Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 09:01   #41
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko su djeca stara?
Obično djeca kuže i više nego što mi odrasli mislimo.
Svađaju se s njim, nije im po volji ponekad?
To spada u sferu normalnog vjerovao ti to iili ne.
Ako Pero prespava kod njih njima i više nego jasno da je on sada dio njihova života.
Tebe očigledno kopka što je Pero ušao u njihov život.
Ne boj se. Tata je tata. Ukoliko se taj tata trudi biti dio njihova života.

Mješati institucije ukoliko nema nekih ozbiljnih problema je po meni nepotrebno.
Ako djeca uistinu imaju problema onda da, a ako se radi o sporadičnim svađicama i nema nasilja verbalnog ni fizičkog ja osobno ne bi.
Osobno sam prošla mnogo institucija koje mi nisu nimalo pomogle.
Vodala dijete psihologu jer nije moglo prihvatiti ženu od bivšeg muža. Ni dalje ju ne voli ali kako raste nekako se podnose. Hebi ga, neke stvari ne možeš promjeniti. Jedino što sam tražila od oca da svi porade na njihovom odnosu.

Da, ostaje pitanje smeta li tebe Pero kao Pero i van sebe si jer je netko ušao u njihove živote i bojiš se da ne budeš zamjenjen??
na tragu sam ovakvog razmišljanja...
ako su odnosi normalni, djeca će prihvatiti promjenu,
pogotovo ako ne osjete otpor drugog roditelja, dakle puno, jako puno
ovisi i o tebi,
naravno da se treba objasniti, ovisno o dobi, ali
ako svi prihvate novonastalu situaciju i djeca vide da su oba roditelja
mirna i zadovoljna...potencijano, ja bih više ustanova uključila u neke brakove,
iako kad sam se jednom obratila u czss nije bilo neke koristi,da ne kažem nešto gore
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:17   #42
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ako su odnosi normalni, djeca će prihvatiti promjenu
"Skupa su dvije godine, druže se, idu na more zajedno...". Ne misliš li da su djeca odavno prihvatila promjenu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:29   #43
Mama ima stričeka, a tata nabavlja peseka. Gdje je problem? Pesek je stoput bolji od nekog tamo stričeka!

Koliko djeca imaju godina?
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:34   #44
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Skupa su dvije godine, druže se, idu na more zajedno...". Ne misliš li da su djeca odavno prihvatila promjenu?
moguće da jesu, opet je pitanje dobi djece, odnosa roditelja,
intenziteta druženja u početku, možda je tek nedavno predstavljen djeci,
počeo noćiti
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:37   #45
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko su djeca stara?
Obično djeca kuže i više nego što mi odrasli mislimo.
Svađaju se s njim, nije im po volji ponekad?
To spada u sferu normalnog vjerovao ti to iili ne.
Ako Pero prespava kod njih njima i više nego jasno da je on sada dio njihova života.
Tebe očigledno kopka što je Pero ušao u njihov život.
Ne boj se. Tata je tata. Ukoliko se taj tata trudi biti dio njihova života.

Mješati institucije ukoliko nema nekih ozbiljnih problema je po meni nepotrebno.
Ako djeca uistinu imaju problema onda da, a ako se radi o sporadičnim svađicama i nema nasilja verbalnog ni fizičkog ja osobno ne bi.
Osobno sam prošla mnogo institucija koje mi nisu nimalo pomogle.
Vodala dijete psihologu jer nije moglo prihvatiti ženu od bivšeg muža. Ni dalje ju ne voli ali kako raste nekako se podnose. Hebi ga, neke stvari ne možeš promjeniti. Jedino što sam tražila od oca da svi porade na njihovom odnosu.

Da, ostaje pitanje smeta li tebe Pero kao Pero i van sebe si jer je netko ušao u njihove živote i bojiš se da ne budeš zamjenjen??
Gledajte svi. Niti bi ja išao specijalistu zbog djece niti ću ići. Medijator izmedju mene i nje da. Niti ću ja napraviti neki drugi korak osim što sam razgovarao s njom oko toga....znači pitanje je gdje počinje privatan prostor bivšeg partnera kada su djeca u pitanju?
Da li ja imam pravo znati koji su njihovi planovi, žele li živjeti skupa, gdje i tako to....
Da li ja imam pravo izraziti svoje mišljenje vezano za okolnosti oko djece ako mislim da nešto nije dobro bez da moram čekati da mi se djeca počnu povjeravati...i samo tek onda reagirati. Pa makar i pogriješio.
Njihov bezobrazluk nije toliki da bi se ja morao zabrinuti, niti me muči to kad mi vele da im smeta kad prespava kod njih...ne mislim da je to nešto što će im donesti neke velike glavobolje u životu.

igraju se s njim, na neki način im je i drag...takav osjećaj imam...i to je u redu. Nemam problema sa tim da će on mene zamijeniti u bilo kakvom obliku osim kao mamin partner.....jer ne može.

