Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2014., 15:11   #61
i još jedna stvar, koje sam opet postala svjesna ovih dana. kad ideš s djetetom negdje po hladnoći bez auta (ne van na igranje, u šetnju, nego samo od točke A do točke B). znači iz toplog stana u neki drugi topli prostor, a vani je jako hladno (kao ovih dana). npr. to jučer s doktoricom. moraš dijete dobro zabundat jer ćeš vani provest bar pola sata (do tram, u tram, od tram). a da si autom samo iziđeš pred zgradu i strpaš dijete unutra.

to pišem jer bez auta ja to dijete moram jako debelo obuć, 500 slojeva svega. pa onda skidaj (i opet oblači) tih 500 slojeva na toj točci B (u ovom slučaju kod doktorice). skafander da ne spominjem. a obožava se oblačit.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 15:23   #62
Cool

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
najcesci razlog nekupnje auta, je obicno, neimanje novca
ono sto hrvati cesto zaborave, je da kupnja polovnog/jeftinijeg, moze znaciti dodatna ulaganja i troskove, i da kupovina na kredit, zapravo kosta daleko vise od prave vrijednosti auta (pogotovo nakon godina kada se otplati)

pa onda oni sa manje love, al dozom zdravog razuma, stavljaju plusice i minusice na papir, kupiti auto ili ne....i skupljaju tudja iskustva

autorica teme je pitala za iskustva neimanja auta, i mislim da nije spominjala niti da dijete treba vjezbe, niti da ima vikendicu, niti da voli putovati...
nego, konkretno, po zagrebu...
ma općenito sam pitala. volim putovati. puno sam putovala prije djeteta. i sad bi na neke bliže destinacije autom. a i to što ne mogu rodbini u slavoniju mi je bzvz. vozila nas frendica jedna prije točno godinu i pol. od tad niš.

pitala sam čisto da vidim jel mm u pravu ili ja. on i dalje misli da je auto nepotreban trošak. tak sam i ja do prije par godina al promijenila sam mišljenje još kad smo počeli planirat dijete. pa sam mislila, skužit će da nam treba kad ga budemo imali. al još nije skužio. možda da se prebacim na ŽUD, tema problemi u braku.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 17:25   #63
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
.....
pitala sam čisto da vidim jel mm u pravu ili ja. on i dalje misli da je auto nepotreban trošak. tak sam i ja do prije par godina al promijenila sam mišljenje još kad smo počeli planirat dijete. pa sam mislila, skužit će da nam treba kad ga budemo imali. al još nije skužio. možda da se prebacim na ŽUD, tema problemi u braku.
Ja sam 15 godina išla na posao tramvajem. Nije mi bio nikakav problem otpješačiti od Avenue Malla do Kvatrića. A ni doma me nije bilo baš puno.
Ali otkad imam dijete, stalno sam u autu. Vozim njega po svuda, ja žurim s posla doma,... Auto mi je postao potreba.

Probaj mužu prebaciti dio obaveza, možda i on počne mijenjati mišljenje.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
najcesci razlog nekupnje auta, je obicno, neimanje novca
autorica teme je pitala za iskustva neimanja auta, ........
Sve ja to znam. Ali je tema od "trebate li auto" pretvorena u "vozite li po snijegu".
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:56   #64
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
i još jedna stvar, koje sam opet postala svjesna ovih dana. kad ideš s djetetom negdje po hladnoći bez auta (ne van na igranje, u šetnju, nego samo od točke A do točke B). znači iz toplog stana u neki drugi topli prostor, a vani je jako hladno (kao ovih dana). npr. to jučer s doktoricom. moraš dijete dobro zabundat jer ćeš vani provest bar pola sata (do tram, u tram, od tram). a da si autom samo iziđeš pred zgradu i strpaš dijete unutra.

to pišem jer bez auta ja to dijete moram jako debelo obuć, 500 slojeva svega. pa onda skidaj (i opet oblači) tih 500 slojeva na toj točci B (u ovom slučaju kod doktorice). skafander da ne spominjem. a obožava se oblačit.
to je tako ako imas garazu....ako ti je auto parkiran vani, onda prvo imas ciscenje auta, a moguce i ciscenje parkinga da auto maknes,a za to rvijeme je diejte ili vani na snijegu, ili u hladnom autu, ak ste vas dve solo....mislim da ciscenje snijega traje min 10min, a moze doci i do tih pola sata, ak ne i vise...pogotovo ak moras cistiti parking, trazit lopatu.....

