oduzeti. Zamisli da mala prvo roditelju, a kasnije policiji ili socijalnom radniku takvo što ispriča, nema šanse da bi zadržala svoje dijete nakon toga.
tvoja rijec protiv njene, ne mere tu nitko nista...mala izmislja...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:10   #32
Izbaci je van i reci da ti više ne dolazi,roditeljima objasni da je nemoguća i da nećeš trpit takvo ponašanje.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:23   #33
Ja sam sve pokusavala na fin nacin da rijesim i da ne zatezem odnose ni s kim ali izgleda da drugacije ne moze,ja sam nju vodila i majci ali nista,ona opet se meni vrati,nece kuci i gotovo,na neki nacin meni je zao i tog djeteta jer se ne druzi ni sa kakvom djecom (mala ima 5 godina), razlog je sto joj majka ne da da se druzi sa djecom,kao nagovaraju je na svakakve stvari,meni vise lici da mala nagovara djecu na neke stvari,jer ono je mafija,ne mozes ti njoj nista ni slagati,ni nagovoriti je,apsolutno nista...

Eto neku noc mi kupili LCD,i dosli jetrva i djever da vide,i doveli malu,ona je izvadila onaj stiropol sto dodje lcd,skakala citavo vrijeme po njemu i stiropol mi rasula u milion komada,u dvanaest navecer sma morala usisavati citavu kucu,jedva sam se suzdrzavala da joj samar ne zveknem a njeni roditelji kao govore nemoj,ovo ,ono ali ma kakvi,ne reaguje ona...

Onda jedno vrijeme sam zakljucavala i nisam htjela otvarati vrata kad neko zvoni,medjutim problem je sto su mi vrata takva da apsolutno ne vidim ko zvoni pa moram otvoriti...

Sto se tice muza znam ja da i njemu nekad ide na zivce,i on zna poluditi i govoriti joj da ide ali ne reaguje ni na njega,ona dok svoje ne istjera nece se proci...

Sad za vikend moram smisliti strategiju sta uraditi kad mi opet na jutro pozvoni na vrata,ne mogu od nje ni spavati do kad hocu,a i ako ne otvorim dolazice sve dok ne udje u kucu i svoje ne sprovede,vjerujte mi da mi je dolazilo da kazem muzu ako to ne rijesi da kupim prnje i idem,sta meni treba da mi svaki dan moja kuca bude patnja i da imam traume od onog zvona kad svaki put zazvoni pogotovo dok sam u drugom stanju
Britney2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:36   #34
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Sad za vikend moram smisliti strategiju sta uraditi kad mi opet na jutro pozvoni na vrata,ne mogu od nje ni spavati do kad hocu,a i ako ne otvorim dolazice sve dok ne udje u kucu i svoje ne sprovede,vjerujte mi da mi je dolazilo da kazem muzu ako to ne rijesi da kupim prnje i idem,sta meni treba da mi svaki dan moja kuca bude patnja i da imam traume od onog zvona kad svaki put zazvoni pogotovo dok sam u drugom stanju

Kupljenje prnja radi petogodišnje nećakinje....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:40   #35
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Onda jedno vrijeme sam zakljucavala i nisam htjela otvarati vrata kad neko zvoni,medjutim problem je sto su mi vrata takva da apsolutno ne vidim ko zvoni pa moram otvoriti...
Na zvono se može staviti prekidač, isključiš ga i ne zvoni. Ako nađeš nekoga imalo spretnog sa strujom, 15 minuta posla.
(Mi smo to stavili da psi ne laju na zvono, ali odlično pali i za neke druge stvari, razne prodavače i proroke.)
I onda se ne otvara onome koga se ne očekuje.
U 11 ujutro, kad ide poštar, ionako nisi doma jer radiš.
Za kucanje trgam prste.

Makar, u tvojoj situaciji, i razbila bih zvono da nemam druge opcije.

Stvarno se moraš postaviti, tvoje dijete će imati problema jer te trudnu tuđe gnjavi.
Drugi put kad mala napravi nered, neka čisti tvoj muž ili dovuci njenu mater.
Općenito, ako imaš stresan posao i dođeš umorna doma, neka čisti tvoj muž malo više.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:21   #36
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve pokusavala na fin nacin da rijesim i da ne zatezem odnose ni s kim ali izgleda da drugacije ne moze,ja sam nju vodila i majci ali nista,ona opet se meni vrati,nece kuci i gotovo,na neki nacin meni je zao i tog djeteta jer se ne druzi ni sa kakvom djecom (mala ima 5 godina), razlog je sto joj majka ne da da se druzi sa djecom,kao nagovaraju je na svakakve stvari,meni vise lici da mala nagovara djecu na neke stvari,jer ono je mafija,ne mozes ti njoj nista ni slagati,ni nagovoriti je,apsolutno nista...

Eto neku noc mi kupili LCD,i dosli jetrva i djever da vide,i doveli malu,ona je izvadila onaj stiropol sto dodje lcd,skakala citavo vrijeme po njemu i stiropol mi rasula u milion komada,u dvanaest navecer sma morala usisavati citavu kucu,jedva sam se suzdrzavala da joj samar ne zveknem a njeni roditelji kao govore nemoj,ovo ,ono ali ma kakvi,ne reaguje ona...

Onda jedno vrijeme sam zakljucavala i nisam htjela otvarati vrata kad neko zvoni,medjutim problem je sto su mi vrata takva da apsolutno ne vidim ko zvoni pa moram otvoriti...

