Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2014., 21:26   #41
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

To kako je hipotetska strana zatrudnjela ne možeš znati. Mogla je pilula zakazati zbog nepravilnog korištenja, mogao je puknuti kondom. Malo si izmaštao cijelu priču.
Nisam izmaštao nego idem putem velikih brojeva. Ne zaboravi da je pitanje hipotetsko i puknuće kondoma odnosno zakazivanje pilule ulazi u male brojeve odnosno vjerovatnosti.


Neka žene govore umjesto mene. Već je jedna odgovorila kako bi nastavila odnose.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 21:28   #42
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Nisam izmaštao nego idem putem velikih brojeva. Ne zaboravi da je pitanje hipotetsko i puknuće kondoma odnosno zakazivanje pilule ulazi u male brojeve odnosno vjerovatnosti.


Neka žene govore umjesto mene. Već je jedna odgovorila kako bi nastavila odnose.
Ne znam tko je rekao da bi nastavio ff odnos i kakve veze ima usputno jebanje s time da se ostane u prijateljskoj vezi s ocem djeteta i omogući mu oba roditelja. To može biti relevantno jedino nekom tinejdžeru koji se potajno samozadovoljava na trudnice ili šta već.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 21:52   #43
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Skroz je druga priča ako je jedna strana zaljubljena, naravno.
Čak i da jest zaljubljena, ne bi li "ne želim s tobom dijete, ne želim s tobom brak" trebalo malo joj smanjiti želju za neobaveznim jebanjem? Okej, možda je gigantska šupendara.

Quote:
neću bato kaže:
Meni u cijeloj toj priči nije jasno kako netko u 21. stoljeću uz sve izvore informacija, PROVJERENE kontracepcijske metode te dostupnost iste može slučajno netko ostat trudan.
Ni sterilizacija nije potpuno sigurna. Zato i nije loše porazgovarati o tome što ako kontracepcija zakaže.

Da, djeca se ne bi trebala raditi slučajno, zato mislim da je momčićima dosta pametno, ako nisu posve sigurni da bi mlada dama abortirala, svršavati u kondom izvađen iz vagine, rekla bih da puno sigurnije od toga ne može. Vjerujem da je primoranost na roditeljstvo dosta neugodna stvar u životu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:04   #44
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Čak i da jest zaljubljena, ne bi li "ne želim s tobom dijete, ne želim s tobom brak" trebalo malo joj smanjiti želju za neobaveznim jebanjem? Okej, možda je gigantska šupendara.
Da, trebalo bi ako nije šupendara. Iako, nada je zajebana stvar plus hormoni, tako da dopuštam mogućnost, ali ako se radi o nezaljubljenoj osobi, nezamislivo mi je da i dalje želi održavati ff odnos. Mislim da je svakome nezamislivo. Čak i tom muškarcu koji bi se našao u takvoj situaciji. Tako da uopće ne kužim aljehinovu poantu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:24   #45
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Jer naravno, to što smo u 21. stoljeću znači da su ljudi postali full odgovorni i savjesni.
Naravno da ne znači da su svi odgovorni i savjesni, nego da ne može postojat ispirka "dogodilo se" i "zalomilo se". Učili su biologiju, korisni podaci su na svakom koraku, znaju kako dolazi do oplodnje jajne stanice i naravno, s kime je dobro upuštati se u seksualne odnose. I opet. Još ispadne da su oni žrtve svoje požude

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ni sterilizacija nije potpuno sigurna. Zato i nije loše porazgovarati o tome što ako kontracepcija zakaže.

Da, djeca se ne bi trebala raditi slučajno, zato mislim da je momčićima dosta pametno, ako nisu posve sigurni da bi mlada dama abortirala, svršavati u kondom izvađen iz vagine, rekla bih da puno sigurnije od toga ne može. Vjerujem da je primoranost na roditeljstvo dosta neugodna stvar u životu.
Zadnji put kad sam išla u školu sterilizacija je bila poprilično sigurna metoda zatvaranja sezone u reprodukciji . Ak nisam u toku sorry.
I slažem se da se u usputnim seksovima treba koristiti tehinikom "vadi ga van za svaki slučaj iako je kondom tu".
Što je sigurno, sigurno je.
neću bato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:26   #46
Nisi u toku, guglaj. Općenito guglaj učinkovitost metoda kontracepcije, dojma sam da bi se mogla iznenaditi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:32   #47
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
Naravno da ne znači da su svi odgovorni i savjesni, nego da ne može postojat ispirka "dogodilo se" i "zalomilo se". Učili su biologiju, korisni podaci su na svakom koraku, znaju kako dolazi do oplodnje jajne stanice i naravno, s kime je dobro upuštati se u seksualne odnose. I opet. Još ispadne da su oni žrtve svoje požude
'Dogodilo se' i 'zalomilo se' se uglavnom govori za nešto što nije bilo planirano i što je nastalo iz trenutka nepromišljenosti, a ne da nisu znali da je moguće da se dogodi i kako dolazi do oplodnje. Bar ja to tako gledam.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:38   #48
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisi u toku, guglaj. Općenito guglaj učinkovitost metoda kontracepcije, dojma sam da bi se mogla iznenaditi.

