Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 14:50   #1
Biciklističke rute za djecu i roditelje - molim prijedloge

Pozdrav svima.

Otvaram temu jer shvatih da se poboljšala infrastruktura HŽ-a pa se bicikle svakamo može prevesti, a onda voziti po okolici, ili čak dalje od Zagreba.

Ako ima roditelja koji su radili zahtjevnije rute s predškolcima, voljela bih čuti iskustva i neke zanimljive rute kojima ste išli, a da nisu gradske ili ograničene na Jarun i Bundek.

Malac je odradio 25 kilometara bez većeg napora (popodne je spavao kao beba) pa sam dobila ideju raditi malo jače rute prvo po okolici Zagreba, a onda i dalje.

Prva mi je ideja zapravo otići vlakom do Harmice pa u Sloveniju (zvoni mi u glavi i neka skela, to bi im bilo vjerojatno genijalno), pokušala bih u ljetnim danima stići nekako i do Mrežnice, uglavnom motaju mi se razne ideje po glavi i treba mi iskusnih roditelja sa savjetima.

Puno smo na biciklima, većinom ograničeni na Zagreb i užu okolicu, Slavoniju kad smo dolje, nasip smo apsolvirali uzduž i poprijeko, itd.

Gledala sam po Netu, naravno, i našla zanimljive rute, ali nigdje se ne spominju iskustva s djecom, niti je li uopće zakonom ograničeno takvo voženje (zvoni mi neka granica od 14 godina za vožnju po cesti, ali nisam sigurna)

Bila bih sretna kad bih na ovoj temi imala sugovornike
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:29   #2
25 kilometara s predškolcem?
mislim da je to za većinu nas malo preambiciozno
a i mislim da bi ti ova tema bila bolja na biciklizmu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:19   #3
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
pokušala bih u ljetnim danima stići nekako i do Mrežnice
mi se tu dosta motamo (samo napominjem, mi pješačimo ), meni čitav taj kraj djeluje kao da je ok za bicikliranje jer su ok ceste i nema prometa.

ono što znam, da Lika i Istra sad jako guraju taj biciklistički turizam, i da imaju označene staze itd.

evo popis, pa ima i oznaku težine: http://www.pedala.hr/category/biciklisticke-rute-staze/
(ima 8 str staza, napominjem da ti ne promakne; ako već ne znaš za sajt)


i ja mislim da ti je bolje pitati na biciklizmu, sigurno ih ima s djecom.
mi recimo dosta pješačimo-planinarimo, i također smo malog naučili i verati se posvuda i hodati satima, tako da su takviji hobiji uvijek stvar navike i entuzijazma, pa si trebaš naći sebi slične
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:01   #4
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Prva mi je ideja zapravo otići vlakom do Harmice pa u Sloveniju (zvoni mi u glavi i neka skela, to bi im bilo vjerojatno genijalno), pokušala bih u ljetnim danima stići nekako i do Mrežnice, uglavnom motaju mi se razne ideje po glavi i treba mi iskusnih roditelja sa savjetima.
Na Mreznici ima nekoliko biciklistickih ruta. Ne znam nista o tome, ali pretpostavljam da su raznih duljina/tezina.
Kartu sam vidjela u restoranu DP u selu Donji Zvečaj, vjerojatno mozes nesto iskopati guglajuci ...ili preko turisticke zajednice ili u samom restoranu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:31   #5
Super tema, mi smo stalno na biciklu.

Nemam mjerač kilometara, al rekla bih da smo tu negdje po kilometraži Prije no što smo imali djecu, MM-u i meni je 30km bilo onak, uobičajena ruta, a 60km je bila vikend ruta.

Ovo s vlakom je super ideja, moram priznati da se toga nismo sjetili, baš si dala super ideju. Mi smo inače u V. Gorici (ako nisi znala, i do Gorice se može vlakom za Sisak, to je 4.stanica od Gl.kolodvora), pa vozimo po obilaznici, baš po biciklističkoj stazi, jer ona je dio pješačke staze, nije dio ceste kao kod nekih staza, tipa one na Zelenom valu pa nam je to jedna od ruta, uz one po centru tj.pješačkoj zoni

Ne znam za ovu granicu od 14g, moram priznati da prvi put čujem za to. Ono što znam jest da djeca do 16g.moraju imati kacigu.