tak da, ak ste vas dve solo, onda ti je tak svejedno, imas auto ili trebas zvat taxi, susjeda da ti pomogne ocistit auto, ili susjeda da te odbaci...

zdravom djetetu bi vjerojatno to bilo super, al mislim da bolesno bas i nije za igru na snijegu dok ti cistis
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 19:07   #65
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Probaj mužu prebaciti dio obaveza, možda i on počne mijenjati mišljenje.
ne mora biti.
ja imam frendicu koja vozi, njen muz nema niti vozacku, o nabavci auta je ona sama odlucila, digla kredit i kupila.
njemu zaista, al zaista nikakav problem nije negdje sa djetetom otici pjeske.
cak i kad je bolesna (imali su situaciju da je on isao po dijete koje kuri u vrtic i vodio na hitnu)

s druge strane, ja sam ta koja u vecini situacija bira ne voztii (jer mi npr snijezni uvjeti nisu bliski ), al cu prvo probat dobiti mm-a da ju odbaci, ak ne moze (nije mi bed ak odbije, al volim pokusati ), idem pjeske ili trazim alternativu. isto bih mogla preziviti bez auta.
mm, ne bas.

i nosorozica zna da samnom mora gro hodati, a da ce ju tata voziti...njemu se cesce buni da ju bole noge, nego meni, za istu relaciju
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 21:38   #66
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to je tako ako imas garazu....ako ti je auto parkiran vani, onda prvo imas ciscenje auta, a moguce i ciscenje parkinga da auto maknes,a za to rvijeme je diejte ili vani na snijegu, ili u hladnom autu, ak ste vas dve solo....mislim da ciscenje snijega traje min 10min, a moze doci i do tih pola sata, ak ne i vise...pogotovo ak moras cistiti parking, trazit lopatu.....

tak da, ak ste vas dve solo, onda ti je tak svejedno, imas auto ili trebas zvat taxi, susjeda da ti pomogne ocistit auto, ili susjeda da te odbaci...

zdravom djetetu bi vjerojatno to bilo super, al mislim da bolesno bas i nije za igru na snijegu dok ti cistis
al snijeg je 2 tjedna. a hladno je vani puno dulje. a unutra posvuda +30.

TIT, preuzima on dosta toga i ne buni se ali je stvar u tome da ja imam jako fleksibilno radno vrijeme, a pregledi, vježbe i slično su uvijek u jutarnjim satima, kad on mora radit. tak da, oš neš, većina je na meni.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 04:51   #67
A možete li si priuštiti auto? Imate dovoljno ušteđevine da zbog neočekivanog neizbježnog četveroznamenkastog troška ne ostanete bez kune? (Ili očekivanog. ) Ako je stan na kredit, primanja su vam dovoljno sigurna da pouzdano znate da nećete za tri godine ostati bez jedne plaće na pola godine? Ili su dovoljno velika da i uz stan i auto možete uštedjeti novac za bar par mjeseci frke? (Ja se bez toga ne bih usudila imati stambeni kredit, pogotovo ne da imam dijete, osim uz kakvo krasno osiguranje za slučaj gubitka posla, radne sposobnosti i koječega, a nisam sigurna da postoje dovoljno dobra osiguranja. ) Ili imate neki drugi oblik sigurnosne mreže, osim nade da bi Živi zid spriječio deložaciju?

Meni se čini da su to važnija pitanja od toga koliko je lakše kad ne moraš zabundavati dijete.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 09:41   #68
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A možete li si priuštiti auto? Imate dovoljno ušteđevine da zbog neočekivanog neizbježnog četveroznamenkastog troška ne ostanete bez kune? (Ili očekivanog. ) Ako je stan na kredit, primanja su vam dovoljno sigurna da pouzdano znate da nećete za tri godine ostati bez jedne plaće na pola godine? Ili su dovoljno velika da i uz stan i auto možete uštedjeti novac za bar par mjeseci frke? (Ja se bez toga ne bih usudila imati stambeni kredit, pogotovo ne da imam dijete, osim uz kakvo krasno osiguranje za slučaj gubitka posla, radne sposobnosti i koječega, a nisam sigurna da postoje dovoljno dobra osiguranja. ) Ili imate neki drugi oblik sigurnosne mreže, osim nade da bi Živi zid spriječio deložaciju?

Meni se čini da su to važnija pitanja od toga koliko je lakše kad ne moraš zabundavati dijete.
Kuki, po meni postavljaš prava pitanja od samog početka ove teme, ali ne kužim kako drugi nemaju sluha za njih.