Ako jedna strana na pitanje zašto ne razgovaramo o tome zašto ja moram biti taj koji uvijek poteže pitanje ...druga strana veli da nije razmišljala o tome....
Stvar je u dijalogu. Ništa drugo.
Ali ako se mene, čim potegnem nekakvo pitanje prozove, s obzirom da sam bivši muž, ljubomornim, da se uplićem, bijesnim, agresivnim, nesigurnim bla bla bla....onda to više nije dijalog...to su takmičenja u bacanju kamena sa ramena.

PS: Dezurne parapsihologe pozdravljam. sa Srdačno Vaši.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:39   #46
I dalje nismo dobili odgovor na najbitnije pitanje - koliko su djeca stara. Ta informacija je trebala biti navedena u uvodnom postu.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:43   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Skupa su dvije godine, druže se, idu na more zajedno...". Ne misliš li da su djeca odavno prihvatila promjenu?
Da, jesu. Pa zašto onda ne reći djeci tko je on mami. Ne moraju, ali zašto ne?
Objasni mi pojam "Prijatelj"?
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:43   #48
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
I dalje nismo dobili odgovor na najbitnije pitanje - koliko su djeca stara. Ta informacija je trebala biti navedena u uvodnom postu.
6 i 10
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:45   #49
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
I dalje nismo dobili odgovor na najbitnije pitanje - koliko su djeca stara. Ta informacija je trebala biti navedena u uvodnom postu.
U stvari je nebitno koliko su djeca stara. Ako ne rijese svoje probleme svejedno je imaju li 6 ili 26g.
Osjecaji su isti. Ta povrijedenost ne prode ako si je ne osvijeste. Bitno je samo da ih prerade i prerastu do vremena kad udu u neku ozbiljnu vezu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:48   #50
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
U stvari je nebitno koliko su djeca stara. Ako ne rijese svoje probleme svejedno je imaju li 6 ili 26g.
Osjecaji su isti. Ta povrijedenost ne prode ako si je ne osvijeste. Bitno je samo da ih prerade i prerastu do vremena kad udu u neku ozbiljnu vezu.
Kakvi osjećaji? i kakvi problemi?
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:52   #51
stvarno ne provociram, iskreno me zanima,
nisam u takvoj situaciji, ali moguće je da budem...
kako bi im ti objasnio, što da kaže? dečko, ljubavnik, budući muž?
što da objasni? misliš nešto u stilu volimo se? puno mi znači?
ne vidi li se to iz odnosa? treba li jasno i glasno reći?
benny? ti se baviš nekakvim odnosima jel tako?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:52   #52
Djeca su jako prestrašena da ne ostanu bez roditelja tj. da im ih netko ne preotme. Možda zato ovaj nosi produženi status prijatelja da se umanji otpor i strah.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:53   #53
sad razmišljam da bih ja stvarno otišla kod neke stručne osobe i pitala za savjet..
makar sama,
do ove teme to mi je sve izgledalo jednostavno...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:05   #54
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
stvarno ne provociram, iskreno me zanima,
nisam u takvoj situaciji, ali moguće je da budem...
kako bi im ti objasnio, što da kaže? dečko, ljubavnik, budući muž?
što da objasni? misliš nešto u stilu volimo se? puno mi znači?
ne vidi li se to iz odnosa? treba li jasno i glasno reći?
benny? ti se baviš nekakvim odnosima jel tako?
Pa ja sam razmišljao o tome....doduše nisam još sreo ni jednu koju bi uopće upleo u odnos....
Ali ja već sada razgovaram s njima o tome...zezali su me za jednu da kao tata ima curu...........meni je osobno nepojmljivo to da upletem nekog u odnos a da to moram skrivati od njih. Pretvarati se da je prijatelj je, po meni skrivanje, starija se već zaljubljuje, pa s njom razgovaram o njenim dečkima...mala sve kuži

Iskreno...u njihovoj situaciji neznam kako bi to odradio....ili nek čekaju da ih dijete pita samo....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:09   #55
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Djeca su jako prestrašena da ne ostanu bez roditelja tj. da im ih netko ne preotme. Možda zato ovaj nosi produženi status prijatelja da se umanji otpor i strah.
Možda.....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:11   #56
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Objasni mi pojam "Prijatelj"?
Koji pojam želiš uvesti djeci pa da ti srce bude na mjestu? Dečko? Ljubavnik (netočno)? Prijatelj s povlasticama? Partner (dijelom netočno)? Nijednom nisi naveo taj spasonosni pojam koji ti tako jako nedostaje.