Mi vozimo tako da prvo ide muž s malim u onoj prednjoj sjedalici (onoj koja ima fiksirane noge), pa predškolka ide na svom biciklu, a ja idem zadnja sa curkom od 4g. u stražnjoj sjedalici. Lani je to bilo onak....dosta me herc znao strefit kako nije kuzila prometne propise, ali ove godiine je bas zrelija i opreznija...pa eto uzivamo

Pozdrav svim biciklisitima
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 11:56   #6
Jel HZ nesto promijenio u vezi tih vlakova? Proslo ljeto sam se raspitivala jer sam imala ideju da u Rijeci sjednemo u vlak za Fuzine s biciklima i napravimo jedan lijepi izlet. Al figa... od svih vlakova s biciklima se smjelo samo u neki koji je kretao u neko nebulozno vrijeme, tako da je sve palo u vodu

Inace, djir oko jezera u Fuzinama nije tezak (niti toliko jako dugacak). Mi smo prosle godine isli u kombinaciji da smo dio prosli svi zajedno (mali na Pukyju bez pedala i nas dvoje svatko na svojoj), a onda smo se vratili do auta po sjedalicu i napravili cijeli krug. Lose je sto se dio vozi po prometnoj i ne presirokoj cesti, to mi nije bilo bas ugodno Al moze se uvijek istim putem uz jezero nazad, ne mora se raditi krug

Jel bio ko po Parenzani s klincima? To bi bas jako voljela proci, ali ne mogu nikako ovako online dokuciti koja dionica bi bila ok za djecu. Jer po Cresu smo prosli veliki dio Punta Krize, i to je recimo jako fora ali malo granicno jer je makadam jaaako grub i samo sam gledala kako ce stolica od malog napravit "krc" ili ce nam puknut guma. Ove godine je mali jos tezi (a tek je savladao pravi bicikl, mislim da neke dulje ture nisu za njega), pa da ne naletimo opet na neki grubi makadam ili neke ogromne uzbrdice/nizbrdice
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:18   #7
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
25 kilometara s predškolcem?
mislim da je to za većinu nas malo preambiciozno
a i mislim da bi ti ova tema bila bolja na biciklizmu.
Bila sam na Biciklizmu pa me izignoriraše

25 kilometara je Maksimir i natrag, između toga još džipanje po ZOO-u, ali radili smo i odjednom, stajanje dvaput za vodu. Može on to, nije bed.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Na Mreznici ima nekoliko biciklistickih ruta. Ne znam nista o tome, ali pretpostavljam da su raznih duljina/tezina.
Kartu sam vidjela u restoranu DP u selu Donji Zvečaj, vjerojatno mozes nesto iskopati guglajuci ...ili preko turisticke zajednice ili u samom restoranu.
Čekaj malo, Donji Zvečaj je blizu odmorišta onoga kod slapića, kako se zove, je li u nazivu taj slap ili nešto? Ima veliku livadu, kanue i jedan mali objekt, prekoputa su one divne kuće što se spuštaju stubama do dolje?

To mi je cilj, izvrsno mi je bilo tamo.

Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Super tema, mi smo stalno na biciklu.

Nemam mjerač kilometara, al rekla bih da smo tu negdje po kilometraži Prije no što smo imali djecu, MM-u i meni je 30km bilo onak, uobičajena ruta, a 60km je bila vikend ruta.

...

Ne znam za ovu granicu od 14g, moram priznati da prvi put čujem za to. Ono što znam jest da djeca do 16g.moraju imati kacigu.

Mi vozimo tako da prvo ide muž s malim u onoj prednjoj sjedalici (onoj koja ima fiksirane noge), pa predškolka ide na svom biciklu, a ja idem zadnja sa curkom od 4g. u stražnjoj sjedalici. Lani je to bilo onak....dosta me herc znao strefit kako nije kuzila prometne propise, ali ove godiine je bas zrelija i opreznija...pa eto uzivamo

Pozdrav svim biciklisitima
E Gorica, to nisam znala, a u okolici ima svašta... Samo moram prvo ispit položiti i prvi slobodan vikend neki plan.

