Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 22:12   #1
Kako malcu reći za prinovu?

Ne znam jesam li dobar podforum odabrala, ako ne pase ovdje prebacite.

Uglavnom, i ono sta sam dosad znala o djecjoj psihologiji u osobnoj praksi vise ne znam.

Nastojat cu bit sta kraca. Mislite li da malac mog decka (11g.) treba od mame i tate saznat da decko i ja cekamo bebu i da ce dobit brata/sestru, ili bi mu nas dvoje to trebali priopcit?

On je jako oprezan s njim pa misli da ce ovako to lakse probavit kad vidi da je i mama ok s tim, ali je moje misljenje da je vec dovoljno proslo od rastave (3g.) i da mu je nebrojeno puta pokazao da je situacija bas kako treba bit pa je ovo suvisno, a i sama bi htjela bit tu kad mu kaze uostalom. Pa eto ako imate savjet neki, bit cu zahvalna.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:30   #2
mislim da bi bilo najbolje da mu kaze tata. sam.
njegova mama nema veze s vasom bebom, a ti mu jos nisi pravi clan obitelji.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:45   #3
definitivno tata + ti. bebač je vaš i mislim da njegova bivša supruga s tim nema veze.
ne znam u kakvim ste odnosima s njom, ali ako normalno komunicirate - možda da joj javite čisto da to čuje od vas, a ne od klinca? da se nekako izbjegnu neke awkward situacije.

u svakom slučaju, mislim da klinac to treba čuti od vas oboje.

čestitke na bebici!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:33   #4
Nisam dječji psiholog, ali sumanuta mi je sama pomisao na to da djetetu mama govori da će druga žena imat dijete s njegovim tatom. Ako možeš ujebat dijete, možeš to i reć drugom djetetu, umjesto da šalješ bivšu da obavi tvoj prljavi posao.

Možda bi, ako je ona normalna osoba i ako će to dobro podnijet, bilo dobro da mu to kažete svi skupa, mislim da bi skulirana mama u blizini mogla djelovat bolje od uplašenog tate koji se boji reć to. Možda bi bilo bolje da mu kažete vas dvoje, možda da mu kaže tata, pitanje je kakvi su kome odnosi s klincem.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:46   #5
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisam dječji psiholog, ali sumanuta mi je sama pomisao na to da djetetu mama govori da će druga žena imat dijete s njegovim tatom. Ako možeš ujebat dijete, možeš to i reć drugom djetetu, umjesto da šalješ bivšu da obavi tvoj prljavi posao.

Možda bi, ako je ona normalna osoba i ako će to dobro podnijet, bilo dobro da mu to kažete svi skupa, mislim da bi skulirana mama u blizini mogla djelovat bolje od uplašenog tate koji se boji reć to. Možda bi bilo bolje da mu kažete vas dvoje, možda da mu kaže tata, pitanje je kakvi su kome odnosi s klincem.


Da, ja isto sumnjam na to da bi on u biti htio sebi olaksat na ovaj nacin.

Zato su mi se i pojavili upitnici nad glavom kad mi je iznio taj njihov plan, mislim da to moze jos vise malog zbunit i sta se mene tice, najbolje je da on sam razgovara s njim (ja bi ga vjerojatno svojim prisustvom onemogucila da reagira kako zeli, nismo dovoljno bliski) a mama naknadno moze uskocit ako mali to ne prihvati bas dobro (zena je inace skroz ok, svi smo na cistu sa situacijom i u dobrim odnosima).
Po meni je to najbolje rjesenje kad razmislim, samo evo zanimaju me i tudja misljenja da ga ne napadam bezveze ako sam u krivu.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:00   #6
Reci mu da znaš da ima funkcionirajuća jaja, dokaz ste vidjeli na ultrazvuku, i nek se prestane ponašat ko da ih nema. Zdrav odnos s bivšom i izbor žene s kojom se nakon razvoda može imat zdrav odnos ukazuju na to da bi mogao bit okej odraslić, pa nek se tako i ponaša.

Klincu bi, doduše, moglo dobro doći da mu tata kaže da mama već zna i da je ok s tim, da ne mora provjeriti izdaje li je time što nema tantrum kad čuje vijest. Ali nitko mu osim tate neće moć reć da mu to nije zamjensko dijete i da će njega i dalje voljet i da će mu on uvijek bit prvo dijete koje je imao i da mu je to posebno i da to nitko neće izbrisati, i nitko drugi ne može bit tata koji mirno i s ljubavlju hendla eventualnu tugu i ljutnju i razočaranost i zabrinutost.

Naravno, bilo bi idealno kad bi netko drugi to mogao reći nekom drugom djetetu, tako da i on i sin mu budu pošteđeni tog razgovora a da ipak nekako razgovor bude obavljen. Lajf saks.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:44   #7
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Klincu bi, doduše, moglo dobro doći da mu tata kaže da mama već zna i da je ok s tim, da ne mora provjeriti izdaje li je time što nema tantrum kad čuje vijest. Ali nitko mu osim tate neće moć reć da mu to nije zamjensko dijete i da će njega i dalje voljet i da će mu on uvijek bit prvo dijete koje je imao i da mu je to posebno i da to nitko neće izbrisati, i nitko drugi ne može bit tata koji mirno i s ljubavlju hendla eventualnu tugu i ljutnju i razočaranost i zabrinutost.
Da da, ovo si nisam uspjela artikulirat u svojoj glavi, nesto mi nije stimalo a nikako poslozit.
Oni sve snage jos uvijek usmjeravaju na to da mali vidi da medju njima nema konflikta i da nitko nije nesretan, a cini mi se kao da su sad skroz previdjeli cinjenicu da ce malom bit bitnije zadrzat svoj polozaj i odnos kod njih (tate pogotovo) kakav je bio, a ne njih dvoje sami po sebi.

Uglavnom, pomogli ste mi i hvala vam.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 02:22   #8
Čini mi se da potpuno fejlaš kao maćeha i savjetujem da pročitaš malo Snjeguljicu i Ivicu i Maricu jer su ovakva zrelost i emocionalna inteligencija u pristupu djetetu tvog muža nedopustive.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 09:04   #9
Mi smo imali istu situaciju. Mala je imala isto 11 god i moj muz joj je to rekao na samo. Ne ocekuj da ce prve reakcije biti dobre, ali s vremenom ce to doci na svoje. Moj muz i njegova kcer iz prvog braka su oduvijek jako vezani. Bitno je kako ce se tvoj muz postaviti. Moj je sa svojim djetetom puno razgovarao. I u nasem trokutu (tj cetverokutu jer su i mama i tata spareni) isto sve funkcionira ok. Vazno je da dijete ima oslonac u svojim roditeljima, da su dobri odnosi s roditeljevim partnerima, da se o svemu otvoreno razgpvara, a onda vjerujem da ce se i prinova lakse prihvatiti.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:47   #10
Mislim da bi trebao saznati od tate na samo. Vjerovatno niste planirali pa ga tata nije stigao pripremiti.
Nadam se da će sve proć okej.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 13:05   #11
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebao saznati od tate na samo. Vjerovatno niste planirali pa ga tata nije stigao pripremiti.
Nadam se da će sve proć okej.
I meni se cini, on ce mu sam morat pokazat da se time nista ne mijenja u njihovom odnosu. Ma planirali smo, nije bilo iznenadjenje, nego on funkcionira tako da se dovede pred gotov cin, ne moze drugacije iz komfort zone.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.