Ustrajavanje na "istinitoj" definiciji pojma kao ključnoj prijelomnici nakon koje ćeš napokon s djecom moći razgovarati o tome kako se osjećaju i napokon (freudovski bitna formulacija) raditi na toj istini , infantilno je prikrivanje onoga što po pitanju maminog prijatelja kuha u tebi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:12   #57
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Kakvi osjećaji? i kakvi problemi?
Taj bezobrazluk....to je samo vrh sante problema koje ti ni ne vidis. A koje one osjecaju a ne znaju ih izraziti.
I ne znaju si objasniti nista osim osjecaja povrijedenosti.
Bez obzira jeste li pazljivi roditelji ili ne, taj osjecaj se stvorio vasim razdvajanjem. To nije nesto na sto su bile spremne niti ih je tko sto pitao. Ali i one su dio obitelji koja se raspala.
Probaj to shvatiti na njihovoj razini.
Ako prvo to ne rijesite, jednostavno ce ostati zacemtirane u ovoj dobi i vremenu u kojoj se to dogodilo.
Mozes li to shvatiti. I kad sam 36 g budes sjedio s njima za stolom s njihovim obiteljima, muzevima i djecom, one ce izgledati odraslo. Ali odluke, osjecaji, ponasanje....sve ce biti od tih curica koje nikada nisu dobile od vas podrsku i obhasnjenje i pomoc da odrastu.
To ti je sve od mene.
Budi pametan i odgoji te cure da budu mame i zene jednog dana. A ne invalidi i zarobljenici nepreradenih problema i osjecaja koje ce prenositi na svoju obitelj.
Kazu da ranjeni ranjavaju. Nemoj da ti se to odbije o glavu radi ljenosti ili gluposti.
Ne treba ti za to previse mudrosti ni trazenja ni citanja. Samo se spusti na razinu djeteta. Obicnog malog, prestrasenog i nejakog djeteta. I sve ce ti dobiti smisla.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:17   #58
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Pa ja sam razmišljao o tome....doduše nisam još sreo ni jednu koju bi uopće upleo u odnos....
Ali ja već sada razgovaram s njima o tome...zezali su me za jednu da kao tata ima curu...........meni je osobno nepojmljivo to da upletem nekog u odnos a da to moram skrivati od njih. Pretvarati se da je prijatelj je, po meni skrivanje, starija se već zaljubljuje, pa s njom razgovaram o njenim dečkima...mala sve kuži

Iskreno...u njihovoj situaciji neznam kako bi to odradio....ili nek čekaju da ih dijete pita samo....
ma kužim te,
rekla bih po nekom okolnom vidjenju
da djeca lakše prihvate tatine cure nego mamine dečke,
ne znam zasto je tako..
iako starija već razumije i bez objašnjenja vjerojatno
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:28   #59
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Taj bezobrazluk....to je samo vrh sante problema koje ti ni ne vidis. A koje one osjecaju a ne znaju ih izraziti.
I ne znaju si objasniti nista osim osjecaja povrijedenosti.
Bez obzira jeste li pazljivi roditelji ili ne, taj osjecaj se stvorio vasim razdvajanjem. To nije nesto na sto su bile spremne niti ih je tko sto pitao. Ali i one su dio obitelji koja se raspala.
Probaj to shvatiti na njihovoj razini.
Ako prvo to ne rijesite, jednostavno ce ostati zacemtirane u ovoj dobi i vremenu u kojoj se to dogodilo.
Mozes li to shvatiti. I kad sam 36 g budes sjedio s njima za stolom s njihovim obiteljima, muzevima i djecom, one ce izgledati odraslo. Ali odluke, osjecaji, ponasanje....sve ce biti od tih curica koje nikada nisu dobile od vas podrsku i obhasnjenje i pomoc da odrastu.
To ti je sve od mene.
Budi pametan i odgoji te cure da budu mame i zene jednog dana. A ne invalidi i zarobljenici nepreradenih problema i osjecaja koje ce prenositi na svoju obitelj.
Kazu da ranjeni ranjavaju. Nemoj da ti se to odbije o glavu radi ljenosti ili gluposti.
Ne treba ti za to previse mudrosti ni trazenja ni citanja. Samo se spusti na razinu djeteta. Obicnog malog, prestrasenog i nejakog djeteta. I sve ce ti dobiti smisla.
kako bi to trebalo odraditi?
evo , ja pokušavam zamisliti,
ako curice imaju mamu i tatu koji ih vole i pokazuju im to, normalno
komuniciraju, osjećaju da imaju oslonac i podršku,
jedino što mama može objasniti da postoji osoba u njenom životu do koje joj je jako stalo, s naglaskom da će roditelji biti tu za njih uvijek..ili postoji još nešto? mislim razvod je sam po sebi velika trauma, ali da li u ovoj situaciji postoji još nešto konkretno za napraviti da djeca ne postanu emocionalni invalidi?
ne imati nikoga?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:31   #60
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ma kužim te,
rekla bih po nekom okolnom vidjenju
da djeca lakše prihvate tatine cure nego mamine dečke,
ne znam zasto je tako..
iako starija već razumije i bez objašnjenja vjerojatno
Vjeruj mi uopce nije isto, niti je ista problematika kad su u pitanju djecaci, a kad djevojcice.
Ali to je neka druga tema, jer ovdje su u pitanju djevojcice.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.