Nije potrebno, previše je vezano za moju struku da bi se zamarala teorijama zavjere oko oplodnje iz okeja i tina. Hvala, evo ko da jesam

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
'Dogodilo se' i 'zalomilo se' se uglavnom govori za nešto što nije bilo planirano i što je nastalo iz trenutka nepromišljenosti, a ne da nisu znali da je moguće da se dogodi i kako dolazi do oplodnje. Bar ja to tako gledam.
Svejedno, znaju se posljedice. Upravo zato na vrijeme treba ukloniti uzroke posljedica i sve super. Marko i Ana opće sigurno.
neću bato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:44   #49
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post

Svejedno, znaju se posljedice. Upravo zato na vrijeme treba ukloniti uzroke posljedica i sve super. Marko i Ana opće sigurno.
Sve je to lijepo na papiru, ali ljudi ipak nisu 100% odgovorni i racionalni.
Da se razumijemo, ne podržavam igre na sreću i stav 'to se događa tamo nekom drugom', samo želim reći da mi nije neshvatljivo da neki ljudi naprave i poneku glupost, jer nisu bili odgovorni i stali na vrijeme.
Ja sam poprilično odgovorna, racionalna i savjesna pa sam imala par kikseva u životu, srećom se pokazalo bezazlenih po mene i druge. Nekome ne ispadu baš tako bezazleni.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:47   #50
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
I slažem se da se u usputnim seksovima treba koristiti tehinikom "vadi ga van za svaki slučaj iako je kondom tu".
Što je sigurno, sigurno je.
ma nemas pojma, najbolje da se jebu preko smsa. sigurnije od aspirina.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:07   #51
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ma nemas pojma, najbolje da se jebu preko smsa. sigurnije od aspirina.
Jest da je ovo za prvu godinu korištenja, ali mislim da svejedno nije loše pogledati. Čisto da ti se ne bi dogodila slučajna trudnoća, gospodičnica kojoj abortus uopće nije opcija, i alimentacija sljedećih 25 godina, a neželjeno dijete ostatak tvog života. Žene tu zbilja imaju dva mjeseca fore da odluče žele li dijete, a imaju li novca za avionsku kartu do neke europske države u kojoj je abortus dulje legalan, i više. Tebe se pita do 72h nakon seksa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:12   #52
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
Nije potrebno, previše je vezano za moju struku da bi se zamarala teorijama zavjere oko oplodnje iz okeja i tina. Hvala, evo ko da jesam
A koja je to struka koja negira mogućnost da bilo koja kontracepcija zakaže? Baš me zanima. Medicinska sigurno nije. Ako jest, očito je edukacija zakazala.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:46   #53
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo na papiru, ali ljudi ipak nisu 100% odgovorni i racionalni.
Da se razumijemo, ne podržavam igre na sreću i stav 'to se događa tamo nekom drugom', samo želim reći da mi nije neshvatljivo da neki ljudi naprave i poneku glupost, jer nisu bili odgovorni i stali na vrijeme.
Ja sam poprilično odgovorna, racionalna i savjesna pa sam imala par kikseva u životu, srećom se pokazalo bezazlenih po mene i druge. Nekome ne ispadu baš tako bezazleni.
Pa to je isto tako njihov problem, ne moj. Ne kažem da se meni ne može dogoditi kiks iako sam isto poprilično odgovorna osoba. Al jebena neželjena trudnoća mi se ne može dogoditi, osim ako me je netko silovao. Ako sam planski s nekim u spolnom odnosu onda smo oboje valjda toliko zreli da smo svjesni da ne želimo potomstvo i radimo nešto povodom toga. Drugačije su poredane stvari kad su ljudi u vezi pa se manje paze, nego kad nekog jebeš rekreativno i jer neaš para za egzekjutiv prostitutku. Ovakvi kiksevi ne uključuju samo njih dvoje stoga nije ok da zajebeš i ispričaš se učiteljici.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A koja je to struka koja negira mogućnost da bilo koja kontracepcija zakaže? Baš me zanima. Medicinska sigurno nije. Ako jest, očito je edukacija zakazala.
Nećeš vjerovat, ali zakazala je. Isto kao i tvoja sposobnost čitanja. Ja sam direktno odgovorila na slučaj sterilizacije koju je jedan forumaš/forumašica spomenuo/spomenula. Isto tako, ako se kontracepcija koristi na propisani način, nema opasnosti od neželjene trudnoće. Sve ostalo su priče za malu djecu i udvaranje ljudima kad im objašnjavaš kako si napumpao neku random curu.
neću bato is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:50   #54
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovat, ali zakazala je.
...