Mislim da je riječ o onoj klasičnoj našoj: lako ćemo, ili mislit ću o tome sutra, jer nije baš lako izvedivo u današnje vrijeme imati auto.

Ljudi iz moje okoline koji imaju auto imaju ga zbog tri stvari:
1. imaju ekstremno dobra primanja
2. imaju zaleđe (80% njih)
3. nemaju što jesti zbog auta i ne znaju uopće živjeti s njim pa ga voze do trgovine kilometar, dva

Moje iskustvo:

2 djece, 6 i 1,5. Auto nemamo niti smo ikad imali, bake nemamo i žive u Slavoniji.
Živimo u Zapadnom dijelu grada (izgleda tako, ali nije prometna povezanost za bogove, trust me), u naselju koje ima sve što trebam na 10 minuta, a za veće šopinge, koje izbjegavam baš zbog onoga što je Nosorog rekla (bacanje, nagomilavanje i gubljenje vremena), ako baš moram, na pola sata.

Suprug radi kod Autobusnog, ja u kvartu, radim smjenski. Radila sam i na Maksimiru i sve dane koje sam mogla išla biciklom (35 minuta cca, skinula 10 kila).

Podstanarski stan s režijama pojede 5000, nekad i više (računam i mobitele, vrtiće, sport, dakle sve osim gole egzistencije. Veće dijete, veći troškovi, veća robica više košta, veći broj cipela također, rođendani su sve češći, idu na aktivnosti), svaki mjesec stavimo djeci na štednju, sve regrese, božićnice i što god dobijemo sa strane trudimo se staviti u škrabicu i skupljamo za nešto, a toga nečega ima dosta, te crkne ovo, te prerastu djeca odjednom ono, te nam dođe golem račun za vodu, te odi do Slavonije, a mjesečni budžet ne pokriva sve to i tako dalje.

Primanja su nam za Hrvatske prilike odlična, ali mjesta za auto i njegova potraživanja jednostavno nema i točka. Nismo u minusima, nemamo kredit, živimo od onoga što imamo.

Po slobodnoj procjeni, četveročlanoj obitelji koja živi u Zagrebu (kredit ili podstanarstvo, nema veze, tu je negdje), potrebno je 15000 kn mjesečno da bi se bez strahova i uz odvajanje za školovanje djece imao auto prosječne kvalitete, ne nov i ne na kredit, uz skupljanje love najmanje godinu dana.

Što se tiče potrebe, od najranije dobi putujem s djetetom posvuda, vidjeli su me mnogi autobusi, vlakovi, taksiji, brodovi, uskoro i avioni, ne vidim problem i ne vidim potrebu, osim komocije koja je, priznajem, veća kad imaš auto, raspored se može složiti bolje, blabla... dakle ne vidim potrebu za imanjem automobila jer mi smo ionako na biciklima veći dio godine, nama bi auto trebao sad iz čiste radosti da sjednemo kad poželimo i odemo u Zagorje, ono o čemu je Summer pričala, nama auto za stvarne potrebe treba dvaput godišnje, a tad se nađe ili susjed ili taksi. Na more smo išli vlakom, putovali 10 sati do Zadra, kad je malac prvi imao 10 mjeseci, pustolovina života... Na more idemo svake godine...

Naravno, ljudima koji žive na periferiji i teže dostupnim mjestima treba auto kao životna potreba, ali i to sam viđala da se rješava biciklom (primjerice potez Stenjevac-Samobor)

Zadnje uređivanje MMovca : 31.12.2014. at 09:55.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:27   #69
ja samo velim, blago vama koji živite u zagrebu jer imate neki javni prijevoz, mi u zabitima niti taxi nemamo.
na kraju ispada, da ako hoćeš raditi negdje moraš imati auto

eto, moja sestrična, živi u jednom selu, radila u drugom selu, udaljenost cca 25km, smjenski rad. sa busom nema šanse da bi ikako stigla na posao. morala bi u najboljem slučaju prvo do čakovca, onda u to drugo selo. a linije ovako i onako rijetke, čitaj, možda 5 buseva na dan vozi, i to samo kad traje škola, za vrijeme praznika niti toliko. čak u nedjelju u selo u kojem ona živi uopće ne vozi nikakav bus, uopće cijeli dan. imala auto, doživjela saobraćajku, auto totalka, morala dati otkaz jer nije imala za drugi auto, jednostavno nije mogla nikako dolaziti na posao. i nije se mogla s nikim voziti, netko će sigurno to spomenuti. i još smjenski rad, i noćne i svašta.
drugi primjer, moja kolegica s posla, isto živi u selu 15-ak km od čakovca, radi u čakovcu. čak i da ima dobre autobusne linije za doći i otići s posla, od kolodvora do firme joj pješke brat bratu treba 45 minuta pješke.

