Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2021., 11:25   #1
Crtići, filmovi i serije za mlađe školarce

izdvojeno iz crtica za klince. Dob kada roditelji misle da jos imaju neki utjecaj, a klinci zapravo biraju sami....


Može preporuka za crtiće za mlađe školarce (8godina) na engleskom. Vidim da Netflix uvodi titlove na hrvatski ne znam kako je sa crtićima? Što vaši klinci, curice gledaju?

Zadnje uređivanje Monstera : 17.02.2021. at 00:01. Reason: uvodni post
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 13:30   #2
Moj je u toj dobi vec polako prelazio na serije.... Prstohvat carolije je bas nekako za cure (iako moj to gleda), pa "Nicky, Ricky, Dick and Dawn", Thundermani... moj jako voli Henryja opasnog....

Samo sto nema titlova za nis od toga, to mi je ful zao. Ili engleski ili grozna sink hr verzija

I moj si jos uvijek od crtica jako voli pogledati Sofiju prvu, to je bas krasan crtic
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 14:51   #3
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moj je u toj dobi vec polako prelazio na serije.... Prstohvat carolije je bas nekako za cure (iako moj to gleda), pa "Nicky, Ricky, Dick and Dawn", Thundermani... moj jako voli Henryja opasnog....

Samo sto nema titlova za nis od toga, to mi je ful zao. Ili engleski ili grozna sink hr verzija

I moj si jos uvijek od crtica jako voli pogledati Sofiju prvu, to je bas krasan crtic
Ja baš tražim da je na engleskom i da ima titl na hrvatskom.
Ovo da je samo na engleskom ipak još ne bih.

Sofija prva je lijep crtić,slažem se.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 15:02   #4
Velika je steta da je Nickelodeon sa sadrzajima za starije (tipa 7+) sinkan, a ne s titlovima

Neki dan smo mijenjali doma tv pakete pa nam je uletio Da vinci.... on ima znanstvene serije za klince i na engleskom je s hr titlovima (barem na Iskonu) To me bas ugodno iznenadilo.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 00:34   #5
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Može preporuka za crtiće za mlađe školarce (8godina) na engleskom. Vidim da Netflix uvodi titlove na hrvatski ne znam kako je sa crtićima? Što vaši klinci, curice gledaju?
Iz mog iskustva, klinci gledaju sto gledaju drugi klinci, odnosno ono sto je sada IN.
Kad je moja bila 2.razred,bio je Ninjago IN, AngryBirds i sl.
na HBOu mislim da ima vise crtica s titlovima, znam da ima insideout, pogledaj ako to niste.

vidi ovdje sto ti je sve prevedeno na HR na netflixu,probaj ponudit nesto po kratkom sadrzaju. Ili pusti i djetetu da pregledava, mozda sam izabere. MOja je tak nasla gro toga.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 15:17   #6
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, klinci gledaju sto gledaju drugi klinci, odnosno ono sto je sada IN.
Kad je moja bila 2.razred,bio je Ninjago IN, AngryBirds i sl.
na HBOu mislim da ima vise crtica s titlovima, znam da ima insideout, pogledaj ako to niste.

vidi ovdje sto ti je sve prevedeno na HR na netflixu,probaj ponudit nesto po kratkom sadrzaju. Ili pusti i djetetu da pregledava, mozda sam izabere. MOja je tak nasla gro toga.
Hvala za ovu web stranicu,stvarno je korisna!

I hvala za preporuku za Da Vinci,to bi ju moglo zainteresirati.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 10:40   #7
Moj drugašić više uopće ne gleda crtiće, više voli filmove, morat ću uzeti stvarno Netflix, ima krasnih filmova za klince
Preko vikenda smo gledali Stewart mali i Dog's way home - predivan film
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 11:20   #8
Quote:
LingerMaggie kaže: Pogledaj post
Moj drugašić više uopće ne gleda crtiće, više voli filmove, morat ću uzeti stvarno Netflix, ima krasnih filmova za klince
Preko vikenda smo gledali Stewart mali i Dog's way home - predivan film
Gledala sam i cijela ponuda za djecu je baš dobra. Na HBO isto.
Prebrzo mi raste, htjela bih zadržati crtane iako rado slušam i preporuke za filmove za djecu.