Isto tako, ako se kontracepcija koristi na propisani način, nema opasnosti od neželjene trudnoće. Sve ostalo su priče za malu djecu i udvaranje ljudima kad im objašnjavaš kako si napumpao neku random curu.
Vidim. Samo to me zanimalo.
Stvarno je šteta što nemamo zdravstveni odgoj. Manje bi se ljudi sramotili.

Ali to nije tema pa ne bih više o tragičnom neznanju onog što i vrapci valjda znaju, da nijedna kontracepcija nije stopostotno sigurna. A opet, ljudi koji u 21. stoljeću vjeruju u magiju, vjerojatno mogu zaspelati kondom i pilulu da nadoknade postotak koji fali.

Zadnje uređivanje ex anais : 26.12.2014. at 00:55.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 01:04   #55
Ajme preslatko, u nedostatku argumenata moderator ima pravo offtopičarit sa temama koje nisu ni sa ovog podforuma, a kamoli teme.
Još par postova i mogla bi se zakleti da glasaš za HDZ ( nedavno sam komentirala nešto o predsjedničkim izborima, ako želiš možeš i to priljepiti isto ima neka nit o abortusima ako se dobro sjećam).
Šta ćeš, netko forumira a netko u 90% slučajeva četa na forumu.
neću bato is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 01:13   #56
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
Ajme preslatko, u nedostatku argumenata moderator ima pravo offtopičarit sa temama koje nisu ni sa ovog podforuma, a kamoli teme.
Još par postova i mogla bi se zakleti da glasaš za HDZ ( nedavno sam komentirala nešto o predsjedničkim izborima, ako želiš možeš i to priljepiti isto ima neka nit o abortusima ako se dobro sjećam).
Šta ćeš, netko forumira a netko u 90% slučajeva četa na forumu.
Tvoji argumenti su oborivi osnovnim znanjem kakvo je dostupno valjda i na najobičnijem letku, guglu i bilo gdje gdje se priča o kontracepciji- no cijela ova priča jest oftopik kojeg si ti pokrenula snebivanjem kako se nekome može desiti neželjena trudnoća. Istina, nisam morala uopće posezati za tvojim postom na Magiji jer sam već dokazala da lupetaš, ali bila je dobra sarkastična točka na i.

Ljubazno ti je dozvoljeno da oftopičariš svojim neznanjem, a sad bi bilo dosta pa ćemo ovo zaključiti kao i tvoje urnebesne pokušaje da izgataš (jesi to gledala u grahu ili kavi? ) moje izborne preferencije. Pokrenula si oftopik, u božićnom ti je duhu dozvoljeno i sad je dosta.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 01:19   #57
Quote:
neću bato kaže: Pogledaj post
Ja sam direktno odgovorila na slučaj sterilizacije koju je jedan forumaš/forumašica spomenuo/spomenula. Isto tako, ako se kontracepcija koristi na propisani način, nema opasnosti od neželjene trudnoće.
Tragično je koliko si neobrazovana a bahata.

Čak i metode kontracepcije koje ne zahtijevaju aktivan angažman parova, kao što to čine pilule i kondomi, ponekad zakazuju. Predlažem da pogledaš koliko često zakazuje, recimo, Mirena. Ne, odgovor nije "u 0% slučajeva", žao mi je. Onda predlažem da pogledaš koliko često zakazuje podvezivanje jajovoda. Odgovor i dalje nije "u 0% slučajeva", žao mi je još jače.

S pilulama ti se može dogoditi da se poseksaš u prvom tjednu, dobiješ crijevnu virozu i imaš proljev dva dana, dođe do ovulacije, sperma je već unutra.

I tako dalje.

Nadam se da "vezano za moju struku" znači "u srednjoj frizerskoj kupovala sam sendviče u fast foodu kraj knjigovežnice u kojoj su se uvezivali medicinski udžbenici". Ako ne, sramota si za svoju struku.

Da, oftopik smo, pardon. Samo mislim da je opasno za mlade generacije da se širi mit o tome kako postoji potpuno sigurna kontracepcija, pa se nadam da nas modovi neće ubit.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 01:25   #58
Neka ostane i taj post čisto u edukativne svrhe, a neću bato, ti si svoje rekla i toplo preporučam da se informiraš više o kontracepciji jer s tim se stvarima nije za zezati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 02:01   #59
OT - skoro smo u 2015. godini... nema više potrebe za prisilnim vjenčanjima da bi se spasila nečija čast, a normalni ljudi se oko djeteta mogu najnormalnije dogovoriti i bez da nastavljaju ljubavnu vezu. shvatit će to, valjda - i ana i marko.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:19   #60
Možda čitava stvar sa vjenčanjem čim žena zatrudni ima veze sa rođenjem djeteta u braku. Ne znam kako ide pravna procedura, ali mislim da se podrazumijeva da je dijete rođeno u braku automatski dijete supruga. Što bi on onda morao dokazivati da nije. Što je za državu vrlo zgodno jer onda postoji još netko koga mogu teretiti kad je dijete u pitanju.

Što više djece rođene van braka, to više šansi da imamo više djece za koje su po difoltu odgovorne samo majke.

Jel lupetam ili?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.