lako u zagrebu, sjedneš 2 tramvajske stanice i na odredištu si. tamo gdje nema tramvaja ima bus, i voze jako često. a za većinu relacija imaš i neke opcije sa busom, sa tramvajem, čak i sa vlakom. eto ja nekad radila u gajnicama, sestra radila na kenedijevom trgu. kad sam išla k njoj s posla mogla sam jahati s busom do črnomerca pa s tramvajem, trajalo bi nekih možda 1 sat, ja sam u gajnicama sjela na vlak pa do glavnog, pa na tramvaj, za 20minuta sam bila kod nje.

u zagrebu ti auto zaista nije potrebam, jedino za komociju, sjednemo pa odemo za 10minuta u city centar east, pa se sjetimo da bi i do westa mogli. ili za cukanje vrećica iz shopinga. naravno neprocjenjiv je ako juriš s djetetom na hitnu, ali za svakodnevni rednovni život ti ne treba jer za sve relacije imaš neki javni prijevoz.

inače mi auto imamo, mm kupio na kredit koji je nedavno otplatio, imamo stambeni kredit uz to sa dvije ispod prosječne hrvatske plaće. koje su u našoj županiji debelo iznad prosjeka jer su općenito plaće tu jako niske.

Zadnje uređivanje vlovrec : 31.12.2014. at 10:32. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 13:29   #70
potpis vlovrec.
nažalost, ako nisi u ili na dohvat gradova (predgrađe), -ako živiš u mjestu od 500-3000 stanovnika, bez auta možeš samo sjest i plakat.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 14:47   #71
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
a ono sto mene najvise stresira su nocne hitne zdravstvene situacije kad uz cijelu tarapanu oko svega treba jos razmisljati i o taksiju s autosjedalicom.
pod uvjetom da postoji taksist u tvojem mjestu koji će te prevesti do Zagreba na hitnu i čekati te u tri ujutro da završiš s hitnom.
vrtić nam je dva i po kilometra od stana, a nema nogostupa.

evo, već samo ova dva razloga su mi dovoljna da imam auto.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 16:17   #72
Quote:
Nismo u minusima, nemamo kredit, živimo od onoga što imamo.
Kako lijepa, a rijetka rečenica.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 16:26   #73
Što se događa s odlascima na hitnu ako je auto na servisu? Ili ako ste same s djetetom a dijete nije u stanju da ga pustite samog na zadnjem sicu? Ili niste u stanju u kojem je realno očekivati da nećete biti opasnost na cesti? Ne zajebavam, samo se prisjećam iskustava svojih roditelja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:59   #74
Nije se dogodilo, hvala Bogu, a da je, zvala bih hitnu i vjerojatno totalno nekul se ponijela, ono, vrištanje i te šeme.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 23:00   #75
ako ne moze biti samo a ja sam sama, svakako bih zvala hitnu, jer bi to znacilo da je stanje tako lose da cekanje taxija nije opcija. vodila sam malu sama na hitnu u klaicevu autom, da nisam nasla mjesto blizu ostavial bih ga sa 4 zmigavca na klaicevoj, ispred drva parkiranog da svi mogu van s parkinga. ako ga odnesu, odnesu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 00:12   #76
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako ne moze biti samo a ja sam sama, svakako bih zvala hitnu, jer bi to znacilo da je stanje tako lose da cekanje taxija nije opcija. vodila sam malu sama na hitnu u klaicevu autom, da nisam nasla mjesto blizu ostavial bih ga sa 4 zmigavca na klaicevoj, ispred drva parkiranog da svi mogu van s parkinga. ako ga odnesu, odnesu.
taxi ce ti u svakom slucaju (pricam za zg) doci prije hitne. imam vise povjerenja u radio taxi ekipu nego u zg hitnu
zvala jednom hitnu... muka ziva, nazvala 112 pa ispricala cijelu pricu, pa me spojili na 94 (sad smo svi troje bili u konferenciji - ja opet ponavljam sve od stoljeca sedmog...)
trebalo im je pun k da stignu. lokacija na koju su trebali doci je preko puta njihove zgrade...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 00:28   #77
Ne mora biti užasna hitnoća, dovoljno je da dijete povraća, ako nije dovoljno veliko da sjedi i drži si vrećicu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:17   #78
Ne mogu si zamisliti život sa malim djetetom a bez auta.
Sve je to super kad ti je bolnica udaljena 2 tramvajske stanice,
kad ti je dućan 300m od stana i kad imaš parkiće u krugu 500m.
Ovako,u manjoj sredini,gdje hitnoj treba otprilike pola sata da dođu-a negdje oko 5km su mi od kuće,
gdje se u trgovinu ne ide samo po kruh već cijeli gepek špeceraja,
nezamislivo mi je bez auta.