Sto se tice muza znam ja da i njemu nekad ide na zivce,i on zna poluditi i govoriti joj da ide ali ne reaguje ni na njega,ona dok svoje ne istjera nece se proci...

Sad za vikend moram smisliti strategiju sta uraditi kad mi opet na jutro pozvoni na vrata,ne mogu od nje ni spavati do kad hocu,a i ako ne otvorim dolazice sve dok ne udje u kucu i svoje ne sprovede,vjerujte mi da mi je dolazilo da kazem muzu ako to ne rijesi da kupim prnje i idem,sta meni treba da mi svaki dan moja kuca bude patnja i da imam traume od onog zvona kad svaki put zazvoni pogotovo dok sam u drugom stanju
Pa kad otvoris vrata i vidis da je mala nemoj ju pustit u kucu nego reci da si umorna, nek ne dolazi danas i zatvori vrata.

Jetrvici kazi nek izvoli malu socijalizirat u drugu okolinu jer vi niste drustvo za nju i trebaju joj vrsnjaci.

Inace ti je Pozitivax sve rekla kako treba. Pokreni se, kad budes imala bebu i mala ju bude svako malo budila i zajebavala u vrijeme kad treba spavat bit ce svega.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:56   #37
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
A jeli te izludjuje i djeverovo dijete?
Da , ovdje se zapravo vidi koliko je autorica patrijarhalna. Dijete je jetrvino, a ne djeverovo. Na ženi je da odgaja dijete i čisti.
Zato i ne čudi da ignorira pravi problem: ljencinu od muža. Svoje frustracije preusmjerava na dijete koje je u cijeloj priči nebitno. Da se muž, koji toliko voli svoju necakinimju, ne ponasa kao posljednja ljencina, već pospremi svaki dan za voljenom necakinjom, ne bi autorica imala problema.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:59   #38
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
svako toliko neka tema na forumu s istim problemom....
ljudi ko da ne znaju razgovarat jedni s drugima...
Ma, da. Cijeli forum je zapravo nekoliko istih tema prožvakanih iz milijun različitih kutova

Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
ja bih na tvom mjestu odvela malu materi, vratila je bez puno riječi i ispričavanja, ali uz obavezan smješak...
tako 2-3 puta i to je to..
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Uzmeš lijepo malu za ruku, odvedeš ju kat niže i rečeš "E zdravo, evo sam vam ju dovela, ajte bok"

Mislim, možeš se ti i posvadit, ali ne preporučujem
Eto, najbolji mogući savjeti za taj problem. Bez komplikacija, rasprava, natezanja, živciranja i drugih gluposti... Nema jednostavnijeg rješenja od toga da se dijete jednostavno uzme za ruku i vrati roditeljima
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:04   #39
Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve pokusavala na fin nacin da rijesim i da ne zatezem odnose ni s kim ali izgleda da drugacije ne moze,ja sam nju vodila i majci ali nista,ona opet se meni vrati,
I onda je opet uhvatiš za ruku i vratiš doma. Nekome treba više da shvati, a nekome manje.


Quote:
Britney2 kaže: Pogledaj post
Eto neku noc mi kupili LCD,i dosli jetrva i djever da vide,i doveli malu,ona je izvadila onaj stiropol sto dodje lcd,skakala citavo vrijeme po njemu i stiropol mi rasula u milion komada,u dvanaest navecer sma morala usisavati citavu kucu,jedva sam se suzdrzavala da joj samar ne zveknem a njeni roditelji kao govore nemoj,ovo ,ono ali ma kakvi,ne reaguje ona...
A zbog čega nisi mogla uzet stiropor i sklonit ga??? Jbt četvero odraslih u kući, a svi gluplji od glupljeg.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:50   #40
Problem je što dijete kod tete smije sve a doma mora glumiti fikus....
Mama doma podvikne, kazni za neposluh i divljanje pa mala skužila da kod tete toga nema i udri brigu na veselje.

Klinci su mudra stvorenja, nisu bedasti, točno znaju kako i do kuda smiju sa određenim osobama....
Zato kako se postaviš tako ti bude....jer dijete nije krivo što mu ti a ni mama ne postavljate granice.
Kako da malecka od 5 shvati granice a sve smije i nitko joj ne kaže Ne ?
Ni ti, ni mama, ni tvoj muž a ni tata.
Ima samo 5 godina.

Kada imam višak energije mogu ja doći malo divljati kod tebe ?.

Ubuduće dok su gore jasno i glasno svima reci što te muči...jer ako oni ne mare za tvoj mir onda ti nemaš kaj mariti za njihove povrijeđena osječajčiće.
Uskoro ćeš imati bebu, kako ćeš hendlati bebu, divljanje i upadanje mala kada god poželi i sav taj stres ?

Muž ako nije glup, svakako će te podržati a ako neće...onda žali Bože muža koji ne podržava trudnu suprugu.
Zato samo hrabro.
Stvari koje se ne rješavaju vremenom se pogoršavaju a samo od sebe se ništa neće riješiti.
Evo ti prilike...trudnoća.Tko smije na trudnicu ?

Tvoj problem nije mala, njeno ponašanje, jetrva i muž...već tvoj strah od iskrenosti, strah od suprotstavljanja tuđem bezobrazluku i strah od zauzimanja za sebe, da se ne bi netko naljutio.
Kada to svladaš, nećeš više imati tih problema.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.