Stewart mali smo gledale, Dog's way home stavljam na popis.Ako još ima prijedlog, samo dajte.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 14:24   #9
The call of the wild - Zov divljine, isto smo cmoljili

Rekao bi moj malac i Titanic ali on je malo veći frikić po tom pitanju, kako drugi glume Annu i Elsu, on glumi kako Titanic lupi u santu leda i kako kapetan onda hendla situaciju
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 14:41   #10
mi smo pogledali kompletnog marvela osim deadpoola, to smo sami gledali
uglavnom sve od pg 13 akcije/fantasy/sf smo prosli, sad polako i na pg 15 idemo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 15:38   #11
Moj fala bogu ne voli to, na tatinu žalost
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 16:29   #12
posalji muza k nama, mi svi volimo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 00:11   #13
Stranger Things
u iscekivanju 4.sezone
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 06:29   #14
da!
mi sad preko praznika pogledali jos jednom s njom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 07:49   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi smo pogledali kompletnog marvela osim deadpoola, to smo sami gledali
uglavnom sve od pg 13 akcije/fantasy/sf smo prosli, sad polako i na pg 15 idemo
Zakaj ste deadpoola preskočili, on je najbolji OK, možda je malkice neprilagođen djeci. Mi smo isto cijeli Marvel pogledali (uključivo deadpool, nemojte nam sad czss zvat), moram reć da je sinu bilo napetije nego njoj, iako je i ona većinu pogledala. On se izgubio u onim nekim paralelinim radnjama prošlost/budućnost/alternativna budućnost (pa su se svađali dok mu je ona objašnjavala radnju) ali nema veze, bilo mu je jako napeto...

Iako evo sin je treći razred (9g) uopće ne gleda crtiće, još mislim negdje od prošle godine. Samo serije/filmove. Srećom obožavani Henry ima i engleski zvuk, titl dobije koji nađemo, hrvatski ili engleski. Ostalo je gledao što i ona - Big bang theory, Friends, Young Sheldon, i tako... i Nick ako mu se nešto sviđa. Ali opet, realno, on jako malo gleda TV, obično samo kad je u kazni za YT i PS. Ove dječje filmove gleda rijetko. Stranger things smo probali ali nitko se nije zapalio... S 11 su već kod nje curke počele gledati hororce neke, pa i ona. To je "cool". I pogledala je brdooooo romantičnih komedija, sve sa Hue Grant i sl...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 08:30   #16
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, možda je malkice neprilagođen djeci. .
pa, zato
mi smo ga gledali prije 3 godine negdje, ipak je malo rano bilo

e, moja u zadnje vrijeme gleda simpsone i futuramu a skinuli smo joj i south park iako mislim da je premala da ih kuzi, vidjet cemo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 09:05   #17
Moj je bio odusevljen Money Heistom. Nije ga cak ni smetalo to sto nema titlova nekih, u dahu je gledao sve epizode
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 12:51   #18
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Stranger Things
u iscekivanju 4.sezone
Jezuš. A ja mislila da smo samo juniorica i ja frikovi.

U iščekivanju smo odgledale i Enolu Holmes, ali svaka za sebe. Kaže juniorica: da ga frigaš, ja ti pola tog sranja o politici nisam skužila, ali sam gledala Millie i uživala. A i Tewkesbury nije za baciti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 13:06   #19
daaa, super je Enola!

Lei, to je na spanjolskom, ona casa del nesto?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 13:21   #20
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moj je bio odusevljen Money Heistom. Nije ga cak ni smetalo to sto nema titlova nekih, u dahu je gledao sve epizode
bas sve?
mislim, sex, silovanje..?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.