Kod nas isto stariji u sredini, mlađi u sjedalici, baš je gušt vozikati se i drago mi je da nas ima još

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jel HZ nesto promijenio u vezi tih vlakova?

Jel bio ko po Parenzani s klincima? To bi bas jako voljela proci, ali ne mogu nikako ovako online dokuciti koja dionica bi bila ok za djecu. Jer po Cresu smo prosli veliki dio Punta Krize, i to je recimo jako fora ali malo granicno jer je makadam jaaako grub i samo sam gledala kako ce stolica od malog napravit "krc" ili ce nam puknut guma. Ove godine je mali jos tezi (a tek je savladao pravi bicikl, mislim da neke dulje ture nisu za njega), pa da ne naletimo opet na neki grubi makadam ili neke ogromne uzbrdice/nizbrdice
Pa nedavno sa putovala s čovjekom koji kaže da je sve bolje s tim HŽ-om, valjda je sve manje putnika, šta ja znam, ali znam da do te Harmice mogu, privlače me toplice u Sloveniji i želim da mi dijete vidi skelu dok ih nisu sve ukinuli, to je atrakcija.

Parenzana? Je li na njoj Wine Run? Planiram ove godine ići istrčati ga pa ti javim ako je to to

Uglavnom, primila sam se faksa napokon pa će rute malo pričekati da izgorim ili da skroz diplomiram, ali mislim da će mi prva biti ta do Harmice pa bumo vidli kamo će nas dalje put odvesti.

Ovo za zakon nisam ni ja stigla proguglati, možda u nekoj pauzi između Bunića i Relkovića


Drago mi je da ste se javile, ako koja napravi kakvu zanimljivu rutu, očekujem prijavak.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 20:08   #8
je, Wine run je po Parenzani
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:27   #9
evo ja prijavljujem potencijalno dobru rutu u istazivanju sam za godisnji koji mora ukljucivat i bicikle pa sam naletila na sumu, park prirode Kalifront na Rabu. Hrpa biciklistickih staza, koliko kuzim kombinacija makadama i asfalta a nagrada su skrivene uvalice za kupanje

ako izrealiziramo - javim detalje

mi smo prosle godine bili i u Logarskoj dolini, odlicno i za klince (al moraju se znat ponasat u prometu jer tu i tamo zna proc neki auto). Jako lijepo, ravno, asfalt, ne predugacko. Na kraju doline (prije nego pocne uzbrdica) je jako lijepi parkic za djecu uz restoran, a u sumi je napravljena kao poucna staza vezana uz najpoznatije bajke (nismo na zalost bili jer je bilo zatvoreno). Sama Logarska je carobna
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 08:22   #10
U najavi su nove staze, procitajte ovo http://www.croenergo.eu/Zagreb-i-Zag...una-26450.aspx
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 10:05   #11
http://www.hzpp.hr/najave-izletnicki...a-lipanj?p=271

Mislim da ćemo ovaj vikend proslaviti rođendan obiteljski u vlaku i bicikliranjem, ako nas vrijeme posluži.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 21:04   #12
Evo da dojavim dojmove sa Parenzane. Ajmeeee

Isli smo varijantu da smo auto pustili u Groznjanu i tamo se ukljucili na Parenzanu. Od tamo do Livada je najljepsi dio, sa hrpom mostica, tunela, vidikovaca.... zbilja woow. Makadam cijelim putem al nije grubi. Dijelom prolazi kroz gustu sumu pa je fino hlad i miris borova i zricki Do Livada je 20km s tim da je sve ravno ili blaga nizbrdica (zbilja nije nista strmo jer se tud morao spustat vlak pa su projektirali tako da nema velikih nizbrdica/uzbrdica).

Mali i ja smo ostali u Livadama u parkicu a muz je sam odbiciklirao do auta (jos 13 km ali jako uzbrdo). I onda autom dosao po nas

vecim klincima ovo ne bi trebao biti problem, ako su spretni i znaju vozit po makadamu. moj se jos uvijek navaza i uziva u svojoj stolici

evo i fotka




modovi sori ako su fotke prevelike, s tapatalka sam i nemam pojma kolike ce staviti
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.