Kažem,bila bih vjerojatno drugog mišljenja da mi je sve u krugu nekih kilometar dva,u suprotnom bi teško funkcioniralo.
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 22:40   #79
Evo, ja funkcioniram po "nezamislivim" parametrima.
Nemamo osobni automobil. Muzeva firma ima prometalo, ali sa kamionom nije bas zgodno do centra.
Tako da se vozimo javnim prijevozom i ne vidim tu nekog posebnog problema. Mislim, ako je dobra prometna povezanost od tocke A do tocke B sve je to ok.
Kad pokupim malenog iz vrtica, a imam vremena, znamo do doma i pjeske (a treba nam nekih 45 min).
Presmisno mi je kad ljudi kao argumente iznose prognozu. Ono, ubiti ce ti dite malo hladnoce i kise.
Mi kad smo na autobusnoj stanici dok recimo pada kisa, svako malo se netko zaustavi i ponudi nam prijevoz da "dijete ne kisne". Pa kad ljudima objasnjavas da je sve ok, oni zacudeni nisi-normalna-pogledi...
Mi se i po kisi znamo setati. Mali ima opremu (kabanicu i cizme) i uopce mu ne smeta. Dapace, uziva.
Jos da u RH postoje uredene biciklisticke staze,odmah bi kupila onu prikolicu za bicikl...di bi nam bio kraj.

Jedini nedostatak je, priznajem, odlazak kod doktora kad je dite bolesno. Vuci autosjedalicu po taksiju je stvarno smijurija tesko izvediva u praksi. Pogotovo ako kod doktora ide samo jedan roditelj. Jer u takvoj situaciji obicno nosis uz svoju torbu jos po mogucnosti i pelene, presvlaku ako dode do kakve "nezgode". Pa nesto za piti i prigristi, pa fascikla sa eventualnim nalazima, jos ako pekmezastog bolesnika moras nositi...pretvaras se u pravu mulu.
Vuci AS u tim uvjetima je domena fantazije.
Ajde jos nultu kategoriju, ali sve dalje od toga...neizvedivo.

Jos jedna, po meni velika mana kad nemas auto je problem minjanja pelena. Jednostavno nemas to di obaviti, ako nemas sricu da si blizu DM-a. Imam par dogodovstina koje su mi po tom pitanju izvukle nesto zivaca.

Ipak, benefiti neimanja automobila mi jos uvik premasuju eventualni nedostatak komoditeta.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:00   #80
Quote:
mrvica-maky kaže: Pogledaj post
Ne mogu si zamisliti život sa malim djetetom a bez auta.
Sve je to super kad ti je bolnica udaljena 2 tramvajske stanice,
kad ti je dućan 300m od stana i kad imaš parkiće u krugu 500m.
Ovako,u manjoj sredini,gdje hitnoj treba otprilike pola sata da dođu-a negdje oko 5km su mi od kuće,
gdje se u trgovinu ne ide samo po kruh već cijeli gepek špeceraja,
nezamislivo mi je bez auta.


Kažem,bila bih vjerojatno drugog mišljenja da mi je sve u krugu nekih kilometar dva,u suprotnom bi teško funkcioniralo.
Da, male sredine pate od slabije prometne povezanosti u smislu javnog prijevoza.

Mi smo inace od bolnice udaljeni vise od pola sata voznje javnim prijevozom (cca 45 min) i opet nije neki problem.
Meni je iskreno veci problem sto mi se ne cini dobrom idejom sa ditetom koje kuri ne znam kakvu zarazu ulaziti u bus pun ljudi (moralna dilema).
Sto se tice izvanrednih situacija u obliku teskih hitnoca, to nam se ionako jos nikad nije desilo, a i da se dogodi zvala bi hitnu.
Da je bas neka filmska hitnoca koja ne moze cekati hitnu, poznajem barem nekoliko normalnih osoba koje bi u takvoj zivotnoj drami priskocile.
Samo koliko je takvih situacija u zivotu, da bi to bia neki poseban argument za imanje osobnog vozila, ako prilike za imanje istog nisu najpovoljnije?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.